+6
-0
+6
Ko iš tiesų reikia moteriai?

XXI amžiaus moteris gerokai skiriasi nuo tos, kuri gyveno senais laikais. Šių laikų moterys yra drąsios, ryžtingos, neretai ir uždirbančios daugiau nei vyrai. Dažnai jos pačios išlaiko savo šeimą ir namus. Kas nutiko, kad moteris tapo reikli karjeristė, kuri ant savo pečių užsikrovė ne tik šeimos puoselėjimo naštą, bet ir mamuto parnešimą į namus? Ar moteriai iš tiesų reikia pačiai užsidirbti daug pinigų, kad ji jaustųsi gerai? O gal moteriai užtektų tik palaikyti savo vyrą jo darbuose, būti šeimos židinio sergėtoja, tokia, kokia buvo nuo senų laikų?

Moters vidinei laimei – geras vyras ir šeima

Šeima susideda iš vyro ir moteris, o vėliau ir vaikų. Tad į klausimą, ko iš tiesų reikia moteriai, tikriausiai, atsakymas būtų labai paprastas – gero, sumanaus ir protingo vyro. Apie vyrų svarbą moters gyvenime nuo senų laikų jau yra kalbama tiek literatūroje, tiek mene. Šįkart norisi pažvelgti į dviejų skirtingų menininkų darbus ir per juos bandyti suprasti, ko reikia, kad moteris būtų laiminga. Taigi, du skirtingi požiūrio taškai (tiek vyro, tiek moters), tačiau prieita vienos išvados – šeima yra ir buvo svarbiausia moters vertybė.

Apie 1639 m. flamandų menininkas Peteris Paulo Rubensas nutapė pasaulietišką dieviškos šeimos versiją. Kaip matome iš paveikslo, šalia moters yra daug vyresnis už ją vyras. Moteris šalia tokio vyro atrodo gerokai jaunesnė, panaši į dukrą, o ne į žmoną. Manoma, kad šiame paveiksle Rubensas atvaizdavo savo šeimą, mat dailininkas buvo vedęs 37 metais už save jaunesnę moterį. Vyresnio amžiaus vyrai jau nuo senų laikų traukė jaunas moteris. Damai, kuri ieškojo saugumo, toks vyras galėjo jį suteikti. Be to, vyresni vyrai galėjo pasiūlyti ir įvairesnį seksualinį gyvenimą.

Tačiau seksualiniuose santykiuose su vyresniu vyru jauna moteris gali susidurti su keletu labai rimtų problemų. Viena iš jų – žirklių efektas, kuris atsiranda tuomet, kai vyro ir moters seksualiai poreikiai ir galimybės nesutampa. Pavyzdžiui, vyresnis vyras nori patenkinti savo moterį, tačiau negali to padaryti dėl silpnos erekcijosErekcijos disfunkciją seniau vyrai gydydavo natūraliomis priemonėmis – valgydavo česnakus, žuvį, morkas. Šiais laikais impotenciją gydo PDE5 inhibitoriais (pvz. avanafilis), tad nereikia ieškoti liaudiškų priemonių.

Rubenso paveiksle kitas svarbus objektas yra vaikas. Kiekviena moteris, kuri turėjo šeimą, svajojo ir apie vaikus. Vaikai, kaip savęs įprasminimas, palikimas po savęs, buvo ir yra svarbi moters gyvenimo misija. Matome, jog vaikas tiesia ranką ne į tėtį, bet į mamą, taigi moters esybei atsiskleisti, jos įprasminimui reikėjo vaikų. Santykis su jais leidžia pajusti tikrą moteriškumą.

Ko iš tiesų reikia moteriai?

P.P. Rubenso paveikslas, 1693 m.

Menininkė Faith Ringgold savo paveiksle, tapytame 1997, vaizduoja moterį kaip namų puoselėtoją, vaikų augintoją. Vyras, kuris yra matomas tarpduryje, tarsi nurodo tai, jog jo pareigos yra ne tik namuose, bet ir už jo ribų. Dirbti ir išlaikyti šeimą buvo ir yra kiekvieno save gerbiančio vyro pareiga. Nors nuo piešinio pasirodymo praėjo daugiau nei šimtmetis, F. Ringgold piešiniai puikiai atspindi šiuolaikinės moters įvaizdį.

 Ko iš tiesų reikia moteriai?

Faith Ringgold, „Šeimos portretas“, 1997 m.

Šeima vietoj karjeros? Ar tikrai?

Bėgant metams moters svajonės mažai keitėsi – jos vis dar svajoja apie jaukius namus, gražią šeimą ir gerą vyrą, kuris sugebėtų patenkinti moterį visapusiškai. Tačiau šių dienų pasaulyje yra nemažai moterų, kurios patiria didžiulę laimę atradę save profesiniame gyvenime, mėgstamoje ir gerai apmokamoje veikloje. Karjeristės jokiais būdais ramaus šeimos gyvenimo nekeistų į pilną naujovių, patirčių bei susitikimų su įdomiais žmonėmis profesinį gyvenimą. Be to, pačios moters uždirbami pinigai suteikia jai didesnės laisvės ir stabilumo jausmą. Susikoncentravus į karjerą moters pareigos šeimoje pasikeičia, tačiau ar tai reiškia, kad moteris tampa laiminga?

Autorius: L.Rimgailė