Atostogos su augintiniu

Išsiruošėte atostogauti, o kartu vežatės ir savo mylimą augintinį? Vadinasi,
šis straipsnis – kaip tik jums!

Visų pirma pradėkite nuo klausimo sau: „Ar aš tikrai noriu, kad mano šuo ar katė
keliautų su manimi?“ Turėkite omeny, kad kalbama apie visas atostogas, o ne apie
trumpą savaitgalį. Todėl apsvarstykite ir kitus variantus. Galbūt geriausia
išeitis pasirodys naminių gyvūnų viešbutis? O gal kas nors iš jūsų pažįstamų
rato sutiks pasirūpinti jūsų keturkoju, kad ir už simbolinį mokestį?

„Kodėl? – pagalvosite jūs skaitydama šias rekomendacijas. – Mano Pūkučiui ar
Sagutei bus kur kas geriau kartu su manimi!“ Be reikalo esate tokia tikra –
gyvūnai ne visada mano taip pat, ypač jei tas jūsų gyvūnas – katė, nemėgstanti
permainų „asmeniniame gyvenime“. Taigi labai tikėtina, jog vieną gražią atostogų
dieną teks rūpintis ne poilsiu, o savo pabėgusio keturkojo augintinio
paieškomis.

Šunys kiek paklusnesni, todėl su jais keliauti paprasčiau. Kai kuriems netgi
labai patinka nauji nuotykiai ir iššūkiai. Tačiau yra ir tokių, kurie nuolat
nerimauja, jaučiasi išsigandę – pastaruosius, žinoma, geriau palikti jaukiuose
namuose. Todėl tik apsvarsčiusi visus „už“ ir „prieš“ galite pradėti rengtis
kelionei su savo keturkoju draugu.

• Jei laukia ilga kelionė automobiliu, įsitikinkite, kad gyvūnas toleruoja šią
transporto priemonę ir pamažu ruoškite ilgesniam keliui. Iš pradžių
pasivežiokite keletą kartų netolimais atstumais ir tik tada ryžkitės ilgesnei
kelionei.

• Kad gyvūnas kelionėje jaustųsi patogiai, galbūt jam teks duoti raminamųjų. Iš
anksto apskaičiuokite reikiamą dozę, tuo pačiu apsaugosite ir save, ir gyvūną
nuo visokiausių netikėtumų.

• Teks iš anksto užsisakyti viešbutį, kur leidžiama apsistoti su naminiais
gyvūnais. Sužinokite apie gyvūnų laikymo sąlygas konkrečiame viešbutyje iš
anksto, kad atvykę išvengtumėte įvairiausių nesusipratimų.

• Keliaujant gyvūnui prireiks specialiai jam skirtos vietos bagažinėje arba ant
galinės sėdynės. Pageidautina, kad keturkojis būtų vežamas specialiame narve
arba nešiojamame konteineryje. Ten gyvūnui bus saugiau. Pasirūpinkite ir jo
guoliu (gultu, paklotu), žaislais, maistu. Taip jam bus lengviau apsiprasti
atsidūrus nepažįstamoje aplinkoje tarp svetimų kvapų.

• Prieš kelionę būtinai paženklinkite augintinį mikroschema („čipu“) arba
įsigykite antkaklį su namų adresu ir savo telefonu. Tiesa, pirmas variantas
patikimesnis, mat antkaklis gali ir pasimesti.

• Keliaudami neleiskite šuniui iškišti galvos pro pravirą automobilio langą, kad
ir kaip jam norėtųsi lėkti su vėjeliu. Dulkės, nešvarumai, smėlis gali būti
įpūsti dideliu greičiu į nosį ar akis, o tai gali baigtis visai nepageidaujama
trauma. Kas 2-3 valandas sustokite pailsėti, leiskite gyvūnui palakstyti,
atlikti gamtinius reikalus, paėsti ir atsigerti. Nepalikite gyvūno vieno
automobilyje ilgesniam laikui, ypač jei lauke karšta ir organizmas itin greitai
netenka drėgmės.

• Jei atostogos bus ilgos, o jūsų augintinis turi kokių nors sveikatos problemų
– prieš kelionę apsilankykite pas veterinarą. Taip pat iš anksto pasirūpinkite
reikiamais vaistais ir greitosios pagalbos vaistinėle. Ten turėtų būtinai
atsirasti vietos preparatams nuo erkių ir blusų.

• Prieš kelionę nešerkite keturkojo sunkiu maistu, duokite sauso ėdalo ir
vandens.