+1
-0
+1
Kiek kartų per savaitę mylėtis yra normalu?

Norma – sąlyginė koncepcija?

Dažnai vyrai nurašo save į  bejėgius, orientuodamiesi į kai kuriuos itin aukštus standartus, matytus filme ar skaitytus internete. Bet andrologai ir seksologai užtikrina: norma yra labai sąlyginis dalykas. Viskas priklauso nuo amžiaus, temperamento, individualių savybių, darbo specifikos, gyvenimo aplinkybių, santykių su dailiosios lyties atstovėmis apskritai ir konkrečiai su sava partnere.

 Jei kalbėti apie statistinius skaičius, jie yra tokie:

*Normalus vyrų seksualinės veiklos dažnumas  gali būti nuo 3 aktų per dieną iki 1 akto per mėnesį.

* Vidutinis dažnis vyrų iki 30 metų – 3 ar daugiau kartų per savaitę, virš 30 metų – 2-3 kartai, 60 metų ir vyresnių – kas 8-9 dienas.

* Andrologai teigia, jog normalu, jei vyresnis nei 30-45 metų vyras užsiima seksu bent kartą per savaitę.

Jei asmuo netelpa į statistinį skaičių – ir tai trunka mėnesius ar metus – tik tada galima kalbėti apie erekcijos disfunkciją. Dar visai neseniai buvo manoma, kad pagrindinė lytinio nepajėgumo priežastis yra psichogeninė. Visų pirma, tikėtinos nesėkmės neurozė, kai po vienos ar dviejų atsitiktinių bėdų lovoje vyras pradeda panikuoti ir susiduria su impotencija. Tačiau pastaraisiais dešimtmečiais paaiškėjo, kad psichogeniniai faktoriai  sukelia tik apie 20% seksualinės impotencijos atvejų. Kitais atvejais priežastys yra organinio charakterio.

Neatsisakykite praktikos

Pagrindinis erekcijos disfunkcijos gydymo principas yra neatsisakyti praktikos. Geriausias vaistas, skirtas išsaugoti ir stiprinti galią, yra reguliarus seksualinis gyvenimas. Vokietijos andrologai nustatė: ne tik testosteronas stiprina erekciją, bet erekcija skatina testosterono gamybą. Optimalus gydymo režimas- 2-3 seksualiniai veiksmai per savaitę.  Kaip išlaikyti šį režimą, jei yra erekcijos problema? Šiuolaikinės medicinos arsenale yra ne vienas būdas, reguliuojantis intymų gyvenimą. Tik būtina kreiptis pas gydytojus. Priedas prie gydymosi yra sveikas gyvenimo būdas, mankšta, blogų įpročių atsisakymas.

5 faktai apie erekcijos disfunkciją

  1. Labiausiai erekcijai naudingos sporto rūšys: plaukiojimas, slidinėjimas, vaikščiojimas, tenisas, bėgiojimas. Tačiau didysis sportas (bet koks) dažnai turi neigiamą poveikį, nes jis yra susijęs su fizine perkrova.
  2. Cholerikai ir melancholikai yra labiau linkę į minimą problemą. Dėl savo temperamento emociškai greitai išsieikvoja ir daug aštriau reaguoja į bet kokią, netgi nedidelę, intymaus gyvenimo nesėkmę.
  3. Vaistai, kurie slopina libido ir erekciją: antidepresantai, kraujospūdžio mažinimo priemonės, antihistamininiai vaistai.
  4. Erekcijos disfunkcija „guldė ant menčių“ tokius vyrus, kaip Isaac Newton, Johann Wolfgang von Goethe, Onore Balzac, ir net psichoanalizės patriarchą Sigmund Freud. Tačiau nereikėtų pulti neviltį – sprendimo būdų tikrai yra. Šiuo metu parduodami keturi fosfodiesterazės 5 inhibitoriai – sildenafilis, vardenafilis, tadalafilis ir naujausias šios grupės atstovas – avanafilis. Avanafilis – veiksmingas, greitai veikiantis ir gerai toleruojamas vaistas erekcijai gydyti.
  5. Moteris kenčia nuo partnerio problemų kartais daugiau nei jis. Dėl bendros sveikatos būklės pablogėjimo, esant partnerio impotencijai, skundžiasi 65% moterų, dėl fiziologinių problemų – 64%, dėl seksualinių – 46%, dėl psichologinių – 50%. Vyrams šie rodikliai yra daug mažesni – atitinkamai 59%, 51%, 35% ir 37%.

Pasak seksologų

Dėl daugelio šiuolaikinių vyrų problemų  iš dalies kaltos moterys. Ironiška, kad labiausiai vyrus vargina stresas, kurį jis patiria namuose. Tradicinėje Europos šalių kultūroje vyravo patriarchalinės šaknys, vyras atstovavo šeimos galvą. Feminizacijos amžiuje vyrai praranda savo valdžią, atsakingumo už savo šeimą jausmą.

Tai nulemia savigarbos sumažėjimą,  įtakojantį dažnas nesėkmes meilės pataluose.  Šiai dienai moteris turėtų skatinti vyro lytinę esybę, jo akyse atrodyti patraukliai, trokštamai ir tam tikra prasme pažeidžiamai. Šeimoje net sėkminga verslininkė turėtų būti moteriškai silpna, tada jos partneris  lovoje bus „tikras vyras“.

Parengė: L.Varanavičienė