+1
-0
+1
Ką jūsų plaukai sako apie jūsų sveikatą?

Iš plaukų jūs ar jūsų gydytojas galite nustatyti, ar šiuo metu jaučiate įtampą, kokių medžiagų trūksta jūsų organizmui ir t.t.

  1. Plaukai žyla dėl streso (ir genų)

Žurnale „Nature“ aprašytas tyrimas, kurio rezultatuose skelbiama, jog lėtinis stresas iš tiesų baltai nudažo jūsų plaukus – būtent stresas žaloja DNR ląsteles, todėl plaukų folikulai turi vis mažiau spalvą gaminančio pigmento. Be to, plaukai slenk ir dėl streso. Žili plaukai – visiškai natūrali senėjimo pasėkmė, tačiau daug lemia ir genai, tad pasidomėkite, kada pražilo jūsų tėvai: tikėtina, kad jūs pražilsite panašiu metu.

  1. Lūžinėjantys plaukai – Kušingo sindromo signalas

Lūžinėjantys plaukai gali pranešti, jog jums prasidėjo Kušingo sindromas – sutrikimas, kai antinksčių žievė gamina per daug hormono kortizolio. Be abejo, aukštas kraujospūdis, nuovargis, nugaros skausmas ir t.t. taip pat gali signalizuoti apie šią ligą, tad jei skundžiatės šiais simptomais, suskubkite pas gydytoją.

  1. Plaukai gali slinkti dėl skydliaukės problemų

Jei skydliaukė gamina per mažai hormonų, jums gali pradėti slinkti plaukai, galite jausti nuovargį, sunkiai pakelti šaltį, gali skaudėti sąnarius, raumenis, galite priaugti svorio – jei pastebėjote, kad ir jums pasireiškia šie simptomai, nedelskite ir užsirašykite vizito pas gydytoją.

  1. Plaukai gali slinkti dėl mažakraujystės

Jei staiga pamatėte, kad išslenka daugiau plaukų nei bet kada anksčiau, gali būti, kad jums prasidėjo mažakraujystė, t.y. organizmui stinga geležies. Atsisakėte mėsos ar jus vargina sunkios, gausios mėnesinės? Ko gero, jums tikrai trūksta geležies, tad apsilankiusios pas gydytoją nepamirškite su juo to aptarti – galbūt jums užteks į mitybą įtraukti geležies turinčių maisto produktų, o gal reikės vartoti ir geležies papildų.

  1. Plauki gali slinkti dėl baltymų stygiaus

Daugelis tikriausiai dar iš mokyklos laikų pamename, kad baltymai – statybinė organizmo medžiaga, reikalinga ir būtina ir sveikiems, vešliems plaukams. Baltymų gauname valgydami  pieno ar mėsos produktų ir žmonių organizmui jų trūksta retai, tačiau kai kurių žmonių organizmas baltymus sunkiau pasisavina, tad tokiu atveju taip pat verta pasikonsultuoti su gydytoju.

 

Straipsnio autorė Giedrė Izabelė Janušaitė (Šaltinis – EVERYDAY HEALTH)