Arklių imunoglobulino nuo pasiutligės F(ab\')2 fragmentai, 200-400TV/ml, injekcinis tirpalas
Vartojimas: vartoti į raumenis
Registratorius: SANOFI PASTEUR SA, Prancūzija
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Arklių imunoglobulino nuo pasiutligės F(ab\')2 fragmentai
1. KAS YRA FAVIRAB IR NUO KO JIS VARTOJAMAS
Favirab yra injekcinis tirpalas, išleidžiamas 5 ml buteliukais.
Jį sudaro specifiniai imunoglobulinai nuo pasiutligės.
Favirab skiriama pasiutligės seroprofilaktikai (t.y. apsaugoti nuo pasiutligės sušvirkštus antikūnų) asmenims, kurie galėjo užsikrėsti pasiutligės virusu, ypač jei užkrato galėjo patekti daug (pvz., dauginiai, sunkūs veido, galvos, kaklo, rankų įkandimai, kai sukandžiojusių naminių ar laukinių gyvūnų negalima ištirti, o jie yra ar gali būti užsikrėtę pasiutligės virusu), arba sukandžiotiems mažiems vaikams.
Favirab reikia vartoti tik kartu su pasiutligės vakcina pagal PSO Pasiutligės ekspertų komiteto rekomendacijas (1992; 824; 61) (žr. 3 skyrių “Kaip vartoti Favirab?”).
Vienintelė išimtis: bet kuris pasiutligės vakcina skiepytas asmuo, kuriam nustatyta antikūnų prieš pasiutligę; šis asmuo turi gauti tik vakciną.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FAVIRAB
Favirab nevartokite:
Jei anksčiau buvo alergijos arklio baltymui simptomų (žr. “Atsargumo priemonės vartojant Favirab”).
Tačiau mirties nuo pasiutligės rizika viršija visas galimas kontraindikacijas.
Atsargumo priemonės vartojant Favirab
Favirab galima vartoti tik pasiutligės kontrolės centre medikams prižiūrint.
Vaisto negalima švirkšti į veną (šoko, t.y. staigaus kolapso su ryškia sumažėjusiu kraujospūdžiu, rizika). Todėl būtina įsitikinti, kad adata nepateko į kraujagyslę.
Jeigu anksčiau buvo alergija arklių baltymui, pirmenybė teikiama žmogaus imunoglobulinui.
Jei žmogaus imunoglobulino nuo pasiutligės nėra, neatidėliojant vartoti Favirab, tačiau atidžiai prižiūrint gydytojui, kad būtų išvengta anafilaksinio šoko (žr. 4. “Kokie galimi nepageidaujami reiškiniai?”).
Pasireiškus bet kokiai alerginei ar anafilaksinei reakcijai, injekciją nedelsiant nutraukti. Ištikus šokui, būtina pradėti tinkamai gydyti.
Kadangi Favirab yra heterologinės (ne žmogaus) kilmės, visada reikia prisiminti apie nepageidaujamų anafilaksinių reakcijų galimybę.
Norint išaiškinti apie jautrumą heterologiniams (ne žmogaus kilmės) baltymams, pacientą būtina smulkiai išklausinėti apie buvusią alergiją, ypač apie ankstesnes heterologinių baltymų injekcijas ir galimas reakcijas.
Pacientus būtina paklausti apie kontaktinę alergiją (ypač arkliams) ar bet kokią maisto alergiją.
Galima atlikti odos mėginį – į vidinio dilbio paviršiaus odą įšvirkšti 1/10 (=0,1 ml) praskiesto Favirab, kad susidarytų apelsino žievelės pavidalo papulė (3 mm skersmens). Tokia pat fiziologinio tirpalo injekcija bus kontrolinė. Rezultatą reikia vertinti po 15 min. Reakcija yra teigiama, jeigu atsiranda paraudimas (bėrimas) (>6 mm), vietinė edema ar sisteminė (generalizuota) reakcija, o kontrolinė vieta nepakinta. Gavus neigiamą rezultatą, negalima atmesti sunkios greito ar lėto tipo alerginės reakcijos rizikos. Neatsižvelgiant į tai, ar mėginys atliktas ar neatliktas, koks jo rezultatas, arklių imunoglobuliną nuo pasiutligės visada, ypač didelės rizikos grupės asmenims, švirkšti medikams prižiūrint (žr. 4. “Kokie galimi nepageidaujami reiškiniai?”).
Favirab visada vartoti kartu su pasiutligės vakcina pagal PSO Pasiutligės ekspertų komiteto rekomendacijas (1992; 824: 61) (žr. 3. “Kaip vartoti Favirab?”). Vienintelė išimtis: anksčiau pasiutligės vakcina skiepyti asmenys, kuriems nustatytas antikūnių prieš pasiutligę titras.
Kai kurių anatominių vietų (pirštų galiukų) žaizdas infiltruoti reikia atsargiai, kad nepadidėtų audinių spaudimas (pripildymo sindromas).
Nėštumas ir žindymas
Žmonių klinikinių tyrimų metu šio vaisto saugumas nėščiosioms netirtas.
Atsižvelgiant į pasiutligės keliamą mirties riziką, nėštumas nėra kontraindikacija pradėti gydyti pasiutligę po įkandimo.
Tačiau, jeigu yra galimybė, reikėtų rinktis žmogaus imunoglobuliną nuo pasiutligės.
Prieš pradėdamos vartoti bet kurį vaistą, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.
Poveikis gebai vairuoti ir dirbti su įrenginiais
Nėra duomenų, kad Favirab veiktų gebą vairuoti ir dirbti su įrenginiais.
Pagalbinės medžiagos, kurių poveikis žinomas
Natris (chlorido pavidalu) (mažiau negu vienas milimolis [ar 23 mg] natrio vienoje dozėje), t.y. jis beveik neturi reikšmės.
Kitų vaistų vartojimas
Favirab negalima vartoti kartotinai. Kai pradedama gydyti vakcina, kartotinės Favirab injekcijos gali susilpninti apsauginį vakcinos efektyvumą.
Kai Favirab skiriama kartu su pasiutligės vakcina, pastaroji turi būti švirkščiama kitu švirkštu priešingoje kūno pusėje.
Nerekomenduojama kartu vartoti kortikosteroidų, nes jie gali susilpninti imuninį atsaką.
Gydytojui ar vaistininkui pasakykite apie visus Jūsų vartojamus vaistus, net ir įsigytus be recepto.
3. Kaip vartoti FAVIRAB
Labai svarbu kuo skubiau vietiškai gydyti bet kurią kąstinę ar drėkstinę žaizdą, kuri gali būti užkrėsta pasiutligės virusu, neatsižvelgiant į nuo įkandimo praėjusį laikotarpį.
Rekomenduojama taikyti šias pirmosios pagalbos priemones – kruopščiai išvalyti ir išplauti žaizdą vandeniu su muilu ar kitomis priemonėmis, kurios sunaikina pasiutligės virusą.
Favirab švirkšti kuo greičiau po įkandimo.
Rekomenduojama dozė ir suaugusiesiems, ir vaikams yra 40 TV/kg kūno svorio.
Vaikams, ypač tiems, kuriems yra daug kąstinių žaizdų, rekomenduojamą dozę galima skiesti 2-3 kartus 0,9% natrio chlorido tirpalu, kad arklio imunoglobulino nuo pasiutligės kiekio pakaktų infiltruoti apie visas žaizdas.
Negalima viršyti rekomenduojamos dozės, nes imunoglobulinas iš dalies gali slopinti vakcinos sukeliamą aktyvią antikūnų gamybą.
Favirab lėtai švirkščiama į raumenis.
Jei anatomiškai įmanoma, kuo daugiau vaisto reikia įšvirkšti aplink žaizdas. Likusią dalį per vieną kartą sušvirkšti į raumenis (sėdmenų srities).
Kai kurių anatominių vietų (pirštų galiukų) žaizdas infiltruoti reikia atsargiai, kad nepadidėtų audinių spaudimas (pripildymo sindromas).
Toliau nurodytos PSO Pasiutligės ekspertų komiteto gydymo rekomendacijos
Kategorijos
Kontaktas su naminiais ar laukiniais gyvūnais, kuriems įtariama ar diagnozuota pasiutligė, ar gyvūnais, kurių nėra galimybės stebėti
Rekomenduojamas gydymas
I
Kontaktas su gyvūnu ar gyvūno maitinimas. Aplaižyta nepažeista oda.
Gydyti nereikia, jeigu surinkta anamnezė patikima.
II
Nestipriai apkandžiota neuždengta oda. Nedideli nekraujuojantys įdrėskimai ar įbrėžimai. Aplaižyta pažeista oda.
Nedelsiant švirkšti vakciną. Vakcinos nebevartoti, jeigu per 10 stebėjimo dienų gyvūnas išlieka sveikas arba jeigu po eutanazijos atlikti tinkami laboratoriniai tyrimai pasiutligei diagnozuoti yra neigiami.
III
Įkandimas(-ai) ar įdrėskimas(-ai), pažeidžiantys odos vientisumą. Gleivinė užteršta seilėmis (laižant).
Nedelsiant skirti imunoglobuliną nuo pasiutligės ir pasiutligės vakciną. Vakcinos nebevartoti, jeigu per 10 stebėjimo dienų gyvūnas išlieka sveikas arba jeigu po eutanazijos atlikti tinkami laboratoriniai tyrimai pasiutligei diagnozuoti yra neigiami.
PSO Pasiutligės ekspertų komitetas, 1992; 824: 61
Pasiutligės profilaktikai po įkandimo (po galimo užsikrėtimo pasiutlige) rekomenduojama kartu skirti Favirab ir pasiutligės vakciną, nors patirtis rodo, kad tada, kai pažeidimas nedidelis (II kategorija), pakanka vienos vakcinos.
Pirmąją pasiutligės vakcinos dozę reikia sušvirkšti tuo pat metu kaip ir Favirab. Jeigu Favirab nėra, jį galima sušvirkšti per 7-8 dienas po pirmosios pasiutligės vakcinos dozės. Po šio laikotarpio atsiranda pasiutligės vakcinos sukeltas aktyvus atsakas.
Prireikus rekomenduojama skirti stabligės profilaktiką ir gydymą antibiotikais, kad būtų išvengta kitokios infekcijos.
Jei sušvirkšta daugiau Favirab negu reikėjo?
Kai tiksliai nesilaikoma nurodyto dozavimo (perdozuojama), gali būti slopinamas pasiutligės vakcinos imuninis poveikis (silpnesnis imuninis atsakas).
Nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.
4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS
Favirab, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti nepageidaujamų reakcijų.
Nepageidaujamų reiškinių būna mažiau kaip 10% žmonių, vartojusių heterologinius (ne žmogaus) baltymus. Tai dažniausiai greito ar lėto tipo alerginės reakcijos:
Greito tipo alerginės reakcijos yra anafilaktoidinio tipo su hipotenzija, dusuliu, dilgėline. Retai (mažiau kaip 1 iš 10000) pasireiškia sunkesnių reakcijų – Quincke edema (staigus veido ir kaklo alerginis patinimas) ar anafilaksinis šokas.
Lėto tipo reakcijos, panašios į seruminę ligą (ligą dėl alerginės reakcijos), po heterologinių (ne žmogaus) baltymų vartojimo gali prasidėti maždaug po šešių dienų nuo gydymo pradžios. Tai pasireiškia uždegimine reakcija, retkarčiais kartu su klinikiniais simptomais, pvz., karščiavimu, niežuliu, eritema (bėrimu) ar dilgėline, adenopatija (padidėjusiais limfmazgiais) ir sąnarių skausmu.
Pastebėję šiame lapelyje nenurodytų nepageidaujamų reiškinių, praneškite gydytojui ar vaistininkui.
5. FAVIRAB LAIKYMO SĄLYGOS
Laikyti vaikams neprieinamoje vietoje.
Laikyti 2ºC _ 8ºC temperatūroje (šaldytuve). Negalima užšaldyti.
Pasibaigus ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui, nevartoti.
Tarptautinis pavadinimas | Arklių imunoglobulino nuo pasiutligės F(ab\')2 fragmentai |
Vaisto stiprumas | 200-400TV/ml |
Vaisto forma | injekcinis tirpalas |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Biopreparatas |
Vartojimas | vartoti į raumenis |
Registracijos numeris | 03/8244/5 |
Registratorius | SANOFI PASTEUR SA, Prancūzija |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 2003.06.10 |
Vaistas perregistruotas |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Favirab injekcinis tirpalas
Arklių imunoglobulino nuo pasiutligės F(ab’)2 fragmentai
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Veikliųjų medžiagų kiekis 1 ml:
Arklių imunoglobulino nuo pasiutligės F(ab’)2 fragmentai………....................................... 200-400 TV
Viename 5 ml buteliuke yra 1000-2000 TV F(ab’)2 fragmentų.
Pagalbinės medžiagos nurodytos 6.1. skyriuje.
3. VAISTO FORMA
Injekcinis tirpalas.
4. KLINIKINĖ INFORMACIJA
4.1 Terapinės indikacijos
Favirab skiriama asmenų, ypač sunkiai sužeistų (su dauginiais, sunkiais veido, galvos, kaklo ar rankų įkandimais, kai sukandžiojusių naminių ar laukinių gyvūnų negalima ištirti arba jie serga ar įtariami sergant pasiutlige; sukandžiotų mažų vaikų), galėjusių užsikrėsti pasiutligės virusu serologinei pasiutligės profilaktikai.
Favirab reikia vartoti tik kartu su pasiutligės vakcina pagal PSO Pasiutligės ekspertų komiteto rekomendacijas (1992; 824: 61) (žr. 4.2. “Dozavimas ir vartojimas”).
Vienintelė išimtis: anksčiau skiepyti pasiutligės vakcina asmenys, kuriems nustatytas antikūnų prieš pasiutligę titras; jiems skiriama tik vakcina.
Šį preparatą būtina vartoti tik pasiutligės centre ir medikams prižiūrint.
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Labai svarbu kuo skubiau vietiškai gydyti bet kurią kąstinę ar drėkstinę žaizdą, kuri gali būti užkrėsta pasiutligės virusu, neatsižvelgiant į laiką, praėjusį nuo įkandimo.
Rekomenduojama taikyti šias pirmosios pagalbos priemones – kruopščiai išvalyti ir išplauti žaizdą vandeniu su muilu ar kitomis priemonėmis, kurios sunaikina pasiutligės virusą.
Dozavimas
Favirab švirkšti kuo greičiau po įkandimo.
Rekomenduojama dozė ir suaugusiesiems, ir vaikams yra 40 TV/kg kūno svorio.
Vaikams, ypač tiems, kuriems yra daug kąstinių žaizdų, rekomenduojamą dozę galima skiesti 2-3 kartus 0,9% natrio chlorido tirpalu, kad arklio imunoglobulino nuo pasiutligės kiekio pakaktų infiltruoti apie visas žaizdas.
Negalima viršyti rekomenduojamos dozės, nes arklių imunoglobulinas nuo pasiutligės iš dalies gali slopinti vakcinos sukeliamą aktyvią antikūnų gamybą.
Vartojimo metodas
Lėtai švirkšti į raumenis.
Jei anatomiškai įmanoma, kuo daugiau vaisto reikia įšvirkšti aplink žaizdas. Likusią dalį per vieną kartą sušvirkšti į raumenis (sėdmenų) (vaikams - į deltinį raumenį ar priekinę šlaunies sritį).
Kai kurių anatominių vietų (pirštų galiukų) žaizdas infiltruoti reikia atsargiai, kad nepadidėtų audinių spaudimas (pripildymo sindromas).
Toliau nurodytos PSO Pasiutligės ekspertų komiteto gydymo rekomendacijos
Kategorijos
Kontaktas su naminiais ar laukiniais gyvūnais, kuriems įtariama ar diagnozuota pasiutligė, ar gyvūnais, kurių nėra galimybės stebėti
Rekomenduojamas gydymas
I
Kontaktas su gyvūnu ar gyvūno maitinimas. Aplaižyta nepažeista oda.
Gydyti nereikia, jeigu surinkta anamnezė patikima.
II
Neapsaugota, nestipriai apkandžiota oda. Nedideli nekraujuojantys įdrėskimai ar įbrėžimai. Aplaižyta pažeista oda.
Nedelsiant švirkšti vakciną. Vakcinos nebevartoti, jeigu per 10 stebėjimo dienų gyvūnas išlieka sveikas arba jeigu po eutanazijos atlikti tinkami laboratoriniai tyrimai pasiutligei diagnozuoti yra neigiami.
III
Įkandimas(-ai) ar įdrėskimas(-ai), pažeidžiantys odos vientisumą. Gleivinė užteršta seilėmis (laižant).
Nedelsiant skirti imunoglobuliną nuo pasiutligės ir pasiutligės vakciną. Vakcinos nebevartoti, jeigu per 10 stebėjimo dienų gyvūnas išlieka sveikas arba jeigu po eutanazijos atlikti tinkami laboratoriniai tyrimai pasiutligei diagnozuoti yra neigiami.
PSO Pasiutligės ekspertų komitetas, 1992; 824: 61
Pasiutligės profilaktikai po įkandimo rekomenduojama kartu skirti arklių imunoglobulino nuo pasiutligės ir pasiutligės vakciną, nors patirtis rodo, kad tada, kai pažeidimas nedidelis (II kategorija), pakanka vienos vakcinos.
Pirmąją pasiutligės vakcinos dozę reikia sušvirkšti tuo pat metu kaip ir arklių imunoglobuliną nuo pasiutligės. Jeigu švirkščiant pasiutligės vakciną, arklių imunoglobulino nuo pasiutligės nėra, jį galima sušvirkšti per 7-8 dienas po pirmosios pasiutligės vakcinos dozės. Po šio laikotarpio atsiranda pasiutligės vakcinos sukeltas aktyvus atsakas.
Prireikus rekomenduojama skirti stabligės profilaktiką ir gydymą antibiotikais, kad būtų išvengta kitokios infekcijos.
4.3 Kontraindikacijos
Reliatyvi kontraindikacija – buvusi alergija arklio baltymui (žr. 4.4. “Įspėjimai ir specialiosios atsargumo priemonės”).
Pasiutligės sukeliama mirties rizika yra svarbesnė už galimas kontraindikacijas.
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Arklių imunoglobuliną nuo pasiutligės galima vartoti tik pasiutligės centre medikams prižiūrint.
Vaisto negalima švirkšti į veną (šoko rizika). Todėl būtina įsitikinti, kad adata nepateko į kraujagyslę.
Jeigu anksčiau buvo alergija arklių baltymui, pirmenybė teikiama žmogaus imunoglobulinui.
Jei žmogaus imunoglobulino nuo pasiutligės nėra, neatidėliojant reikia vartoti arklio imunoglobuliną nuo pasiutligės, tačiau atidžiai gydytojui prižiūrint, kad būtų išvengta anafilaksinio šoko arba, jam pasireiškus, tinkamai gydoma (žr. 4.8. “Nepageidaujami reiškiniai”).
Pasireiškus bet kokiai alerginei ar anafilaksinei reakcijai, injekciją nedelsiant nutraukti. Ištikus šokui, būtina pradėti tinkamai gydyti.
Kadangi arklių imunoglobulinas nuo pasiutligės yra heterologinės kilmės, visada reikia prisiminti apie nepageidaujamų anafilaksinių reakcijų galimybę.
Norint išaiškinti apie jautrumą heterologiniams baltymams, pacientą būtina smulkiai išklausinėti apie buvusią alergiją, ypač apie ankstesnes heterologinių baltymų injekcijas, kurios sukėlė (ar nesukėlė) kokių nors reakcijų.
Pacientus būtina paklausti apie kontaktinę alergiją gyvūnams, ypač arkliams, ar bet kokią maisto alergiją.
Galima atlikti odos mėginį, į vidinio dilbio paviršiaus odą įšvirkšti 1/10 (=0,1 ml) praskiesto Favirab, kad susidarytų apelsino žievelės pavidalo papulė (3 mm skersmens). Tokia pat fiziologinio tirpalo injekcija bus kontrolinė. Rezultatą reikia vertinti po 15 min. Reakcija yra teigiama, jeigu atsiranda paraudimas (>6 mm), vietinė edema ar sisteminė reakcija, o kontrolinė vieta nepakinta. Gavus neigiamą rezultatą, negalima atmesti sunkios greito ar lėto tipo alerginės reakcijos. Neatsižvelgiant į tai, ar mėginys atliktas ar neatliktas, koks jo rezultatas, arklių imunoglobuliną nuo pasiutligės visada, ypač didelės rizikos grupės asmenims, švirkšti medikams prižiūrint (žr. 4.8. “Nepaeidaujamas poveikis”).
Arklių imunoglobuliną nuo pasiutligės visada vartoti kartu su pasiutligės vakcina pagal PSO Pasiutligės ekspertų komiteto rekomendacijas (1992; 824: 61) (žr. 4.2. “Dozavimas ir vartojimas”). Vienintelė išimtis: anksčiau skiepyti pasiutligės vakcina asmenys, kuriems nustatytas antikūnų prieš pasiutligę titras; jiems skiriama tik vakcina.
Kai kurių anatominių vietų (pirštų galiukų) žaizdas infiltruoti reikia atsargiai, kad nepadidėtų audinių spaudimas (pripildymo sindromas).
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Arklių imunoglobulino nuo pasiutligės negalima vartoti kartotiniai. Kai pradedama gydyti vakcina, kartotinės arklių imunoglobulino nuo pasiutligės injekcijos gali susilpninti apsauginį vakcinos efektyvumą.
Kai Favirab skiriama kartu su pasiutligės vakcina, pastaroji turi būti švirkščiama kitu švirkštu priešingoje kūno pusėje (kad sumažėtų sąveika).
Nerekomenduojama kartu vartoti kortikosteroidų, nes jie gali susilpninti imuninį atsaką.
4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Žmonių klinikinių tyrimų metu šio vaisto saugumas nėščiosioms netirtas.
Atsižvelgiant į pasiutligės keliamą mirties riziką, nėštumas nėra kontraindikacija pradėti gydyti pasiutligę po įkandimo.
Tačiau, jeigu yra galimybė, rinktis reikėtų žmogaus imunoglobuliną nuo pasiutligės.
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Nėra duomenų, kad Favirab veikia gebą vairuoti ir dirbti su įrenginiais.
4.8 Nepageidaujamas poveikis
Nepageidaujamų reiškinių būna mažiau kaip 10% žmonių, vartojusių heterologinius baltymus. Tai dažniausiai greito ar lėto tipo alerginės reakcijos:
Greito tipo alerginės reakcijos yra anafilaktoidinio tipo, su hipotenzija, dusuliu, dilgėline. Retai (mažiau kaip 1 iš 10000) pasireiškia sunkesnių reakcijų – Quincke edema ar anafilaksinis šokas.
Lėto tipo reakcijos, panašios į seruminę ligą, po heterologinių baltymų vartojimo gali prasidėti maždaug po šešių dienų nuo gydymo pradžios. Tai pasireiškia uždegimine reakcija dėl komplemento aktyvinimo ir imuninių kompleksų susidarymo (III tipo padidėjusio jautrumo reakcija), retkarčiais kartu su klinikiniais simptomais, pvz., karščiavimu, niežuliu, eritema ar dilgėline, adenopatija ir sąnarių skausmu.
4.9 Perdozavimas
Kai tiksliai nesilaikoma nurodyto dozavimo (perdozuojama), galimas pasiutligės vakcinos imuninio poveikio slopinimas.
5. farmakologinės savybės
5.1 Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė: imunoglobulinai – specifiniai imunoglobulinai.
ATC kodas: J06BB
Favirab sudėtyje yra arklių imunoglobulino nuo pasiutligės F(ab’)2 fragmentų, gebančių neutralizuoti pasiutligės virusą.
5.2 Farmakokinetinės savybės
Didžiausia koncentracija serume susidaro po 8,86 ± 6,65 val.
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Gyvūnų (pelių ir žiurkių) toksikologinių tyrimų duomenys neatskleidė jokio toksinio poveikio. Ames testu patvirtinta, kad vaistas neveikia mutageniškai.
6. FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Polisorbatas 80
Natrio chloridas
Injekcinis vanduo
Koncentruota druskos rūgštis ar natrio hidroksidas pH nuo 6,0 iki 7,0 palaikyti.
Šio vaisto vienoje dozėje yra mažiau negu vienas milimolis (ar 23 mg) natrio.
6.2 Nesuderinamumas
Nenurodoma.
6.3 Tinkamumo laikas
2 metai.
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Laikyti 2-8ºC temperatūroje (šaldytuve). Negalima užšaldyti.
6.5 Pakuotė ir jos turinys
Kartoninė dėžutė, kurioje yra 5 ml tirpalo buteliuke (I tipo stiklo), užkimštame kamščiu (elastomero).
6.6 Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu instrukcija
Nenurodoma.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
Kaip pasireiškia Placebo efektas? Žmogus tikėjo, kad gėrė, nors nieko negėrė, tačiau pripūtė į alkotesterį...
- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?