Cinarizinas, 25mg, tabletės
Vartojimas: vartoti per burną
Registratorius: Actavis Nordic A/S, Danija
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Cinarizinas
1. KAS YRA CINNARIZIN ACTAVIS IR NUO KO JIS VARTOJAMAS
Cinnarizin Actavis gerina smegenų kraujotaką, didina deguonies kiekį kraujyje. Nustatyta, kad medikamentas didina smegenų kraujotakos greitį bei kraujo tūrį smegenyse ir mažina smegenų kraujagyslių pasipriešinimą. Jo poveikis smegenų kraujagyslėms siejamas su kalcio jonų pernešimo slopinimu. Cinarizino ir kraujagyslių spazmogenų antagonizmas taip pat gali turėti reikšmės šiam poveikiui.
Cinnarizin Actavis tabletės vartojamos gydytojo nurodymu.
Jos tinka, jei yra periferinės kraujotakos sutrikimas, su Menjerio liga susijęs galvos sukimasis, pykinimas, vėmimas, spengimas ausyse arba supimo liga.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CINNARIZIN ACTAVIS
Cinnarizin Actavis tablečių vartoti draudžiama jei:
padidėjęs jautrumas Cinnarizin Actavis tablečių sudėtyje esančioms medžiagoms;
pacientė nėščia;
ligonis serga sistemine jungiamojo audinio liga (sistemine raudonąja vilklige).
Specialių atsargumo priemonių reikia
Preparato sudėtyje yra cinarizino, todėl atliekant sportininkų dopingo kontrolės tyrimus rodmenys gali būti tariamai teigiami. Be to, pakinta tyrimų, kurių metu nustatomas radioaktyvus jodas, bei tyrimų su kontrastą sukeliančiomis medžiagomis, kurių sudėtyje yra jodo, rodmenys. Jei minėtus tyrimus atlikti būtina, gydytoją pacientas turi informuoti, kad vartoja Cinnarizin Actavis tablečių.
Nėštumas
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Nėščioms moterims vaisto vartoti draudžiama.
Žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Cinnarizin Actavis tablečių žindyvėms galima vartoti tik gydytojo nurodymu.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Cinnarizin Actavis sukeltas šalutinis poveikis (reakcijų sulėtėjimas) gali mažinti žmogaus psichofizinį gebėjimą, todėl ligonius reikėtų perspėti, kad gydymo laikotarpiu, ypač jo pradžioje, vairuoti transportą bei valdyti mechanizmus gali būti pavojinga.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Cinnarizin Actavis medžiagas
Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Sudėtyje yra kviečių krakmolo. Tinka sergantiems celiakija. Šio vaisto negalima vartoti kviečiams alergiškiems pacientams (ši liga skiriasi nuo celiakijos).
Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Vartojant vienu metu cinarizino ir kitų vaistų, galima jų sąveika. Cinarizinas gali sustiprinti raminamąjį CNS slopinančių vaistų, triciklių antidepresantų ir alkoholio poveikį.
Jo vartojant, sustiprėja nootropinių ir hipotenzinių preparatų poveikis. Kraujagysles plečiantys vaistai didina cinarizino poveikį, o hipertenziniai mažina.
3. KAIP VARTOTI CINNARIZIN ACTAVIS
Cinnarizin Actavis visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Kad gydymas cinarizinu būtų veiksmingas, reikia tiksliai laikyti gydytojo nurodyto dozavimo bei vaisto vartojimo trukmės.
pusiausvyros sutrikimo, Menjero ligas, migrenos, smegenų arterijų sklerozės atveju bei po insulto, galvos smegenų traumos – po 1 tabletę 3 kartus per dieną;
Biurgerio ligai, Reino ligai, cukriniam diabetui, naktiniam galūnių skausmui ir nutirpimui gydyti - po 2 tabletes tris kartus per dieną.
Vaisto dozė ir gydymo trukmę vaikams bei pagyvenusiems pacientams nustato gydytojas.
Jeigu manote, kad Cinnarizin Actavis tabletės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Pavartojus per didelę Cinnarizin Actavis dozę
Gali pasireikšti mieguistumas, koma, prasidėti traukuliai ir atsirasti sunkėjantis kvėpavimo nepakankamumas bei širdies ir kraujagyslių kolapsas. Išgėrus per didelę dozę, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.
Pamiršus pavartoti Cinnarizin Actavis
Praleidus vienkartinę dozę, ją galima išgerti bet kada ir toliau vartoti ne dažniau kaip kas 8 valandas.
Pokyčiai, atsirandantys nutraukus Cinnarizin Actavis vartojimą
Nutraukus ar pertraukus medikamento vartojimą, neigiamų padarinių nepastebėta.
4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS
Cinnarizin Actavis tabletės, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.
Nepageidaujamas poveikis yra bet kokia nepageidaujama reakcija, kuri gali atsirasti dėl vaisto poveikio arba dėl individualios organizmo reakcijos.
Dažniausiai pasireiškia mieguistumas, pilvo skausmas ir nemalonus pojūtis, odos išbėrimas ir niežulys, kraujospūdžio sumažėjimas, sausumas burnoje. Kartais gali atsirasti rankų drebėjimas ar pusiausvyros bei eisenos sutrikimas. Toks poveikis pasireiškia dažniau pagyvenusiems pacientams, kurie ilgai vartoja medikamento.
Pastebėję šiame lapelyje neminėtą šalutinį poveikį, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. CINNARIZIN ACTAVIS laikymo SĄLYGOS
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 oC temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.
Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.
Tarptautinis pavadinimas | Cinarizinas |
Vaisto stiprumas | 25mg |
Vaisto forma | tabletės |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | vartoti per burną |
Registracijos numeris | LT/1/2000/1716 |
Registratorius | Actavis Nordic A/S, Danija |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 2000.11.09 |
Vaistas perregistruotas | 2009.10.14 |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Cinnarizin Actavis 25 mg tabletės
2. kokybinė ir kiekybinė sudėtis
Vienoje tabletėje yra 25 mg cinarizino.
Pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3. vaisto forma
Tabletė
4. klinikinĖ informacija
4.1Terapinės indikacijos
Periferinės kraujotakos sutrikimas.
Su Menjero liga susijęs galvos sukimasis, pykinimas, vėmimas, spengimas ausyse.
Supimo liga.
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Vaistas geriamas pagrindinio valgio metu arba po jo.
Smegenų: kraujotakos sutrikimas. Paprastai reikia gerti 1 – 2 tabletes 3 kartus per dieną. Būtinas ilgalaikis gydymas. Jei ligonis serga hipotonija, gydymo metu rekomenduojama vartoti analeptikų.
Periferinės kraujotakos sutrikimas. Reikia gerti po 2 tabletes 3 kartus per dieną.
Vestibuliarinio aparato sutrikimas ir kinetozė. 1 – 2 kartus per dieną reikia vartoti po 2 tabletes. Jūros ligos profilaktikai reikia gerti 1 tabletę, likus pusei valandos iki keliones pradžios, ir po to pakartotinai po 1 tabletę kas 6 valandas.
Palaikomajai terapijai reikia 2 – 3 kartus per dieną gerti po 1 tabletę. Maksimali paros dozė yra 225 mg.
Bet kurio minėto sutrikimo atveju 5 – 12 metų vaikams reikia gerti ketvirtį suaugusio žmogaus dozės.
Vaisto galima vartoti ilgai. Pertraukos arba gydymo nutraukimas priklauso nuo ligos eigos.
4.3 Kontraindikacijos
Jei pasireiškia mieguistumas, sergama stipria hipotonija, yra padidėjęs jautrumas cinarizinui, diagnozuota raudonoji vilklige ir Parkinsono sindromas, vaisto vartoti nerekomenduojama.
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Gydymo metu negalima vartoti alkoholio.
Vaistas gali būti nustatytas sportininkų dopingo kontrolės metu. Jis gali pakeisti testų, kurių metu vartojama radioaktyviojo jodo arba jodo dažų kapsulė, rezultatus.
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Vartojant vienu metu cinarizino ir kitų vaistų, galima jų sąveika. Cinarizinas gali sustiprinti raminamąjį CNS slopinančių vaistų, triciklių antidepresantų ir alkoholio poveikį.
Jo vartojant, sustiprėja nootropinių ir hipotenzinių preparatų poveikis. Kraujagysles plečiantys vaistai didina cinarizino poveikį, o hipertenziniai mažina.
4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Vaistą galima vartoti tik tuo atveju, jei nauda didesne už galimą žalą.
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Cinarizino sukeltas šalutinis poveikis (reakcijų sulėtėjimas) gali mažinti žmogaus psichofizinį gebėjimą, todėl ligonius reikėtų perspėti, kad gydymo laikotarpiu, ypač jo pradžioje, vairuoti transportą bei valdyti mechanizmus gali būti pavojinga.
4.8 Nepageidaujamas poveikis
Ligoniams dažnai pasireiškia vangumas, laikinai sutrinka virškinimas, svaigsta galva, sutrinka koordinacija, atsiranda mieguistumas, net kietas miegas, kartais skauda galvą, džiūsta burna, padidėja prakaitavimas, prasideda alergine reakcija.
Senyvo amžiaus ligoniams gali pasireikšti depresija, kalbos sutrikimas ir padrikumas. Labai retai galima raudonoji vilklige ir raudonoji plokščioji dedervinė.
Po labai ilgo gydymo didelėmis cinarizino dozėmis senyvo amžiaus ligoniams gali atsirasti ekstrapiramidinės sistemos funkcijos sutrikimų - parkinsonizmas, vėlyvoji orofacialinė diskinezija ir akatizija. Ši šalutinį poveikį tikriausiai sąlygoja trumpas vaisto pusinis laikas ir mažas jo lipofiliškumas. Manoma, kad vartojant šio preparato tampa pastebimi idiopatiniai Parkinsono ligos simptomai.
Labai jautriems ligoniams gali pasireikšti įvairi odos reakcija ir fotosensibilizacija.
4.9 Perdozavimas
Suaugę ligoniai. Gali pasireikšti mieguistumas, koma, prasidėti traukuliai ir atsirasti sunkėjantis kvėpavimo nepakankamumas bei širdies ir kraujagyslių kolapsas.
Vaikai. Vyrauja CNS jaudinimo reakcijos: nemiga, nerimas, euforija, irzlumas, tremoras, kartais pasireiškia košmarai, haliucinacijos, traukuliai. Toks poveikis galimas dėl to, kadangi vaistas slopina muskarininį sinapsinį perdavimą. Vėliau vaikams gali pasireikšti sunki depresija, koma ir širdies bei kvėpavimo kolapsas.
Gydymas. Pirmiausiai nerezorbuoto vaisto likučius būtina pašalinti iš virškinimo trakto: išplauti skrandį arba sukelti vėmimą (cinarizinas slopina vėmimą, todėl vėmimą sukeliančių preparatų vartojimas gali poveikio nesukelti), duoti aktyvuotos anglies arba vidurių laisvinamųjų druskų preparatų. Paprastai tinka ir simptominis gydymas. Traukulius galima šalinti diazepamu. Pasireiškus
hiperpireksijai, ligonį reikia atšaldyti, sutrikus kvėpavimui - daryti dirbtinį kvėpavimą. Jei sutrinka širdies ir kraujagyslių veikla, adrenalino injekcijos nerekomenduojamos, nes gali dar labiau sumažėti kraujo spaudimas. Hemodializė ir diurezė mažai efektyvi.
5. FARMAKOLOGINĖS savybės
5.1 Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė. Kiti centrinę nervų sistemą veikiantys vaistai. ATC kodas. N07 CA 02
Cinarizinas buvo sintetintas kaip antihistamininis preparatas (analogai yra ciklazinas, chlorciklazinas ir meklozinas). Farmakologiniai tyrimai parodė, kad jis daro silpną poveikį CNS (orientacijai, motoriniam aktyvumui ir gyvūnų elgsenai). Preparatas neveikia vegetacinės nervų sistemos (kvėpavimo, arterinio kraujo spaudimo ir žarnyno peristaltikos) ir slopina uždegimą. Cinarizinas ilgam išplečia koronarus. Jis yra histamino, serotonino, bario chlorido, acetilcholino, adrenalino bei kalcio antagonistas, todėl pasireiškus kraujagyslių ir žarnų lygiųjų raumenų spazmams jis daro atitinkamą poveikį. Vaistas efektyviai šalina eksperimento metu sukeltus vestibuliarinio aparato funkcijos sutrikimus. Jis slopina labirinto jaudrumą.
Cinarizinas gerina smegenų kraujotaką, didina pO2 veniniame ir pCO2 arteriniame kraujyje. Pradžioje buvo manoma, kad smegenų kraujotaka pakinta dėl pCO2 padidėjimo. Vėliau buvo nustatyta, kad cinarizinas didina smegenų kraujotakos greitį bei kraujo tūrį smegenyse ir mažina smegenų kraujagyslių pasipriešinimą. Jo poveikis smegenų kraujagyslėms siejamas su kalcio jonų pernešimo slopinimu. Cinarizino ir kraujagyslių spazmogenų antagonizmas taip pat gali turėti reikšmės šiam poveikiui.
5.2 Farmakokinetinės savybės
Cinarizinas gerai rezorbuojamas iš virškinimo trakto. Išgėrus vaisto, maksimali jo koncentracija plazmoje būna po 1 val. Po 1 – 4 val. tokia koncentracija būna kraujyje, kepenyse, inkstuose, širdyje, plaučiuose, kasoje ir smegenyse. 91 % preparato susiriša su plazmos baltymais. Vaisto metabolizmas prasideda po 30 min., metabolizuojamas visiškai. Po 32 val. cinarizino koncentracija audiniuose labai sumažėja. Preparato pusinis buvimo laikas yra 3 – 6 val. 60 % išgertos dozės pašalinama nepakitusia forma su išmatomis, likusi dalis eliminuojama metabolitų pavidalu su šlapimu maždaug per 5 val.
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Ūminis toksinis poveikis. Žiurkėms ir pelėms sušeriamo cinarizino MD50 yra daugiau kaip 2000 mg/kg kūno svorio. Toksinis poveikis nuo gyvūno lyties nepriklauso. Injekuojant vaisto į pilvaplėvę, pelėms MD50 yra 730 mg/kg, o žiurkėms – 1050 mg/kg kūno svorio.
Prieš žūt sumažėja gyvūnų raumenų tonusas, atsiranda kraujingas serozinis konjuktyvitas, šiek tiek pageltonuoja ragena ir atsiranda dusulys.
Poūmis (trunkantis 30 ir 90 dienų) toksinis poveikis. Pirmuoju atveju baltosioms Vistar veislės žiurkėms kasdien buvo sušeriama 250 mg/kg, o antruoju – 1, 3 ir 10 mg/kg kūnno svorio dozė.
Lėtinis (trunkantis 6 mėnesius) toksinis poveikis. Žiurkėms kasdien buvo sušeriama 1,3, 10 ir 20 mg/kg, o šunims – 3 ir 10 mg/kg kūno svorio dozė.
Poūmio ir lėtinio toksinio poveikio tyrimo metu pastebėtas tik kortikotropinio aktyvumo pakitimas: vartojant mažas dozes - fermentų aktyvumo antinksčių kuokštelinėje zonoje sustiprėjimas, vartojant didžiausias - antinksčių žievės atrofija. Taigi tyrimai rodo, kad cinarizinas yra mažai toksiškas. Ilgalaikių tyrimų metu histopatologinių ir funkcinių pakitimų nepastebėta.
Teratogeninis ir mutageninis poveikis. Tyrimai atlikti su vaikingomis žiurkėmis, triušiais, pelėmis ir su visų šių trijų rūšių gyvūnų patinėliais bei su žmogaus leukocitų kultūra. Vaikingoms patelėms, vartojusioms net labai dideles cinarizino dozes, apsigimimų nepastebėta. Mažos ir vidutines dozės kiekybinių bei kokybinių chromosomų pakitimų gyvūnams ir žmogaus leukocitų kultūrai nesukėlė. Nereikšmingų chromosomų pokyčių atsirado vartojant tik dideles ir labai dideles cinarizino dozes. Apibendrinant tyrimų rezultatus, prieita prie išvados, kad preparatas teratogeniniu ir mutageniniu poveikiu nepasižymi.
6. farmacinė informacija
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Laktozės monohidratas
Kviečių krakmolas
Polividonas
Koloidinis silicio dioksidas
Magnio stearatas
Talkas
6.2 Nesuderinamumas
Duomenys nebūtini.
6.3 Tinkamumo laikas
3 metai.
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.
6.5 Pakuotė ir jos turinys
Pakuotė, kurioje yra penkiasdešimt Cinnarizin Actavis 25 mg tablečių.
6.6 Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu instrukcija
Specialių reikalavimų nėra.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
Daktare, sakykit, o kiek laiko galima išgyventi be smegenų?
- O, sakykite, kiek jums metų?- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?