Nugaros skausmas – tai tema, kuria itin dažnai kalbama. Tačiau neužtenka vien tik kalbėti, reikia pradėti daryti. Tad jei Jus vargina nugaros skausmas – šis straipsnis kaip tik apie tai, ką kiekvienas iš mūsų galime padaryti vardan geresnės savo nugaros sveikatos.
Mankšta teigiamai veikia nugaros sveikatą
Nesvarbu, ar diena iš dienos leidžiate savo laiką biure, ar vakarais nepatogiai sėdite priešais televizoriaus ekraną, o gal miegate per minkštose lovose ar net avite minkštus batus, – visa tai jau gali būti priežastys atsirasti tiems nemaloniems nugaros skausmams. „O ka daryti toliau?“, – dažnas iš mūsų klausiame tuomet, kai nugaros skausmai tampa nepakenčiami ir nori nenori reikia ieškoti priemonių, kurios galėtų padėti sumažinti tuos skausmus. Vienas iš lengviausių ir paprasčiausių būdų sumažinti nugaros skausmus yra mankšta. Būtent jos dėka nugaros skausmas gali ne tik kad sumažėti, bet ir visai išnykti. Tik štai, kaip pasirinkti, kokia mankšta Jums geriausiai tiktų?
Nugaros skausmus efektyviai malšina plaukimas. Plaukimas stiprina pilvo bei nugaros raumenis, kurie laiko nugarkaulį. Vanduo mažina kūno svorio traukos jėgą, o tai reiškia, kad krūvis Jūsų nugarai nebus per didelis. Tiesa, svarbu mokėti plaukioti taisyklingai: plaukdami krūtine kaskart vis panerkite veidą į vandenį, nes jei visą laiką laikysite veidą iškeltą virš vandens, tuomet apatinė nugaros dalis bus per daug išlenkta, dėl to padidės rizika pasitempti nugarkaulio raiščius, nugarą pradės skaudėti dar labiau.
Nuo nugaros skausmo puikiai tinka ir bėgiojimas. Tik reikėtų atsiminti, jog jei jums skauda nugarą, stenkitės nebėgti kietu paviršiumi. Tiesa, minkšti vidpadžiai gali sumažinti apatinės nugarkaulio dalies vibravimą. Kasdien atlikite nugaros tempimo, lankstumo, stiprinimo pratimus ir pamatysite, kaip sulauksite teigiamo rezultato ir nugaros skausmai turėtų sumažėti ar net visai išnykti.
Priemonės, kurios gali padėti sumažinti chroniškus nugaros skausmus.
Britų dienraštis „Metro“ pateikia 11 priemonių, kurios padeda šių laikų žmonėms sumažinti chroniškus nugaros skausmus. Pateikiame 5 iš jų:
- Giliųjų audinių masažas (rolfingas). Rofingo masažo technika gydo griaučių-raumenų sistemos sutrikimus pvz., skoliozę, sąnarių ligas, pvz., artritą ar net virškinimo trakto susirgimus, tokius kaip dirgliosios žarnos sindromas, pilvo pūtimas.
- Kartais žmonės sako, jog skausmas strėnose tapo nepakenčiamas, reikia ieškoti būdų ir priemonių, kurie galėtų padėti sumažinti tą nemalonų skausmą. Ir atranda pilatesą – gydomąją gimnastiką, kuri stiprina nugaros, pilvo ir dubens raumenis. Tiesa, teigiamas poveikis pasireiškia šių pratimų tik tuomet, kai jie yra nuolat ir reguliariai atliekami,
- Vaikščiojimas. Po ilgos darbo dienos biure mūsų kūnas reikalauja fizinio aktyvumo, tačiau jei po darbo, grįžę namo, vėl griūvame į savo minkštą ir mūsų nugarai ne visai naudingą krėslą priešais televizorių, tuomet nesiskųskime, kad pradėjo skaudėti nugarą. Jei norite išvengti nugaros skausmo, tuomet rinkitės aktyvų, o ne pasyvų laisvalaikį. Daugiau judėkite!
- Stovimas darbo stalas. Begalė nusiskundimų nugaros skausmais sumažėtų tuomet, jei darbo vietose žmonės vietoj sėdimų kėdžių įsigytų stovimus darbo stalus. Tiesa, stovimas darbas taip pat turi savo minusų, pvz., venų varikozė atsiranda tiems, kurie dirba stovimą darbą.
- Naujas čiužinys. Paklauskite savęs, kada paskutinį kartą keitėte čiužinį? Jei tai darėte labai seniai, tuomet nepagailėkite pinigų ir įsigykite naują, kokybišką ir Jūsų sveikatai naudingą čiužinį. Žmogus miegodamas praleidžia bene pusę savo gyvenimo, tad būtina investuoti į kokybišką miegą.
Parengė: L.Rimgailė