Nūdienos vartojimas tiesiog milžiniškas. Žmonės perka daugybę daiktų, dar didesnę galybę jų išmeta. Kai kiekvienas tiek daug visko turi, vis sunkiau sugalvoti, ką būtų galima padovanoti artimajam, draugui, vadovui ar kolegai. Labai liūdna, bet kartais dovanų ieškojimas tampa didžiuliu stresu ir beprasmiu išlaidavimu, o gavęs dovaną asmuo net nežino, ką su tokia dovana daryti. Susimąstykite – ar tai tik nėra beprasmis užburtas švaistymo ratas?
Dovana – tik iš pareigos?
Statistika rodo, kad labai didelė dalis dovanų nukeliauja į giliausius namų kampus arba netgi tiesiai į šiukšlių dėžę. Dovanos perkamos neapgalvotai. Susimąstykite apie tai, kiek daug energijos, darbo ir pinigų buvo sudėta, kad būtų pagamintas šis vazų rinkinys ar dar vienas puodelių komplektas, kurie gali būti tiesiog nunešti į gilų rūsį ir daugiau niekada nepanaudoti? Nenustebkite, jei draugų namuose tų daiktų daugiau niekada nepamatysite – galbūt jie jau seniai tų dovanų nebeturi.
Kuo praktiškesnė dovana, tuo ji labiau džiugina
Šiandien atliekamos apklausos rodo, kad žmogų nudžiuginti gali gana paprastos ir visiškai suvartojamos (suvalgomos) dovanos, pavyzdžiui, naudingų aliejų rinkinys, egzotiški prieskoniai dėžutėje ar kvietimas į teatrą. Dovana bus dar labiau vertinama, jei ji bus pagaminta savomis rankomis ir įteikta nuoširdžiai linkint sveikatos bei skanių ar nepamirštamų akimirkų.
Pateiksime puikią dovanos idėją, kuri įkvėps pagalvoti apie tai, kas tikrai naudinga. Ruošiant tokią dovaną ne tik maloniai praleisite laiką, bet ir įteiksite savo brangiam žmogui kruopelytę sveikatos.
Naminė granola – puiki dovanos idėja
Naminė granola – sveikas ir puikus skanėstas. Ji valgoma su pienu, jogurtu, kefyru bei gali būti skanaujama be jokių priedų. Džiugiausia tai, kad naminėje granoloje nėra pridėtinio cukraus – visą saldumą suteikia natūralus medus. O ką jau kalbėti apie riešutų ir sėklų gausos teikiamą naudą.
Naminei granolai reikia gana daug sudedamųjų dalių, tačiau rezultatas tikrai to vertas. Pasiruoškite 4-5 stiklines nesmulkintų avižinių dribsnių, po 1 stiklinę saulėgrąžų branduolių ir kokosų drožlių, po pusę stiklinės įvairiausių riešutų (lazdyno, graikiškų, anakardžių, migdolų ir kitų, jei tik pageidaujate), taip pat reikės po pusę stiklinės sezamo sėklų ir moliūgų sėklų (tinka ir kitokios sėklos, pavyzdžiui, linų sėmenų), po stiklinę rapsų aliejaus ir medaus, taip pat prireiks prieskonių (po pusę šaukštelio druskos, cinamono, vanilinio cukraus). Galima papildomai įdėti džiovintų vaisių. Stambius avižinius dribsnius, riešutus ir sėklas sumaišykite dideliame dubenyje (riešutus prieš tai rekomenduojama sukapoti). Į kitą puodą supilkite medų, aliejų, sudėkite visus prieskonius ir silpnai pakaitinkite vis atsargiai pamaišydami (šios masės negalima užvirinti). Gautą sirupą lėtai supilkite į avižų ir riešutų bei sėklų mišinį, viską gerai išmaišykite. Paruoštą masę perkelkite į formą, ištiestą kepimo popieriumi, paskirstykite ją maždaug 2-3 cm sluoksniu (taip ji geriau apkeps). Kepkite orkaitėje (180 °C temperatūroje). Kas 10 minučių šią masę atsargiai pamaišykite ir kepkite tol, kol ji gražiai apskrus. Svarbu jos nesudeginti.
Pasiruoškite daug žavių stiklainėlių. Galite naudoti įvairių formų indus, tačiau jie turi sandariai užsidaryti, kad granola išliktų traški. Į juos supilkite savo pagamintą skanėstą, papuoškite stiklainėlius eglės šakele, raudona juostele ar džiovinto apelsino riekele, pritvirtinkite nuoširdų linkėjimą. Garantuojame, kad tokią dovaną gavęs žmogus tikrai labai apsidžiaugs ir jausis vertinamas. Beje, į tokius stiklainėlius galite supilti ne vien granolą – žaviai atrodys ir riešutai, džiovinti vaisiai bei sėklos, supilstyti paeiliui – tai taip pat puiki dovanos idėja, kuri, neabejojame, bus daug naudingesnė, nei dar vienas paskubomis nupirktas daiktas.
Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė