Tramadoli hydrochloridum, 50mg, kapsulės
Vartojimas: nenurodytas
Registratorius: Hexal AG, Vokietija
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Tramadoli hydrochloridum
Tramadolor 50 kaps.
Tramadoloro kapsulės
Veiklioji medžiaga - tramadolio hidrochloridas
Sudėtis
Vienoje kapsulėje yra 50 mg veikliosios medžiagos tramadolio hidrochlorido ir kitų sudedamųjų dalių: celiuliozės, želatinos, magnio stearato, natrio karboksimetilkrakmolo, silicio dioksido, dažų E – 132, E – 171, E – 172.
Pakuotė ir preparato kiekis
Originali pakuotė, kurioje yra 20 kapsulių.
Opiatų grupės analgetikas (centrinio poveikio preparatas skausmui slopinti)
Rinkodaros teisių savininkas
HEXAL AG, Industriestraβe 25, 83607 Holzkirchen, Vokietija
Telefonas 08024/908-0
Gamintojas
Salutas Pharma GmbH (viena iš HEXAL AG įmonių),
Otto-von-Guericke-Aleee 1, 39179 Barleben, Vokietija
Vartojimas
Vidutinio stiprumo ir stipriam skausmui malšinti.
Kontraindikacijos
Kada tramadoloro kapsulių vartoti negalima
Tramadoloro kapsulių vartoti negalima, jei:
• padidėjęs jautrumas tramadoliui arba bet kuriai vaisto sudedamajai medžiagai;
• ūmiai apsinuodyta alkoholiu, vaistais nuo skausmo, nemigos arba kitokiais psichotropiniais preparatais (medikamentais, veikiančiais nuotaiką, emocijas, pojūčius);
Tramadoloro kapsulių, kaip narkotikų pakaitalo, negalima vartoti vietoj narkotikų.
Kada prieš tramadoloro kapsulių vartojimą reikia kreiptis į gydytoją
Toliau paaiškinta, kodėl tramadoloro kapsulių galima vartoti tam tikromis sąlygomis labai atsargiai ir tik gydytojo leidimu. Be to, į jį reikėtų kreiptis net ir tada, jei nurodytos aplinkybės jau yra kartą buvusios.
Tramadoloro kapsulių galima vartoti tik gydytojo leidimu, jei:
• yra priklausomumas nuo opiatų;
• dėl neaiškios priežasties sutrikusi sąmonė, kvėpavimo centro veikla ir kvėpavimo funkcija, padidėjęs vidinis galvos spaudimas, o dirbtinis kvėpavimas nedaromas.
Į ką reikia atkreipti dėmesį nėštumo ir žindymo laikotarpiu
Jei nėščioms moterims ar žindyvėms skausmą reikia slopinti opiatais, jų vartoti galima tik vienkartinėmis dozėmis (ir jas – tik ypatingais atvejais). Nėštumo laikotarpiu vartoti tramadoloro kapsulių ilgiau nereikėtų, kadangi tramadolis prasiskverbia per placentos barjerą, vaisius prie jo pripranta, todėl naujagimiui gali atsirasti abstinencijos simptomų.
Labai svarbu, kad tramadolis, pavartotas natūralaus gimdymo metu ar prieš jį, gimdos gebėjimo susitraukti neveikia. Vaistas gali veikti naujagimio kvėpavimo dažnį, tačiau paprastai šis poveikis būna nereikšmingas.
Jei reikalinga tik viena tramadoloro kapsulių dozė, paprastai žindymo nutraukti nebūtina, kadangi į motinos pieną tramadolio patenka labai mažai.
Kas žinotina prieš pradedant vaisto vartoti vaikams ir pagyvenusiems žmonėms
Tramadoloro kapsulės jaunesniems kaip 14 metų vaikams netinka, kadangi jų sudėtyje yra per didelis veikliosios medžiagos kiekis.
Pagyvenusiems žmonėms vienkartinę tramadoloro kapsulių dozę gali reikėti vartoti rečiau (žr. “Dozavimas”).
Atsargumo priemonės ir įspėjimai
Kokių atsargumo priemonių būtina laikytis
Epilepsija sergančius pacientus, kurie geria tramadoloro kapsulių, reikia nuolat prižiūrėti.
Jei geriama didesnė negu rekomenduojama medikamento dozė arba kartu su juo vartojama kitokių vaistų, slopinančių smegenų veiklą, gali lėtėti kvėpavimas.
Žinotina!
Tramadoloro kapsulės gali sukelti fizinį ir psichinį priklausomumą nuo opiatų. Preparato vartojant ilgiau, jo veikimas silpnėja, todėl pageidaujamam poveikiui sukelti reikia vis didesnės dozės (atsiranda pripratimas). Kitokie opiatai taip pat veikia silpniau (pasireiškia kryžminė tolerancija).
Į ką reikia atkreipti dėmesį aktyviam eismo dalyviui, darbuotojui, prižiūrinčiam veikiančius mechanizmus arba dirbančiam be saugos priemonių
Tramadoloro kapsulės gali keisti gebėjimą reaguoti, todėl gali sutrikti reakcijos į netikėtus ir staigius įvykius greitis ir tikslumas. Jei pacientas pajunta, kad sutriko gebėjimas reaguoti, jis turi atsisakyti vairuoti automobilį, prižiūrėti elektrines mašinas ar įrenginius. Būtina įsidėmėti, kad alkoholis ar kartu vartojami kitokie medikamentai, veikiantys centrinę nervų sistemą, dar labiau blogina gebėjimą vairuoti.
Sąveika su kitais vaistais
Į kokią galimą tramadoloro kapsulių ir kitokių vaistų sąveiką reikia atsižvelgti
Jei kartu su tramadoloro kapsulėmis vartojama alkoholio ar vaistų, slopinančių smegenų veiklą, gali stiprėti šalutinis medikamento poveikis CNS, ypač kvėpavimo slopinimas.
Kartu su tramadoloro kapsulėmis vartojant neuroleptikų (medikamentų, slopinančių kai kuriuos psichikos ligų simptomus), labai retai galimas epilepsijos priepuolis.
Kartu su preparatais, kurių sudėtyje yra karbamazepino (medikamento nuo epilepsijos), vartojamos tramadoloro kapsulės skausmą gali slopinti trumpiau ir mažiau.
Pastebėta, kad prieš gydymą opiatu petidinu dvi paskutines savaites vartojant MAO inhibitorių (vaistų nuo depresijos) gali atsirasti gyvybei pavojinga sąveika, dėl kurios sutrinka CNS veikla, kvėpavimas ir kraujotaka. Manoma, kad tokia MAO inhibitorių sąveika su tramadoloro kapsulėmis taip pat galima.
Būtina įsidėmėti, kad šie nurodymai gali tikti net ir tuo atveju, jei vaisto vartota neseniai.
Dozavimas, vartojimo būdas ir trukmė
Jei gydytojas nerekomendavo kitokio tramadoloro kapsulių dozavimo, jų reikia vartoti taip, kaip nurodyta toliau. Būtina tiksliai laikytis vartojimo nurodymų, priešingu atveju tramadoloro kapsulės gali sukelti nepageidaujamą poveikį.
Kiek tramadoloro kapsulių ir kaip dažnai reikia gerti
Dozuoti būtina atsižvelgiant į skausmo stiprumą ir ligonio jautrumą vaistui.
Vidutinio stiprumo skausmui malšinti suaugusiam žmogui ir vyresniam negu 14 metų paaugliui reikia gerti vieną kapsulę (t.y. 50 mg tramadolio hidrochlorido). Jei skausmas per 30 – 60 min. nepraeina, reikia gerti dar vieną kapsulę.
Jei skausmas stiprus ir manoma, kad jam slopinti reikia didesnės dozės, iš karto reikia gerti dvi kapsules (t.y. 100 mg tramadolio hidrochlorido).
Poveikis priklauso nuo skausmo stiprumo ir trunka 4 – 8 valandas. Paprastai per parą reikėtų gerti ne daugiau kaip 8 kapsules (t.y. 400 mg tramadolio hidrochlorido). Vėžio sukeltam arba po operacijos atsiradusiam stipriam skausmui malšinti per dieną gali reikėti daug didesnės dozės. Tokiu atveju patariama vartoti preparatų, kurių sudėtyje veikliosios medžiagos yra daugiau.
Tramadoloro kapsulės vaikams, kurių svoris mažesnis negu 25 kg, netinka ir papratai neskiriamos jaunesniems negu 14 metų vaikams. Jiems gydyti vartojamos šio vaisto formos, kurių sudėtyje yra mažiau veikliosios medžiagos.
Dozavimas, kai vaisto poveikis trunka ilgiau (yra inkstų, kepenų veiklos nepakankamumas, pacientai pagyvenę)
Jei ūminiam skausmui malšinti tramadoloro kapsulių vartojama tik vieną kartą per dieną arba dar rečiau, dozės koreguoti nereikia. Jei skausmas lėtinis, intervalus tarp vienkartinių dozių vartojimo reikia didinti, kadangi dėl lėtesnio šalinimo tramadolis gali kauptis organizme.
Vyresniems negu 75 metų ligoniams, net jei jų kepenų ir (arba) inkstų funkcija nesutrikusi, vaistas gali būti šalinamas blogiau, todėl atsižvelgiant į aplinkybes reikia didinti intervalą tarp vienkartinių dozių gėrimo.
Nurodymas
Rekomenduojamas dozavimas yra orientacinis. Svarbiausia būtina nustatyti mažiausią skausmą slopinančią dozę. Malšinant ilgai trunkantį lėtinį skausmą, reikėtų tiksliai laikytis vaisto vartojimo intervalų.
Kaip ir kada gerti tramadoloro kapsulių
Medikamento vartojimas nuo valgio laiko nepriklauso. Kapsulę reikia gerti nekramtytą ir nedalytą bei užsigerti gausiai skysčio.
Kiek laiko tramadoloro kapsulių galima vartoti
Tramadoloro kapsulių vartoti ilgiau, negu nurodyta gydytojo, negalima.
Perdozavimas ir kitokios vartojimo klaidos
Ką daryti, jei tramadoloro kapsulių išgerta per daug (specialiai arba netyčia)
Išgėrus dvigubai didesnę vienkartinę tramadoloro kapsulių dozę, paprastai neigiamo poveikio nebūna. Atsiradus skausmui, tramadoloro kapsulių ir toliau reikia gerti taip, kaip įprasta (tačiau ne anksčiau, kaip praėjus 6 val. nuo didesnės dozės gėrimo).
Išgėrus labai didelę dozę, gali sutrikti sąmonė, ištikti net koma (labai sunkus sąmonės sutrikimas), prasidėti generalizuoti epilepsijos traukuliai, padažnėti širdies susitraukimai, susiaurėti arba išsiplėsti vyzdžiai, sumažėti kraujo spaudimas, lėtėti ar net visai sustoti kvėpavimas.
Atsiradus tokių simptomų, neatidėliotinai pagalbai teikti būtina kviesti arčiausiai esantį gydytoją!
Jei duodama opiatų antagonisto (pvz., naloksono), būtina nepamiršti, kad jo pakartotinai reikia duoti nedidelėmis dozėmis ir atsargiai, kadangi šis vaistas veikia trumpiau negu tramadoloro kapsulės. Be to, būtina gydyti intensyviosios medicinos priemonėmis, jei reikia, įstatyti trachėjos vamzdelį ir ventiliuoti plaučius. Traukuliams slopinti tinka benzodiazepino preparatai. Be to, gali reikėti ligonį apsaugoti nuo peršalimo ir papildyti cirkuliuojančio skysčio tūrį (kraujotakai sunormalinti į veną reikia švirkšti skysčio). Gali būti naudingas skrandžio plovimas.
Ką daryti, jei pacientas užmiršo išgerti arba išgėrė per mažą vienkartinę dozę
Jei ligonis užmiršo išgerti tinkamai dozuojamo vaisto vienkartinę dozę, skausmas gali atsinaujinti. Toliau reikia gerti ne dvigubą dozę, bet vartoti medikamentą taip, kaip įprasta, t.y. vienkartinėmis dozėmis.
Ką reikia įsidėmėti, jei gydymas nutraukiamas arba baibiamas anksčiau negu reikia
Jei atsiranda nemalonių šalutinio poveikio simptomų, reikia kreiptis į gydytoją. Jis nurodys, kokiomis priemonėmis šalutinį poveikį galima šalinti ir kokių kitokių vaistų reikia vartoti.
Šalutinis poveikis
Koks gali būti šalutinis tramadoloro kapsulių poveikis
Tramadoloro kapsulės priklausomai nuo dozės slopina kvėpavimą ir sukelia įvairaus stiprumo raminamąjį poveikį (nuo lengvo nuovargio iki sąmonės pritemimo), tačiau jei geriama tokia dozė, kuri rekomenduojama vidutinio stiprumo skausmui slopinti, toks poveikis paprastai nepasireiškia.
Kartais atsiranda prakaitavimas, galvos svaigimas, šleikštulys, džiūsta burna, pritemsta sąmonė.
Poveikis širdies ir kraujagyslių sistemai būna retai: juntami širdies tvinksniai, padažnėja pulsas, atsiranda silpnumo priepuolių, kraujotakos kolapsas. Tokie simptomai dažniausiai pasireiškia stovint ir fizinio krūvio metu.
Be to, retai skauda galvą, pykina, vemiama, užkietėja viduriai, padidėja virškinamojo trakto jautrumas (pvz.,skrandžio srityje būna spaudimo, pilnumo pojūtis), atsiranda odos reakcija (pvz., niežėjimas, išbėrimas).
Labai retai apima nuovargis (sumažėja raumenų pajėgumas), pablogėja apetitas, sutrinka šlapinimasis.
Šalutinis tramadoloro kapsulių poveikis psichikai taip pat labai retas, jo pobūdis ir simptomai priklauso nuo paciento asmenybės ir vaisto vartojimo trukmės, pvz.: kinta nuotaika (dažnai pakili, bet kai kada bloga) ir aktyvumas (dažnai būna nuslopintas, bet kai kada padidėjęs), sumažėja gebėjimas justi (pasireiškia jutimų atpažinimo ir suvokimo sutrikimas, dėl kurių gali atsirasti elgesio klaidų).
Negalima atmesti alerginės (padidėjusio jautrumo) reakcijos, dėl kurios kartais ištinka net šokas (pasireiškia ūminis kraujotakos nepakankamumas), galimybės.
Pastebėta pavienių epilepsijos priepuolių atvejų, tačiau jie beveik visada pasireiškė tik injekuojant į veną labai didelę tramadolio dozę arba kartu su juo vartojant neuroleptikų.
Pastebėjus vartojimo informacijoje neminėtą šalutinį poveikį, reikia apie jį pranešti gydytojui arba vaistininkui.
Kokių priemonių imtis, jei atsiranda šalutinis poveikis
Pastebėjus sunkių minėto šalutinio poveikio simptomų, neatidėliotinai pagalbai teikti būtina kviesti artimiausią gydytoją. Jei atsiranda kitokių nepageidaujamo poveikio požymių, reikia kreiptis į gydantį gydytoją.
Vaisto tinkamumo laikas ir laikymo sąlygos
Preparato tinkamumo laikas nurodytas ant pakuotės. Jam pasibaigus, vaisto vartoti negalima!
Tarptautinis pavadinimas | Tramadoli hydrochloridum |
Vaisto stiprumas | 50mg |
Vaisto forma | kapsulės |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | nenurodytas |
Registracijos numeris | 99/6285/2 |
Registratorius | Hexal AG, Vokietija |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 1999.03.05 |
Vaistas perregistruotas |
Tramadolor 50 kaps.
Tramadoloro kapsulės
Veiklioji medžiaga - tramadolio hidrochloridas
Sudėtis
Vienoje kapsulėje yra 50 mg veikliosios medžiagos tramadolio hidrochlorido ir kitų sudedamųjų dalių: celiuliozės, želatinos, magnio stearato, natrio karboksimetilkrakmolo, silicio dioksido, dažų E – 132, E – 171, E – 172.
Pakuotė ir preparato kiekis
Originali pakuotė, kurioje yra 20 kapsulių.
Opiatų grupės analgetikas (centrinio poveikio preparatas skausmui slopinti)
Rinkodaros teisių savininkas
HEXAL AG, Industriestraβe 25, 83607 Holzkirchen, Vokietija
Telefonas 08024/908-0
Gamintojas
Salutas Pharma GmbH (viena iš HEXAL AG įmonių),
Otto-von-Guericke-Aleee 1, 39179 Barleben, Vokietija
Vartojimas
Vidutinio stiprumo ir stipriam skausmui malšinti.
Kontraindikacijos
Kada tramadoloro kapsulių vartoti negalima
Tramadoloro kapsulių vartoti negalima, jei:
• padidėjęs jautrumas tramadoliui arba bet kuriai vaisto sudedamajai medžiagai;
• ūmiai apsinuodyta alkoholiu, vaistais nuo skausmo, nemigos arba kitokiais psichotropiniais preparatais (medikamentais, veikiančiais nuotaiką, emocijas, pojūčius);
Tramadoloro kapsulių, kaip narkotikų pakaitalo, negalima vartoti vietoj narkotikų.
Kada prieš tramadoloro kapsulių vartojimą reikia kreiptis į gydytoją
Toliau paaiškinta, kodėl tramadoloro kapsulių galima vartoti tam tikromis sąlygomis labai atsargiai ir tik gydytojo leidimu. Be to, į jį reikėtų kreiptis net ir tada, jei nurodytos aplinkybės jau yra kartą buvusios.
Tramadoloro kapsulių galima vartoti tik gydytojo leidimu, jei:
• yra priklausomumas nuo opiatų;
• dėl neaiškios priežasties sutrikusi sąmonė, kvėpavimo centro veikla ir kvėpavimo funkcija, padidėjęs vidinis galvos spaudimas, o dirbtinis kvėpavimas nedaromas.
Į ką reikia atkreipti dėmesį nėštumo ir žindymo laikotarpiu
Jei nėščioms moterims ar žindyvėms skausmą reikia slopinti opiatais, jų vartoti galima tik vienkartinėmis dozėmis (ir jas – tik ypatingais atvejais). Nėštumo laikotarpiu vartoti tramadoloro kapsulių ilgiau nereikėtų, kadangi tramadolis prasiskverbia per placentos barjerą, vaisius prie jo pripranta, todėl naujagimiui gali atsirasti abstinencijos simptomų.
Labai svarbu, kad tramadolis, pavartotas natūralaus gimdymo metu ar prieš jį, gimdos gebėjimo susitraukti neveikia. Vaistas gali veikti naujagimio kvėpavimo dažnį, tačiau paprastai šis poveikis būna nereikšmingas.
Jei reikalinga tik viena tramadoloro kapsulių dozė, paprastai žindymo nutraukti nebūtina, kadangi į motinos pieną tramadolio patenka labai mažai.
Kas žinotina prieš pradedant vaisto vartoti vaikams ir pagyvenusiems žmonėms
Tramadoloro kapsulės jaunesniems kaip 14 metų vaikams netinka, kadangi jų sudėtyje yra per didelis veikliosios medžiagos kiekis.
Pagyvenusiems žmonėms vienkartinę tramadoloro kapsulių dozę gali reikėti vartoti rečiau (žr. “Dozavimas”).
Atsargumo priemonės ir įspėjimai
Kokių atsargumo priemonių būtina laikytis
Epilepsija sergančius pacientus, kurie geria tramadoloro kapsulių, reikia nuolat prižiūrėti.
Jei geriama didesnė negu rekomenduojama medikamento dozė arba kartu su juo vartojama kitokių vaistų, slopinančių smegenų veiklą, gali lėtėti kvėpavimas.
Žinotina!
Tramadoloro kapsulės gali sukelti fizinį ir psichinį priklausomumą nuo opiatų. Preparato vartojant ilgiau, jo veikimas silpnėja, todėl pageidaujamam poveikiui sukelti reikia vis didesnės dozės (atsiranda pripratimas). Kitokie opiatai taip pat veikia silpniau (pasireiškia kryžminė tolerancija).
Į ką reikia atkreipti dėmesį aktyviam eismo dalyviui, darbuotojui, prižiūrinčiam veikiančius mechanizmus arba dirbančiam be saugos priemonių
Tramadoloro kapsulės gali keisti gebėjimą reaguoti, todėl gali sutrikti reakcijos į netikėtus ir staigius įvykius greitis ir tikslumas. Jei pacientas pajunta, kad sutriko gebėjimas reaguoti, jis turi atsisakyti vairuoti automobilį, prižiūrėti elektrines mašinas ar įrenginius. Būtina įsidėmėti, kad alkoholis ar kartu vartojami kitokie medikamentai, veikiantys centrinę nervų sistemą, dar labiau blogina gebėjimą vairuoti.
Sąveika su kitais vaistais
Į kokią galimą tramadoloro kapsulių ir kitokių vaistų sąveiką reikia atsižvelgti
Jei kartu su tramadoloro kapsulėmis vartojama alkoholio ar vaistų, slopinančių smegenų veiklą, gali stiprėti šalutinis medikamento poveikis CNS, ypač kvėpavimo slopinimas.
Kartu su tramadoloro kapsulėmis vartojant neuroleptikų (medikamentų, slopinančių kai kuriuos psichikos ligų simptomus), labai retai galimas epilepsijos priepuolis.
Kartu su preparatais, kurių sudėtyje yra karbamazepino (medikamento nuo epilepsijos), vartojamos tramadoloro kapsulės skausmą gali slopinti trumpiau ir mažiau.
Pastebėta, kad prieš gydymą opiatu petidinu dvi paskutines savaites vartojant MAO inhibitorių (vaistų nuo depresijos) gali atsirasti gyvybei pavojinga sąveika, dėl kurios sutrinka CNS veikla, kvėpavimas ir kraujotaka. Manoma, kad tokia MAO inhibitorių sąveika su tramadoloro kapsulėmis taip pat galima.
Būtina įsidėmėti, kad šie nurodymai gali tikti net ir tuo atveju, jei vaisto vartota neseniai.
Dozavimas, vartojimo būdas ir trukmė
Jei gydytojas nerekomendavo kitokio tramadoloro kapsulių dozavimo, jų reikia vartoti taip, kaip nurodyta toliau. Būtina tiksliai laikytis vartojimo nurodymų, priešingu atveju tramadoloro kapsulės gali sukelti nepageidaujamą poveikį.
Kiek tramadoloro kapsulių ir kaip dažnai reikia gerti
Dozuoti būtina atsižvelgiant į skausmo stiprumą ir ligonio jautrumą vaistui.
Vidutinio stiprumo skausmui malšinti suaugusiam žmogui ir vyresniam negu 14 metų paaugliui reikia gerti vieną kapsulę (t.y. 50 mg tramadolio hidrochlorido). Jei skausmas per 30 – 60 min. nepraeina, reikia gerti dar vieną kapsulę.
Jei skausmas stiprus ir manoma, kad jam slopinti reikia didesnės dozės, iš karto reikia gerti dvi kapsules (t.y. 100 mg tramadolio hidrochlorido).
Poveikis priklauso nuo skausmo stiprumo ir trunka 4 – 8 valandas. Paprastai per parą reikėtų gerti ne daugiau kaip 8 kapsules (t.y. 400 mg tramadolio hidrochlorido). Vėžio sukeltam arba po operacijos atsiradusiam stipriam skausmui malšinti per dieną gali reikėti daug didesnės dozės. Tokiu atveju patariama vartoti preparatų, kurių sudėtyje veikliosios medžiagos yra daugiau.
Tramadoloro kapsulės vaikams, kurių svoris mažesnis negu 25 kg, netinka ir papratai neskiriamos jaunesniems negu 14 metų vaikams. Jiems gydyti vartojamos šio vaisto formos, kurių sudėtyje yra mažiau veikliosios medžiagos.
Dozavimas, kai vaisto poveikis trunka ilgiau (yra inkstų, kepenų veiklos nepakankamumas, pacientai pagyvenę)
Jei ūminiam skausmui malšinti tramadoloro kapsulių vartojama tik vieną kartą per dieną arba dar rečiau, dozės koreguoti nereikia. Jei skausmas lėtinis, intervalus tarp vienkartinių dozių vartojimo reikia didinti, kadangi dėl lėtesnio šalinimo tramadolis gali kauptis organizme.
Vyresniems negu 75 metų ligoniams, net jei jų kepenų ir (arba) inkstų funkcija nesutrikusi, vaistas gali būti šalinamas blogiau, todėl atsižvelgiant į aplinkybes reikia didinti intervalą tarp vienkartinių dozių gėrimo.
Nurodymas
Rekomenduojamas dozavimas yra orientacinis. Svarbiausia būtina nustatyti mažiausią skausmą slopinančią dozę. Malšinant ilgai trunkantį lėtinį skausmą, reikėtų tiksliai laikytis vaisto vartojimo intervalų.
Kaip ir kada gerti tramadoloro kapsulių
Medikamento vartojimas nuo valgio laiko nepriklauso. Kapsulę reikia gerti nekramtytą ir nedalytą bei užsigerti gausiai skysčio.
Kiek laiko tramadoloro kapsulių galima vartoti
Tramadoloro kapsulių vartoti ilgiau, negu nurodyta gydytojo, negalima.
Perdozavimas ir kitokios vartojimo klaidos
Ką daryti, jei tramadoloro kapsulių išgerta per daug (specialiai arba netyčia)
Išgėrus dvigubai didesnę vienkartinę tramadoloro kapsulių dozę, paprastai neigiamo poveikio nebūna. Atsiradus skausmui, tramadoloro kapsulių ir toliau reikia gerti taip, kaip įprasta (tačiau ne anksčiau, kaip praėjus 6 val. nuo didesnės dozės gėrimo).
Išgėrus labai didelę dozę, gali sutrikti sąmonė, ištikti net koma (labai sunkus sąmonės sutrikimas), prasidėti generalizuoti epilepsijos traukuliai, padažnėti širdies susitraukimai, susiaurėti arba išsiplėsti vyzdžiai, sumažėti kraujo spaudimas, lėtėti ar net visai sustoti kvėpavimas.
Atsiradus tokių simptomų, neatidėliotinai pagalbai teikti būtina kviesti arčiausiai esantį gydytoją!
Jei duodama opiatų antagonisto (pvz., naloksono), būtina nepamiršti, kad jo pakartotinai reikia duoti nedidelėmis dozėmis ir atsargiai, kadangi šis vaistas veikia trumpiau negu tramadoloro kapsulės. Be to, būtina gydyti intensyviosios medicinos priemonėmis, jei reikia, įstatyti trachėjos vamzdelį ir ventiliuoti plaučius. Traukuliams slopinti tinka benzodiazepino preparatai. Be to, gali reikėti ligonį apsaugoti nuo peršalimo ir papildyti cirkuliuojančio skysčio tūrį (kraujotakai sunormalinti į veną reikia švirkšti skysčio). Gali būti naudingas skrandžio plovimas.
Ką daryti, jei pacientas užmiršo išgerti arba išgėrė per mažą vienkartinę dozę
Jei ligonis užmiršo išgerti tinkamai dozuojamo vaisto vienkartinę dozę, skausmas gali atsinaujinti. Toliau reikia gerti ne dvigubą dozę, bet vartoti medikamentą taip, kaip įprasta, t.y. vienkartinėmis dozėmis.
Ką reikia įsidėmėti, jei gydymas nutraukiamas arba baibiamas anksčiau negu reikia
Jei atsiranda nemalonių šalutinio poveikio simptomų, reikia kreiptis į gydytoją. Jis nurodys, kokiomis priemonėmis šalutinį poveikį galima šalinti ir kokių kitokių vaistų reikia vartoti.
Šalutinis poveikis
Koks gali būti šalutinis tramadoloro kapsulių poveikis
Tramadoloro kapsulės priklausomai nuo dozės slopina kvėpavimą ir sukelia įvairaus stiprumo raminamąjį poveikį (nuo lengvo nuovargio iki sąmonės pritemimo), tačiau jei geriama tokia dozė, kuri rekomenduojama vidutinio stiprumo skausmui slopinti, toks poveikis paprastai nepasireiškia.
Kartais atsiranda prakaitavimas, galvos svaigimas, šleikštulys, džiūsta burna, pritemsta sąmonė.
Poveikis širdies ir kraujagyslių sistemai būna retai: juntami širdies tvinksniai, padažnėja pulsas, atsiranda silpnumo priepuolių, kraujotakos kolapsas. Tokie simptomai dažniausiai pasireiškia stovint ir fizinio krūvio metu.
Be to, retai skauda galvą, pykina, vemiama, užkietėja viduriai, padidėja virškinamojo trakto jautrumas (pvz.,skrandžio srityje būna spaudimo, pilnumo pojūtis), atsiranda odos reakcija (pvz., niežėjimas, išbėrimas).
Labai retai apima nuovargis (sumažėja raumenų pajėgumas), pablogėja apetitas, sutrinka šlapinimasis.
Šalutinis tramadoloro kapsulių poveikis psichikai taip pat labai retas, jo pobūdis ir simptomai priklauso nuo paciento asmenybės ir vaisto vartojimo trukmės, pvz.: kinta nuotaika (dažnai pakili, bet kai kada bloga) ir aktyvumas (dažnai būna nuslopintas, bet kai kada padidėjęs), sumažėja gebėjimas justi (pasireiškia jutimų atpažinimo ir suvokimo sutrikimas, dėl kurių gali atsirasti elgesio klaidų).
Negalima atmesti alerginės (padidėjusio jautrumo) reakcijos, dėl kurios kartais ištinka net šokas (pasireiškia ūminis kraujotakos nepakankamumas), galimybės.
Pastebėta pavienių epilepsijos priepuolių atvejų, tačiau jie beveik visada pasireiškė tik injekuojant į veną labai didelę tramadolio dozę arba kartu su juo vartojant neuroleptikų.
Pastebėjus vartojimo informacijoje neminėtą šalutinį poveikį, reikia apie jį pranešti gydytojui arba vaistininkui.
Kokių priemonių imtis, jei atsiranda šalutinis poveikis
Pastebėjus sunkių minėto šalutinio poveikio simptomų, neatidėliotinai pagalbai teikti būtina kviesti artimiausią gydytoją. Jei atsiranda kitokių nepageidaujamo poveikio požymių, reikia kreiptis į gydantį gydytoją.
Vaisto tinkamumo laikas ir laikymo sąlygos
Preparato tinkamumo laikas nurodytas ant pakuotės. Jam pasibaigus, vaisto vartoti negalima!
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
Daktare, o ar aš gyvensiu?
- O argi verta?- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?