+2
-0
+2
Ir tėčiams reikalinga pagalba dėl prostatos…

Mano tėtis jau dešimtmetį po mamos mirties gyvena kartu su mumis. Pastebėjau, kad naktį ėmė dažniau keltis į tualetą. Spėju, kad tai dėl prostatos padidėjimo. Jei nupirkčiau jam žolinių preparatų, ar tai padėtų? O galbūt padėtų ir tam tikra dieta, fizinė veikla?

Odeta

Jei vyrui jau sukako penkiasdešimt metų, pats laikas apsilankyti pas urologą profilaktiniam patikrinimui. Mat gerybinis priešinės liaukos arba prostatos išvešėjimas yra dažniausia urogenitalinės sistemos tokio amžiaus vyrų liga. Ši liga atsiranda fiziologiškai natūraliai vyrams senstant. Ji pasireiškia apsunkinto šlapinimosi simptomais. Dėl to dažnėja ir kėlimasis šlapintis naktį.

Pastebėta, kad jei giminėje yra sergančiųjų gerybiniu prostatos išvešėjimu, tikimybė, kad ji pasireikš ir vėlesnėms kartoms, padidėja. Tačiau jeigu vyrai į specialistus kreipsis pasirodant pirmiesiems ligos simptomams, tikimybė suvaldyti ligą yra labai didelė.

Kalbant apie specialią dietą, sergantieji gerybine prostatos hiperplazija turėtų vengti aštrių maisto produktų, labai rūgščių ir konservuotų, riebių pieno, mėsos, produktų, saldumynų.

O gerai prostatą veikia moliūginės daržovės, pomidoruose esantis likopenas, daug cinko turintys produktai, pavyzdžiui, kepenėlės, vitamino E turintys produktai kaip kiaušinio trynys, augaliniai aliejai. Ruošdami valgius turėtumėte nepamiršti ir įvairių grūdų bei kruopų: rudųjų ryžių, sorų, miežių, grikių, kukurūzų kruopų,daigintų grūdų, įvairių sėklų, riešutų, avižiniai dribsnių ir speltos produktų. Tinkami ir pievagrybiai, ankštinės daržovės, žuvis.

Svarbi ir fizinė veikla. Reguliari kūno mankšta bet kuriame amžiuje reikalinga ir naudinga. Jei tai nėra vyro reguliarus įprotis, pradžioje užteks tris kartus per savaitę ketvirtį valandos pasivaikščioti.

Bet kokiu atveju svarbiausia iškilusią sveikatos problemą spręsti laiku ir paskatinti savo tėtį apsilankyti pas gydytoją urolgą.

Gydytojas urologas prof. habil. dr. Balys Dainys „Lietuvos sveikatai“ yra sakęs:

– Šešiasdešimt procentų penkiasdešimtmečių pasireiškia gerybinio priešinės liaukos išvešėjimo požymiai, su tuo susiduria beveik visi aštuoniasdešimtmečiai. Jau nuo trisdešimties metų vyrams kasmet vienu procentu mažėja vyriško lytinio hormono testosterono kiekis. O tai lemia prostatos didėjimą. Gerybinis prostatos išvešėjimas gali būti determinuotas ir genetiškai. Kitaip tariant, jei senelis, tėvas turėjo tokią problemą – tikėtina, kad sūnus ją taip pat turės.

Prostatos išvešėjimo simptomams palengvinti esama įvairių priemonių. Mano taktika – jei požymiai neryškūs, skirti augalinės kilmės preparatus. Žoliniai vaistai, tinka prostatai stiprinti, gerinti jos funkciją. Kalbu apie vaistus (pvz. Prostaml Uno), o ne apie įvairius maisto papildus, kurie turi tik mitybą papildantį poveikį. Vaistai taip pat rekomenduotini po gydymo antibakteriniais vaistais po uždegimo, reabilitacijai.