Halcinonidas+Urėja, 1mg+50mg/g, kremas
Vartojimas: nenurodytas
Registratorius: Spirig Baltikum Ltd., Lietuva
Receptinis: Receptinis, Nehospitalinis
Sudedamosios medžiagos: Halcinonidas+Urėja
Betacorton kremas
Kas yra Betacorton ir kada jis vartojamas
Betacorton yra stipriai veikiantis, odai gydyti vartojamas kortikoidų preparatas, kurio sudėtyje yra halcinonido ir šlapalo. Jis labai mažina uždegimą, niežulį ir alergiją. Preparato sudėtyje esantis šlapalas drėkina raginį odos sluoksnį, todėl veikliosios medžiagos geriau prasiskverbia į odą. Betacorton gydytojo nurodymu gydomos tokios dėl uždegimo atsiradusios odos ligos, kurioms tinka išoriškai vartojami kortikoidai: kontaktinė egzema, seborėjinė egzema, neurodermitas, žvynelinė (t.y. psoriazė).
Į ką dar reikia atkreipti dėmesį
Šį preparatą paskyrė gydytojas Jūsų dabartinei odos ligai gydyti. Nevartokite jo savo nuožiūra gydyti kitoms odos ligoms ir neduokite kitiems asmenims.
Kada Betacorton vartoti negalima
Vaisto negalima vartoti, jei odos ligą sukėlė virusai, bakterijos, grybeliai, skiepai arba jei jautrumas vienai iš sudedamųjų preparato dalių padidėjęs. Jo negalima tepti akių srityje ir ant atvirų žaizdų.
Kada Betacorton reikia vartoti atsargiai
Betacorton yra stipriai veikiantis vaistas. Nevartokite jo ilgiau negu gydytojo paskirta (paprastai 2 - 3 savaites), kitaip gali atsirasti odos pažeidimų.
Jeigu po keleto dienų gydymo būklė negerėja ar pablogėja, pasitarkite su savo gydytoju. Taip pat jam praneškite, jeigu odą pradeda niežėti, ant jos atsiranda pūslių, pažeidimų, ji parausta arba labai suplonėja.
Vaistą tepti ant didelių plotų (daugiau negu 10% kūno paviršiaus), taip pat ant tų vietų, iš kurių vaistas gerai rezorbuojamas (atvirų žaizdų, pažeistos odos, odos klosčių [pažasčių duobių, kirkšnių sritys], ant to paviršiaus, kur lankstosi sąnariai, odos ir gleivinės sandūroje [aplink akis], rankų ir kojų tarpupirščiuose), reikia vengti.
Preparatą veido srityje būtina vartoti atsargiai ir kiek galima trumpiau.
Jaunesniems kaip 2 metų vaikams Betacorton galima vartoti tik prižiūrint gydytojui. Informuokite savo gydytoją arba vaistininką, jeigu Jūs sergate kitomis ligomis, esate alergiškas, geriate ar vartojate išoriškai kitų vaistų (taip pat pirktų savo nuožiūra)!
Ar galima Betacorton vartoti nėštumo ir žindymo laikotarpiu
Jeigu Jūs nėščia, planuojate pastoti ar maitinate krūtimi, vaistą galite vartoti tiktai gydytojo nurodymu.
Kaip Betacorton vartoti
Jeigu gydytojas nepaskyrė kitaip, preparato 2 kartus per dieną plonai užtepama ant ligos apimtų odos vietų ir švelniai įtrinama. Uždegimui praėjus, užtenka kartą per dieną užtepti vaisto pakaitomis su tepalu be veikliųjų medžiagų. Gydymas turi trukti ne ilgiau kaip dvi savaites. Nekeiskite dozavimo savo nuožiūra. Jeigu Jūs manote, kad vaistas veikia per silpnai arba per stipriai, pasitarkite su savo gydytoju ar vaistininku.
Kokį nepageidaujamą poveikį Betacorton gali sukelti?
Gali atsirasti nepageidaujamas vaisto poveikis, pvz., odos dirginimas, perštėjimas, niežėjimas, odos sausumas ir padidėjęs jautrumas vienai iš sudedamųjų preparato dalių.
Preparatą vartojant ilgiau, odoje gali atsirasti būdingas gliukokortikoidams šalutinis poveikis, pvz., suplonėti oda, išryškėti kraujagyslės, atsirasti baltų drūžių. Jeigu gydymo metu kortikoidų preparatas kaitaliojamas su tepalu be veikliųjų medžiagų ir ribojama medikamento vartojimo trukmė, nepageidaujamo poveikio žymia dalimi galima išvengti.
Reikia atsiminti, kad vaikams, ypač maitinamiems krūtimi ir mažiems, į kraują patenka didesnis veikliosios medžiagos kiekis, todėl vaistą vartojant ilgiau gali atsirasti augimo sutrikimų.
Jeigu gydymo metu odos būklė pablogėja arba ligos simptomai tęsiasi ilgiau kaip vieną savaitę, reikia vėl kreiptis į gydytoją, kadangi ligos priežastis gali būti infekcija (pvz., grybelis) arba padidėjęs jautrumas vienai iš sudedamųjų Betacorton dalių.
Į ką dar reikia atkreipti dėmesį
Betacorton reikia laikyti vaikams neprieinamoje vietoje, žemesnėje kaip 25 C temperatūroje. Jį galima vartoti iki datos, nurodytos ant vaisto pakuotės, šalia užrašo “EXP”. Daugiau žinių apie Betacorton gali suteikti gydytojas arba vaistininkas, kurie apie šį vaistą turi išsamios specialios informacijos.
Kokia Betacorton sudėtis
Viename grame kremo yra 1 mg halcinonido ir 50 mg šlapalo, konservantų: triklosano, chlorheksidino chlorido, antioksidanto butilhidroksianizolio (E-320) bei kitų pagalbinių medžiagų.
Kur Betacorton galima nusipirkti ir kokia jo pakuotė
Betacorton kremo (20g arba 50g tūbelėmis) galima įsigyti vaistinėje, pateikus gydytojo receptą.
Tarptautinis pavadinimas | Halcinonidas+Urėja |
Vaisto stiprumas | 1mg+50mg/g |
Vaisto forma | kremas |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | nenurodytas |
Registracijos numeris | 96/3071/3 |
Registratorius | Spirig Baltikum Ltd., Lietuva |
Receptinis | Receptinis, Nehospitalinis |
Vaistas registruotas | 1996.02.15 |
Vaistas perregistruotas | 2000.12.07 |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Betacorton kremas
2. kokybinė ir kiekybinė sudėtis
1 g kremo yra 1 mg halcinonido, 50 mg šlapalo.
Pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3. vaisto forma
Kremas
4. klinikinĖ informacija
4.1 Terapinės indikacijos
Preparatu galima gydyti ūminę ir poūmę kortikoidams jautrią dermatozę, pvz., kontaktinę egzemą, seborėjinę egzemą, neurodermitą ir žvynelinę, lėtinę profesinę dermatozę, paprastąją ir plokščiąją raudonąją kerpligę.
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Pradinis gydymas. 2 kartus per dieną ant ligos apimtų odos vietų užtepama kremo ir švelniai įtrinama. Uždegimui praėjus, užtenka kartą per dieną užtepti vaisto pakaitomis su tepalu be veikliųjų medžiagų.
Etapinis gydymas. Sergant lėtinėmis ligomis, rekomenduojama keturias dienas tepti kortikoidų preparato, o kitas keturias – tepalo be veikliųjų medžiagų.
Pakopinis gydymas. Stipriai veikiančiais kortikoidais odos klosčių, veido sritys, vaikų oda gydoma trumpai. Vėliau reikia gydyti silpnesniais kortikoidų preparatais ir, kai tik galima, tepalu be veikliųjų medžiagų.
4.3 Kontraindikacijos
Odos ligos, sukeltos bakterijų (tarp jų dėl tuberkuliozės ir sifilio), virusų (tarp jų liga dėl skiepų ir vėjaraupiai), grybelių, odos žaizdos, aknė, raudonieji spuogai, apyburnio odos uždegimas, taip pat jei žinoma, kad jautrumas vienai iš sudedamųjų vaisto dalių padidėjęs.
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Preparato gausiai tepti ant didelio odos ploto, taip pat vaistą vartoti po sandarinamuoju tvarsčiu, ypač dėl endogeninių kortikoidų gamybos galimo slopinimo, galima tik atidžiai prižiūrint gydytojui. Jeigu po kelių dienų gydymo nėra teigiamo efekto, reikia patikslinti diagnozę, nes ligos priežastis gali būti grybeliai, bakterijos arba padidėjęs jautrumas vienai iš sudedamųjų vaisto dalių. Tokiu atveju preparato vartojimą reikia nutraukti, nustatyti ligos sukėlėją ir po to rekomenduoti tinkamą gydymą.
Preparatu nepertraukiamai turi būti gydoma ne ilgiau kaip 2 – 3 savaites. Jei sergama odos infekcine liga, odoje yra žaizdų, kortikoidų preparatus lokaliai reikia vartoti ypač atsargiai, papildomai skiriant vaistų nuo infekcijos.
Veido srityje ir odos iššutimų vietose vaistą reikia tepti atsargiai. Labai stiprius, stiprius ir vidutinio stiprumo kortikoidų preparatus veido ir lyties organų srityse būtina vartoti atsargiai ir ne ilgiau kaip 1 savaitę. Paprastai šalia akių (dėl galimos glaukomos) galima tepti tik silpnai veikiančių kortikosteroidų. Šie vaistai gali padaryti nepastebima alerginę odos reakciją, kuri gali pasireikšti dėl vienos iš sudedamųjų vaisto dalių. Pacientas turi žinoti, kad vaistą reikia vartoti ne bet kada, o tik sunkesnėms odos ligoms gydyti.
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Kai kartu su vietinio poveikio kortikoidais vartojama steroidinių antibiotikų (fuzidino rūgšties) ir kitų chemoterapinių vaistų, kurių sudėtyje yra ketvirtinė amonio bazė, kortikoidai šių vaistų poveikį gali mažinti.
4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Pagal įtaką embrionui ir vaisiui lokaliai vartojamų kortikoidų preparatai priklauso C kategorijai. Tyrimų su gyvuliais metu lokaliai vartojant dideles stipriai veikiančių kortikoidų dozes, pastebėtas jų teratogeninis poveikis. Koks šių vaistų poveikis žmogaus vaisiui, neaišku. Nėštumo metu preparatą vartoti tik tada, kai jo nauda bus didesnė už galimą žalą vaisiui. Ar halcinonido patenka į motinos pieną, nenustatyta, todėl krūtimi maitinančios moterys šį vaistą turėtų vartoti atsargiai.
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Betacorton kremas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.
4.8 Nepageidaujamas poveikis
Lokalus nepageidaujamas vaisto poveikis, pvz., odos dirginimas, peršėjimas, niežėjimas, odos sausumas ir padidėjęs jautrumas vienai iš sudedamųjų vaisto dalių atsiranda dažniausiai gydymo pradžioje. Kai kada, iš karto po tepalo užtepimo, šlapalas gali sukelti nedidelį odos peršėjimą. Vaistą vartojant ilgiau, odoje gali atsirasti atrofijos reiškinių, išsiplėsti kapiliarai, atsirasti kraujosruvų, drūžių, steroidų aknės, raudonųjų spuogų, apyburnio odos uždegimo požymių. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad dėl sumažėjusio lokalaus atsparumo infekcijai padidėja antrinės infekcijos atsiradimo rizika.
Kai stipriai veikiančiais vietinio poveikio kortikoidais daugelį savaičių tepami dideli odos plotai, galimas sisteminis šių vaistų poveikis: slopinama endogeninių kortikoidų sintezė, atsiranda kortikosteroidų pertekliaus simptomų (edema, dėl steroidų pertekliaus atsiranda drūžių), cukrinis diabetas (pasireiškia iki tol buvusio latentinio cukrinio diabeto klinikiniai simptomai), išakija kaulai ir sulėtėja vaikų augimas. Nepageidaujamo kortikoidų poveikio galima išvengti, jei gydymas šiais medikamentais būna etapinis ir jų vartojama ne ilgiau kaip 2 savaites.
4.9 Perdozavimas
Vaisto perdozavus, skyriuje “Nepageidaujamas poveikis” nurodyti simptomai gali pasireikšti labiau.
5. FARMAKOLOGINĖS savybės
5.1 Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė – 10.05.2.00, ATC kodas – D07XD
Halcinonidas yra kortikoidas, kurio molekulės sudėtyje yra 2 halogenidai. Jis priklauso kortikoidinių vaistų, stipriai veikiančių odą, grupei (trečioji stiprumo klasė), kurie labai mažina uždegimą, niežulį ir mitozę. Vartojant šlapalą kartu su kortikoidais, pastarųjų poveikis stiprėja, kadangi šlapalas hidratuota raginį odos sluoksnį ir gerina kortikoidų prasiskverbimą į odą. Dėl to galima nenaudoti kortikoidų skvarbumą gerinančių medžiagų, kurios sensibilizuoja ir dirgina odą, pvz., propilenglikolio. Šlapalo koncentracija parinkta tokia, kuri pažeistos odos praktiškai nedirgina.
Kremo pagrindą sudaro vandens ir aliejaus (apie 31 % riebalų) mišinys (sistema “aliejus vandenyje”);
Preparato pagrindo medžiagoje dalis halcinonido ištirpsta (aktyvi forma), dalis būna suspensijos pavidalu (depo forma).
5.2 Farmakokinetinės savybės
Absorbcija
Halcinonidas per raginį odos sluoksnį prasiskverbia greitai, jo farmakologinį poveikį kraujagyslėms galima nustatyti jau po 2 valandų. Sisteminis preparato poveikis (įvertinamas kaip pavartotos dozės dalis, kuri pašalinama su išmatomis ir šlapimu per šešias dienas) pavartojus ant rankos priekinės dalies paviršiaus po sandarinamuoju tvarsčiu vieną kartą 1g 0,1 % C14 - halcinonido kremo, buvo 3,3 % pavartotos dozės, kai oda nubrozdinta, ir 0,1 % – kai oda sveika. Be sandarinamojo tvarsčio sisteminis preparato poveikis buvo 0,7 % pavartotos dozės, kai oda nubrozdinta, ir 0,1 % – kai oda sveika. Daugiau veikliosios medžiagos gali rezorbuotis per kūdikio ar vyresnio vaiko odą, ypač kai odos raginio sluoksnio barjerinė funkcija sumažėjusi.
Pasiskirstymas
Maža dalis lokaliai vartojamų kortikoidų absorbuojama ir beveik visa susijungia su plazmos baltymais, pirmiausia globulinais. Gliukokortikoidai prasiskverbia per placentą ir gali patekti į motinos pieną.
Metabolizmas
Farmakologiškai aktyvūs gliukokortikoidai metabolizuojami įvairiuose audiniuose (pirmiausia kepenyse) į neaktyvius junginius.
Eliminacija
Neaktyvūs metabolitai šalinami per inkstus, dažniausiai gliukuronidų ir sulfatų, taip pat nekonjuguotų junginių pavidalu. Su tulžimi neaktyvių metabolitų pašalinama labai mažai.
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Įprastinių ikiklinikinių farmakologinių saugumo, toksinio kartotinių dozių poveikio, genotoksinio bei kancerogeninio poveikio ir toksinio poveikio dauginimosi funkcijai tyrimų duomenimis, specifinio pavojaus žmogui preparatas nekelia.
6. farmacinė informacija
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Natrii edetas, Triclosanum, Chlorhexidini dihydrochloridum, Butylhydroxyanisolum, Polysorbatum 20, Alcohol cetylicus et stearylicus, Glyceroli monostearas, Isopropylis myristas, Paraffinum perliquidum, Aqua purificata.
6.2 Nesuderinamumas
Duomenys nebūtini.
6.3 Tinkamumo laikas
3 metai.
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Laikyti žemesnėje kaip 25 C temperatūroje
6.5 Pakuotė ir jos turinys
20 g arba 50 g kremo tūbelė
6.6 Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu (bei jo likučių naikinimo) instrukcija
Specialių reikalavimų nėra.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
- Daktare, man kojos juoduoja!
- O jūs plauti bandėte?
- O ką, padeda?
- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?