Furozemidas, 40mg, tabletės
Vartojimas: vartoti per burną
Registratorius: Actavis UK Limited, Jungtinė Karalystė
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Furozemidas
1. KAS YRA FUROSED IR KAM JIS VARTOJAMAS
Gaminamos vieno stiprumo Furosed tabletės. Tabletėje yra 40 mg veikliosios medžiagos – furozemido.
Furozemidas priklauso kilpinių diuretikų grupei.
Furosed tabletės vartojamos:
su širdies nepakankamumu, kepenų ciroze ar inkstų liga, įskaitant nefrozinį sindromą, susijusiai edemai gydyti.
Kai yra kitokiems diuretikams atspari edema, išskyrus dramblialigę ir edemą, atsiradusią dėl veninio kraujo sąstovio ar kalcio kanalų blokatorių vartojimo (furosemido vartojama kartu su tiazidais ar kitais panašaus poveikio preparatais).
Lengvai ar vidutinio sunkumo hipertenzijai gydyti.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FUROSED
Gydytoją reikia perspėti:
jei padidėjęs organizmo jautrumas bent vienai medžiagai, esančiai šio vaisto sudėtyje, arba sulfanilamidams;
jei sergate cukriniu diabetu;
jei sergate ar sirgote podagra;
jei sumažėjęs kraujospūdis;
jei sergate lėtine širdies, inkstų ar kepenų liga;
jei sergate pankreatitu (kasos uždegimu);
jei sunku šlapintis ir (ar) skundžiatės prostata;
jei vartojate kitų vaistų, pavyzdžiui, slopinačių angiotenziną konvertuojantį fermentą, antibiotikų, nedepoliarizuojančių miorelaksantų (vaistai, kurie atpalaiduoja skersaruožius raumenis), gliukokortikoidų, tablečių nuo širdies (širdies glikozidų, pavyzdžiui, digoksino), insulino, ličio preparatų, nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (t.y. ibuprofeno, salicilatų, pavyzdžiui, aspirino ir pan.), tablečių nuo kraujospūdžio, teofilino ar bet kurį be recepto parduodamą vaistą.
Jei jus gydo ir kitas gydytojas, ar jūs patekote į ligoninę, informuokite apie šio vaisto vartojimą.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Nėštumas. Duomenų apie furozemido vartojimą nėštumo laikotarpiu nepakanka, todėl nėščiosioms Furosed tablečių skiriama tik neabejotinai būtinais atvejais (reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju).
Žindymas. Furozemido išsiskiria į motinos pieną, todėl kyla pavojus kūdikiui. Žindyvėms Furosed tabletės nerekomenduojamos (reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju).
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Furosed tabletės gali sukelti mieguistumą, galvos svaigimą ir orientacijos sutrikimą. Vairuoti transporto priemones ar dirbti su technika galima tik įsitikinus, kad tokių poveikių nėra.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Furosed medžiagas
Furosed tabletėse yra laktozės (žr. 6 skyrių). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
3. KAIP VARTOTI FUROSED
Gydytojas jums parinko tinkamiausią dozę. Visada būtina tiksliai laikytis gydytojo patarimų ir etiketėje esančių nurodymų. Jei ko nors nesupratote, pasikonsultuokite su gydytoju ar vaistininku. Įprastinės vaisto dozės nurodytos žemiau.
Suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams
Pradžioje skiriama 20 mg (pusė tabletės) vieną kartą per dieną. Vėliau dozė didinama po 20 mg iki 120 mg (trys tabletės) per dieną. Išimtiniais atvejais galima vartoti iki 160 mg (keturios tabletės) per dieną.
Senyvo amžiaus žmonėms gali tekti sumažinti furozemido dozę.
Jaunesniems kaip 12 metų vaikams geriau tinka kitokios dozavimo formos.
Furozemido tabletės vartojamos po valgio. Jos užgeriamos stikline vandens. Vaistą reikia vartoti tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Nutraukti vaisto vartojimą, nepasitarus su gydytoju, gali būti pavojinga.
Senyvo amžiaus pacientams ypač svarbu šį vaistą vartoti taip, kaip nurodė gydytojas.
Pavartojus per didelę Furosed dozę
Jei netyčia išgėrėte didesnę dozę negu reikia, nedelsdami pasikonsultuokite su gydytoju. Pasiimkite likusias tabletes ir vaisto pakuotę, kad galėtumėte parodyti.
Pamiršus pavartoti Furosed
Jei užmiršote vaisto išgerti, tai padarykite nedelsiant, o kitos dozės vartojimo laiko nekeiskite. Dvigubos dozės gerti negalima.
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Kartais vaistai (taip pat ir furozemidas) kai kuriems pacientams gali sukelti šalutinį poveikį (ypač tik pradėjus vartoti vaistą).
Gali būti bendras negalavimas, pykinimas, nemalonūs jutimai skrandyje, padidėti odos jautrumas šviesai, atsistojus gali būti silpna, svaigti galva. Jei šie sutrikimai kelia susirūpinimą ar nepraeina, reikia pasikonsultuoti su gydytoju.
Kitoks šalutinis poveikis: burnos džiūvimas, troškulys, nereguliari širdies veikla, mėšlungis ir raumenų skausmai, neįprastinis nuovargis ir silpnumas, spengimas ir ūžimas ausyse, klausos susilpnėjimas, odos bėrimas (kartu gali niežėti). Jei atsiranda toks ar čia nenurodytas (neįprastas) šalutinis poveikis, reikia nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju.
Vartojant furozemidą, gali sumažėti budrumas. Tokiu atveju negalima vairuoti automobilio ar dirbti dėmesio reikalaujančio darbo su įrengimais.
5. KAIP LAIKYTI FUROSED
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Ant kartoninės dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Furosed vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. KITA INFORMACIJA
Furosed sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra furozemidas. Vienoje tabletėje yra 40 mg furozemido.
- Pagalbinės medžiagos yra laktozė, magnio stearatas, kukurūzų krakmolas ir stearino rūgštis.
Furosed išvaizda ir kiekis pakuotėje
Baltos tabletės be apvalkalo.
50 tablečių supakuotų į lizdines plokšteles, kurios patalpintos į kartono dėžutę su pakuotės lapeliu.
Tarptautinis pavadinimas | Furozemidas |
Vaisto stiprumas | 40mg |
Vaisto forma | tabletės |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | vartoti per burną |
Registracijos numeris | 97/4732/6 |
Registratorius | Actavis UK Limited, Jungtinė Karalystė |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 1997.06.06 |
Vaistas perregistruotas | 2003.03.05 |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Furosed 40 mg tabletės
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Tabletėje yra 40 mg furozemido.
Sudėtyje yra laktozės.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6. 1 skyriuje.
3. FARMACINĖ FORMA
Baltos tabletės be apvalkalo.
4. KLINIKINĖ INFORMACIJA
4.1 Terapinės indikacijos
Šis vaistas vartojamas:
Su širdies nepakankamumu, kepenų ciroze ar inkstų liga, įskaitant nefrozinį sindromą, susijusi edema.
Kitokiems diuretikams atspari edema, išskyrus dramblialigę ir edemą, atsiradusią dėl veninio kraujo sąstovio ar kalcio kanalų blokatorių vartojimo (furosemido vartojama kartu su tiazidais ar kitais panašaus poveikio preparatais).
Lengvos ar vidutinio sunkumo hipertenzijos gydymas.
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Dozavimas
Suaugusiems ir vaikams nuo 12 metų
Edema. Pradžioje skiriama 40 mg vieną kartą per dieną (ryte). Daugeliu atvejų šlapimo išsiskyrimas greitai padidėja, todėl vėliau galima vartoti tokią pat ar mažesnę vaisto dozę. Išgėrus furozemido, diurezė būna padidėjusi maždaug 4 val., todėl šį vaistą pacientas gali vartoti jam patogiu laiku. Palaikomoji dozė – 20 mg kasdien arba 40 mg kas antrą dieną. Jei edema neišnyksta, vartojama iki 80 mg per dieną.
Hipertenzija. 20-40 mg du kartus per dieną. Jei, vartojant 40 mg du kartus per dieną, pakankamo atsako nepasireiškia, gali būti tikslinga papildomai skirti kito antihipertenzinio vaisto (o ne didinti furozemido dozę).
Vaikams iki 12 metų
Vaikai iki 12 metų turėtų vartoti tinkamesnes šio vaisto formas.
Senyvo amžiaus pacientams
Paprastai furozemido eliminacija būna lėtesnė, todėl dozę reikėtų koreguoti, kol pasireikš reikiamas atsakas.
Vartojimo būdas
Furozemido tabletės geriamos.
4.3 Kontraindikacijos
Padidėjęs jautrumas furozemidui ar sulfonamidams, elektrolitų stoka, anurija, su kepenų ciroze susijusi prekoma, apsinuodijimas širdies glikozidais, hipotenzija. Be to, didelių furozemido dozių negalima vartoti pacientams, sergantiems inkstų nepakankamumu, sukeltu apsinuodijimo nefrotoksiškais ar hepatotoksiškais vaistais, arba susijusiu su kepenų koma.
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Jei yra polinkis elektrolitų stokai, furozemido skiriama atsargiai. Jei furozemidu gydoma ilgai ar didelėmis dozėmis, kartu rekomenduojama skirti kalio papildų. Reikėtų reguliariai tikrinti elektrolitų (ypač natrio, kalio, chloro ir bikarbonato) koncentraciją plazmoje. Esant reikalui, elektrolitų skiriama papildomai.
Pirmuosius gydymo furozemidu mėnesius dažnai, o vėliau periodiškai reikėtų tikrinti šlapalo azoto koncentraciją kraujyje. Be to, reikėtų reguliariai tikrinti, ar neatsirado kraujo diskrazijų, kepenų pažeidimo požymių arba idiosinkrazinių reakcijų.
Jei pacientas serga prostatos hipertrofija, arba jei šlapinimasis sutrikęs dėl kitos priežasties, yra didesnis ūminio šlapimo susilaikymo pavojus (ypač senyvo amžiaus pacientams).
Jei yra hipotenzija ar hipovolemija, tai, prieš skiriant furozemido, šiuos sutrikimus būtina koreguoti.
Vartojant furozemidą, gali padidėti kreatinino ir šlapalo koncentracija serume. Kartais šis vaistas gali sukelti ūminį podagros priepuolį.
Vartojant furozemidą, gali padidėti cholesterolio ir trigliceridų koncentracijos serume, tačiau per 6 mėnesius jos paprastai sunormalėja.
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Vartojant furozemidą, širdies glikozidų ir kraujospūdį mažinančių vaistų poveikis gali būti stipresnis, todėl jų dozes gali tekti mažinti.
Kartu vartojami stipriai veikiantys diuretikai (įskaitant furozemidą) gali sustiprinti nefrotoksiškų antibiotikų nepageidaujamą poveikį. Taip pat aprašyta furozemido sąveika su ototoksiniais antibiotikais.
Vartojant furozemidą, latentinis cukrinis diabetas gali tapti pastebimas kliniškai, o pacientams, sergantiems cukriniu diabetu, gali tekti didinti insulino dozę.
Aprašyta atvejų, kai, parenteraliai vartojant dideles furozemido dozes, pasireiškė ūminis pankreatitas.
Jei diuretikai (įskaitant furozemidą) vartojami kartu su ličio preparatais, ličio koncentracija serume gali padidėti, todėl jo preparatų dozes gali tekti koreguoti.
Nustatyta, kad kai kurie nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo silpnina furozemido poveikį. Jei yra hipovolemija, tai, kartu vartojant šiuos vaistus, gali pasireikšti inkstų nepakankamumas. Kartais furozemidas gali sukelti kitų vaistų poveikio susilpnėjimą (pvz., vaistų nuo cukrinio diabeto ir kraujagysles siaurinančių aminų) ar sustiprėjimą (pvz., salicilatų, teofilino ir kurarės tipo raumenų relaksantų).
Jei pacientui, vartojančiam furozemidą, papildomai skiriama angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitoriaus (AKFI), gali labai sumažėti kraujospūdis. Prieš pradedant vartoti AKFI, reikia sumažinti furozemido dozę arba jo vartojimą nutraukti.
Vartojant furozemidą, gali būti stipresnis teofilino poveikis.
Jei pacientas kartu su furozemidu vartoja gliukokortikoidus ar piktnaudžiauja vidurių laisvinamaisiais vaistais, reikėtų atsižvelgti į hipokalemijos pavojaus padidėjimą.
4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Dauguma su gyvūnais atliktų tyrimų neparodė, kad furozemidą būtų kenksminga vartoti nėštumo metu. Yra klinikinių duomenų, kurie rodo, kad trečiąjį nėštumo trimestrą šį vaistą vartoti saugu. Vis dėlto, nėščioms moterims furozemido reikėtų skirti tik kai neabejotinai būtina, ir tik trumpam.
Furozemidas gali slopinti laktaciją, jo gali išsiskirti į motinos pieną, todėl žindyvėms šio vaisto skiriama atsargiai
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Vartojant furozemidą, gali sumažėti budrumas. Pacientą reikėtų perspėti, kad dėl to gali sutrikti gebėjimas vairuoti ir dirbti su pavojinga technika.
4.8 Nepageidaujamas poveikis
Furozemidas dažniausiai toleruojamas gerai.
Gali pasireikšti nesunkių šalutinių poveikių (pykinimas, bendras negalavimas, nusiskundimų skrandžiu). Dažniausiai jie nebūna taip stipriai išreikšti, kad šio vaisto vartojimą reikėtų nutraukti. Ilgai vartojant furosemidą (kaip ir kitus diuretikus) dėl šlapimo išsikyrimo padidėjimo gali sutrikti elektrolitų ir vandens pusiausvyra, todėl gali pasireikšti galvos skausmas, hipotenzija ar mėšlungis.
Labai retais atvejais pasireiškia alerginių reakcijų: odos bėrimas, įvairių dermatito formų (dilgėlinė, eksfoliacinis dermatitas, niežėjimas), jautrumo šviesai padidėjimas, vaskulitas, karščiavimas ar intersticinis nefritas. Jei atsiranda tokių reakcijų, furozemido toliau vartoti negalima.
Gali sumažėti kalcio koncentracija serume. Aprašyta nefrokalcinozės atvejų neišnešiotiems naujagimiams. Buvo labai retų tetanijos atvejų.
Pacientams, sergantiems dekompensuota kepenų ciroze, furozemidas gali sukelti metabolinės alkalozės pasunkėjimą.
Aprašyta atskirų atvejų, kai, ilgai vartojant diuretikus (įskaitant furozemidą), pasireiškė ūminis pankreatitas.
Aprašyta spengimo ir ūžimo ausyse bei laikino kurtumo atvejų.
Retais atvejais susilpnėja kaulų čiulpų veikla.
4.9 Perdozavimas
Simptomai
Dehidratacija ir elektrolitų kiekio sumažėjimas (dėl didelio šlapimo kiekio išsiskyrimo). Pacientams, sergantiems kepenų ciroze, perdozuotas furozemidas gali sukelti kepenų komą.
Gydymas
Gydymo tikslas – papildyti trūkstamą skysčių kiekį ir koreguoti elektrolitų pusiausvyrą. Perdozavus furozemido, daugiau jo vartoti negalima, reikia nedelsiant skirti elektrolitų ir vandens. Būtina rūpestingai stebėti paciento būklę ir, atsižvelgiant į ją, koreguoti skiriamų skysčių kiekį ir elektrolitų koncentraciją juose.
5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1 Farmakodinaminės savybės
Furozemidas yra diuretikas. ATC kodas- C03CA01
5.2 Farmakokinetinės savybės
Furozemidas gana greitai rezorbuojasi virškinimo trakte. Šio vaisto biologinis prieinamumas yra maždaug 60-70 proc., tačiau jo rezorbcija įvairi ir nepatikima. Terminalinis furozemido pusperiodis – maždaug iki 2 val. (naujagimių bei pacientų, kurie serga inkstų ar kepenų nepakankamumu, organizme jis yra ilgesnis). Iki 99 proc. furozemido prisijungia prie plazmos albuminų. Didžiausia furozemido dalis išsiskiria į šlapimą nepakitusi. Sergant inkstų nepakankamumu, žymiai didesnė furozemido dalis eliminuojama ne per inkstus. Furozemido patenka per placentą bei išsiskiria į motinos pieną.
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Furozemido vartojimui reikšmingų ikiklinikinių duomenų, kurie papildytų kituose šios “Vaisto charakteristikos” skirsniuose pateiktą informaciją, nėra.
6. FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Laktozė
Magnio stearatas
Kukurūzų krakmolas
Stearino rūgštis.
6.2 Nesuderinamumas
Nežinomas.
6.3 Tinkamumo laikas
3 metai
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25C temperatūroje.
Laikyti originalioje pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.
6.5 Pakuotė ir jos turinys
50 tablečių supakuotų į lizdines plokšteles.
6.6. Ruošimo ar vartojimo instrukcija
Nėra.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
Iš dviejų chirurgų pokalbio:
- Na, kaip operacija?
- Nuobodi... Su narkoze...
- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?