+1
-0
+1
Ar valgome pakankamai baltymų?

Įvairių tyrimų duomenimis, vyresni asmenys kartais daugiau nei pusę dienos ir kąsnio į burną neimdavo, nustatyta, kad mažėja ir žmonių apetitas. Be to, derėtų nepamiršti, kad neretai senjorai susiduria ir su finansiniais ir sveikatos sunkumais. Suvartodami nepakankamai baltymų, tyrimo dalyviai gaudavo ir nepakankamai kitų maistingųjų medžiagų, tad taip kilo grėsmė susirgti ir osteoporoze, retėja raumenys, dingsta energija, tad tampa sunku tiesiog eiti. Vyresnio amžiaus žmonėms patariama vartoti daugiau baltymų nei vidutinė norma ir nuolat judėti. Vis dėlto, kepenų problemų turintys senjorai persistengti neturėtų.

Dar daugiau – nebūtinai geriau

Sulaukus 30 m. kas 10 m. netenkame po 3-5 proc. raumenų. Atlikdami jėgos treniruotes šį procesą galite pristabdyti, tačiau svarbu suvalgyti ir reikiamą baltymų normą, bet normos viršyti nepatariama. „Sveikiems žmonėms nereikia suvalgyti per daug baltymų. Matau, kaip restoranuose žmonės mėgaujasi milžiniškais kepsniais – to niekam nereika,“ – pastebi  dietologas Mark Jakubick, o suvalgę šį skanų, didžiulį kepsnį, dienos baltymų normą viršijate dukart, tad jei nesate maratono bėgikas ar kitas ištvermės reikalaujančios sporto šakos atstovas, jums tiek daug baltymų nereikia.

Neretai žmonės mano, kad vienintelis tinkamas baltymų šaltinis – gyvulinė mėsa, vis dėlto, neverta valgyti per daug gyvulinių produktų – teigiama, kad valgydami per daug gyvulinių baltymų, rizikuojate susirgti diabetu ar net vėžį. Raudonojoje mėsoje gausu arterijas kemšančių riebalų, tad norėdami mėsos, dažniau rinkitės liesą vištieną, o ne riebius kepsnius. Verta atkreipti dėmesį ir į augalinius baltymų šaltinius: soją, riešutus ir kt. – gausite ne tik baltymų, bet ir kitų naudingųjų medžiagų, vitaminų, ląstelienos.

Straipsnio autorė – Giedrė Janušaitė (Šaltinis – SHARECARE)