+4
-0
+4
Noriu sulieknėti! Nuo ko pradėti? 5 paprasti žingsniai. Pataria sporto ir sveikatingumo trenerė.

Rūta Gasiūnaitė – sporto ir sveikatingumo fanatikė, trenerė ir entuziastė. Beveik dešimtus metus dirbanti su pilates mankšta, šokių treniruotėmis, dailiuoju čiuožimu, aerobika ir fiziniu rengimu. Rūta nuolat dalyvauja mokymuose, seminaruose bei treniruotėse ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Tačiau svarbiausia, domisi naujausiomis tendencijomis seikatingumo ir sporto srityse moksliniuose straipsniuose ir literatūroje. Šįkart Rūta Gasiūnaitė dalinasi savo įžvalgomis, į ką atkreipti dėmesį, norint sulieknėti.

Kiekvieno žmogaus organizmas yra individualus ir unikalus, galbūt todėl sukurta begalė teorijų ir patarimų kaip išsaugoti sveikatą, ilgaamžiškumą ar patobulinti kūno linijas. Akivaizdu, jog žmogus pastebi savo sveikatą ar kūno formų pokyčius tik tuomet, kai pasiekiamas taškas, kada gyventi savo kūne tampa nebemalonu. Atrodo, kad viskas pasikeitė per akimirksnį, tačiau prastėjanti sveikata, augantys kilogramai ar nepasitenkinimas savimi atsiranda ne per vieną naktį. Kartais tai trunka mėnesius, kartais – metus, tačiau akivaizdu, jog kurį laiką dėmesio sau buvo skiriama išties mažai. Ką daryti? Kaip stoti akis į akį su savo silpnybėmis ir atsainumu bei rūpestingai pažvelgti į savo kūną? Svarbu atkreipti dėmesį į keletą aspektų.

1.Pripažinkite sau, kad buvote nustojęs savimi rūpintis, tačiau neteiskite savęs. Visi esame žmonės ir galime klysti – galbūt tai ne pirmasis kartas, kuomet pajutote, kad nebelaikote vadelių savo rankose, tačiau tai neturi sustabdyti jūsų troškimo pasiekti norimų rezultatų.

2.Tai, ką galime išmatuoti, yra suvaldoma. Galime kalbėti apie cholesterolio kiekį, riebalų masę ar kūno masės indeksą – viskas, kas išmatuojama gali būti jūsų kontrolėje. Svarbu nusistatyti realistiškus tikslus ir reikiamomis priemonėmis jų siekti. Tam reikalingi profesionalai, galintys patarti, kaip pasiekti norimų rezultatų pačiu tinkamiausiu keliu. Nebijokite tartis su specialistais, tačiau savojo kelio ieškokite patys- tik jūs galite pasakyti, kaip reaguoja organizmas, kas tinka ir kada jaučiatės geriausiai.

3.Paverskite viską žaidimu – daug smagiau siekti rezultatų susilažinus ar rungtyniaujant tarpusavyje. Jums nereikia niekam nieko įrodinėti, tačiau susitarimas su geriausiu draugu ar lažybos su broliu gali jus tinkamai motyvuoti, jaučiant atsakomybę už ištartus žodžius ir būsimus siekius.

4.Realistiški tikslai. Susidūrus su dabartiniu savimi, kuris pavargusiu žvilgsniu ir nepasitenkinimo kupina išraiška žvelgia veidrodyje į tave, norisi kažko imtis, ir kuo greičiau! Tuo metu jūra atrodo iki kelių- nebevalgysiu vakarais, rytais lakstysiu kaip patrakęs, reguliariai darysiuosi kraujo tyrimus ir užsiimsiu kitomis sveikatinimosi procedūromis. Planai grandioziniai, o galimybės juos įgyvendinti ribotos- kartais patingima, kartais sutrukdo vakarėlis su draugais, o dar tas nuolatinis laiko trūkumas… Pradėkite nuo vieno vienintelio pasižadėjimo- atsikėlus išgerti stiklinę vandens, kartą per savaitę nueiti paplaukioti ar vakarienę ruošti be cukraus ar baltų miltų. Nedideli pokyčiai nekelia streso ir nesinori iš karto bėgti į krūmus. Po mėnesio ar trijų savaičių išsikelkite kitą nedidelį tikslą ir net nepastebėsite, kaip tolimas didysis tikslas artėja prie jūsų.

5.Leiskite sau kartą per savaitę „išsikraustyti iš proto“. Kiekvienas galime nuspręsti, kurią dieną leisime sau atsipalaiduoti, su sąlyga, kad išties nuoširdžiai pasimėgausite maistu ir paversite tai maloniu ritualu, keliančiu jums tik geras emocijas, o ne kaltės jausmą, baimę ir nerimą.

Nors atrodo, kad tikslą pasiekti labai sunku, bet tiesa yra ta, kad sunkiausia pradėti! Drąsiai pažvelkite į save ir nuspręskite, jog atėjo metas permainoms. Suvokimas, jog mūsų sveikata ir savijauta nepriklauso nei nuo stebuklingų treniruoklių, nei nuo kalorijų tūnančių mėsainyje, bet nuo mūsų noro sąmoningai gyventi ir jausti, jog kontroliuojame savo organizmo būklę. Teigiamos mintys, motyvacija, palaikanti aplinka ir nedideli žingsneliai tikslo link įrodys, jog jūsų galimybės yra neribotos! Sėkmės!