Galvokite tik apie teigiamus dalykus. Prisiminkite situacijas, kai jūs puikiai laikėtės prieš publiką. Precedentų tikriausiai buvo, nors ir dieniniame vaikų darželio spektaklyje. Prisiminkite – jūs turite pakankamai jėgų ir sugebėjimų, kad galėtumėte sėkmingai įvykdyti savo užduotį, reikia tik mobilizuoti šias jėgas ir sugebėjimus.
Ugdykite savigarbą ir pasitikėjimą savimi. Prisiminkite, jūs – žmogus, kuris vertas, kad jūsų klausytųsi, vertintų ir gerbtų, netgi jei prastai išlaikėte egzaminą arba nekaip pristatėte ataskaitą. Sakykite pats sau, kad jūs esate vertas pagarbos būtent toks, koks jūs esate.
Koncentruokitės ties tuo, ką jūs galite, o ne ties tuo, ko nesugebate.Tokiu būdu jūs programuojate savo smegenis mintims apie tai, kad jums viskas pasiseks. Žmogus sėkmingai susitvarko su savo užduotimis, jeigu jo galvoje veikia programa, skatinanti tas užduotis įvykdyti.
Būkite realistas. Dalyvaudamas prieš auditoriją, jūs tikriausiai galvojate, kad jūsų klausytojai yra gerokai protingesni ir pradės jus kritikuoti. Tačiau jūsų nuogąstavimai greičiausiai neturi realaus pagrindo. Mes dažnai teisiame save kur kas griežčiau nei aplinkiniai.
Atsipalaiduokite. Kada žmogus atsipalaidavęs, jam fiziškai labai sunku būti droviam. Lėtai įkvėpkite, nusiraminkite ir įsivaizduokite, kad jūs esate kokioje nors malonioje jums vietoje – ir jūs automatiškai nusiraminsite.
Visiškai atsiduokite savo užduočiai. Kuo daugiau jūs dirbate su savo baimėmis, tuo mažiau jų lieka. Kartojimas – mokymosi motina, todėl kuo daugiau viešų pasirodymų dalyvausite, tuo jums bus geriau. Tai padės jums patikėti savo jėgomis ir atsikratyti prietarų dėl savo oratorinių sugebėjimų.
Šioks toks jaudulys visada leistinas. Labai svarbu mokėti kontroliuoti savo jaudulį, nes be tokios kontrolės jūsų viešas pasirodymas praeis nelabai sėkmingai. Tačiau šiek tiek pasijaudinti galima, nes tai užaštrins jūsų entuziazmą gerai pasirodyti ir palaikys jus reikiamame tonuse.