-
Keliavimo būdo problemos
Priklausomai nuo to kokia transporto priemone keliaujate - galite susidurti su specifinėmis problemomis. Jei tenka ilgai sėdėti (autobuse, mašinoje ar lėktuve) gali varginti kojų tinimu, skausmas. Jei keliaujate laivu - galite susidurti su vadinamąją "Jūros liga", t.y. jus gali pykinti, galite pradėti vemti.
-
Kosulys, sloga
Kelionių metu gerklės skausmas, kosulys arba sloga gali lydėti dažną atostogautoją tiek žiemą, tiek vasarą. oro kondicionieriai, perkaitimas, staigūs oro temperatūrų pokyčiai (išeinant iš vėsios, gerai kondicionuojamos patalpos į kaitrą lauke ar iš šiltos patalpos į šaltą aplinką) gali sukelti gerklės skausmus, slogą, taip pat ir kosulį.
-
Nudegimai
Nudegimai kelionės metu yra ypatingai dažnas reiškinys. Keliaujant saulėtais orais yra didelė rizika patirti nudegimus nuo saulės. Taipogi kelionėse pasitaiko nudegimų nuo karštų paviršių, todėl patartina pasiruošti įvairiomis situacijomis.
-
Peršalimas / temperatūra
Kelionės metu temperatūra gali pakilti dėl keletos priežasčių: įvairios kilmės infekcijos; apsinuodijus maistu; perkaitus saulėje, peršalus; alergijos; kitų priežasčių.
Jei temperatūra nėra aukštesnė, nei 38.5 laipsn., jos mažinti nereikėtų, nebent tokia temperatūra sunkiai toleruojama, tai ją reikėtų mažinti. Tačiau jei temperatūra yra didesnė - turėkite temperatūrą mažinančių vaistų.
-
Skausmas
Kelionės malonumus netikėtai gali sutrikdyti atsiradęs galvos, dantų, moterims menstruacijų skausmas, o taip pat skausmas patyrus traumą. Kad skausmas nesugadintų kelionės, vaistinėlėje turėkite...
-
Traumos
Kelionės metų galite patirti įvairiaus sunkumo traumas: smulkias tokias kaip sumušimai, patempimai beirimtos traumos - tai kaulų lūžiai, sąnarių išnirimai ir pan.
-
Vabzdžių įkandimai
Nors uodų, bičių, vapsvų, kamanių, aklių, skruzdžių įgėlimai dažnai būna nepavojingi, tai nemalonumas, kurio pasekmes dažniausiai jaučiame neilgai. Tačiau vienam iš 250 asmenų įgėlimas sukelia alerginių reakcijų, jos pasireiškia grėsmingais simptomais ir gali baigtis komplikacijomis.
-
Vėmimas
Vėmimas, kaip ir viduriavimas yra organizmo apsauginė reakcija į infekcijos šaltinį ar jų išskiriamus toksinus. Dažniausiai kelionių metu jis atsiranda apsinuodijus maistu. Maisto produktai, kurie gali būti infekcijos šaltiniu: paukštiena, jūros produktai, pienas, pieno produktai, nevirintas vanduo, ryžiai.
-
Viduriavimas
Viduriavimas yra dažnas negalavimas išvykus į kelionę. Neretai pats viduriavimas yra organzimo apsauginė reakcija į infekcijos šaltinį ar jų išskiriamus toksinus, organizmo apsivalymas. Todėl patariama pirmąsias dvi tris valandas viduriavimo nestabdyti.
-
Virškinimo sutrikimai
Dėl pasikeitusio mitybos rėžimo, pakitusio maisto kelionės metu gali sutrikti virškinimas. Atsiranda skrandžio skausmas, tempimas, pilvo pūtimas, nevirškinimo/"sustojusio skrandžio" pojūtis.
-
Žaizdos
Keliaujant ar iškylaujant gali atsirasti įvairių žaizdų - nuo lengvo nubrozdinimo ar įsipjovimo iki gilių, smarkiai kraujuojančių žaizdų. Jūsų kelionės vaistinėlėje turėtų būti šių pagrindinių priemonių žaizdoms gydyti:
Norėdami įtraukti pasirinktą vaistą į savo kelionių vaistinėlę - pažymėkite jį.
Pagrindinės priemonės:
Vaistai:
Keliavimo būdo problemos
„Jūros ligos” profilaktikai geriama po 25mg (1 tabletę) 0,5 – 1 val. prieš kelionę ir po to 25 mg kas 6 valandas.
Tepkite skaudamą vietą 1-3 kartus per dieną. Išspauskite 3-10 cm (priklausomai, nuo pažeistos vietos) tepalo ir švelniai įmasažuokite į skaudama vietą.
Kosulys, sloga
1-3 įpurškimai į kiekvieną šnervę 2-3 kartus per dieną.
Lėtai sučiulpti po 1-2 tabletes 3 kartus per dieną.
Vartoti suaugusiems po vieną tabletč 2 kartus per parą.
Nudegimai
Purkšti 10 – 20 cm atstumu pažeistą odos plotą keletą kartų per parą.
Tepti pažeistą odos plotą 1 kartą per dieną.
Peršalimas / temperatūra
Gerkite po 1 tab. (200 mg – 400 mg) kas 8 val., bet ne daugiau 1800 mg per parą. Vaikams dozuojama po 20 mg/kg kas 8 val.
Gerkite po 1 tab. (500 mg paracetamolio) kas 6 val., bet ne daugiau kaip 8 kartus per parą. Vaikams dozuojama po 10 mg/kg kas 6 val.
Skausmas
Gerkite po 1 kaps. 1 kartą per dieną.
Gerkite po 1 pok. 2 kartus per dieną.
Gerkite po viena 1 tabletę tris kartus per dieną.
Traumos
Gerkite po viena 1 tabletę tris kartus per dieną.
Tepkite skaudamą vietą 1-2 kartus per dieną. Išspauskite 3-5 cm tepalo ir švelniai įmasažuokite į skaudama vietą.
Tepkite skaudamą vietą 1-3 kartus per dieną. Išspauskite 3-10 cm (priklausomai, nuo pažeistos vietos) tepalo ir švelniai įmasažuokite į skaudama vietą.
Vabzdžių įkandimai
Priemonės įkandus vabzdžiams. Tepti pažeistą odą keletą kartų per dieną.
Dezinfekuojantys sritis gerai suvilgyti arba apipurkšti preparatu ir palaukti 1 min.
Vėmimas
Paprasčiausiai, negazuotas mineralinis vanduo.
(jei paskyrė gydytojas). Po 1 tab. (10 mg) kas 8 val. per dieną.
Viduriavimas
( Jei paskyrė gydytojas) Gerkite po 1 tab. (2mg loperamido) po kiekvieno tuštinimosi, bet nedaugiau 8 tablecių per parą.
Virškinimo sutrikimai
Gerkite po 1 tabletę 1 kartą dienoje.
Vartoti po vieną paketėlį bet kuriuo metu pajutus nemalonų pilvo pūtimą.
Jie padės esant nevirškinimui, pilnumo jausmui, pilvo skausmui. Vartoti po 1- 2 tabletes valgio metu arba tuoj pavalgius.
Žaizdos
Dezinfekuojamas sritis gerai suvilgytis arba apipurkšti preparatu ir palaukti 1 min.