Britų mokslininkų grupė, kuriai vadovavo Sasekso universiteto daktaras Davidas Louisas, atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad važinėti autobusais daug naudingiau sveikatai nei nuosavais automobiliais. 

Daktaro Louiso, sukūrusio terminą „kelių agresija“, manymu, jo atliktas tyrimas turėtų įtikinti žmones daugiau naudotis visuomeniniu transportu, rašo „The Independent“. 

Buvo išmatuotas pulsas ir odos reakcija

Per eksperimentą tyrėjai išmatavo 30 žmonių pulsą ir odos reakciją (EDR) važiuojant autobusu ir nuosavu automobiliu. Rezultatai parodė, kad visuomeninio transporto keleivių stresas vidutiniškai 33 proc. mažesnis, nei vairuojant savo automobilį. Be to, devyni iš dešimties eksperimento dalyvių patvirtino, kad patiria sėdėdami prie vairo didelį psichologinį krūvį. 

Stresas vairuojant automobilį lėtai pakerta sveikatą

Tuo tarpu autobuso keleiviai važiuodami gali skaityti knygą ar klausyti muzikos, o vairuotojas turi sutelkti visą dėmesį į kelią, kas priverčia jo smegenis intensyviai dirbti. Be to, tyrėjai išsiaiškino, kad mašinų spūstyse vairuotojus nervina kitų vairuotojų elgesys. Taip pat jie nuolat patiria įtampą dėl beprasmiškai sugaišto laiko. 
Tyrėjai pažymėjo, kad stresas vairuojant automobilį lėtai pakerta vairuotojų sveikatą ir gali turėti ne tik psichologinių, bet ir fiziologinių pasekmių. Pranešama, kad tyrimo išvados buvo padarytos ištyrus D. Britanijos keleivių ir vairuotojų reakciją.

Medik