+6
-0
+6
Kodėl stomatitas yra painiojamas su pienlige?

Opa, opa, burnos opa – ir tai visai ne džiugi skanduotė, kuri tik iš pirmo žvilgsnio primena vaikišką dainelę „opa, opa į Europą“. Ne, tai ne vaikiška dainelė, tai – pagalbos šauksmas tų, kurie kenčia nuo burnos opų…

Burnos opos, kada jos atsiranda?

Mažos, baltos, skausmingos ir raudonais pakraščiais žaizdelės burnoje atsiranda tuomet, kai mes mažiausiai to tikimės. Patyrėte stresą darbe ar santykiuose ir štai, žiūrėk, nekviesta viešnia –  žaizdelė burnoje jau pūpso. Burnos opelės taip pat gali atsirasti nuo bakterijų, infekcijų, o kartais net dėl folio rūgšties ar vitamino B12 trūkumo. Opelės burnoje gali atsirasti ir prieš menstruacijas. Laimei, kovoje su burnos opomis padeda nereceptiniai vaistai, kurių lengvai galima įsigyti bet kurioje vaistinėje.

Kai linksma dainelė „Opa, opa, į Europą“ virsta „opa, opa, burnos opa“. Arba sveiki užsukę į stomatito pasaulį

Dažnai mamytės bijo, kuomet jų vaikučiams ima ir atsiranda iš niekur nieko baltos pūslelės burnoje: ant liežuvio, lūpyčių ar net dantenų. Tuomet išmaniosios mamos griebiasi visko – pradedant naminėmis priemonėmis ir baigiant vaistais. Viena iš naminių priemonių stomatito gydyme tai – kompresėliai, kurie išmirkomi juodoje arbatoje ir dedami ant opelių burnoje. Kita naminė priemonė nuo stomatito – tai citrina. Šaukštas citrinos sulčių prieš valgį ir valio, Jūs būsite sveiki… Būsite, jei gyvensite stebuklų šalyje. Stomatitas, tai ne „Alisa stebuklų šalyje“ – tai reali liga, kurią reikia gydyti vaistais, o ne naminėmis priemonėmis.

„Anaftin“ – medikamentinė priemonė, kuri yra skirta žaizdelėms burnoje gydyti. Gali rinktis iš keleto vaistų naudojimo būdų: jei norite vaistus tepti, tuomet naudokite „Anaftin“ gelį, jei Jums patogiau gydytis vaistus purškiant – tuomet purškalas „Anaftin“ bus kaip tik. Taip pat galite rinktis ir „Anaftin“ burnos skalavimo skystį.

Kodėl stomatitas yra painiojamas su pienlige? Arba ką verta žinoti apie šias dvi ligas

Labai dažnai jaunosios mamos, vos tik pamatę pas vaikučius burnytėje baltas opeles, sumaišo jas su pienlige, tai kaip gi atskirti stomatitą nuo pienligės?

Pienligė, kitaip nei stomatitas, vaikams atsiranda nuo motinos pieno. Kuomet mama serga spenelių kandidoze, tuomet, žįsdamas motinos krūtį, vaikas gali užsikrėsti pienlige. Gali atsirasti ir nuo tiesioginio kontakto su burna. Pavyzdžiui, mamai duodant maisto iš savo burnos. Tad norint išvengti pienligės mama turėtų rūpintis savo sveikata – visavertė mityba, teisingi higieniniai įpročiai, jei sergama – makšties kandidamikozės bei spenelių pienligės gydymas, krūtų higiena – plovimas prieš kiekvieną žindymą – tai tik keli žingsniai norint išvengti pienligės.

Visgi, jei atsirado pienligė, nesunku ją pastebėti: balkšvos, pilkšvos žaizdelės, kurios negydomos didėja ir plinta gali būti ženklas, kad Jūsų mažyliui – pienligė. Verta paminėti, kad pienligė, tai – sandida grybelinės kilmės stomatitas, kuris yra būdingas tik mažiems vaikams, kūdikiams. Sergant candida grybelinės kilmės stomatitu vaikas tampa irzlus, mažai valgo, gali pakilti temperatūra. Stomatitas vaikams dažniausiai yra sukeliamas dėl Herpex Simplex bakterijos, o burnos opos laikui bėgant, jų negydant,  gali pradėti netgi kraujuoti.

Dar vienas bruožas, kuris skiria stomatitą nuo pienligės tai – kvapas iš burnos. Pienligės metu kvapo iš burnos nėra, o štai sergant stomatitu kvapas iš burnos gali būti itin aštrus ir nemalonus. Tokį, Herpex simplex bakterijos sukeltą stomatitą yra privalu gydyti. Mažyliai, kurie suserga šio tipo stomatitu, vėliau gali kentėti nuo lūpų pūslelinės, o nemalonios žaizdelės burnoje gali kartotis ir kartotis, jei bus nesiimta jų gydymo,.

L.Rimgailė