Sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, pasak gydytojų, nedaug, bet didėja.
Pasak specialistų, kad ir kiek daug kalbama apie gripo profilaktiką, pacientai neretai nežino pačių elementariausių dalykų.
Stresas
Kaip teigia amerikiečių mokslininkai, panika ir stresas silpnina imunitetą, taigi daro mus neatsparius infekcijoms, ką jau kalbėti apie tokias pasekmes kaip nemiga, virškinimo ir širdies bei kraujagyslių sistemų sutrikimai.
Nagų kramtymas
Kramtyti nagus ne tik neestetiška, bet ir kenkia sveikatai, juk ant jų susikaupia bakterijos ir virusai. Jeigu jums vis dėlto nepavyksta susidoroti su šiuo nemaloniu refleksu, bent jau stenkitės kuo dažniau plauti rankas.
Rūkymas
Rūkymas taip pat silpnina imunitetą. Be to, cigarečių dūmai tiesiog išdegina nosiaryklėje esančius plaukelius, taip atverdami kelią infekcijoms. O ir rūkymo pakenkti plaučiai daug sunkiau susitvarko su virusų atakomis, todėl rūkaliams gripo komplikacijų atsiradimo rizika yra didesnė.
Alkoholis
Britų imunologų atlikti tyrimai parodė, kad net vienkartinis gausus alkoholio suvartojimas mūsų imunitetą “išjungia” daugiau nei parai. Be to, alkoholis “sausina” mūsų organizmą. Dėl to jo pavartojus nosiaryklės gleivinei trūksta drėgmės ir ji praranda natūralų gebėjimą apsaugoti organizmą nuo infekcijos.
Dažnas lankymasis poliklinikoje
Šaltuoju metų laiku, tvirtina gydytojai, atsiranda tėvelių, kurie vos sunegalavusius vaikus vedžioja į gydymo įstaigą kaip į mokyklą. Pasėdėjus poliklinikos koridoriuje šalia sunkiai sergančio žmogaus lengvas peršalimas netruks virsti sunkia infekcija.
Prakaitavimas sporto salėje
Viskas gerai su saiku. Normalus fizinis krūvis stiprina imunitetą, tačiau perlenkus lazdą organizmas yra sekinamas, prastėja jo apsauginės funkcijos. Jeigu sergamumas gripu yra didelis, medikai rekomenduoja kuo rečiau lankytis vietose, kur susirenka daug žmonių, tas pats galioja ir sporto klubams.
Retas rankų plovimas
Amerikos gydytojai teigia, kad norint nuo rankų nuplauti visus mikrobus, muilu jas reikia trinti ne mažiau kaip 20 sekundžių. Plauti jas reikėtų bent 10 kartų per dieną.
Antibiotikai
Būtent juos vis dar linkę vartoti savigydos “specialistai”, norėdami numalšinti kosulį ar temperatūrą. Tačiau jums bet kuris gydytojas pasakys, kad antibiotikais gydomos bakterijų sukeltos ligos, o virusų jie neveikia.
Lietuvos sveikata
sloga/56472″>Sloga