Grupinių treniruočių ambasadorė Erika Burinskaitė pristato savo klientę Gabrielę, kuri įveikusi visus moteriškus pasiteisinimus “ne, negaliu, nes…”, išpildė savo svajonę ir tapo pasitikėjimu spinduoliuojančia moterimi. Gabrielė grupines treniruotes lanko jau daugiau nei pusę metų. Taigi, pristatome Erikos Burinskaitės pokalbį.
Koks buvo tavo laisvalaikis iki sporto? Kaip rūpinaisi savo fiziniu aktyvumu, sveika mityba?
Nuo mažens niekada nebuvau ta, kurią visi galėjo vadinti „kauliuku“. Kai tapau paaugle, jaučiau diskomfortą dėl didesnėskrūtinės. Be to, buvau įsitikinusi, kad jei valgysiu viską, ką noriu, tuomet svoris tikrai augs. Su ta mintimi gyvenau iki šiol. Mano aplinkoje buvo žmonės, kurie turėjo viršsvorio problemų, bet niekada neieškojo išeities.
Pati niekada aktyviai nesportavau, tik stengdavausi valgyti mažiau, atsisakiau bulvių, duonos. Bet apie teisingą mitybą nieko nežinojau ir nesidomėjau. Buvau įsitikinusi, jog jei mažai valgysiu t.y. po 1 ar 2 kartus per dieną, viskas bus gerai. Niekada gyvenime nevalgiau pusryčių, negalėdavau apie juos net pagalvoti.
Pagimdžiusi ir maitinusi dukrytę, pasiekiau idealų svorį 62 kg. Tačiau kūno formos anaiptol nebuvo idealios. Kai baigiau maitinti, svoris šoktelėjo iki 68 kg. Labai norėjau sportuoti, bet vis atrasdavau šimtus pasiteisinimų, o svarbiausias jų dukrytės priežiūra.
Kodėl pradėjai sportuoti ir kokiu fiziniu aktyvumu užsiimi dabar?
Su drauge visuomet pakalbėdavom, kad reikia eiti sportuoti arba bėgioti, bet tai ir liko tik kalbomis. Kartą pamačiau skelbimą socialiniame tinkle Facebook apie treniruotę Kaišiadorių miško estradoje. Iškart nusprendžiau, kad būtinai eisiu pabandyti. Pabandžiau – nepatiko. Jaučiausi pervargusi, širdis lėkė lauk, spaudimas pakilo. Mintyse galvojau, kad aš čia pirmą ir paskutinį kartą. Išaušus kitos treniruotės dienai, visos mano draugės sutiko keliauti darkart, todėl ir aš nusprendžiau nuo jų neatsilikti. Taip ir „užsikabinau“ jau pusę metų ir nežadu sustoti. Sportuoju grupinėse treniruotėse, skirtuose moterims dailinti kūno linijas, tai įvairaus intensyvumo jėgos treniruotės, kurios iš tikrųjų keičia ne tik kūno formas, bet ir nuomonę apie sportą.
Kada pastebėjai pirmuosius rezultatus, kas pasikeitė?
Pradėjau sportuoti 3 kartus per savaitę trenerės Erikos Burinskaitės organizuojamuose grupiniuose užsiėmimuose . Taip pat dalyvavau jos paskaitoje „Sveika mityba“. Išklausiusi viską nusprendžiau, kad jau dabar reikia siekti gražių kūno linijų. Taigi, pradėjau valgyti pusryčius, kurių taip nemėgau, daržoves, rinkausi baltymais praturtintus produktus.
Turiu pripažinti, kad tai nebuvo labai griežtos taisyklės, kurios ribojo, ką ir kada valgyti. Tiesiog valgiau tai, kas sveika ir visada būdavau soti. Pradėjau domėtis sveikais patiekalais ir, kaip juos pasigaminti. Rezultataus pastebejau jau po 2.5 mėnesio. Galiu pasidžiaugti, kad dingo pilvukas, taip pat, vadinamasis “gelbėjimosi ratas”. Laimės pilnomis akimis, traukiau rūbus iš spintos, kurie man buvo per maži po gimdymo, o dabar jais džiaugiuosi. Nuo 68 kg, nukrito iki 62 kg svoris. Krūtinė sumažėjo vienu dyžiu.
Kaip dabar jautiesi? Pasidalink savo emocijomis.
Jaučiausi fantastiškai, nors aplinkiniai bandė kritikuot, kad nieko nebevalgau, kad gal kažkuo sergu. O aš tiesiog džiaugiuosi gyvenimu, džiaugiuosi, kad jis pasikeitė.
Smagu žinoti, kad nuėjusi į parduotuvę galėsiu rasti sau tinkamą rūbą. Daugiau nebeieškau pateisinimų, kad negaliu sportuoti.
Tiesiog man tai patinka, netgi, kai dukrytė šalia sukinėjasi sporto salėje ar kojos pirštai sugipsuoti – aš sportuoju! Visada yra išeitis siekti to ko nori. O aš turiu tikslą.
Kas labiausiai tave motyvuoja?
Tai, kad jaučiuosi pilna energijos, nebesiskundžiu sveikatos sutrikimais, skaudančia nugara. Ir praėjusi pro veidrodį visada pasidžiaugiu teogiamais pasikeitimais.
Galiu drąsiai žygiuoti su maudymosi kostiumėliu vasarą
pležu ar tik su apatiniais drabužėliais namuose, ir man nebereikia stengtis įtempti pilvą, kad atrodyčiau geriau.
Kaip pasikeitė tavo gyvenimo būdas?
Tapau moterimi, kuri labiau savimi pasitiki, nebijau aiškiai pasakyti, kad aš kažko nevalgau, nes tai nesveika. Nesu ta namų šeimininkė, kuri zuja tik namuose ir
rūpinasi vien šeimos nariais. Bet svarbiausia, pamilau save.
Kaip pasikeitė tavo mityba? Ar šeima tam pritaria?
Valgau tai, kas sveika. Pavyzdžiui, anksčiau majonezo pakuotę vartodavome savaitę,o dabar man jo apksritai nereikia. Grietinės net skonį pamiršau. Mano meniu kiaulienos nėra jau pusę metų. Alkoholį vartoju tik retais atvejais. Atradau sveikus produktus. Pradėjau domėtis produktų sudėtimi ir pasirinkti tai, kas man tinka. Visuomet šaldytuve turiu graikiško jogurto ir varškės, o vandenį vartoju nuolat. Pusryčiai tapo mano privalomas rytinis ritualas. Niekuomet nerandu tinkamų pateisinimų, kodėl neiti sportuoti.
Šeimos nariai labai mane skatina, ypač vyras. Visada stebi mano pasikeitimus ir palaiko. Jis tarsi mano priminimų knygutė, visada pasako, ką galiu daryti ir valgyti, o ko ne. Nors kartais labai noriu nusižengti, bet jis labai takliai ir subtiliai moka priminti, kad nederėtų sugrįžti prie seųjų įpročių.
Ką galėtum patarti moterims, kurios abejoja dėl gyvenimo būdo keitimo?
Neieškokime priežasčių, kodėl mes negalime kažko daryti. Mes visada galime ir niekas mums negali būti kliūtis. Džiaukimės gyvenimu, o svarbiausia mylėkime save, nes tik mes esame sau svarbiausios. Mes pačios esame tos, kurios keičiame ir savo gyvenimą. Tik mes esame tos, kurios turime save mylėti, džiaugtis savimi, nes kai tai darysime mes – kiti mus MYLĖS dar labiau.
Nereikia ieškoti stebuklingų vaistų, įmantrių pratimų ar prabangiausių sporto klubų. Erika Burinskaitė ir jos būrys sportuojančių merginų pradėjo nuo grupinių treniruočių lauke, o visa tai išaugo į aktyvią, linksmą ir gausią bendruomenę! Tad, siekite savo svajonių ir Jūs!
Nuotrauka iš asmeninio archyvo.