Kasos milteliai (Lipazė/Amilazė/Proteazė), 400mg (40000V/25000V/1600V), skrandyje neirios kietosios kapsulės
Vartojimas: vartoti per burną
Registratorius: Abbott Arzneimittel GmbH, Vokietija
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Kasos milteliai (Lipazė/Amilazė/Proteazė)
1. Kas yra Kreon ir kam jis vartojamas
Kreon sudėtyje yra kiaulių kasos miltelių, kurių sudėtyje yra fermentų, padedančių virškinti maistą.
Šie fermentai yra išgaunami iš kiaulių kasos. Kreon kapsulėse yra mažų granulių (skrandžio sultims atsparių granulių, vadinamųjų minimikrosferų), iš kurių į virškinimo traktą lėtai išsiskiria fermentai.
Kreon esantys fermentai virškina virškinimo traktu slenkantį maistą. Kreon reikia vartoti valgant ar užkandžiaujant arba po to. Tada fermentai gali visiškai susimaišyti su maistu.
Vaistas vartojamas suaugusių žmonių ir vaikų kasos išskiriamosios funkcijos, susijusios su sekreto išskyrimu į virškinimo traktą, nepakankamumui šalinti.
Toks nepakankamumas gali išsivystyti tada, kai kasos liaukos nebeišskiria pakankamai fermentų maistui virškinti. Šis sutrikimas dažniausiai pasireiškia žmonėms, kuriems yra cistinė fibrozė, lėtinis pankreatitas ir atlikta kasos operacija.
2. Kas žinotina prieš vartojant Kreon
Kreon vartoti negalima:
- jeigu yra alergija kasos milteliams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).
Jeigu abejojate, prieš vartojant Kreon kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Retai pasitaikanti žarnų būklė, t. y. žarnų susiaurėjimas, vadinama fibrozine kolonopatija. Ji pasireiškia pacientams, sergantiems cistine fibroze ir vartojantiems dideles kasos miltelių preparatų dozes. Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Kreon 40000 V.
Vis dėlto jei Jūs sergate cistine fibroze, vartojate didelius 10 000 vienetų lipazės kilogramui per parą kiekius ir Jums atsiranda neįprastų pilvo simptomų arba pilvo simptomai pakinta, pasitarkite su gydytoju.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas,
- Jeigu esate arba galite tapti nėščia, prieš pradėdama vartoti šį vaistą pasitarkite su gydytoju. Gydytojas nuspręs, ar Jums reikia vartoti Kreon, o jeigu reikia, tai kokiomis dozėmis.
- Kreon galima vartoti žindymo laikotarpiu.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Kreon gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.
3. Kaip vartoti Kreon
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Kiek vartoti Kreon
- Jūsų dozė yra matuojama lipazės vienetais. Lipazė yra vienas iš kasos miltelių fermentų. Skirtingo stiprumo Kreon sudėtyje yra skirtingi lipazės kiekiai.
- Visada laikykitės gydytojo nurodymų, kiek vartoti Kreon.
- Gydytojas parinks Jums tinkamiausią dozę. Tai priklausys:
- nuo Jūsų ligos; nuo Jūsų svorio; nuo mitybos; nuo riebalų kiekio išmatose.
- Jeigu išmatos vis dar yra riebios arba yra kitų skrandžio ar žarnyno sutrikimų (virškinimo trakto simptomų), pasakykite gydytojui, nes gali prireikti patikslinti dozę.
Esant cistinei fibrozei
- Įprastinė pradinė dozė jaunesniems nei 4 metų vaikams yra 1000 vienetų lipazės kūno svorio kilogramui vieno valgymo metu.
- Įprastinė pradinė dozė 4 metų ir vyresniems vaikams, paaugliams bei suaugusiems žmonėms yra 500 vienetų lipazės kūno svorio kilogramui vieno valgymo metu.
Esant kitų kasos sutrikimų
- Įprastinė dozė vieno valgymo metu yra 25 000–80 000 vienetų lipazės.
- Įprastinė dozė vieno užkandžiavimo metu yra perpus mažesnė nei vieno valgymo metu.
Kada vartoti Kreon
Kreon visada vartokite valgydami, užkandžiaudami arba po to. Tada fermentai galės visiškai susimaišyti su maistu ir padės suvirškinti žarnynu slenkantį maistą.
Kaip vartoti Kreon
- Nurykite nepažeistą kapsulę.
- Kapsulės nesmulkinkite ir nekramtykite.
- Jeigu kapsulę sunku nuryti, atsargiai atidarykite ją ir supilkite granules į nedidelį kiekį skysto rūgštoko maisto arba sumaišykite jas su rūgštingais skysčiais. Rūgštingas skystas maistas galėtų būti, pvz., obuolių tyrė arba jogurtas. Rūgštingi skysčiai galėtų būti obuolių, apelsinų arba ananasų sultys. Mišinį reikia tuoj pat nuryti, nesmulkinant, nekramtant jo ir užsigeriant nedideliu kiekiu vandens arba sulčių.
- Šio mišinio laikyti negalima. Granulių sumaišymas su nerūgštingu maistu ar skysčiais, sutrynimas arba kramtymas gali sukelti burnos sudirginimą arba pakeisti Kreon poveikį Jūsų organizme.
- Nelaikykite Kreon kapsulių arba jų turinio burnoje.
- Kasdien būtina gerti daug skysčių.
Kiek laiko vartoti Kreon
Vartokite Kreon tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Daugumai pacientų Kreon gali reikėti vartoti visą likusį gyvenimą.
Ką daryti pavartojus per didelę Kreon dozę?
Jei pavartojote per daug Kreon, gerkite daug vandens ir pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Pastebėta, kad labai didelė kasos miltelių dozė yra susijusi su šlapimo rūgšties koncentracijos padidėjimu kraujyje (hiperurikemija) bei šlapime (hiperurikozurija).
Pamiršus pavartoti Kreon
Jeigu užmiršote pavartoti vieną dozę, kitą dozę išgerkite įprastu laiku kartu su kitu valgiu. Nesistenkite kompensuoti praleistos dozės.
Nustojus vartoti Kreon
Nenutraukite Kreon vartojimo prieš tai nepasitarę su gydytoju.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Toliau išvardinti šalutiniai poveikiai buvo stebėti tyrimų metu pacientams vartojant Kreon. Vartojant šį vaistą gali pasireikšti toliau išvardinti šalutiniai poveikiai.
Labai dažni (pasireiškia daugiau nei 1 iš 10 žmonių):
- skrandžio skausmas (pilvo skausmas).
Dažni (pasireiškia mažiau nei 1 iš 10 žmonių):
- pykinimo pojūtis (pykinimas);
- pykinimas (vėmimas);
- vidurių užkietėjimas;
- vidurių pūtimas;
- viduriavimas.
Šiuos reiškinius gali sukelti Jūsų būklė, dėl kurios vartojate Kreon. Tyrimų metu Kreon vartojusių pacientų, kuriems pasireiškė skrandžio skausmas arba viduriavimas, buvo maždaug tiek pat arba mažiau nei pacientų, kurie Kreon nevartojo.
Nedažni (pasireiškia mažiau nei 1 iš 100 žmonių):
- išbėrimas.
Dažnis nežinomas (negali būti nustatytas iš turimų duomenų):
- sunkus niežulys (pruritas) ir dilgėlinė (urtikarija);
- kitos sunkios alerginės (padidėjusio jautrumo) reakcijos, įskaitant pasunkėjusį kvėpavimą ir lūpų tinimą;
- pranešimų apie klubinės-aklosios žarnos ir storosios žarnos susiaurėjimo (fibrozinės kolonopatijos) atvejus buvo gauta gydant cistine fibroze sergančius pacientus, kurie vartojo dideles kasos miltelių preparatų dozes.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui ar vaistininkui.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Kreon
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
DTPE buteliukas: Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje. Buteliuką laikyti sandarų, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Pirmą kartą atidarius buteliuką, laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje ne ilgiau kaip 6 mėnesius.
PVC/Al lizdinė plokštelė: Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
Ant buteliuko ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Kreon sudėtis
Kreon 40 000 V
Veiklioji medžiaga yra kasos milteliai. Vienoje skrandyje neirioje kietojoje kapsulėje yra 400 mg kasos miltelių, atitinkančių 40 000 vienetų lipazės, 25 000 vienetų amilazės, 1 600 vienetų proteazės.
Pagalbinės medžiagos. Kapsulės turinys: makrogolis 4000, hipromeliozės ftalatas, cetilo alkoholis, trietilo citratas, dimetikonas 1000. Kapsulė: želatina, geležies oksidas (E172), titano dioksidas (E171), natrio laurilsulfatas.
Kreon išvaizda ir kiekis pakuotėje
Kreon 40 000 V - kapsulės korpusas yra skaidrus ir bespalvis, gaubtelis – nepermatomas ir rudas. Kapsulėje yra rausvų skrandyje neirių granulių, vadinamų minimikrosferomis.
DTPE buteliukas, kuriame yra 20, 50, 60, 100, 120, 200, 250 skrandyje neirių kietųjų kapsulių.
PVC/Al lizdinė plokštelė, kurioje yra 20 kapsulių (10 kapsulių – 2 lizdinės plokštelės).
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Tarptautinis pavadinimas | Kasos milteliai (Lipazė/Amilazė/Proteazė) |
Vaisto stiprumas | 400mg (40000V/25000V/1600V) |
Vaisto forma | skrandyje neirios kietosios kapsulės |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Biologinis |
Vartojimas | vartoti per burną |
Registracijos numeris | LT/1/97/1201 |
Registratorius | Abbott Arzneimittel GmbH, Vokietija |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 2008.07.03 |
Vaistas perregistruotas | 2013.05.07 |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Kreon 40 000 V skrandyje neirios kietosios kapsulės
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Vienoje skrandyje neirioje kietojoje kapsulėje yra 400 mg kasos miltelių, atitinkančių 40 000 vienetų lipazės, 25 000 vienetų amilazės, 1 600 vienetų proteazės.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3. FARMACINĖ FORMA
Skrandyje neiri kietoji kapsulė.
Kietosios želatinos kapsulės, pripildytos skrandžio sultims atsparių granulių, vadinamų minimikrosferomis.
Kreon 40 000 - dvispalvė kapsulė su rudos spalvos nepermatomu gaubteliu ir permatomu korpusu.
4. KLINIKINĖ INFORMACIJA
4.1 Terapinės indikacijos
Suaugusiųjų ir vaikų kasos egzokrininės funkcijos nepakankamumo, įskaitant cistinę fibrozę, gydymas (fermentų pakeičiamoji terapija).
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Dozavimas
Dozės parenkamos individualiai ir priklauso nuo ligos sunkumo bei maisto sudėties. Fermentus rekomenduojama vartoti valgio metu arba iš karto po valgio.
Kapsules reikia nuryti nepažeistas, nesutrupintas ir nesukramtytas, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu, kiekvieno valgio ar užkandžio metu arba po jo. Jei kapsules nuryti sunku, pvz., mažiems vaikams ar vyresnio amžiaus pacientams, reikia ją atsargiai atverti ir išberti kapsulėje esančias minimikrosferas į minkštą rūgštų maistą (pH < 5), kurio nereikia kramtyti, ar minimikrosferas suberti į rūgštų skystį (pH < 5) ir suvartoti. Tai galėtų būti obuolių tyrė, jogurtas arba vaisių sultys, kurių pH yra mažesnis nei 5,5, pvz., obuolių, apelsinų arba ananasų sultys. Šio mišinio laikyti negalima.
Sutrinant, kramtant minimikrosferas arba sumaišant jas su maistu ar su skysčiu, kurių pH yra didesnis nei 5,5, gali būti pažeistas skrandžio sultims atsparus granulių dangalas. Tai gali sukelti per daug ankstyvą fermentų atsipalaidavimą burnos ertmėje ir gleivinės sudirginimą.
Reikia pasirūpinti, kad šio vaistinio preparato burnoje neliktų.
Minimikrosferų negalima dėti į karštą maistą ar skysčius, nes veiklioji medžiaga yra jautri karščiui.
Labai svarbu, kad organizmas būtų nuolat aprūpinamas skysčiu, ypač jei jo daugiau netenkama. Skysčio trūkumas gali sunkinti vidurių užkietėjimą.
Bet kokį minimikrosferų ir maisto ar skysčio mišinį reikėtų suvartoti tuoj pat, jo laikyti negalima.
Suaugusiems žmonėms (įskaitant senyvus pacientus) ir vaikams
Dozavimas kiekvienu atveju turi būti individualus, atsižvelgiant į kasos egzokrininės funkcijos nepakankamumo laipsnį. Įprasta dozė kiekvieno valgio metu yra 20 000–40 000 V lipazės. Tačiau priklausomai nuo ligos sunkumo dozė gali būti didesnė.
Dozavimas vaikams ir suaugusiems pacientams, kuriems yra cistinė fibrozė
- Nuo svorio priklausomą fermentų dozavimą jaunesniems negu 4 metų vaikams reikėtų pradėti nuo 1 000 vienetų lipazės vienam kilogramui kūno svorio vienam valgymui, vyresniems negu 4 metų vaikams – 500 vienetų lipazės vienam kilogramui kūno svorio vienam valgymui.
- Dozavimą reikėtų koreguoti atsižvelgiant į ligos sunkumą bei vaisto gebėjimą kontroliuoti steatorėją ir palaikyti gerą mitybos būklę.
- Daugumai pacientų dienos dozė turėtų išlikti mažesnė arba turėtų neviršyti 10 000 vienetų lipazės /kg kūno svorio dozės arba 4000 vienetų lipazės / gramo suvartojamų riebalų.
Dozavimas sergant kitokių priežasčių sukeltu kasos egzokrininės funkcijos nepakankamumu
Dozavimas turi būti individualus. Jis nustatomas atsižvelgiant į virškinimo sutrikimo laipsnį ir riebalų kiekį maiste. Valgymo metu reikia išgerti maždaug 25 000 – 80 000 vienetų lipazės (Ph. Eur.), o užkandžiaujant suvartoti pusę individualios dozės.
Jei vienkartinė dozė yra mažesnė kaip 40 000 V, būtina vartoti mažesnio stiprumo vaistinio preparato (Kreon 10 000 V skrandyje neirios kietosios kapsulės ar Kreon 25 000 V skrandyje neirios kietosios kapsulės).
Vartojimo metodas
Vartoti per burną.
4.3 Kontraindikacijos
Padidėjęs jautrumas veikliajai medžiagai ar bet kuriai 6.1 skyriuje nurodytai pagalbinei medžiagai.
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Buvo gauta pranešimų apie klubinės, aklosios ir storosios žarnos susiaurėjimo (fibrozinės kolonopatijos) atvejus, kai cistine fibroze sergantys pacientai vartojo dideles kasos miltelių preparatų dozes. Norint išvengti fibrozinės kolonopatijos, ypač tais atvejais, kai pacientas vartoja dideles dozes – iki 10 000 vienetų lipazės /kg per parą, reikia imtis tokių atsargumo priemonių kaip medicininis pilvo simptomų ar šių simptomų pokyčių įvertinimas.
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Sąveikos tyrimų atlikta nebuvo.
4.6 Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis
Vaisingumas ir nėštumas
Nėra duomenų apie kasos fermentų vartojimą nėštumo metu. Atliekant tyrimus su gyvūnais nenustatyta kiaulės kasos fermentų rezorbcijos požymių. Todėl nesitikima toksinio poveikio dauginimuisi ir vystymuisi.
Nėščioms moterims vaistą reikėtų skirti atsargiai.
Žindymas
Poveikio žindomam kūdikiui nesitikima, kadangi atliekant tyrimus su gyvūnais nepastebėta sisteminio kasos fermentų poveikio maitinančioms moterims. Kasos fermentai gali būti vartojami žindymo laikotarpiu.
Jei šio vaisto prireikia nėštumo ir žindymo laikotarpiu, Kreon reikia vartoti pakankamomis dozėmis, kad būtų užtikrinta tinkama mityba.
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Kreon 10 000, Kreon 25 000 arba Kreon 40 000 gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.
4.8 Nepageidaujamas poveikis
Klinikinių tyrimų metu Kreon vartojo daugiau nei 900 pacientų. Dažniausiai buvo gaunama pranešimų apie virškinimo trakto sutrikimus, kurie paprastai būdavo nesunkūs arba vidutinio sunkumo. Kiti nepageidaujami poveikiai buvo pastebėti klinikinių tyrimų metu išvardyti toliau pagal pasireiškimo dažnį.
Organų sistema | Labai dažni | Dažni | Nedažni | Dažnis nežinomas |
Virškinimo trakto sutrikimai | Pilvo skausmas* | Pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas*, viduriavimas |
| Klubinės,aklosios ir storosios žarnos susiaurėjimas (fibrozinė kolonopatija) |
Odos ir poodinio audinio sutrikimai |
|
| Išbėrimas | Niežulys, dilgėlinė |
Imuninės sistemos sutrikimai |
|
|
| Padidėjusio jautrumo reakcijos (anafilaksinės reakcijos) |
*Virškinimo trakto sutrikimai daugiausia yra susiję su jau esama liga. Gautų pranešimų apie pilvo skausmų ir viduriavimo atvejus kiekis buvo panašus arba mažesnis lyginant su placebu.
Pranešimų apie klubinės-aklosios žarnos ir storosios žarnos susiaurėjimo (fibrozinės kolonopatijos) atvejus buvo gauta gydant cistine fibroze sergančius pacientus, kurie vartojo dideles pankreatino preparatų dozes, taip pat žr. 4.4 skyrių „Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės“.
Vaistui patekus į rinką, buvo papildomai nustatytos alerginės reakcijos (daugiausia odos, bet ne tik). Apie šias reakcijas savanoriškai pranešė neapibrėžtas pacientų skaičius, todėl šių nepageidaujamų poveikių dažnio nustatyti neįmanoma.
Vaikai
Tiriant vaikus jokių ypatingų nepageidaujamų reakcijų nustatyta nebuvo. Nepageidaujamų reakcijų dažnis, rūšis ir sunkumas cistine fibroze sergančių vaikų grupėse buvo panašus kaip ir suaugusiųjų.
Pranešimas apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas
Svarbu pranešti apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas, pastebėtas po vaistinio preparato pateikimo į rinką, nes tai leidžia nuolat stebėti vaistinio preparato naudos ir rizikos santykį. Sveikatos priežiūros specialistai turi pranešti apie bet kokias įtariamas nepageidaujamas reakcijas, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą, ir atsiųsti ją paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt.
4.9 Perdozavimas
Pastebėta, kad labai didelė kasos miltelių dozė yra susijusi su šlapimo rūgšties koncentracijos kraujyje bei šlapime padidėjimu.
5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1 Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė – fermentų preparatai, ATC kodas – A09AA02.
Kreon skrandyje neirios kietosios kapsulės želatinos kapsulės pripildytos kiaulių kasos miltelių, kuris yra rūgščių poveikiui atsparių granulių, vadinamųjų minimikrosferų, forma. Želatinos kapsulės greitai ištirpsta skrandyje, todėl iš jos atsipalaiduoja šimtai minimikrosferų. Dozės dalijimas į daugelį dalių garantuoja tolygų minimikrosferų pasiskirstymą chimuse bei išėjimą iš skrandžio kartu su chimusu, ir, joms ištirpus, kokybišką fermentų pasiskirstymą jame. Minimikrosferoms patekus į plonąją žarną, jų dangalas, esant pH > 5,5, labai greitai suskyla ir atsipalaidavę lipoliziniai, proteoliziniai bei amiloliziniai fermentai dalyvauja riebalų, baltymų bei krakmolo virškinime. Dėl kasos fermentų poveikio atsiradę junginiai arba absorbuojami į kraują, arba juos toliau virškina žarnų fermentai.
Klinikinis veiksmingumas
Buvo atlikta 30 bendrųjų tyrimų, kuriais vertintas Kreon veiksmingumas pacientams, sergantiems kasos egzokrininės funkcijos nepakankamumu. Dešimt iš šių tyrimų buvo placebu arba pradine verte kontroliuojami tyrimai, atlikti su pacientais, sergančiais cistine fibroze, lėtiniu pankreatitu ar esantiems pooperacinės būklės. Visų atsitiktinių imčių placebu kontroliuojamų veiksmingumo tyrimų iš anksto numatytas pagrindinis tikslas buvo pademonstruoti, kad Kreon yra geresnis už placebą, remiantis pagrindiniu – veiksmingumo - parametru ir riebalų absorbcijos koeficientu.
Riebalų absorbcijos koeficientas nurodo riebalų absorbcijos organizme procentą atsižvelgiant į riebalų suvartojimą ir riebalų pašalinimą su išmatomis. Placebu kontroliuojamuose kasos egzokrininės funkcijos nepakankamumo tyrimuose vidutinis riebalų absorbcijos koeficientas (%) buvo didesnis vartojant Kreon (83,0 %) lyginant su placebu (62,6 %). Visuose tyrimuose nepriklausomai nuo sudėties, vidutinis riebalų absorbcijos koeficientas (%) gydymo Kreon periodo pabaigoje buvo panašus į Kreon vidutinį riebalų absorbcijos koeficientą placebu kontroliuojamuose tyrimuose.
Visais atliktais tyrimais, nepaisant etiologijos, taip pat buvo pademonstruotas ligos specifinių simptomų pagerėjimas (tuštinimosi dažnis, išmatų konsistencija, vidurių pūtimas).
Vaikai
Cistinės fibrozės (CF) atveju Kreon veiksmingumas buvo pademonstruotas tyrime, kuriame dalyvavo 288 vaikai, kurių amžiaus ribos buvo nuo naujagimių iki paauglių. Visų tyrimų metu vidutinė riebalų absorbcijos koeficiento vertė gydymo pabaigoje viršijo 80 % gydant Kreon palyginus su visomis pediatrinio amžiaus grupėmis.
5.2 Farmakokinetinės savybės
Tyrimų su gyvūnais duomenimis, natūralūs fermentai neabsorbuojami, todėl klasikinių farmakokinetikos tyrimų neatlikta. Poreikio papildymui vartojamų kasos fermentų poveikiui pasireikšti rezorbcija nereikalinga. Priešingai, jų visas gydomasis poveikis pasireiškia virškinimo trakto spindyje. Be to, šios medžiagos yra baltymai, todėl slinkdamos virškinimo traktu jos suskaldomos baltymus virškinančių fermentų iki peptidų bei aminorūgščių ir tik po to rezorbuojamos.
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Ikiklinikinių saugumo tyrimų metu reikšmingo ūminio, poūmio ir lėtinio toksinio poveikio nepastebėta. Genotoksinio, kancerogeninio bei toksinio poveikio dauginimuisi tyrimų neatlikta.
6. FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Kreon 40 000 V
Kapsulė
Želatina
Raudonasis geležies oksidas (E172)
Geltonasis geležies oksidas (E172)
Juodasis geležies oksidas (E172)
Titano dioksidas (E171)
Natrio laurilsulfatas
6.2 Nesuderinamumas
Duomenys nebūtini.
6.3 Tinkamumo laikas
3 metai
Pirmą kartą atidarius buteliuką, tinkamumo laikas 6 mėnesiai.
6.4 Specialios laikymo sąlygos
DTPE buteliukas: Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje. Buteliuką laikyti sandarų, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
Pirmą kartą atidarius buteliuką, laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje ne ilgiau kaip 6 mėnesius.
PVC/Al lizdinė plokštelė: Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
6.5 Talpyklės pobūdis ir jos turinys
DTPE buteliukas su specialios apsaugos užsukamu polipropileniniu dangteliu. Buteliuke yra 20, 50, 60, 100, 120, 200 arba 250 skrandyje neirių kietųjų kapsulių.
PVC/Al lizdinė plokštelė, kurioje yra 20 kapsulių (10 kapsulių – 2 lizdinės plokštelės).
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti
Specialių reikalavimų nėra.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
Moteris ateina pas seksologą:
-Daktare, vyras manęs nepatenkina.
-Susirask meilužį.
-Aš turiu jų net du, bet ir jie manęs nepatenkina.
-Ta-aip, jūs tikrai keista moteris.
Moteris ašarodama prašo:
-Duokite man pažymą, kad aš keista moteris, nes vyras sako, kad aš prostitutė.
- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?