+2
-0
+2
Plaukų šalinimas Aleksandrito lazeriu: gydytoja dermatologė atsako į dažniausiai užduodamus klausimus

 

Nuolatinis nepageidaujamų plaukų šalinimas daugeliui moterų atrodo toks įprastas procesas, kad net sunku įsivaizduoti, jog gali būti kitaip. Tačiau gali! Plaukelių tikrai įmanoma atsikratyti ilgam ar netgi visam laikui. Tik pagalvokite – daugiau jokio plaukelių skutimo, skausmingų depiliacijų, odos bėrimų, sudirgimų bei įaugusių plaukelių, o tik švelni ir graži oda. Tai įmanoma pasiekti, kai yra atliekamas plaukų šalinimas lazeriu.

Tiems, kuriems niekada neteko susidurti su šia procedūra, dažnai kyla nemažai klausimų bei įvairių spėlionių. ,,Amber Esthetic“ lazerinės ir estetinės dermatologijos klinikos gydytoja dermatologė Lina Mikalauskienė šiame straipsnyje atsakys į dažniausiai klientų užduodamus klausimus ir papasakos apie klinikoje naudojamą pažangiausią pasaulyje 2019 m. Syneron Candela GentleLase Pro Aleksandrito plaukų šalinimo lazerį.

Kokie plaukų šalinimo lazeriu didžiausi privalumai?

Visų pirma, didžiausias privalumas yra ilgalaikis rezultatas. Jau po pirmo plaukų šalinimo Aleksandrito lazeriu atauga kur kas mažiau plaukelių. Taip pat jie atauga plonesni, neįauginėja į odą, nesiformuoja pūlinukai bei žaizdelės, nebūna bėrimų, oda tampa lygesnė ir švelnesnė. Atlikus procedūrų kursą, nebereikia rūpintis nuolatiniu plaukų šalinimu, tad sutaupote daug laiko. Plaukų šalinimas lazeriu taip pat yra greitas ir neskausmingas.

Kurioms sritims gali būti taikoma procedūra?

Procedūra gali būti taikoma visoms kūno sritims: tiek veido srityje, tiek nugaros, pilvo, rankų, kojų srityse, bikini zonoje.

Kaip veikia plaukų šalinimas lazeriu?

Procedūros metu Aleksandrito lazerio galvutė yra pridedama prie kūno vietų, nuo kurių yra šalinami plaukeliai. Lazerio veikimo energija yra sukoncentruojama į plaukus – ją sugeria plaukuose esantis melaninas. Jis absorbuodamas lazerio šviesos energiją paverčia ją šilumine. Veikiamas šiluminės energijos plauko svogūnėlis yra sunaikinamas. Syneron Candela kompanijos patentuota DCD šaldymo technologija, esanti lazeryje, apsaugo paviršinius odos sluoksnius juos aušindama prieš lazerio energijai prasiskverbiant į odą.

Ar plaukų šalinimas lazeriu saugus?

Taip, lazeriai jau daug metų yra naudojami atliekant įvairias medicinines ir kosmetologines procedūras. Syneron Candela kompanijos sukurtas Aleksandrito lazeris yra patvirtintas FDA (JAV Maisto ir Vaistų Administracijos). Ši kompanija yra sukūrusi saugiausių ir efektyviausių technologijų ir produktų įsitvirtinusių dabartinėje rinkoje, tad jos vardas laikomas patikimiausiu šioje industrijoje.

Kiek procedūrų reikės atlikti?

Procedūrų skaičius priklauso nuo to, kurioje kūno zonoje yra šalinami plaukeliai. Dažniausiai pakanka 4-6 procedūrų kas 4, 6 ar 8 savaites. Šalinant plaukus veido srityje, gali prireikti ir daugiau procedūrų. Rezultatas taip pat priklauso nuo individualios situacijos. Atlikus procedūrų kursą, dažniausiai pakanka vienos palaikomosios procedūros per metus.

Kaip pasiruošti procedūrai?

Iki procedūros likus 24-48 valandoms, reikia nuskusti plaukus tose srityse, kuriose bus atliekamas šalinimas. 6 savaites iki procedūros negalima depiliuoti plaukų vašku, cukrumi, rauti pincetu. Bent 2 savaites prieš plaukų šalinimą lazeriu nenaudoti savaiminio įdegio kremo. Taip pat rekomenduojama 2-3 savaites prieš procedūrą vengti tiesioginių saulės spindulių arba naudoti kremą su ne mažiau nei SPF 30 apsauga.

Ar būna atvejų, kai plaukų šalinimas lazeriu negali būti atliekamas?

Taip. Procedūra neatliekama:

  • Nėščioms moterims.
  • Vartojantiems Roaccutane (reikėtų palaukti šešis mėnesius po vaistų vartojimo nutraukimo ir tik tada atlikti procedūrą).
  • Jeigu veido ar kitoje kūno srityje yra aktyvūs uždegiminiai bėrimai (Herpes simplex, sunkios formos Acne vulgaris, Rosacea).
  • Žmonėms, kenčiantiems nuo padidėjusio jautrumo šalčiui (Raynaud sindromas).
  • Esant saulėje nudegusiai odai. Reikėtų palaukti 2-4 savaitės po saulės vonių.

 

Ar procedūra skausminga?

Procedūra nėra skausminga, ją atliekant jaučiamas tik lengvas dilgčiojimas. Aleksandrito lazeryje integruota DCD šaldymo sistema atvėsina odą ir užtikrina nemalonių pojūčių minimizavimą.

Ko reikėtų vengti po procedūros?

Po plaukų šalinimo lazeriu procedūros reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių arba naudoti kremą su  ne mažesne nei SPF 30 apsauga. Laikotarpiu, kai atliekamas procedūrų kursas, plaukelių negalima depiliuoti vašku ar rauti pincetu, tačiau juos galima skusti.

Jei po procedūros nejaučiamas odos sudirgimas, galima vėl naudoti makiažą, dezodorantą ir t.t.

 

Daugiau informacijos apie plaukų šalinimą lazeriu rasite čia.