A/California/7/2009 (H1N1)pdm09 panaši padermė naudojant NIB-74xp išvesta iš A/Christchurch/16/2010+A/Texas/50/2012 (H3N2) išvesta padermė naudojant (NYMC X-223A) +B/Massachusetts/02/2012 išvesta padermė naudojant NYMC BX-51B, 15µg HA+15µg HA+15µg HA/0,5ml, injekcinė suspensija užpildytame švirkšte
Vartojimas: leisti po oda/į raumenis
Registratorius: GlaxoSmithKline Lietuva, UAB, Lietuva
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: A/California/7/2009 (H1N1)pdm09 panaši padermė naudojant NIB-74xp išvesta iš A/Christchurch/16/2010+A/Texas/50/2012 (H3N2) išvesta padermė naudojant (NYMC X-223A) +B/Massachusetts/02/2012 išvesta padermė naudojant NYMC BX-51B
1. Kas yra Fluarix ir kam jis vartojamas
Fluarix yra vakcina. Ši vakcina padės Jums ar Jūsų vaikui apsisaugoti nuo gripo, ypač tiems žmonėms, kuriems su liga susijusių komplikacijų rizika yra didelė. Fluarix vartojimas turi būti pagrįstas patvirtintomis rekomendacijomis.
Žmogaus, paskiepyto Fluarix, imuninė sistema (natūrali kūno apsaugos sistema) sukuria savo apsaugą (antikūnus), nukreiptą į virusą. Nė viena vakcinos sudedamųjų dalių nesukelia gripo.
Gripas yra greitai plintanti liga, kurią sukelia įvairios gripo viruso padermės, galinčios kiekvienais metais keistis. Todėl Jums arba Jūsų vaikui gali prireikti skiepytis kiekvienais metais. Didžiausias pavojus užsikrėsti gripu būna šaltaisiais mėnesiais nuo spalio iki kovo mėnesio. Jei Jūs arba Jūsų vaikas nepasiskiepijote rudenį, galite tai padaryti iki pavasario, nes pavojus užsikrėsti gripu Jums arba Jūsų vaikui išlieka iki pavasario. Gydytojas rekomenduos geriausią laiką skiepytis.
Praėjus maždaug 2–3 savaitėms po skiepijimo Fluarix apsaugos Jus arba Jūsų vaiką nuo trijų viruso padermių, esančių vakcinoje.
Gripo inkubacijos periodas yra kelios paros, taigi jei užsikrėsite arba Jūsų vaikas užsikrės gripu prieš pat vakcinaciją ar iš karto po jos, vis tiek Jūs arba Jūsų vaikas galite susirgti.
Vakcina neapsaugos Jūsų arba Jūsų vaiko nuo įprastinio peršalimo, net jeigu kai kurie simptomai yra panašūs į gripo.
2. Kas žinotina prieš Jums ar Jūsų vaikui vartojant Fluarix
Jei bet kuris iš toliau išvardytų teiginių tinka Jums ar Jūsų vaikui, svarbu pasakyti tai gydytojui arba vaistininkui siekiant įsitikinti, kad Fluarix tinka Jums ar Jūsų vaikui. Jei ko nors nesupratote, pasiklauskite gydytojo arba vaistininko.
Fluarix vartoti negalima
- jeigu Jums ar Jūsų vaikui yra alergija veikliosioms medžiagoms arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje) arba bet kuriai sudėtyje esančiai medžiagai, kurių labai maži kiekiai gali būti vakcinoje, pavyzdžiui, kiaušiniui (kiaušinio albuminui, vištos baltymams), formaldehidui, gentamicino sulfatui ar natrio deoksicholatui.
- jeigu Jūs ar Jūsų vaikas karščiuojate ar sergate ūmine infekcija, skiepijimą reikia atidėti, kol Jūs ar Jūsų vaikas pasveiksite.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš Jums ar Jūsų vaikui pradedant vartoti Fluarix:
- jeigu Jūsų ar Jūsų vaiko silpnas imunitetas (imunodeficitas arba vartojate vaistus, turinčius įtakos imuninei sistemai).
- jeigu dėl kokios nors priežasties, praėjus kelioms dienoms po skiepijimo gripo vakcina, Jums ar Jūsų vaikui atliekami kraujo tyrimai. Keliems neseniai paskiepytiems pacientams buvo nustatyti klaidingai teigiami kraujo tyrimo rezultatai.
Galimas apalpimas (dažniausiai paaugliams) po arba netgi prieš bet kokią injekciją adata. Todėl, jeigu anksčiau esate apalpę nuo injekcijos, pasakykite gydytojui arba slaugytojai.
Fluarix, kaip ir visos vakcinos, gali nevisiškai apsaugoti paskiepytus asmenis.
Kiti vaistai ir Fluarix
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote ar Jūsų vaikas vartoja arba neseniai vartojo kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Fluarix galima vartoti tuo pačiu metu su kitomis vakcinomis, tačiau jos turėtų būti leidžiamos į skirtingas galūnes. Reikia atkreipti dėmesį, kad gali pasireikšti stipresnis šalutinis poveikis.
Imuninis atsakas gali susilpnėti, jei tuo pat metu taikomas imuninę sistemą slopinantis gydymas, pvz.: vartojami kortikosteroidai, citotoksiniai vaistai arba taikoma spindulinė terapija.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jei esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Vakcinas nuo gripo galima vartoti visais nėštumo laikotarpiais. Saugumo duomenų bazėse yra daugiau informacijos apie vartojimą antrojo ir trečiojo nėštumo trimestrų metu, palyginti su vartojimu pirmuoju nėštumo trimestru. Vis dėlto duomenys, gauti vartojant vakcinas nuo gripo visame pasaulyje, nerodo kokio nors nepalankaus vakcinos poveikio nėštumui ar vaisiui.
Fluarix gali būti skiriamas vartoti žindymo metu.
Jūsų gydytojas arba vaistininkas nuspręs, ar Jums arba Jūsų vaikui galima skiepytis Fluarix. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Fluarix gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.
Fluarix sudėtyje yra natrio
Šio vaisto sudėtyje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.
Fluarix sudėtyje yra kalio
Šio vaisto sudėtyje yra mažiau kaip 1 mmol (39 mg) kalio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.
Fluarix sudėtyje yra etanolio
Šio vaisto sudėtyje yra mažas kiekis (mažiau kaip 100 mg dozėje) etanolio (alkoholio).
3. Kaip vartoti Fluarix
Dozavimas
Suaugusiems žmonėms skiriama viena 0,5 ml dozė.
Vartojimas vaikams
Vaikams nuo 36 mėn. ir vyresniems skiriama viena 0,5 ml dozė.
6–35 mėn. kūdikiams ir vaikams, atsižvelgiant į galiojančias nacionalines rekomendacijas, galima skirti arba vieną 0,25 ml dozę, arba vieną 0,5 ml dozę.
Jaunesniems kaip 9 metų ir anksčiau nuo gripo neskiepytiems vaikams antrąją skiepų dozę patariama suleisti mažiausiai po 4 savaičių.
Vartojimo metodas ir (arba) būdas
Rekomenduotą vakcinos dozę gydytojas Jums suleis į raumenis arba giliai po oda.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Ši vakcina, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Klinikinių tyrimų metu buvo pastebėta toliau aprašytų šalutinių reiškinių. Jie buvo apibūdinti kaip dažni (pasireiškia 1–10 iš 100 skiepytų asmenų):
- galvos skausmas;
- prakaitavimas;
- raumenų skausmas (mialgija), sąnarių skausmas (artralgija);
- karščiavimas, bendras negalavimas, drebulys, nuovargis;
- lokalios reakcijos: paraudimas, patinimas, skausmas, dėminė kraujosruva (ekchimozė) ir odos sukietėjimas injekcijos vietoje (induracija).
Šios reakcijos paprastai išnyksta per 1–2 paras visai negydomos.
Toliau aprašyti nepageidaujami reiškiniai buvo pastebėti klinikiniuose tyrimuose, kurių metu buvo tiriami vaikai ir paaugliai nuo 6 mėnesių iki 17 metų amžiaus:
Labai dažni (gali pasireikšti paskiepijus daugiau kaip 1 iš 10 vakcinos dozių):
- irzlumas2;
- apetito stoka2;
- mieguistumas2;
- galvos skausmas3;
- sąnarių skausmas3;
- raumenų skausmas3;
- karščiavimas2;
- nuovargis3;
- vietinės reakcijos: paraudimas1, patinimas1, skausmas1.
Dažni (gali pasireikšti paskiepijus mažiau kaip 1 iš 10 vakcinos dozių):
- virškinimo trakto simptomai3;
- drebulys3;
- karščiavimas3.
1pastebėta vaikams nuo 6 mėnesių iki 17 metų amžiaus;
2pastebėta vaikams nuo 6 mėnesių iki <6 metų amžiaus;
3pastebėta vaikams nuo 6 iki 17 metų amžiaus.
Be dažno nepageidaujamo poveikio, nustatyto klinikinių tyrimų metu, vaistui patekus į rinką buvo pastebėta toliau aprašytų nepageidaujamų reiškinių:
- alerginės reakcijos:
- akių niežėjimas, išskyros, plutele aplipę vokų kraštai (konjunktyvitas);
- dėl kurių retais atvejais gali sutrikti kraujotakos sistemos funkcija įvairius organus aprūpinti krauju (šokas);
- labai retais atvejais gali sutinti galva ir kaklas, įskaitant veidą, lūpas, liežuvį, gerklę arba bet kurią kitą kūno dalį (angioneurozinė edema);
- odos reakcijos, galinčios išplisti po visą kūną, įskaitant odos niežėjimą (niežulys, dilgėlinė), bėrimą;
- kraujagyslių uždegimas, galintis sukelti odos bėrimą (vaskulitą), o labai retais atvejais – laikiną inkstų pažeidimą;
- nervinis skausmas (neuralgija); lietimo, skausmo, karščio ir šalčio pojūčių sutrikimai (parestezija); traukuliai (konvulsijos), susiję su karščiavimu; neurologiniai sutrikimai, galintys sukelti kaklo sustingimą, sumišimą, galūnių tirpimą, skausmą ir silpnumą, pusiausvyros sutrikimą, refleksų praradimą, viso kūno arba jo dalies paralyžių (encefalomielitas, neuritas ir Guillain-Barre sindromas);
- laikinas tam tikrų kraujo ląstelių, vadinamų trombocitais, kiekio sumažėjimas, dėl kurio padidėja kraujavimo ar kraujosruvų susidarymo rizika (laikina trombocitopenija), laikinai padidėja kaklo, pažastų arba kirkšnių limfmazgiai (laikina limfadenopatija).
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Fluarix
Šią vakciną laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ant pakuotės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šios vakcinos vartoti negalima. Vakcina tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Laikyti šaldytuve (2 °C – 8 °C).
Negalima užšaldyti.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Fluarix sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra šių padermių gripo virusas (inaktyvuotas, suskaldytas) *:
A/California/7/2009 (H1N1)pdm09 panaši padermė naudojant NIB-74xp išvesta iš A/Christchurch/16/2010
15 mikrogramų HA**
A/Texas/50/2012 (H3N2) išvesta padermė naudojant (NYMC X-223A)
15 mikrogramų HA**
B/Massachusetts/02/2012 išvesta padermė naudojant NYMC BX-51B 15 mikrogramų HA**
0,5 ml dozėje.
* gripo virusas išaugintas apvaisintuose vištų kiaušiniuose iš sveikų vištų būrių.
** hemagliutininas.
Ši vakcina atitinka Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas (Šiaurės pusrutuliui) ir Europos Sąjungos rekomendacijas 2014/2015 metų sezonui.
- Kitos medžiagos yra natrio chloridas, dinatrio fosfatas dodekahidratas, kalio-divandenilio fosfatas, kalio chloridas, magnio chloridas heksahidratas, α-tokoferilio-vandenilio sukcinatas, polisorbatas 80, oktoksinolis 10 ir injekcinis vanduo.
Fluarix išvaizda ir kiekis pakuotėje
Fluarix yra injekcinė suspensija užpildytame švirkšte (0,5 ml) su pritvirtinta ar atskira adata arba be jos. Fluarix tiekiamas žemiau nurodytomis pakuotėmis:
- su pritvirtinta adata: 1, 10 arba 20 švirkštų
- su 1 atskira adata: 1, 10 arba 20 švirkštų
- su 2 atskiromis adatomis: 1 švirkštas
- be adatos: 1, 10 arba 20 švirkštų
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Tarptautinis pavadinimas | A/California/7/2009 (H1N1)pdm09 panaši padermė naudojant NIB-74xp išvesta iš A/Christchurch/16/2010+A/Texas/50/2012 (H3N2) išvesta padermė naudojant (NYMC X-223A) +B/Massachusetts/02/2012 išvesta padermė naudojant NYMC BX-51B |
Vaisto stiprumas | 15µg HA+15µg HA+15µg HA/0,5ml |
Vaisto forma | injekcinė suspensija užpildytame švirkšte |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Biologinis |
Vartojimas | leisti po oda/į raumenis |
Registracijos numeris | LT/1/05/0274 |
Registratorius | GlaxoSmithKline Lietuva, UAB, Lietuva |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 2005.07.28 |
Vaistas perregistruotas | 2008.01.17 |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Fluarix injekcinė suspensija užpildytame švirkšte
Vakcina nuo gripo (iš virionų fragmentų, inaktyvuota)
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Gripo virusas (inaktyvuotas, suskaldytas) šių padermių *:
A/California/7/2009 (H1N1)pdm09 panaši padermė naudojant NIB-74xp išvesta iš A/Christchurch/16/2010
15 mikrogramų HA **
A/Texas/50/2012 (H3N2) išvesta padermė naudojant (NYMC X-223A)
15 mikrogramų HA **
B/Massachusetts/02/2012 išvesta padermė naudojant NYMC BX-51B 15 mikrogramų HA **
0,5 ml dozėje.
* gripo virusas išaugintas apvaisintuose vištų kiaušiniuose iš sveikų vištų būrių.
** hemagliutininas.
Vakcina atitinka Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas (Šiaurės pusrutuliui) ir Europos Sąjungos rekomendacijas 2014/2015 metų sezonui.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
Fluarix sudėtyje gali būti kiaušinio likučių (pvz., kiaušinio albumino, vištos baltymų), formaldehido, gentamicino sulfato ir natrio deoksicholato, kurie naudojami gamybos proceso metu (žr. 4.3 skyrių).
3. FARMACINĖ FORMA
Injekcinė suspensija užpildytame švirkšte.
Bespalvė arba šiek tiek keičianti spalvą suspensija.
4. KLINIKINĖ INFORMACIJA
4.1 Terapinės indikacijos
Gripo profilaktika, ypač tiems, kuriems yra padidėjusi su gripu susijusių komplikacijų rizika.
Fluarix skirtas suaugusiesiems ir vaikams nuo 6 mėnesių.
Fluarix reikia vartoti laikantis oficialių rekomendacijų.
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Dozavimas
Suaugusiesiems: 0,5 ml.
Vaikų populiacija
Vaikams nuo 36 mėnesių: 0,5 ml.
Kūdikiams ir vaikams nuo 6 mėnesių iki 35 mėnesių: mažai klinikinių duomenų. Galima vartoti 0,25 ml ar 0,5 ml dozes; detalesni nurodymai, kaip vartoti 0,25 ml ar 0,5 ml dozes, pateikiami 6.6 skyriuje. Dozė turi būti skiriama atsižvelgiant į galiojančias nacionalines rekomendacijas.
Anksčiau neskiepytiems vaikams, jaunesniems negu 9 metai, antrąją dozę reikia skirti po mažiausiai 4 savaičių intervalo.
Jaunesniems kaip 6 mėnesių kūdikiams: Fluarix saugumas ir veiksmingumas jaunesniems kaip 6 mėnesių kūdikiams neištirtas. Duomenų nėra.
Vartojimo metodas
Vakciną reikia švirkšti į raumenis arba giliai į poodį.
Atsargumo priemonės, prieš ruošiant ar vartojant šį vaistinį preparatą
Vaistinio preparato ruošimo prieš vartojant instrukcija pateikiama 6.6 skyriuje.
4.3 Kontraindikacijos
Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai 6.1 skyriuje nurodytai pagalbinei medžiagai arba bet kuriai medžiagai, kurių likučių gali būti preparate, pvz., kiaušiniams (kiaušinio albuminui, vištos baltymams), formaldehidui, gentamicino sulfatui ir natrio deoksicholatui.
Vakcinaciją reikia atidėti karščiuojantiems ar sergantiems ūmine infekcine liga asmenims.
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Kaip ir vartojant visas injekuojamas vakcinas, visada turi būti paruoštos naudoti atitinkamos gydymo ir priežiūros priemonės tam atvejui, jeigu po vakcinos pavartojimo pasireikštų anafilaksinė reakcija.
Fluarix jokiomis aplinkybėmis negalima suleisti į kraujagyslę.
Antikūnų atsakas pacientams, kuriems yra endogeninė ar jatrogeninė imunosupresija, gali būti nepakankamas.
Sinkopė (apalpimas), kaip psichogeninis atsakas į injekciją adata, gali pasireikšti, ypač paaugliams, po arba netgi prieš bet kokį skiepijimą. Kartu gali atsirasti įvairių neurologinių požymių, pavyzdžiui, trumpalaikis regėjimo sutrikimas, parestezija ir toniniai kloniniai galūnių judesiai atsigavimo metu. Svarbu atlikti procedūras tinkamai, kad būtų išvengta sužalojimų nualpus.
Sąveika su serologiniais tyrimais
Žr. 4.5 skyrių.
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Fluarix galima vartoti kartu su kitomis vakcinomis. Vakcinas reikia švirkšti į skirtingas galūnes. Vartojant kartu su kitomis vakcinomis, gali pasireikšti stipresnės nepageidaujamos reakcijos.
Imunologinis atsakas gali susilpnėti asmenims, gydomiems imunosupresantais.
Po vakcinacijos nuo gripo gali būti klaidingai teigiami serologinių testų rezultatai, kai ELISA metodu nustatoma antikūnų prieš ŽIV‑1, hepatitą C ir ypač prieš ŽTLV‑1. Tyrimas Western Blot būdu paneigia klaidingai teigiamus ELISA tyrimo rezultatus. Laikinos klaidingai teigiamos reakcijos gali būti dėl IgM atsako į vakciną.
4.6 Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis
Nėštumas
Inaktyvuotas vakcinas nuo gripo galima vartoti visais nėštumo laikotarpiais. Saugumo duomenų bazėse yra daugiau informacijos apie vartojimą antrojo ir trečiojo nėštumo trimestrų metu, palyginti su vartojimu pirmuoju nėštumo trimestru. Vis dėlto duomenys, gauti vartojant inaktyvuotas vakcinas nuo gripo visame pasaulyje, nerodo kokio nors nepageidaujamo poveikio vaisiui ir nepageidaujamų baigčių motinai, susijusių su vakcina.
Žindymas
Fluarix gali būti vartojamas žindymo metu.
Vaisingumas
Duomenų apie poveikį vaisingumui nėra.
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Fluarix gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.
4.8 Nepageidaujamas poveikis
Saugumo duomenų santrauka
Trivalentės inaktyvuotos gripo vakcinos saugumas įvertintas atvirų, nekontroliuojamų klinikinių tyrimų, atliktų pagal kasmetinių atnaujinimų reikalavimus, metu tiriant mažiausiai 50 suaugusiųjų, 18‑60 metų, ir mažiausiai 50 senyvų asmenų nuo 61 metų. Saugumas vertinamas per pirmąsias 3 dienas po vakcinacijos.
Nepageidaujamų reakcijų sąrašas
Toliau išvardytas nepageidaujamas poveikis buvo pastebėtas tokiu dažnumu:
Labai dažnas (≥ 1/10)
Dažnas (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10)
Nedažnas (nuo ≥ 1/1 000 iki < 1/100)
Nepageidaujamos reakcijos, pastebėtos klinikinių tyrimų metu
Organų sistemų klasė | Labai dažnas (≥ 1/10) | Dažnas (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10) | Nedažnas (nuo ≥ 1/1 000 iki < 1/100) |
Nervų sistemos sutrikimai |
| Galvos skausmas *. |
|
Odos ir poodinio audinio sutrikimai |
| Prakaitavimas *. |
|
Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai |
| Mialgija, artralgija *. |
|
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai |
| Karščiavimas, nuovargis, šaltkrėtis, negalavimas. Vietinės reakcijos: skausmas, paraudimas, sukietėjimas, patinimas, dėminė kraujosruva*. |
|
* Dažniausiai šios reakcijos išnyksta per 1‑2 dienas negydant.
Vaikų populiacija
Trijų klinikinių tyrimų metu Fluarix buvo švirkščiama sveikiems vaikams nuo 6 mėnesių iki 17 metų amžiaus (daugiau kaip 3500 vaikų). Šioje amžiaus grupėje buvo pranešta apie toliau išvardintas nepageidaujamas reakcijas:
Organų sistemų klasė | Labai dažnas (≥ 1/10) | Dažnas (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10) | Nedažnas(nuo ≥ 1/1 000 iki < 1/100) |
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai | Apetito stoka2. |
|
|
Psichikos sutrikimai | Irzlumas2. |
|
|
Nervų sistemos sutrikimai | Mieguistumas2, galvos skausmas3. |
|
|
Virškinimo trakto sutrikimai |
| Virškinimo trakto simptomai3. |
|
Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai | Raumenų skausmas3, sąnarių skausmas3. |
|
|
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai | Karščiavimas2, nuovargis3. Vietinės reakcijos: skausmas1, paraudimas1, patinimas1. | Karščiavimas3, drebulys3. |
|
1 pranešta vaikams nuo 6 mėnesių iki 17 metų amžiaus;
2 pranešta vaikams nuo 6 mėnesių iki <6 metų amžiaus;
3 pranešta vaikams nuo 6 iki 17 metų amžiaus.
Duomenys po vakcinos patekimo į rinką
Nepageidaujamos reakcijos, kurios pasireiškė vakcinai patekus į rinką, neįskaitant tų, kurios taip pat pasireiškė klinikinių tyrimų metu, yra išvardytos toliau
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Laikina trombocitopenija, laikina limfadenopatija.
Imuninės sistemos sutrikimai
Alerginės reakcijos (įskaitant konjunktyvito simptomus), retais atvejais sukeliančios šoką, angioneurozinė edema.
Nervų sistemos sutrikimai
Neuralgija, parestezija, febriliniai traukuliai, neurologiniai sutrikimai, pvz.: encefalomielitas, neuritas ir Guillain-Barre sindromas.
Kraujagyslių sutrikimai
Vaskulitas, labai retais atvejais laikinai apimantis ir inkstus.
Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Generalizuotos odos reakcijos, įskaitant niežulį, dilgėlinę ar nespecifinį bėrimą.
Pranešimas apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas
Svarbu pranešti apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas, pastebėtas po vaistinio preparato pateikimo į rinką, nes tai leidžia nuolat stebėti vaistinio preparato naudos ir rizikos santykį. Sveikatos priežiūros specialistai turi pranešti apie bet kokias įtariamas nepageidaujamas reakcijas, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą, ir atsiųsti ją paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt.
4.9 Perdozavimas
Mažai tikėtina, kad perdozavimas sukeltų nepageidaujamą poveikį.
5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1 Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė – gripo vakcinos, ATC kodas – J07BB02.
Serologinė apsauga paprastai pasiekiama per 2‑3 savaites. Povakcininio imuniteto nuo homologinių ar artimų vakcinai padermių trukmė yra įvairi, bet paprastai būna 6‑12 mėnesių.
5.2 Farmakokinetinės savybės
Duomenys neaktualūs.
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Įprastų farmakologinio saugumo, kartotinių dozių toksiškumo, genotoksiškumo, galimo kancerogeniškumo, toksinio poveikio reprodukcijai ir vystymuisi ikiklinikinių tyrimų duomenys specifinio pavojaus žmogui nerodo.
6. FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Natrio chloridas, dinatrio fosfatas dodekahidratas, kalio-divandenilio fosfatas, kalio chloridas, magnio chloridas heksahidratas, α- tokoferilio-vandenilio sukcinatas, polisorbatas 80, oktoksinolis 10 ir injekcinis vanduo.
6.2 Nesuderinamumas
Suderinamumo tyrimų neatlikta, todėl šio vaistinio preparato maišyti su kitais negalima.
6.3 Tinkamumo laikas
1 metai.
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Laikyti šaldytuve (2 °C – 8 °C). Negalima užšaldyti. Švirkštą laikyti kartono dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
6.5 Talpyklės pobūdis ir jos turinys
0,5 ml injekcinės suspensijos užpildytame švirkšte (I tipo stiklo) su plunžeriniu kamščiu (butilo), su pritvirtintomis arba atskiromis adatomis ar be jų. Pakuotės dydžiai gali būti tokie:
- su pritvirtinta adata: 1, 10 arba 20 švirkštų
- su 1 atskira adata: 1, 10 arba 20 švirkštų
- su 2 atskiromis adatomis: 1 švirkštas
- be adatos: 1, 10 arba 20 švirkštų
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti ir vaistiniam preparatui ruošti
Prieš vartojimą vakcinai reikia leisti sušilti iki kambario temperatūros.
Prieš vartojimą suplakti. Prieš vartojimą apžiūrėti.
Jeigu paskirta 0,5 ml dozė, reikia sušvirkšti visą švirkšto turinį.
Nurodymai, kaip vartoti 0,25 ml vakcinos dozę vaikams nuo 6 iki 35 mėnesių:
Kai reikia suleisti 0,25 ml dozę, užpildytą švirkštą laikyti vertikaliai ir išstumti pusę vakcinos kiekio, kol stūmoklis susilygina su ant švirkšto pažymėta linija. Jeigu ant švirkšto nėra pažymėtos linijos, 1 paveikslas skirtas tam, kad būtų lengviau pamatuoti 0,25 ml dozę. Pridėkite švirkštą prie paveikslėlio taip, kad viršutinė švirkšto dalis sutaptų su viršutine rodykle. Spauskite stūmoklį tol, kol pasieks apatinę rodyklę. Likusius 0,25 ml vakcinos reikia suleisti.
Užpildytame švirkšte be pritvirtintos adatos tiekiamos vakcinos vartojimo instrukcija
Norint uždėti adatą ant švirkšto, reikia laikytis 2 paveiksle pavaizduotų nurodymų.
- Vienoje rankoje laikydami švirkšto vamzdelį (stenkitės nelaikyti už švirkšto stūmoklio), sukdami prieš laikrodžio rodyklę, nusukite švirkšto dangtelį.
- Norėdami prie švirkšto pritvirtinti adatą, adatą tvirtinkite prie švirkšto sukdami pagal laikrodžio rodyklę, kol ji bus tvirtai uždėta (žr. 2 paveikslą).
- Nuimkite adatą apsaugantį dangtelį. Kartais tam gali prireikti šiek tiek pastangų.
- Sušvirkškite vakciną.
Nesuvartotą vaistinį preparatą ar atliekas reikia tvarkyti laikantis vietinių reikalavimų.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
Turite kalbos defektų? Mikčiojate? Jums padės imunocelistonatriochlorhidrokarbonatas. Teiraukitės šio naujo medikamento visose vaistinėse!
- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?