Ezetimibas+Rozuvastatinas, 10mg+40mg, plėvele dengtos tabletės
Vartojimas: vartoti per burną
Registratorius: ZENTIVA, k.s., Čekija
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Ezetimibas+Rozuvastatinas
I PRIEDASPREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMASSuvezen 10 mg/10 mg plėvele dengtos tabletės
Suvezen 10 mg/20 mg plėvele dengtos tabletės
Suvezen 10 mg/40 mg plėvele dengtos tabletės
2.KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTISSuvezen 10 mg/10 mg: kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 10 mg ezetimibo ir 10 mg rozuvastatino (rozuvastatino kalcio druskos pavidalu).
Suvezen 10 mg/20 mg: kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 10 mg ezetimibo ir 20 mg rozuvastatino (rozuvastatino kalcio druskos pavidalu).
Suvezen 10 mg/40 mg: kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 10 mg ezetimibo ir 40 mg rozuvastatino (rozuvastatino kalcio druskos pavidalu).
Pagalbinė (-s) medžiaga (-os), kurios (-ių) poveikis žinomas:
Suvezen 10 mg/10 mg: Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 117,0 mg laktozės monohidrato.
Suvezen 10 mg/20 mg: Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 177,5 mg laktozės monohidrato.
Suvezen 10 mg/40 mg: Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 298,5 mg laktozės monohidrato.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3.FARMACINĖ FORMAPlėvele dengta tabletė (tabletė)
Suvezen 10 mg/10 mg: baltos ar balkšvos, pailgos plėvele dengtos tabletės.
Suvezen 10 mg/20 mg: geltonos ar gelsvos, pailgos plėvele dengtos tabletės.
Suvezen 10 mg/40 mg: rožinės pailgos, plėvele dengtos tabletės.
4.KLINIKINĖ INFORMACIJA4.1Terapinės indikacijosSuvezen yra skirtas vartoti pakeičiamajam gydymui (dietos poveikiui papildyti, kai jos ir kitų nefarmakologinių priemonių, pvz., fizinio krūvio ir kūno svorio mažinimo, nepakanka) suaugusiems pacientams, kurie serga pirmine hipercholesterolemija (heterozigotine šeimine ar nešeimine) ar homozigotine šeimine hipercholesterolemija, jei jau vartojama ezetimibo ir rozuvastatino derinio ir liga yra tinkamai kontroliuojama.
4.2Dozavimas ir vartojimo metodasDozavimas
Prieš pradedant gydymą Suvezen ir jo metu pacientas turi laikytis įprastos riebalų kiekį mažinančios dietos.
Suvezen nėra tinkamas gydymui pradėti. Pradėti gydymą ar koreguoti dozę reikia atskirais veikliųjų medžiagų preparatais ir, nustačius tinkamas dozes, gydymą galima pakeisti atitinkamo stiprumo fiksuotos dozės deriniu.
Pacientas turėtų vartoti tokio paties stiprumo vaistinį preparatą kaip ankstesniame gydyme.
Rekomenduojama dozė yra viena Suvezen tabletė per parą.
Vartojimas kartu su tulžies rūgštis surišančiomis dervomis
Suvezen reikia vartoti arba likus 2 ar daugiau valandų iki tulžies rūgštis surišančių dervų vartojimo arba praėjus ne mažiau kaip 4 valandoms po jo.
Vaikų populiacija
Suvezen nerekomenduojama vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams, kadangi duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nepakanka (žr. 5.2 skyrių).
Senyviems žmonėms
Vyresniems kaip 70 metų pacientams rekomenduojama 5 mg pradinė rozuvastatino dozė (žr. 4.4 skyrių). Kombinuotasis vaistinis preparatas netinka gydymui pradėti. Pradėti gydymą ar koreguoti dozę reikia atskirais veikliųjų medžiagų preparatais ir, nustačius tinkamas dozes, gydymą galima pakeisti atitinkamo stiprumo fiksuotos dozės deriniu.
Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi
Pacientams, kuriems yra lengvas kepenų nepakankamumas (56 balai pagal Child Pugh), dozės koreguoti nereikia. Suvezen nerekomenduojama vartoti pacientams, kuriems yra vidutinio sunkumo (79 balai pagal Child Pugh) ar sunkus (>9 balai pagal Child Pugh) kepenų funkcijos sutrikimas (žr. 4.4 ir 5.2 skyrius). Suvezen negalima vartoti pacientams, sergantiems aktyvia kepenų liga (žr. 4.3 skyrių).
Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi
10 mg/40 mg dozės pacientams, kuriems yra vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimas, vartoti negalima. Pacientams, kuriems yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas, negalima vartoti jokio stiprumo Suvezen (žr. 4.3 ir 5.2 skyrius).
Rasė
Azijiečių organizme rozuvastatino sisteminė ekspozicija būna didesnė (žr. 4.4 ir 5.2 skyrius). Iš Azijos kilusiems pacientams rekomenduojama 5 mg pradinė rozuvastatino dozė. Fiksuotos dozės derinys netinka gydymui pradėti. Pradėti gydymą ar koreguoti dozę reikia atskirais veikliųjų medžiagų preparatais. Suvezen 10 mg/40 mg plėvele dengtų tablečių tokiems pacientams vartoti negalima (žr. 4.3 ir 5.2 skyrius).
Genetinis polimorfizmas
Nustatyta, kad tam tikro tipo genetinis polimorfizmas gali lemti rozuvastatino ekspozicijos padidėjimą (žr. 5.2 skyrių). Jei žinoma, kad pacientui būdingas tokio tipo polimorfizmas, jam rekomenduojama vartoti mažesnę Suvezen paros dozę.
Pacientams, kuriems nustatyta miopatijos rizikos veiksnių
Pacientams, kuriems nustatyta miopatijos rizikos veiksnių, rekomenduojama pradinė rozuvasatino dozė yra 5 mg (žr. 4.4 skyrių). Fiksuotos dozės derinys netinka gydymui pradėti. Pradėti gydymą ar koreguoti dozę reikia atskirais veikliųjų medžiagų preparatais. Kai kuriems iš tokių pacientų Suvezen 10 mg/40 mg plėvele dengtų tablečių vartoti negalima (žr. 4.3 skyrių).
Kartu vartojami vaistiniai preparatai
Rozuvastatinas yra įvairių pernašos baltymų (pvz., OATP1B1 ir BCRP) substratas. Kartu su Suvezen vartojant tam tikrų vaistinių preparatų, kurie dėl sąveikos su šiais pernašos baltymais gali padidinti rozuvastatino koncentraciją plazmoje (pvz., ciklosporino ar kai kurių proteazės inhibitorių, įskaitant ritonaviro derinius su atazanaviru, lopinaviru ir (arba) tipranaviru, žr. 4.4 ir 4.5 skyrius), padidėja miopatijos (įskaitant rabdomiolizę) rizika.
Jei įmanoma, būtina apsvarstyti galimybę gydyti kitais vaistiniais preparatais ir, jei reikia, laikino gydymo Suvezen nutraukimo tikslingumą. Jei Suvezen vartojimo su šiais vaistiniais preparatais išvengti negalima, būtina atidžiai apsvarstyti tokio kombinuotojo gydymo naudą ir riziką bei rozuvastatino dozės korekcijos reikalingumą (žr. 4.5 skyrių).
Vartojimo metodas
Vaistinio preparato vartojama per burną. Suvezen galima vartoti bet kuriuo paros metu, valgant arba nevalgius.
4.3Kontraindikacijos- Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai 6.1 skyriuje nurodytai pagalbinei medžiagai.
- Nėštumas ir žindymo laikotarpis arba moteris yra vaisingo amžiaus ir nevartoja tinkamų kontracepcijos priemonių (žr. 4.6 skyrių).
- Aktyvi kepenų liga arba dėl neaiškios priežasties nuolat padidėjęs transaminazių aktyvumas serume ir bet kurios transaminazės aktyvumo padidėjimas, jei viršutinė normos riba (VNR) viršijama daugiau kaip 3 kartus (žr. 4.4 skyrių).
- Pacientui yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas (kreatinino klirensas <30 ml/min.) (žr. 4.4 skyrių).
- Pacientas serga miopatija (žr. 4.4 skyrių).
- Pacientas vartoja ciklosporino (žr. 4.5 skyrių).
10 mg/40 mg dozės negalima vartoti pacientams, kuriems yra miopatijos ar rabdomiolizės rizikos veiksnių. Tokie veiksniai yra:
- vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimas (kreatinino klirensas <60 ml/min.);
- hipotiroidizmas;
- pacientui arba jo kraujo giminaičiams diagnozuota paveldima raumenų liga;
- gydymo kitu HMG-KoA reduktazės inhibitoriumi arba fibratu metu pasireiškęs toksinis poveikis raumenims;
- piktnaudžiavimas alkoholiniais gėrimais;
- situacijos, kai gali padidėti rozuvastatino koncentracija plazmoje;
- azijietiška kilmė;
- fibratų vartojimas.
(žr. 4.4, 4.5 ir 5.2 skyrius)
4.4Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonėsPoveikis skeleto raumenims
Po ezetimibo pateikimo į rinką buvo miopatijos ir rabdomiolizės atvejų. Dauguma pacientų, kuriems pasireiškė rabdomiolizė, kartu su ezetimibu vartojo ir statiną. Vis dėlto buvo labai retų rabdomiolizės atvejų, kai vartota vien ezetimibo arba kartu vartota ir kitų rabdomiolizės riziką didinančių vaistinių preparatų.
Gauta pranešimų apie poveikio skeleto raumenims, pvz., mialgijos, miopatijos ir (retai) rabdomiolizės atvejus vartojant bet kurią rozuvastatino paros dozę (tačiau ypač >20 mg). Gauta pranešimų apie labai retus rabdomiolizės atvejus kartu vartojant ezetimibą ir HMG-KoA reduktazės inhibitorius. Farmakodinaminės šių vaistinių preparatų sąveikos atmesti negalima (žr. 4.5 skyrių), todėl kartu jų skirti vartoti būtina atsargiai.
Po vaistinio preparato pateikimo į rinką sukaupta patirtis rodo, kad vartojant 40 mg rozuvastatino dozę (kaip ir vartojant dideles kitų HMG-KoA reduktazės inhibitorių dozes) rabdomiolizė pasireiškia dažniau.
Jei miopatija įtariama remiantis raumenų simptomais arba yra patvirtinta daugiau kaip 10 kartų už VNR padidėjusiu kreatininfosfokinazės (KFK) aktyvumu, gydymą Suvezen ir bet kuriuo iš šių kitų kartu vartojamų vaistinių preparatų reikia nedelsiant nutraukti. Visus pacientus prieš pradedant vartoti Suvezen reikia informuoti apie miopatijos riziką ir įspėti, kad nedelsdami praneštų pasireiškus nepaaiškinamam raumenų skausmui, jautrumui ar silpnumui (žr. 4.8 skyrių).
Kreatinkinazės aktyvumo matavimas
Kreatinkinazės (KK) aktyvumo negalima tirti po didelio fizinio krūvio arba kai yra kita priežastis, dėl kurios jis gali padidėti, kadangi tada tyrimo duomenis gali būti sunku interpretuoti. Nustačius gerokai padidėjusį (>5 kartus viršijantį VNR) pradinį kreatinkinazės aktyvumą, per 57 dienas tyrimą reikia pakartoti. Daugiau kaip 5 kartus viršijantį VNR KK aktyvumą nustačius dar kartą, gydymo šiuo vaistiniu preparatu pradėti negalima.
Iki gydymo
Atsargumo priemonių būtina imtis, jei yra miopatijos ar rabdomiolizės rizikos veiksnių. Tokie veiksniai yra:
- inkstų funkcijos sutrikimas;
- hipotiroidizmas;
- pacientui arba jo kraujo giminaičiams diagnozuota paveldima raumenų liga;
- gydymo kitu HMG-KoA reduktazės inhibitoriumi arba fibratu metu pasireiškęs toksinis poveikis raumenims;
- piktnaudžiavimas alkoholiniais gėrimais;
- amžius >70 metų;
- situacijos, kai gali padidėti rozuvastatino koncentracija plazmoje (žr. 4.2, 4.5 ir 5.2 skyrius);
- fibratų vartojimas.
Būtina įvertinti tokių rizikos grupės pacientų gydymo galimos naudos ir rizikos santykį, bei rekomenduojama kliniškai stebėti tokius pacientus. Jei pradinis KK aktyvumas yra reikšmingai padidėjęs (>5 kartus viršija VNR), gydymo šiuo vaistiniu preparatu pradėti negalima.
Gydymo metu
Pacientui reikia nurodyti nedelsiant pranešti apie dėl neaiškios priežasties atsiradusį raumenų skausmą, silpnumą ar mėšlungį, ypač jeigu kartu pasireiškia bendras negalavimas arba prasideda karščiavimas. Tokiu atveju reikia ištirti KK aktyvumą. Jei jis reikšmingai padidėjęs (>5 kartus viršija VNR) arba raumenų pažeidimo simptomai yra sunkūs ir sukelia kasdienį diskomfortą, šio vaistinio preparato vartojimą reikia nutraukti (net jei KK aktyvumas ≤5 kartus didesnis negu VNR). Jei simptomai išnyksta ir KK aktyvumas tampa normalus, reikia apsvarstyti gydymo mažiausia rozuvastatino ar kito HMG-KoA reduktazės inhibitoriaus doze atnaujinimą atidžiai stebint pacientą. Jei simptomų nėra, KK aktyvumo rutiniškai tirti nebūtina. Gauta labai retų pranešimų apie su imuninėmis reakcijomis susijusią nekrozinę miopatiją (IRSNM), kuri prasidėjo gydymo statinais, įskaitant rozuvastatiną, metu arba po jo ir kliniškai pasireiškė nuolatiniu proksimalinių raumenų silpnumu ir padidėjusiu KK aktyvumu serume, išliekančiu nutraukus gydymą statinais.
Klinikinių tyrimų metu nedideliam skaičiui pacientų, rozuvastatino vartojusių kartu su kitais vaistiniais preparatais, poveikio skeleto raumenims dažnis nepadidėjo. Vis dėlto vartojant kitų HMG-KoA reduktazės inhibitorių kartu su fibro rūgšties dariniais, įskaitant gemfibrozilį, ciklosporinu, nikotino rūgštimi, azolų grupės priešgrybeliniais preparatais, proteazės inhibitoriais ar makrolidų grupės antibiotikais, miozitas ir miopatija pasireiškė dažniau.
Kartu su kai kuriais HMG-KoA reduktazės inhibitoriais vartojamas gemfibrozilis didina miopatijos riziką, todėl kartu su rozuvastatinu jo vartoti nerekomenduojama. Tolesnio lipidų kiekio koregavimo kartu vartojamu rozuvastatinu ir fibratu ar niacinu naudą reikia atidžiai palyginti su tokio kombinuotojo gydymo keliama rizika. Kartu su fibratu 40 mg rozuvastatino paros dozės vartoti negalima (žr. 4.5 ir 4.8 skyrius).
Suvezen negalima vartoti pacientams, kuriems yra sunki ūminė būklė, rodanti galimą miopatiją ar didinanti rabdiomiolizės sukelto inkstų nepakankamumo riziką (pvz., sepsis, hipotenzija, didelės apimties operacija, trauma, sunkus metabolizmo, endokrininės sistemos arba elektrolitų pusiausvyros sutrikimas, nekontroliuojami traukuliai).
Kepenų fermentai
Kontroliuotų kombinuotojo gydymo klinikinių tyrimų metu ezetimibo kartu su statinais vartojusiems pacientams nustatytas transaminazių aktyvumo padidėjimas (≥3 viršyta VNR). Jei ezetimibas vartojamas kartu su rozuvastatinu, prieš gydymą ir jo metu (pagal klinikines indikacijas) reikia tirti kepenų funkciją (žr. 4.8 skyrių).
Rozuvastatino (kaip ir kitų HMG-KoA reduktazės inhibitorių) būtina atsargiai vartoti pacientams, piktnaudžiaujantiems alkoholiniais gėrimais ir (arba) sirgusiems kepenų ligomis. Kepenų funkcijos tyrimus rekomenduojama atlikti prieš pradedant gydymą ir praėjus 3 gydymo mėnesiams. Jei transaminazių aktyvumas serume daugiau kaip 3 kartus viršija viršutinę normos ribą, reikia nutraukti rozuvastatino vartojimą arba sumažinti jo dozę. Po vaistinio preparato pateikimo į rinką sunkių kepenų reiškinių (dauguma atvejų – padidėjęs kepenų transaminazių aktyvumas) dažniau pasireiškė vartojant 40 mg dozę.
Pacientams, sergantiems antrine hipotiroidizmo ar nefrozinio sindromo sukelta hipercholesterolemija, minėtas ligas reikia gydyti prieš pradedant gydymą rozuvastatinu.
Kepenų nepakankamumas
Kadangi nežinoma, kokį poveikį padidėjusi ezetimibo ekspozicija sukelia pacientams, kuriems yra vidutinio sunkumo ar sunkus kepenų nepakankamumas, Suvezen vartoti jiems nerekomenduojama (žr. 5.2 skyrių).
Poveikis inkstams
Pacientams, gydytiems didele rozuvastatino doze (ypač 40 mg doze), buvo juostelės mėginiu nustatytos proteinurijos (paprastai laikinos ar protarpinės), dažniausiai kanalėlių kilmės, atvejų. Proteinurija gresiančio ūminio ar progresuojančio inkstų pažeidimo nerodo (žr. 4.8 skyrių). Po vaistinio preparato pateikimo į rinką sukaupta patirtis rodo, kad vartojant 40 mg dozę, sunkių inkstų reiškinių pasireiškia dažniau. Atliekant įprastus tyrimus 40 mg rozuvastatino paros dozę vartojantiems pacientams, gali būti tikslinga ištirti ir inkstų funkciją.
Cukrinis diabetas
Tam tikrais duomenimis, statinų grupės vaistiniai preparatai didina gliukozės kiekį kraujyje ir kai kuriems pacientams, turintiems didelę cukrinio diabeto pasireiškimo riziką, gali sukelti hiperglikemiją, gydytiną kaip nustačius formalią cukrinio diabeto diagnozę. Vis dėlto šią riziką nusveria statinų sukeliamas kardiovaskulinės rizikos sumažėjimas, todėl ji neturi būti priežastis nutraukti gydymą statinais. Jei pacientas priklauso rizikos grupei (gliukozės kiekis nevalgius 5,66,9 mmol/l, KMI >30 kg/m2, padidėjęs trigliceridų kiekis, yra hipertenzija), būtina stebėti jo klinikinius ir biocheminius parametrus, remiantis nacionalinėmis gairėmis.
JUPITER tyrimo metu gautų pranešimų duomenimis, cukrinis diabetas pasireiškė 2,8 % rozuvastatino ir 2,3 % placebo vartojusių pacientų (dažniausiai tiems, kurių gliukozės kiekis nevalgius buvo 5,66,9 mmol/l).
Intersticinė plaučių liga
Vartojant kai kuriuos statinus, ypač ilgai, buvo išimtinių intersticinės plaučių ligos atvejų (žr. 4.8 skyrių). Ji gali pasireikšti dispnėja, neproduktyviu kosuliu ir bendrais sveikatos sutrikimais (nuovargiu, kūno svorio mažėjimu ir karščiavimu). Jeigu įtariama, kad pacientui išsivystė intersticinė plaučių liga, gydymą statinais reikia nutraukti.
Proteazės inhibitoriai
Nustatyta padidėjusi rozuvastatino sisteminė ekspozicija kartu su juo vartojant įvairių proteazės inhibitorių derinius su ritonaviru. Būtina įvertinti tiek lipidų kiekio sumažėjimo naudą vartojant rozuvastatiną ŽIV infekuotiems pacientams, kurie vartoja proteazės inhibitorių, tiek didesnės rozuvastatino koncentracijos plazmoje susidarymo, pradedant vartoti rozuvastatino ir didinant jo dozę, galimybę. Kai kurių proteazės inhibitorių nerekomenduojama vartoti kartu su nekoreguota rozuvastatino doze (žr. 4.2 ir 4.5 skyrius).
Fibratai
Nenustatyta, ar saugu ir veiksminga ezetimibo vartoti kartu su fibratais (žr. ankstesnę šio skyriaus informaciją bei 4.3 ir 4.5 skyrius).
Jeigu pacientui, vartojančiam ezetimibo ir fenofibrato, įtariama tulžies akmenligė, reikia ištirti tulžies pūslę ir tokį gydymą nutraukti (žr. 4.5 ir 4.8 skyrius).
Antikoaguliantai
Jei Suvezen pradedama vartoti kartu su varfarinu, kitu kumarino antikoaguliantu ar fluindionu, reikia atitinkamai stebėti tarptautinį normalizuotą santykį (TNS) (žr. 4.5 skyrių).
Rasė
Farmakokinetikos tyrimais nustatyta, kad rozuvastatino ekspozicija azijiečių organizme būna didesnė negu europidų organizme (žr. 4.2, 4.3 ir 5.2 skyrius).
Vaikų populiacija
Suvezen nerekomenduojama vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams, kadangi duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nepakanka (žr. 5.2 skyrių).
Suvezen sudėtyje yra laktozės monohidrato
Šio vaistinio preparato negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – galaktozės netoleravimas, Lapp laktazės stygius arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija.
4.5Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveikaDraudžiami deriniai
Ciklosporinas. Kartu su ciklosorinu Suvezen vartoti negalima dėl jo sudėtyje esančio rozuvastatino (žr. 4.3 skyrių). Pacientams, kartu vartojantiems rozuvastatiną ir ciklosporiną, rozuvastatino AUC rodmuo buvo vidutiniškai 7 kartus didesnis negu sveikiems savanoriams (žr.1 lentelę). Kartu su rozuvastatinu vartojamo ciklosporino koncentracija plazmoje nepakinta.
Tyrimo, kuriame dalyvavo aštuoni pacientai po inkstų persodinimo, kurių kreatinino klirensas buvo >50 ml/min. ir kurie vartojo pastovią ciklosporino dozę, metu nustatyta, kad vienkartinė 10 mg ezetimibo dozė 3,4 karto (2,37,9 karto) padidino vidutinį bendrą ezetimibo AUC, palyginti su kontrolinės tik ezetimibo vartojusių sveikų tiriamųjų populiacijos rodmenimis (n=17). Kito tyrimo metu pacientui po inkstų transplantacijos, kuriam buvo sunkus inkstų nepakankamumas ir kuris buvo gydytas ciklosporinu ir įvairiais kitais vaistiniais preparatais, 12 kartų padidėjo bendra ezetimibo ekspozicija, palyginti su kontrolinės tik ezetimibo vartojusių tiriamųjų grupės rodmenimis. Dviejų periodų kryžminių grupių tyrime, kuriame dalyvavo dvylika sveikų asmenų, vartojusių 20 mg ezetimibo dozę 8 dienas kartu su vienkartine 100 mg ciklosporino doze septintąją dieną, organizme ciklosporino AUC vidutiniškai padidėjo 15 % (pokytis svyravo nuo sumažėjimo 10 % iki padidėjimo 51 %), palyginti su vartojusiaisiais vien vienkartinę 100 mg ciklosporino dozę. Kontroliuojamas tyrimas, siekiant nustatyti kartu skiriamo ezetimibo poveikį pacientams po inkstų transplantacijos, vartojantiems ciklosporino, nebuvo atliktas.
Nerekomenduojami deriniai
Fibratai. Gydytojai turi žinoti apie galimą tulžies akmenligės ir tulžies pūslės ligų riziką pacientams, kartu vartojantiems ezetimibo ir fenofibrato (žr. 4.4 ir 4.8 skyrius).
Jeigu pacientui, vartojančiam ezetimibo ir fenofibrato, įtariama tulžies akmenligė, reikia ištirti tulžies pūslę ir tokį gydymą nutraukti (žr. 4.8 skyrių).
Kartu vartojamas fenofibratas ar gemfibrozilis šiek tiek padidina bendrą ezetimibo koncentraciją (atitinkamai apie 1,5 ir 1,7 karto).
Ezetimibo vartojimo su kitais fibratais tyrimų neatlikta.
Fibratai gali didint cholesterolio išsiskyrimą į tulžį ir sukelti tulžies akmenligę. Tyrimų su gyvūnais metu ezetimibas kartais didino cholesterolio kiekį tulžies pūslėje esančioje tulžyje, tačiau ne visų rūšių gyvūnams (žr. 5.3 skyrių). Negalima atmesti su terapiniu ezetimibo vartojimu susijusios akmenligės rizikos.
Gemfibrozilis ir kiti lipidų kiekį mažinantys vaistiniai preparatai. Kartu vartojant rozuvastatiną ir gemfibrozilį, dvigubai padidėjo rozuvastatino Cmax ir AUC (žr. 4.4 skyrių).
Remiantis specifinių sąveikos tyrimų duomenimis, reikšminga farmakokinetinė rozuvastatino ir fenofibrato sąveika nėra tikėtina, tačiau galima farmakodinaminė sąveika. Kartu su HMG-KoA reduktazės inhibitoriais vartojamas gemfibrozilis, fenofibratas, kiti fibratai ir lipidų kiekį mažinančiomis dozėmis ( ≥1 g per parą) vartojamas niacinas (nikotino rūgštis) didina miopatijos riziką (tikriausiai dėl to, kad net vartojami atskirai jie gali sukelti miopatiją). 10 mg/40 mg dozės kartu su fibratais vartoti negalima (žr. 4.3 ir 4.4 skyrius).
Proteazės inhibitoriai. Tikslus sąveikos mechanizmas nežinomas, tačiau kartu vartojami proteazės inhibitoriai gali smarkiai padidinti rozuvastatino ekspoziciją (žr. 1 lentelę). Farmakokinetikos tyrimo metu kartu vartojant 10 mg rozuvastatino dozę ir kombinuotąjį vaistinį preparatą, kurio sudėtyje yra du proteazės inhibitoriai (300 mg atazanaviro ir 100 mg ritonaviro), sveikiems savanoriams rozuvastatino AUC ir Cmax padidėjo atitinkamai maždaug tris ir septynis kartus. Kartu su kai kuriais proteazės inhibitorių deriniais rozuvastatino galima vartoti tik atidžiai (atsižvelgiant į tikėtiną rozuvastatino ekspozicijos padidėjimą) parinkus jo dozę (žr. 4.2 ir 4.4 skyrius bei 1 lentelę).
Pernašos baltymų inhibitoriai. Rozuvastatinas yra kai kurių pernašos baltymų, įskaitant įsiurbimo kepenyse pernešiklį OATP1B1 ir sauto pernešiklį BCRP, substratas. Kartu su rozuvastatinu vartojant vaistinių preparatų, kurie slopina šiuos pernašos baltymus, gali padidėti rozuvastatino koncentracija plazmoje ir miopatijos rizika (žr. 4.2 ir 4.4 skyrius bei 4.5 skyriaus 1 lentelę).
Kitokia sąveika
Citochromo P450 fermentų aktyvumą keičiantys vaistiniai preparatai. Tyrimų in vitro ir in vivo duomenimis, citochromo P450 fermentų rozuvastatinas neslopina ir neindukuoja. Be to, rozuvastatinas yra silpnas šių fermentų substratas. Dėl šių priežasčių sąveika su kitais vaistiniais preparatais dėl nuo citochromo P450 priklausomo metabolizmo pokyčių nėra tikėtina. Kliniškai reikšmingos rozuvastatino sąveikos su CYP2C9 ir CYP3A4 inhibitoriumi flukonazolu bei CYP2A6 ir CYP3A4 inhibitoriumi ketokonazolu nenustatyta.
Ikiklinikinių tyrimų metu nustatyta, kad ezetimibas nestimuliuoja citochromo P450 vaistinius preparatus metabolizuojančių fermentų. Kliniškai reikšmingos farmakokinetinės ezetimibo ir vaisitnių preparatų, kurių metabolizme dalyvauja citrochromai P450 1A2, 2D6, 2C8, 2C9 ir 3A4 bei N-acetiltransferazė, sąveikos nestebėta.
Antacidiniai preparatai. Kartu vartojami antacidiniai preparatai mažina ezetimibo absorbcijos greitį, tačiau biologinio prieinamumo neveikia. Manoma, kad sumažėjęs absorbcijos greitis yra kliniškai nereikšmingas.
Kartu vartojant rozuvastatiną ir antacidinę suspensiją, kurios sudėtyje yra aliuminio hidroksido ir magnio hidroksido, rozuvastatino koncentracija plazmoje sumažėjo maždaug 50 %. Toks poveikis susilpnėja, jei antacidinio preparato vartojama praėjus 2 val. po rozuvastatino pavartojimo. Šios sąveikos klinikinė reikšmė netirta.
Kolestiraminas. Kartu vartojamas kolestiraminas maždaug 55 % sumažina vidutinį bendrąjį ezetimibo (ezetimibo ir ezetimibo gliukuronido) plotą po kreive (AUC). Dėl šios sąveikos, kartu su kolestiraminu pradėjus vartoti ezetimibo, gali silpniau mažėti mažo tankio lipoproteinų cholesterolio (MTLC) kiekis (žr. 4.2 skyrių).
Antikoaguliantai, vitamino K antagonistai. Tyrimo, kuriame dalyvavo dvylika sveikų suaugusių vyrų, metu nutatyta, kad ezetimibas (po 10 mg vieną kartą per parą) reikšmingai nekeitė kartu vartojamo varfarino biologinio prieinamumo ir protrombino laiko. Vis dėlto po vaistinio preparato pateikimo į rinką buvo gauta pranešimų apie padidėjusį tarptautinį normalizuotą santykį (TNS) pacientams, pradėjusiems vartoti ezetimbo kartu su varfarinu ar fluindionu. Jei gydymas ezetimibu pradedamas vartojant varfariną, kitą kumarino antikoaguliantą ar fluindioną, reikia tinkamai stebėti TNS (žr. 4.4 skyrių).
Vitamino K antagonistų (pvz., varfarino ar kitų kumarino grupės antikoaguliantų) vartojantiems pacientams pradedant vartoti rozuvastatino (kaip ir kitų HMG-KoA reduktazės inhibitorių) arba didinant jo dozę, gali padidėti tarptautinis normalizuotas santykis (TNS). Baigus vartoti rozuvastatiną arba mažinant jo dozę, TNS gali sumažėti. Dėl to minėtais atvejais TNS rekomenduojama tinkamai stebėti.
Eritromicinas. Kartu vartojant rozuvastatiną ir eritromiciną, rozuvastatino AUC0-t sumažėjo 20 %, Cmax – 30 %. Šios sąveikos priežastis gali būti eritromicino sukeltas žarnų peristaltikos suaktyvėjimas.
Geriamieji kontraceptikai ir hormonai pakaitinei terapijai. Kartu vartojant rozuvastatiną ir geriamąjį kontraceptiką, etinilestradiolio ir norgestrelio AUC padidėjo atitinkamai 26 % ir 34 %. Parenkant geriamojo kontraceptiko dozę, reikia atsižvelgti į šį hormonų kiekio plazmoje padidėjimą. Farmakokinetikos tyrimų su moterimis, vartojančiomis rozuvastatino ir hormonų pakaitinei terapijai, neatlikta, todėl panašaus poveikio paneigti negalima. Vis dėlto klinikinių tyrimų metu daug pacienčių vartojo ir gerai toleravo šį vaistinių preparatų derinį.
Kiti vaistiniai preparatai
Remiantis specifinių sąveikos tyrimų duomenimis, kliniškai reikšminga sąveika su digoksinu nėra tikėtina. Klinikinių sąveikos tyrimų metu ezetimibas neveikė kartu vartojamų dapsono, dekstrometorfano, digoksino, geriamųjų kontraceptikų (etinilestradiolio ir levonorgestrelio), glipizido, tolbutamido ar midazolamo farmakokinetikos. Cimetidinas neveikė kartu vartojamo ezetimibo biologinio prieinamumo.
Sąveika, dėl kurios reikia koreguoti rozuvastatino dozę (taip pat žr. 1 lentelę). Jei kartu su rozuvastatinu tenka vartoti jo ekspoziciją didinančių vaistinių preparatų, būtina koreguoti rozuvastatino dozę. Didžiausią rozuvastatino paros dozę būtina parinkti taip, kad prognozuojama ekspozicija neviršytų susidarančios vartojant 40 mg rozuvastatino paros dozę, kai sąveikaujančių vaistinių preparatų nevartojama. Pvz., kartu su gemfibroziliu reikia vartoti 20 mg rozuvastatino dozę (nes prognozuojamas koncentracijos padidėjimas 1,9 karto), o su ritonaviro ir atazanaviro deriniu – 10 mg dozę (nes prognozuojamas koncentracijos padidėjimas 3,1 karto).
1 lentelė. Kartu vartojamų vaistinių preparatų įtaka rozuvastatino ekspozicijai (AUC) publikuotų klinikinių tyrimų duomenimis (mažėjančio poveikio stiprumo tvarka).
Sąveikaujančio vaistinio preparato dozavimas | Rozuvastatino dozavimas | Rozuvastatino AUC pokytis * |
---|---|---|
75200 mg ciklosporino BID, 6 mėnesius | 10 mg OD, 10 parų | 7,1 karto ↑ |
300 mg atazanaviro/100 mg ritonaviro OD, 8 paras | 10 mg, vienkartinė dozė | 3,1 karto ↑ |
400 mg lopinaviro/100 mg ritonaviro BID, 17 paras | 20 mg OD, 7 paras | 2,1 karto ↑ |
600 mg gemfibrozilio BID, 7 paras | 80 mg, vienkartinė dozė | 1,9 karto ↑ |
75 mg eltrombopago OD, 10 parų | 10 mg, vienkartinė dozė | 1,6 karto ↑ |
600 mg darunaviro/100 mg ritonaviro BID, 7 paras | 10 mg OD, 7 paras | 1,5 karto ↑ |
500 mg tipranaviro/200 mg ritonaviro BID, 11 parų | 10 mg, vienkartinė dozė | 1,4 karto ↑ |
400 mg dronedarono BID | Duomenų nėra | 1,4 karto ↑ |
200 mg itrakonazolo OD, 5 paras | 10 mg, vienkartinė dozė | **1,4 karto ↑ |
10 mg ezetimibo OD, 14 parų | 10 mg, OD, 14 parų | **1,2 karto ↑ |
700 mg fosamprenaviro/100 mg ritonaviro BID, 8 paras | 10 mg, vienkartinė dozė | ↔ |
0,3 mg aleglitazaro, 7 paras | 40 mg, 7 paras | ↔ |
140 mg silimarino TID, 5 days | 10 mg, vienkartinė dozė | ↔ |
67 mg fenofibrato TID, 7 paras | 10 mg, 7 paras | ↔ |
450 mg rifampino OD, 7 paras | 20 mg, vienkartinė dozė | ↔ |
200 mg ketokonazolo BID, 7 paras | 80 mg, vienkartinė dozė | ↔ |
200 mg flukonazolo OD, 11 parų | 80 mg, vienkartinė dozė | ↔ |
500 mg eritromicino QID, 7 paras | 80 mg, vienkartinė dozė | 28 % ↓ |
50 mg baikalino TID, 14 parų | 20 mg, vienkartinė dozė | 47 % ↓ |
* Nurodomas paprastas kartu su sąveikaujančiu vaistiniu preparatu ir atskirai vartojamo rozuvastatino koncentracijų santykis kartais arba skirtumas procentais. „↑“ rodo padidėjimą, „↔“ - nesikeitimą, „↓“ - sumažėjimą. ** Atlikti keli sąveikos tyrimai su skirtingomis rozuvastatino dozėmis. Lentelėje pateikiamas reikšmingiausias santykis. OD = kartą per parą; BID = du kartus per parą; TID = tris kartus per parą; QID = keturis kartus per parą |
Suvezen negalima vartoti nėštumo ir žindymo laikotarpiu (žr. 4.3 skyrių). Vaisingo amžiaus moterys turi vartoti tinkamas kontracepcijos priemones.
Nėštumas
Klinikinių duomenų apie ezetimibo vartojimą nėštumo metu nėra. Tyrimų su gyvūnais metu negauta duomenų apie vien ezetimibo sukeliamą tiesioginį ar netiesioginį poveikį vaikingumui, embriono ir vaisiaus vystymuisi, atsivedimui ar postnataliniam vystymuisi (žr. 5.3 skyrių).
Cholesterolis ir kitos jo biosintezės metu susidarančios medžiagos yra būtinos vaisiaus vystymuisi, todėl galima rizika, susijusi su HMG-KoA reduktazės slopinimu, nėštumo metu viršija naudą. Tyrimų su gyvūnais metu gauta nedaug duomenų apie toksinį poveikį reprodukcijai (žr. 5.3 skyrių). Jei rozuvastatino vartojanti moteris pastojo, gydymą būtina nedelsiant nutraukti
Žindymas
Tyrimai su žiurkėmis parodė, kad ezetimibo išsiskiria į patelių pieną. Ar ezetimibo išsiskiria į moters pieną, nežinoma.
Rozuvastatino išsiskiria į žiurkių pieną. Duomenų apie išsiskyrimą į moters pieną nėra (žr. 4.3 skyrių).
Vaisingumas
Klinikinių tyrimų duomenų apie ezetimibo poveikį žmogaus vaisingumui nėra. Poveikio žiurkių patinėlių ir patelių vaisingumui ezetimibas nesukėlė (žr. 5.3 skyrių).
4.7Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmusPoveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta.
Vis dėlto vairuojant ar valdant mechanizmus reikia turėti omenyje, kad buvo svaigulio atvejų.
4.8Nepageidaujamas poveikis
Saugumo duomenų santrauka
Nepageidaujamos reakcijos, apie kurias pranešta kurios nors iš sudedamųjų medžiagų (ezetimibo ar rozuvastatino), gali pasireikšti ir kaip nepageidaujamas Suvezen poveikis.
Iki 112 savaičių trukmės klinikiniuose tyrimuose vien tik 10 mg ezetimibo paros dozę vartojo 2 396 pacientai, kartu su statinais – 11 308 pacientai, kartu su fenofibratu – 185 pacientai.
Nepageidaujamos reakcijos paprastai buvo nesunkios ir laikinos. Bendras nepageidaujamo poveikio dažnis vartojant ezetimibo ir placebo buvo panašus. Ezetimibo ir placebo vartojusių tiriamųjų gydymo nutraukimo dažnis dėl nepageidaujamų reiškinių buvo panašus.
Nepageidaujamos reakcijos, pasireiškiančios vartojant rozuvastatino, paprastai būna lengvos ir laikinos. Dėl nepageidaujamų reiškinių iš kontroliuojamų klinikinių tyrimų pasitraukė mažiau kaip 4 % rozuvastatiną vartojusių pacientų.
Nepageidaujamų reakcijų santrauka lentelėje
Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažnas (≥ 1/10), dažnas (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10), nedažnas (nuo ≥ 1/1 000 iki < 1/100), retas (nuo ≥ 1/10 000 iki < 1/1000), labai retas (< 1/10 000) ir nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).
MedDRA organų sistemų klasė | Dažnis | Nepageidaujamas poveikis | ||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai |
| Tombocitopenija2 | ||||||||||||||||
Endokrininiai sutrikimai | Dažni | Cukrinis diabetas1, 2 | ||||||||||||||||
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai | Nedažni | Sumažėjęs apetitas3 | ||||||||||||||||
Psichikos sutrikimai | Nežinomas | Depresija2, 5 | ||||||||||||||||
Nervų sistemos sutrikimai |
| Galvos skausmas2, 4, svaigulys2 | ||||||||||||||||
Kraujagyslių sutrikimai | Nedažni | Karščio pylimas3, hipertenzija3 | ||||||||||||||||
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai |
| Kosulys3 | ||||||||||||||||
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai | Labai reti | Hematurija2 | ||||||||||||||||
Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai | Labai reti | Ginekomastija2 | ||||||||||||||||
Tyrimai |
|
|
1 Vartojant rozuvastatino, dažnis priklauso nuo rizikos veiksnių (gliukozės kiekis nevalgius ≥5,6 mmol/l, KMI >30 kg/m2, padidėjęs trigliceridų kiekis, buvusi hipertenzija) buvimo ar nebuvimo.
2 Duomenys apie vartojant rozuvastatiną pasireškiančias nepageidaujamas reakcijas gauti klinikinių tyrimų metu ir remiantis didele vaistinio preparato vartojimo po pateikimo į rinką patirtimi.
3 Taikant ezetimibo monoterapiją. Nepageidaujamos reakcijos, pastebėtos vartojant ezetimibo (N=2396) ir pasireiškusios dažniau nei vartojant placebo (N=1159).
4 Ezetimibo vartojant kartu su statinu. Nepageidaujamos reakcijos, pastebėtos vartojant ezetimibo kartu su statinu (N=11308) ir pasireiškusios dažniau nei vartojant vien statiną (N=9361).
5 Papildomos ezetimibo nepageidaujamos reakcijos, apie kurias duomenų gauta po vaistinio preparato pateikimo į rinką. Kadangi duomenų apie tokį nepageidaujamą poveikį gauta remiantis spontaniniais pranešimais, tikslus jų dažnis nežinomas ir negali būti apskaičiuotas.
Kaip ir vartojant kitokių HMG-KoA reduktazės inhibitorių, nepageidaujamų reakcijų dažnis turi tendenciją priklausyti nuo dozės.
Poveikis inkstams. Pacientams, gydytiems rozuvastatinu, buvo juostelės mėginiu nustatytos proteinurijos, dažniausiai kanalėlių kilmės, atvejų. Mažiau kaip 1 % pacientų, vartojusių 10 mg arba 20 mg rozuvastatino paros dozę, ir maždaug 3 % pacientų, vartojusių 40 mg rozuvastatino paros dozę, kuriuo nors metu baltymo šlapime rodmuo pakito nuo „nėra“ arba „pėdsakai“ iki „++“ arba didesnio. Be to, 20 mg paros dozę vartojusiems pacientams pastebėtas nedidelis pokyčio nuo „nėra“ arba „pėdsakai“ iki „+“ padažnėjimas. Vartojant rozuvastatiną toliau, dažniausiai proteinurija sumažėjo arba išnyko savaime. Apžvelgiant į klinikinių tyrimų duomenis ir patirtį, sukauptą po vaistinio preparato pateikimo į rinką, priežastinio ryšio tarp proteinurijos ir ūminio ar progresuojančio inkstų pažeidimo nenustatyta.
Rozuvastatino vartojantiems pacientams pastebėta hematurija. Klinikinių tyrimų duomenimis, ji pasireiškia retai.
Poveikis skelto raumenims. Vartojant bet kurią rozuvastatino paros dozę (ypač >20 mg), yra buvę skeleto raumenų pažeidimų, pvz., mialgijos, miopatijos (įskaitant miozitą) ir (retai) rabdomiolizės, atvejų.
Vartojant rozuvastatiną, yra buvę nuo dozės priklausomo KK aktyvumo padidėjimo atvejų. Dauguma atvejų buvo lengvi, besimptomiai ir laikini. Jei padidėja KK aktyvumas (>5 kartus viršija VNR), rozuvastatino vartojimą reikia nutraukti (žr. 4.4 skyrių).
Poveikis kepenims. Nedaugeliui rozuvastatino (kaip ir kitų HMG-KoA reduktazės inhibitorių) vartojusių pacientų nustatytas nuo dozės priklausomas transaminazių aktyvumo padidėjimas. Dauguma atvejų buvo lengvi, besimptomiai ir laikini.
Gautų pranešimų duomenimis, rabdomiolizė, sunkių inkstų reiškinių ir sunkių kepenų reiškinių (dauguma atvejų – padidėjęs kepenų transaminazių aktyvumas) dažniau pasireiškia vartojant 40 mg dozę.
Vartojant kai kurių statinų buvo pastebėti šie nepageidaujami reiškiniai:
- miego sutrikimai, įskaitant nemigą ir košmariškus sapnus;
- atminties netekimas;
- seksualinė disfunkcija;
- depresija;
- išskirtiniais atvejais intersticinė plaučių liga, ypač gydant ilgai (žr. 4.4 skyrių).
Laboratorinių tyrimų rodmenys
Kontroliuojamų klinikinių monoterapijos tyrimų metu kliniškai svarbus transaminazių aktyvumo serume padidėjimas (ALT ir (arba) AST ≥3 kartus didesnis už VNR, nuoseklus) vartojant ezetimibo (0,5 %) ir placebo (0,3 %) buvo panašus. Kombinuotojo gydymo tyrimų metu tokio poveikio dažnis ezetimibo vartojant su statinu buvo 1,3 %, vartojant vien statino – 0,4 %. Toks padidėjimas paprastai buvo besimptomis, nesusijęs su cholestaze, rodmenys tapo normalūs nutraukus gydymą ar jį tęsiant (žr. 4.4 skyrių).
Klinikinių tyrimų metu KFK aktyvumo padidėjimas daugiau kaip 10 kartų už VNR pasireiškė 4 iš 1 674 pacientų (0,2 %), vartojusių vieną ezetimibą, palyginti su 1 iš 786 pacientų (0,1 %), vartojusių placebą, ir 1 iš 917 pacientų (0,1 %), vartojusių ezetimibą ir statiną, palyginti su 4 iš 929 pacientų (0,4 %), vartojusių vien statiną. Su etezimibo vartojimu susijusi miopatija arba rabdomiolizė nepasireiškė dažniau, palyginti su dažniu reikšmingų kontrolinių grupių pacientams (vartojusiems placebą arba vien statiną) (žr. 4.4 skyrių).
Vaikų populiacija
Vaikų ir jaunesnių kaip18 metų paauglių gydymo Suvezen saugumas ir veiksmingumas nenustatyti (žr. 5.1 skyrių).
Rozuvastatinas. 52 savaičių trukmės klinikinio tyrimo metu rozuvastatiną vartojusiems vaikams ir paaugliams dažniau negu klinikinių tyrimų metu suaugusiems kreatinkinazės aktyvumas padidėjo iki >10 kartų viršijančio VNR, ir atsirado raumenų simptomų po fizinio krūvio ar didesnio fizinio aktyvumo (žr. 4.4 skyrių). Kitais požiūriais rozuvastatino saugumo pobūdis vaikams ir paaugliams buvo panašus kaip suaugusiems.
Ezetimibas. Klinikiniame tyrime, kuriame dalyvavo heterozigotine šeimine ar nešeimine hipercholesterolemija sirgę 610 metų vaikai (n = 138), ALT ir (arba) AST aktyvumo padidėjimas (≥3 kartus daugiau už VNR, nuoseklus) atsirado 1,1 % (1 pacientui) ezetimibu gydytų pacientų ir 0 % placebo vartojusių pacientų. KFK aktyvumo padidėjimo (≥10 kartų daugiau už VNR) atvejų nebuvo. Miopatijos atvejų nepastebėta.
Kitame klinikiniame tyrime, kuriame dalyvavo heterozigotine šeimine hipercholesterolemija sirgę 1017 metų paaugliai (n = 248), ALT ir (arba) AST aktyvumo padidėjimas (≥3 kartus daugiau už VNR, nuoseklus) atsirado 3 % (4 pacientams) ezetimibu ir simvastatinu gydytų pacientų ir 2 % (2 pacientams) vien simvastatino vartojusių pacientų. KFK aktyvumo padidėjimas (≥10 kartų daugiau už VNR) stebėtas atitinkamai 2 % (2 pacientams) ir 0 %. Miopatijos atvejų nepastebėta.
Šie tyrimai netiko retų nepageidaujamų reakcijų palyginimui.
Pranešimas apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas
vvkt.ltSvarbu pranešti apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas, pastebėtas po vaistinio preparato pateikimo į rinką, nes tai leidžia nuolat stebėti vaistinio preparato naudos ir rizikos santykį. Sveikatos priežiūros specialistai turi pranešti apie bet kokias įtariamas nepageidaujamas reakcijas, užpildę interneto svetainėje http:/// esančią formą, ir atsiųsti ją paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, faksu 8 800 20131 arba el. paštu .
4.9PerdozavimasPerdozavus reikia taikyti simptominio ir palaikomojo gydymo priemones.
Ezetimibas
Klinikinių tyrimų metu 15 sveikų asmenų gerai toleravo 14 parų vartotą 50 mg ezetimibo paros dozę, o 18 pirmine hipercholesterolemija sergančių pacientų gerai toleravo 56 paras vartotą 40 mg ezetimibo paros dozę. Vienkartinė sugirdyta 5 000 mg/kg kūno svorio ezetimibo dozė žiurkėms bei pelėms ir 3 000 mg/kg kūno svorio dozės šunims toksinio poveikio nesukėlė.
Pranešta apie nedaug ezetimibo perdozavimo atvejų, dauguma iš jų buvo nesusiję su nepageidaujamais reiškiniais. Pastebėti nepageidaujami reiškiniai nebuvo sunkūs.
Rozuvastatinas
Būtina stebėti kepenų funkciją ir KK aktyvumą. Hemodializės nauda nėra tikėtina
5.FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS5.1 Farmakodinaminės savybėsFarmakoterapinė grupė – HMG-KoA reduktazės inhibitoriai deriniuose su kitomis lipidų kiekį modifikuojančiomis medžiagomis, ATC kodas – C10BA06 rozuvastatinas ir ezetimibas
Suvezen (ezetimibas/rozuvastatinas) yra lipidų kiekį modifikuojantis vaistinis preparatas, kuris selektyviai slopina cholesterolio ir panašių augalinių sterolių absorbciją žarnyne bei slopina endogeninę cholesterolio sintezę.
Veikimo mechanizmas
Į plazmą patenka iš žarnyno absorbuotas bei endogeninės sintezės metu pagamintas cholesterolis. Suvezen sudėtyje yra ezetimibas ir rozuvastatinas, t. y. dvi lipidų kiekį mažinančios medžiagos, kurių veikimo mechanizmai papildo vienas kitą. Suvezen mažina padidėjusį bendrojo cholesterolio (bendrojo-C), MTL-C, apolipoproteino B (Apo B), trigliceridų (TG) ir ne didelio tankio lipoproteinų cholesterolio (ne DTL-C) kiekį bei didina didelio tankio lipoproteinų cholesterolio (DTL-C) kiekį, kadangi pasireiškia dvigubas poveikis: slopinama cholesterolio absorbcija ir sintezė.
Ezetimibas
Ezetimibas slopina cholesterolio absorbciją žarnyne. Ezetimibas yra aktyvus išgertas, jo veikimo mechanizmas skiriasi nuo kitų klasių cholesterolio kiekį mažinančių medžiagų (pvz., statinų, tulžies rūgštis surišančių sekvestrantų [dervų], fibro rūgšties darinių ir augalų stanolių). Ezetimibo molekulinis taikinys yra sterolių nešiklis Niemann-Pick C1-Like 1 (NPC1L1), kuris yra atsakingas už cholesterolio ir fitosterolių absorbciją žarnyne.
Ezetimibas kaupiasi plonosios žarnos gaurelių riboje ir slopina cholesterolio absorbciją, taip sumažindamas cholestrolio patekimą iš žarnyno į kepenis; statinai slopina cholesterolio sintezę kepenyse. Kartu abu šie mechanizmai papildo vienas kitą ir užtikrina cholesterolio kiekio sumažėjimą. 2 savaičių klinikinio tyrimo metu 18 pacientų, kuriems buvo hipercholesterolemija, ezetimibas cholesterolio absorbciją žarnyne nuslopino 54 %, palyginti su placebo poveikiu.
Buvo atlikta serija ikiklinikinių tyrimų cholesterolio absorbciją slopinančio ezetimibo poveikio selektyvumui nustatyti. Ezetimibas slopino [14C]-cholesterolio absorbciją, bet neveikė trigliceridų, riebalų rūgščių, tulžies rūgščių, progesterono, etinilestradiolio ar riebaluose tirpių vitaminų A ir D absorbcijos.
Epidemiologiniai tyrimai parodė, kad sergamumas ir mirštamumas nuo širdies ir kraujagyslių sistemos ligų yra tiesiogiai proporcingas bendrojo-C bei MTL-C kiekiui ir atvirkščiai proporcingas DTL-C kiekiui. Teigiamas ezetimibo poveikis sergamumui ir mirštamumui nuo širdies ir kraujagyslių sistemos ligų dar nėra įrodytas.
Kontroliuotų klinikinių tyrimų metu ezetimibas, vartojamas vienas ar kartu su statinu, reikšmingai sumažino bendrojo cholesterolio (bendrojo-C), mažo tankio lipoproteinų cholesterolio (MTL-C), apolipoproteino B (Apo B) bei trigliceridų (TG) kiekį ir padidino didelio tankio lipoproteinų cholesterolio (DTL-C) kiekį pacientams, kuriems buvo hipercholesterolemija.
Dvigubai koduoto, placebu kontroliuoto 8 savaičių tyrimo metu 769 pacientai, kuriems buvo hipercholesterolemija, jau buvo taikoma monoterapija statinu ir kurių MTL-C kiekis neatitiko Nacionalinės cholesterolio edukacinės programos (National Cholesterol Education Program, NCEP) rekomenduojamo tikslo (2,6-4,1 mmol/l [100-160 mg/dl], atsižvelgiant į pradinius duomenis), buvo atsitiktinai priskirti papildomai kartu su vartojamu statinu vartoti arba 10 mg ezetimibo, arba placebo.
Iš statinu gydomų pacientų, kurių pradinis MTL-C kiekis neatitiko tikslinio (apie 82 %), reikšmingai daugiau tiriamųjų, atsitiktinai priskirtų vartoti ezetimibo, tyrimo pabaigoje pasiekė tikslinį MTL-C kiekį, palyginti su placebo vartoti priskirtais pacientais (atitinkamai 72 % ir 19 %). Reikšmingai skyrėsi ir atitinkamas MTL-C kiekio sumažėjimas (25 % ir 4 % atitinkamai vartojant ezetimibo ir placebo). Be to, ezetimibas, papildomai pradėtas vartoti kartu su jau vartojamu statinu, reikšmingai sumažino bendrojo-C, Apo B, TG kiekį ir padidino DTL-C kiekį, palyginti su placebo poveikiu. Gydymo statinu papildymas ezetimibu ar placebu sumažino C reaktyvaus baltymo kiekio medianą nuo pradinio rodmens atitinkamai 10 % ir 0 %.
Dviejų dvigubai koduotų, atsitiktinių imčių, placebu kontroliuotų 12 savaičių trukmės klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo 1 719 pirmine hipercholesterolemija sergančių pacientų, metu 10 mg ezetimibo dozė reikšmingai sumažino bendrojo-C (13 %), MTL-C (19 %), Apo B (14 %) ir TG (8 %) kiekį bei padidino DTL-C (3 %) kiekį, palyginti su placebo poveikiu. Be to, ezetimibas neveikė riebaluose tirpių vitamino A, D ir E kiekio kraujyje bei protrombino laiko ir, kaip kiti lipidų kiekį mažinantys vaistiniai preparatai, neslopino antinksčių žievės steroidinių hormonų gamybos.
Rozuvastatinas
Rozuvastatinas selektyviai konkurenciniu būdu slopina HMG-KoA reduktazę, t, y. cholesterolio sintezės greitį ribojantį fermentą, kuris skatina 3-hidroksi-3-metilglutaril kofermento A virtimą mevalonatu (cholesterolio pirmtaku). Pagrindinė rozuvastatino poveikio vieta yra kepenys, cholesterolio kiekio sumažėjimas priklauso nuo poveikio joms.
Rozuvastatinas didina MTL receptorių skaičių kepenų ląstelių paviršiuje, todėl skatina MTL patekimą į kepenis ir katabolizmą. Be to, rozuvastatinas slopina LMTL sintezę kepenyse, todėl mažiną bendrą LMTL ir MTL dalelių skaičių.
Farmakodinaminis poveikis
Rozuvastatinas mažina padidėjusį MTL cholesterolio, bendrojo cholesterolio ir trigliceridų kiekį bei didina DTL cholesterolio kiekį. Be to, rozuvastatinas mažina ApoB, ne DTL-C, LMTL-C, LMTL-TG kiekį ir didina ApoA-I kiekį (žr. 1 lentelę). Rozuvastatinas mažina MTL-C/DTL-C, bendrojo-C/DTL-C, ne DTL-V/DTL-C ir ApoB/ApoA-I santykį.
1 lentelė. Pacientų, sergančių pirmine IIa arba IIb tipo hipercholesterolemija, reakcija į dozes (koreguotas vidutinis procentinis pokytis nuo pradinio rodmens)
Dozė | N | MTL-C | Bendrasis-C | DTL-C | TG | Ne DTL-C | ApoB | ApoA-I |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Placebas | 13 | -7 | -5 | 3 | -3 | -7 | -3 | 0 |
5 | 17 | -45 | -33 | 13 | -35 | -44 | -38 | 4 |
10 | 17 | -52 | -36 | 14 | -10 | -48 | -42 | 4 |
20 | 17 | -55 | -40 | 8 | -23 | -51 | -46 | 5 |
40 | 18 | -63 | -46 | 10 | -28 | -60 | -54 | 0 |
Pradėjus vartoti rozuvastatiną, gydomasis poveikis pasireiškia per 1 savaitę (90 % maksimalios reakcijos pasireiškia per 2 savaites). Maksimali reakcija paprastai pasireiškia per 4 savaites ir vėliau išlieka.
Rozuvastatinas yra veiksmingas, juo gydant suaugusius pacientus, sergančius hipercholesterolemija su hipertrigliceridemija arba be jos, nepriklausomai nuo rasės, lyties ir amžiaus, bei gydant specifinių populiacijų, t. y. cukriniu diabetu bei šeimine hipercholesterolemija sergančius pacientus.
Bendrais III fazės tyrimų duomenimis, rozuvastatinas veiksmingai mažina daugumos pacientų, sergančių IIa arba IIb tipo hipercholesterolemija (vidutinis pradinis MTL-C kiekis – maždaug 4,8 mmol/l), cholesterolio kiekį iki Europos aterosklerozės sąjungos (European Atherosclerosis Society, EAS; 1998) gairėse rekomenduojamos ribos; maždaug 80 % pacientų, vartojančių 10 mg dozę, MTLC kiekis pasiekė EAS numatytą tikslinę ribą (<3 mmol/l).
Didelio tyrimo, kuriame dalyvavo 435 heterozigotine šeimine hipercholesterolemija sergantys pacientai, metu rozuvastatino dozė priverstinai didinta nuo 20 mg iki 80 mg. Visomis dozėmis vartojamas rozuvastatinas palankiai veikė lipidų parametrus ir padėjo pasiekti tikslinius rodmenis. Padidinus paros dozę iki 40 mg (po 12 gydymo savaičių), MTLC kiekis sumažėjo 53 %. 33 % pacientų MTLC kiekis pasiekė EAS numatytą tikslinę ribą (<3 mmol/l).
Atviro klinikinio tyrimo, kuriame dalyvavo 42 homozigotine šeimine hipercholesterolemija sergantys pacientai, metu rozuvastatino dozė priverstinai didinta nuo 20 mg iki 80 mg ir vertinta reakcija į gydymą. Bendroje populiacijoje MTLC kiekis sumažėjo vidutiniškai 22 %.
Ezetimibas/rozuvastatinas
Klinikinis veiksmingumas
Nepakankamą statinų monoterapijos veiksmingumą (net vartojant stipriausiai veikiantį rozuvastatiną) ir ezetimibo vartojimo naudingumą patvirtina specialistų atliktas klinikinis tyrimas, kurio metu vertintas gydymo keitimo į gydymą labai veiksmingu rozuvastatinu įtaka sėkmingam lipidų kiekį mažinančiam gydymui ir kuriame dalyvavo 1385 didelės rizikos pacientai.
Iš 1385 pacientų, dalyvavusių 3 mėnesių daugiacentriame, perspektyviniame, stebėjimo neintervenciniame atvirame tyrime,1077 priklausė labai didelės rizikos grupei. 3 mėnesių gydymo laikotarpiu visoje pacientų populiacijoje bendrojo cholesterolio kiekis sumažėjo 25,2 %, MTL kiekis sumažėjo 35,0 %, trigliceridų kiekis sumažėjo 21,0 % ir DTL cholesterolio kiekis padidėjo 5,1 %. Tyrimo pabaigoje pacientų, kurių MTL cholesterolio kiekis pasiekė tikslinį (100 mg/dl), kiekis buvo 58 %, kurių DTL cholesterolio kiekis pasiekė tikslinį (40 mg/dl vyrams, 50 mg/dl moterims) - 67 % ir kurių trigliceridų kiekis pasiekė tikslinį (150 mg/dl) - 48 %.
Trumpalaikis gydymas
Kombinuotasis gydymas rozuvastatinu ir 10 mg ezetimibo doze labiau sumažino MTL cholesterolio kiekį ir leido didesnei daliai pasiekti tikslinį MTL cholesterolio kiekį. Tai buvo įrodyta atlikus klinikinį tyrimą, kuriame dalyvavę 469 pacientai atsitiktinai buvo priskirti 6 savaites vartoti vien rozuvastatino arba jo ir ezetimibo.
Rozuvastatino/ezetimibo derinys MTL cholesterolio kiekį sumažino reikšmingai daugiau nei rozuvastatinas (69,8 % ir 57,1 %, p<0,001). Kitų lipidų/lipoproteinų kiekis vartojant rozuvastatino/ezetimibo taip pat reikšmingai pagerėjo (p<0,001). Abu gydymai apskritai buvo toleruojami gerai.
Kito 6 savaičių atsitiktinių imčių, dvigubai koduoto, paralelinių grupių klinikinio tyrimo metu lygintas ezetimibo (10 mg), pradėto papildomai vartoti kartu su stabilia rozuvastatino doze, ir rozuvastatino dozės didinimo nuo 5 mg iki 10 mg ar nuo 10 mg iki 20 mg veiksmingumas ir saugumas.
Tyrimo populiaciją sudarė 440 vidutiniškai didelės ar didelės vainikinių arterijų ligos rizikos pacientų, kurių mažo tankio lipoproteinų (MTL) cholesterolio kiekis buvo didesnis nei nurodomas Nacionalinės cholesterolio edukacinės programos suaugusių gydymo grupės III (National Cholesterol Education Program Adult Treatment Panel III) rekomendacijose (<100 mg/dl, jei pacientas priklauso vidutiniškai didelės ar didelės rizikos grupei ir neserga aterosklerozine kraujagyslių liga, arba <70 mg/dl, jei pacientas priklauso didelės rizikos grupei ir serga aterosklerozine kraujagyslių liga). Apibendrinti duomenys parodė, kad gydymo stabilia 5 mg ar 10 mg rozuvastatino doze papildymas ezetimibu MTL cholesterolio kiekį sumažino 21 %, tuo tarpu rozuvastatino dozės padidinimas iki 10 mg ar 20 mg MTL cholesterolio kiekį sumažino 5,7 %. Vertinant atskirų gydymo grupių rezultatus, nustatyta, kad ezetimibas, vartojamas kartu su 5 mg rozuvastatino doze, MTL cholesterolio kiekį sumažino labiau nei 10 mg rozuvastatino dozė ir ezetimibas, vartojamas kartu su 10 mg rozuvastatino doze, MTL cholesterolio kiekį sumažino labiau nei 20 mg rozuvastatino dozė. Palyginti su rozuvastatino dozės didinimu, gydymo papildymas ezetimibu padėjo reikšmingai didesnei visų pacientų daliai pasiekti MTL cholesterolio kiekį <70 mg/dl ar <100 mg/dl ir <70 mg/dl; reikšmingai labiau sumažėjo bendrojo cholesterolio, ne didelio tankio lipoproteinų cholesterolio ir apolipoproteino B kiekis, poveikis kitiems lipidų parametrams buvo panašus. Apibendrinant, palyginti su rozuvastatino dozės dvigubinimu, gydymo stabilia 5 mg ar 10 mg rozuvastatino doze papildymas 10 mg ezetimibo doze labiau pagerino daugelį lipidų parametrų.
Ilgalaikis poveikisCholesterolio absorbcijos ir sintezės slopinimas vienu metu užtikrina stabilų ir didelį MTL-C kiekio sumažėjimą. Vainikinių arterijų liga sergantys pacientai, kurių MTL-C kiekis po gydymo 10 mg atorvastatino ar 2,5 rozuvastatino paros doze buvo ≥70 mg/dl, atsitiktinai buvo priskirti 52 savaites vartoti arba 10 mg ezetimibo paros dozę ir statiną (n = 78) arba dvigubą statino dozę (n = 72). Ezetimibo ir statino vartojusiųjų grupėje pasireiškė didesnis MTL-C kiekio sumažėjimas, kuris išliko iki 52 savaitės, o dvigubą statino dozę vartojusiųjų grupėje MTL-C kiekis po 12 savaičių vėl padidėjo.
Vaikų populiacija
Europos vaistų agentūra atleido nuo įpareigojimo pateikti Suvezen tyrimų su visais vaikų populiacijos pogrupiais duomenis padidėjusio cholesterolio kiekio mažinimo indikacijai (vartojimo vaikams informacija pateikiama 4.2 skyriuje).
5.2Farmakokinetinės savybėsReikšmingos farmakokinetinės sąveikos tarp dviejų šio fiksuotos dozės derinio sudedamųjų medžiagų nepasireiškia.
Vidutiniai bendrieji ezetimibo ir rozuvastatino AUC ir Cmax rodmenys nesiskyrė taikant monoterapiją ar kartu vartojant 10 mg rozuvastatino ir 10 mg ezetimibo dozę.
Absorbcija
Ezetimibas
Išgertas ezetimibas greitai absorbuojamas ir ekstensyviai konjuguojamas į farmakologiškai aktyvų fenolio gliukuronidą (ezetimibo gliukuronidą). Vidutinė didžiausia ezetimibo gliukuronido koncentracija (Cmax) plazmoje susidaro per 12 val., ezetimibo – per 412 val. Absoliutaus ezetimibo biologinio prieinamumo nustatyti negalima, nes medžiaga praktiškai netirpsta skystose terpėse, tinkamose sušvirkšti.
Kartu vartojamas maistas (labai riebus ar neriebus) neveikė geriamojo ezetimibo, kai jo buvo vartota 10 mg ezetimibo tablečių pavidalu, biologinio prieinamumo. Ezetimibą galima vartoti valgant ar nevalgius.
Rozuvastatinas
Po vaistinio preparato išgėrimo didžiausia rozuvastatino koncentracija plazmoje susidaro maždaug po 5 val. Absoliutus biologinis prieinamumas yra maždaug 20 %.
Pasiskirstymas
Ezetimibas
Prie žmogaus plazmos baltymų prisijungia atitinkamai 99,7 % ir 8892 % ezetimibo ir ezetimibo gliukuronido.
Rozuvastatinas
Rozuvastatinas ekstensyviai kaupiamas kepenyse, t. y. pagrindinėje cholesterolio sintezės ir MTLC klirenso vietoje. Rozuvastatino pasiskirstymo tūris yra maždaug 134 l. Maždaug 90 % rozuvastatino būna prisijungusio prie plazmos baltymų, daugiausia albumino.
Biotransformacija
Ezetimibas
Ezetimibas daugiausia metabolizuojamas plonojoje žarnoje ir kepenyse vykstant konjugacijai su gliukuronidu (II fazės reakcija) ir po to išsiskiria į tulžį. Visų tirtų rūšių gyvūnų organizme oksidacinis metabolizmas (I fazės reakcija) buvo minimalus. Ezetimibas ir ezetimibo gliukuronidas yra pagrindinės su vaistiniu preparatu susijusios medžiagos, kurių randama plazmoje ir kurios sudaro atitinkamai 1020 % ir 8090 % viso vaistinio preparato kiekio plazmoje. Ir ezetimibas, ir ezetimibo gliukuronidas lėtai pasišalina iš plazmos, jiems būdinga reikšminga enterohepatinė cirkuliacija. Ezetimibo ir ezetimibo gliukuronido pusinės eliminacijos laikas yra maždaug 22 val.
Rozuvastatinas
Metabolizuojama nedidelė rozuvastatino dalis (madaug 10 %). Metabolizmo tyrimais in vitro, naudojant žmogaus kepenų ląsteles, nustatyta, kad rozuvastatinas yra silpnas citochromo P450 fermentų sistemos substratas. Daugiausiai rozuvastatino metabolizme dalyvauja CYP2C9, mažiau – CYP2C19, CYP3A4 ir CYP2D6. Pagrindiniai identifikuoti metabolitai yra N-desmetilintas ir laktoninis metabolitai. N-desmetilinto metabolito aktyvumas yra maždaug 50 % mažesnis negu rozuvastatino, o laktoninis metabolitas laikomas kliniškai neaktyviu. Rozuvastatinas cirkuliuojančios HMG-KoA reduktazės aktyvumą sumažina daugiau kaip 90 %.
Eliminacija
Ezetimibas
Žmonių, išgėrusių 14C-ezetimibo (20 mg), plazmoje bendrasis ezetimibo kiekis sudarė maždaug 93 % bendrojo radioaktyvumo. Maždaug 78 % ir 11 % pavartoto radioaktyvumo nustatyta atitinkamai išmatose ir šlapime per 10 parų rinkimo laikotarpį. Po 48 valandų plazmoje radioaktyvumo nenustatyta.
Rozuvastatinas
Maždaug 90 % rozuvastatino dozės nepakitusiu pavidalu (absorbuota arba neabsorbuota veiklioji medžiaga) išsiskiria su išmatomis, likusioji dalis išskiriama su šlapimu. Maždaug 5 % dozės nepakitusiu pavidalu išsiskiria su šlapimu. Rozuvastatino pusinės eliminacijos laikas plazmoje yra maždaug 19 val. Vartojant didesnes dozes, pusinės eliminacijos laikas nepailgėja. Rozuvastatino plazmos klirenso geometrinis vidurkis yra maždaug 50 l/val. (variacijos koeficientas – 21,7 %). Rozuvastatino (kaip ir kitų HMG-KoA reduktazės inhibitorių) kaupimuisi kepenyse svarbus membranos nešiklis OATP-C. Be to, šis nešiklis svarbus rozuvastatino eliminacijai per kepenis.
Tiesinis pobūdis
Rozuvastatino sisteminė ekspozicija didėja proporcingai dozei. Vartojant kartotines paros dozes, farmakokinetikos parametrai nekinta.
Ypatingos populiacijos
Sutrikusi kepenų funkcija
Ezetimibas
Pacientams, kuriems buvo lengvas kepenų nepakankamumas (5 – 6 balai pagal Child Pugh), po vienkartinės 10 mg ezetimibo dozės pavartojimo vidutinis bendras ezetimibo AUC padidėjo maždaug 1,7 karto, palyginti su sveikų asmenų rodmeniu. 14 dienų kartotinių dozių (10 mg) tyrimo metu tiriamiesiems, kuriems buvo vidutinio sunkumo kepenų nepakankamumas (79 balai pagal Child Pugh), vidutinis bendras ezetimibo AUC padidėjo maždaug 4 kartus 1-ąją ir 14-ąją dienomis, palyginti su sveikų asmenų rodmenimis. Pacientams, kuriems yra lengvas kepenų nepakankamumas, dozės koreguoti nereikia. Dėl nežinomo padidėjusios ezetimibo ekspozicijos poveikio pacientams, kuriems yra vidutinio sunkumo ar sunkus (> 9 balai pagal Child Pugh) kepenų nepakankamumas, ezetimibo vartoti nerekomenduojama (žr. 4.4 skyrių).
Rozuvastatinas
Tirti įvairaus laipsnio kepenų funkcijos sutrikimu sergantys pacientai. Kai įvertinimas pagal Child-Pugh buvo 7 arba mažesnis, sisteminės rozuvastatino ekspozicijos padidėjimo nenustatyta. Dviem tiriamiesiems, kurių įvertinimas pagal Child-Pugh buvo atitinkamai 8 ir 9, organizme nustatyta bent 2 kartus didesnė rozuvastatino sisteminė ekspozicija, palyginti su pacientais, kurių Child-Pugh įvertinimas buvo mažesnis. Rozuvastatino vartojimo pacientams, kurių įvertinimas pagal Child-Pugh yra didesnis kaip 9, patirties nėra.
Sutrikusi inkstų funkcija
Ezetimibas
Po vienkartinės 10 mg ezetimibo dozės pavartojimo pacientų, kurie sirgo sunkia inkstų liga (n = 8, vidutinis kreatinino klirensas ≤30 ml/min./1,73 m2), vidutinis bendras ezetimibo AUC padidėjo maždaug 1,5 karto, palyginti su sveikų asmenų rodmeniu (n = 9). Toks poveikis laikomas kliniškai nereikšmingu. Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, dozės koreguoti nereikia.
Dar vienam šio tyrimo pacientui (po inkstų transplantacijos ir vartojančiam daug vaistinių preparatų, įskaitant ciklosporiną) nustatyta 12 kartų didesnė bendra ezetimibo ekspozicija.
Rozuvastatinas
Tiriant įvairaus laipsnio inkstų funkcijos sutrikimu sergančius pacientus nustatyta, kad lengvo ir vidutinio sunkumo inkstų ligos neturi įtakos rozuvastatino bei N-desmetilinto metabolito koncentracijai plazmoje. Sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu (kreatinino klirensas <30 ml/min.) sergančių pacientų plazmoje nustatyta 3 kartus didesnė rozuvastatino ir 9 kartus didesnė N-desmetilinto metabolito koncentracija. Palyginti su sveikų savanorių rodmenimis, rozuvastatino pusiausvyrinė koncentracija hemodializuojamų pacientų plazmoje buvo maždaug 50 % didesnė negu sveikų savanorių plazmoje.
Amžius ir lytis
Ezetimibas
Senyvų (≥65 metų) asmenų plazmoje bendra ezetimibo koncentracija yra maždaug 2 kartus didesnė negu jaunų (1845 metų) pacientų plazmoje. Ezetimibu gydytų senyvų ir jaunesnių pacientų MTL-C kiekio sumažėjimas ir gydymo saugumas yra panašus. Vadinasi, senyviems pacientams dozės koreguoti nereikia.
Bendra ezetimibo koncentracija moterų plazmoje yra šiek tiek (maždaug 20 %) didesnė negu vyrų plazmoje. Ezetimibu gydomų moterų ir vyrų MTL-C kiekio sumažėjimas ir gydymo saugumas yra panašūs. Vadinasi, dozės koreguoti atsižvelgiant į lytį nereikia.
Rozuvastatinas
Amžius ir lytis kliniškai reikšmingos įtakos rozuvastatino farmakokinetikai suaugusiųjų organizme neturi.
Rasė
Rozuvastatinas
Farmakokinetikos tyrimai parodė, kad AUC ir Cmax mediana azijiečiams (japonams, kinams, filipiniečiams, vietnamiečiams ir korėjiečiams) būna maždaug 2 kartus didesnė negu europidams. Azijiečiams indams AUC ir Cmax mediana būna maždaug 1,3 karto didesnė. Populiacinė farmakokinetikos analizė kliniškai reikšmingų farmakokinetikos skirtumų europidų ir juodaodžių rasės pacientų organizme neparodė.
Genetinis polimorfizmas
Rozuvastatinas
HMG-KoA reduktazės inhibitorių, įskaitant rozuvastatiną, dispozicijoje dalyvauja pernašos baltymai OATP1B1 ir BCRP. Pacientams, kuriems būdingas SLCO1B1 (OATP1B1) ir (arba) ABCG2 (BCRP) genetinis polimorfizmas, yra rozuvastatino ekspozicijos padidėjimo rizika. Genotipai SLCO1B1 c.521CC ir ABCG2 c.421AA (individualus polimorfizmas) yra susiję su atitinkamai maždaug 1,7 karto ir 2,4 karto didesne rozuvastatino ekspozicija (AUC), palyginti su ekspozicija, kai būna SLCO1B1 c.521TT arba ABCG2 c.421CC genotipai. Specifinis genotipų nustatymas nėra taikomas klinikinėje praktikoje, tačiau jei žinoma, kad pacientui būdingas tokio tipo polimorfizmas, jam rekomenduojama skirti vartoti mažesnę rozuvastatino paros dozę.
5.3Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenysEzetimibo vartojimo kartu su statinais tyrimai parodė, kad toksinis poveikis iš esmės atspindi paprastai su statinais susijusį poveikį. Tam tikras toksinis poveikis buvo stipresnis, nei būna vartojant vien statinų. Tai susiję su farmakokinetine ir farmakodinamine sąveika kombinuotojo gydymo metu. Tokios sąveikos klinikinių tyrimų metu neatsirado. Miopatija pasireiškė tik žiurkėms, vartojusioms dozes, kurios keletą kartų buvo didesnės už žmogaus gydomąją dozę (statinų AUC buvo didesnis maždaug 20 kartų, veikliųjų metabolitų AUC – 5002000 kartų).
Ezetimibo vartojimas kartu su statinais teratogeninio poveikio žiurkėms nesukėlė. Vaikingoms triušių patelėms pasireiškė nedidelis skeleto deformacijų skaičius (aptirpę krūtininiai ir uodeginiai slanksteliai, sumažėjęs uodeginių slankstelių skaičius).
Atliekant tyrimų in vivo ir in vitro seriją, kai ezetimibo buvo vartojama vieno ar kartu su statinu, genotoksinio poveikio nestebėta.
Ezetimibas
Ezetimibo lėtinio toksinio poveikio tyrimų su gyvūnais metu toksinio poveikio organų taikinių nenustatyta. Šunų, keturias savaites vartojusių ezetimibo (≥0,03 mg/kg kūno svorio per parą), tulžies pūslės tulžyje cholesterolio koncentracija buvo padidėjusi 2,53,5 karto. Vis dėlto per vienerių metų tyrimą, kurio metu šunys vartojo iki 300 mg/kg kūno svorio paros dozę, tulžies akmenų atsiradimas ar kitoks poveikio hepatobiliarinei sistemai nepadažnėjo. Šių duomenų reikšmė žmogui nežinoma. Negalima atmesti su terapiniu ezetimibo vartojimu susijusios akmenligės rizikos.
Ilgalaikiai ezetimibo kancerogeninio poveikio tyrimai buvo neigiami.
Ezetimibas neveikė žiurkių patinų ir patelių vaisingumo, nesukėlė teratogeninio poveikio žiurkėms ir triušiams bei neveikė prenatalinio ir postnatalinio vystymosi. Kartotinėmis 1 000 mg/kg kūno svorio paros dozėmis vartotas ezetimibas prasiskverbė pro vaikingų žiurkių ir triušių placentos barjerą.
Rozuvastatinas
Įprastų farmakologinio saugumo, genotoksiškumo ir galimo kancerogeniškumo ikiklinikinių tyrimų duomenys specifinio pavojaus žmogui nerodo. Specialių poveikio hERG tyrimų neatlikta. Nepageidaujamos reakcijos, kurių nepastebėta klinikinių tyrimų metu, bet pasireiškė gyvūnams, esant panašiai į klinikinę ekspozicijai, yra kartotinių dozių toksinio poveikio tyrimų metu nustatyti (tikėtina, sukelti rozuvastatino farmakologinio poveikio) pelių ir žiurkių kepenų histopatologiniai pokyčiai bei silpnesnis poveikis šunų (bet ne beždžionių) tulžies pūslei. Be to, stebėtas didesnių dozių toksinis poveikis beždžionių ir šunų sėklidėms. Nustatytas toksinis poveikis žiurkių reprodukcijai: mažesnis jauniklių vados dydis, svoris ir išgyvenimas, kai vartota vaikingai patelei toksinė dozė, o sisteminė ekspozicija kelis kartus viršijo terapinę.
6.FARMACINĖ INFORMACIJA6.1Pagalbinių medžiagų sąrašasSuvezen 10 mg/10 mg:
Tabletės šerdis
Laktozė monohidratas
Mikrokristalinė celiuliozė
Natrio laurilsulfatas
Povidonas 25
Koloidinis silicio dioksidas
Kroskarmeliozės natrio druska
Magnio stearatas
Tabletės plėvelė
Hipromeliozė 2910/5
Makrogolis 6000
Titano dioksidas (E-171)
Talkas
Suvezen 10 mg/20 mg:
Tabletės šerdis
Laktozė monohidratas
Mikrokristalinė celiuliozė
Natrio laurilsulfatas
Povidonas 25
Koloidinis silicio dioksidas
Kroskarmeliozės natrio druska
Magnio stearatas
Tabletės plėvelė
Hipromeliozė 2910/5
Makrogolis 6000
Titano dioksidas (E-171)
Talkas
Geltonasis geležies oksidas (E-172)
Suvezen 10 mg/40 mg:
Tabletės šerdis
Laktozė monohidratas
Mikrokristalinė celiuliozė
Natrio laurilsulfatas
Povidonas 25
Koloidinis silicio dioksidas
Kroskarmeliozės natrio druska
Magnio stearatas
Tabletės plėvelė
Hipromeliozė 2910/5
Makrogolis 6000
Titano dioksidas (E-171)
Talkas
Raudonasis geležies oksidas (E-172)
6.2NesuderinamumasDuomenys nebūtini.
6.3Tinkamumo laikas2 metai.
6.4Specialios laikymo sąlygosLaikyti žemesnėje kaip 30 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.
6.5Talpyklės pobūdis ir jos turinysOPA/aliuminio/PVC/aliuminio lizdinės plokštelės, popierinė dėžutė.
Pakuotės dydis: 28, 30, 84, 90 plėvele dengtų tablečių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
6.6Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkytiNesuvartotą vaistinį preparatą ar atliekas reikia tvarkyti laikantis vietinių reikalavimų.
7.RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJASZentiva k.s.
U kabelovny 130
Dolní Měcholupy
102 37 Praha 10
Čekija
8.RINKODAROS PAŽYMĖJIMO NUMERIS (-IAI)Suvezen 10 mg/10 mg
N28 – LT/1/14/3623/001
N30 – LT/1/14/3623/002
N84 – LT/1/14/3623/003
N90 – LT/1/14/3623/004
Suvezen 10 mg/20 mg
N28 – LT/1/14/3623/005
N30 – LT/1/14/3623/006
N84 – LT/1/14/3623/007
N90 – LT/1/14/3623/008
Suvezen 10 mg/40 mg
N28 – LT/1/14/3623/009
N30 – LT/1/14/3623/010
N84 – LT/1/14/3623/011
N90 – LT/1/14/3623/012
9.RINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO DATARinkodaros teisė pirmą kartą suteikta 2014 m. spalio mėn. 8 d.
10.TEKSTO PERŽIŪROS DATA2014 m. spalio mėn. 8 d.
http://www.vvkt.ltIšsami informacija apie šį vaistinį preparatą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyjeII PRIEDAS
RINKODAROS SĄLYGOS
A.GAMINTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ
B.TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI
A.GAMINTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ
Gamintojo (-ų), atsakingo (-ų) už serijų išleidimą, pavadinimas (-ai) ir adresas (-ai)
Zentiva k.s.
U kabelovny 130
Dolní Měcholupy
102 37 Praha 10
Čekija
arba
S.C. Zentiva S.A.
B-dul Theodor Pallady nr.50
sector 3, Bucuresti cod 032266
Rumunija
Su pakuote pateikiamame lapelyje nurodomas gamintojo, atsakingo už konkrečios serijos išleidimą, pavadinimas ir adresas.
B.TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI
Receptinis vaistinis preparatas.
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS
KARTONO DĖŽUTĖ
1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Suvezen 10 mg/10 mg plėvele dengtos tabletės
Suvezen 10 mg/20 mg plėvele dengtos tabletės
Suvezen 10 mg/40 mg plėvele dengtos tabletės
Ezetimibum/Rosuvastatinum
2.VEIKLIOJI (-IOS) MEDŽIAGA (-OS) IR JOS (-Ų) KIEKIS (-IAI)
Suvezen 10 mg/10 mg: Kiekvienoje tabletėje yra 10 mg ezetimibo ir 10 mg rozuvastatino (rozuvastatino kalcio druskos pavidalu).
Suvezen 10 mg/20 mg: Kiekvienoje tabletėje yra 10 mg ezetimibo ir 20 mg rozuvastatino (rozuvastatino kalcio druskos pavidalu).
Suvezen 10 mg/40 mg: Kiekvienoje tabletėje yra 10 mg ezetimibo ir 40 mg rozuvastatino (rozuvastatino kalcio druskos pavidalu).
3.PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS
Sudėtyje yra laktozės monohidrato.
Daugiau informacijos pateikta pakuotės lapelyje.
4.FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE
Plėvele dengta tabletė
28 tabletės
30 tablečių
84 tabletės
90 tablečių
5.VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)
Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.
6.SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASTEBIMOJE IR NEPASIEKIAMOJE VIETOJE
Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
7.KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)
8.TINKAMUMO LAIKAS
Tinka iki {mm/MMMM}
9.SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS
Laikyti žemesnėje kaip 30 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.
10.SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)
Nesuvartotą vaistinį preparatą grąžinkite į vaistinę.
11.rINKODARos TEISĖS turėtojo PAVADINIMAS IR ADRESAS
Zentiva k.s.
U kabelovny 130
Dolní Měcholupy
102 37 Praha 10
Čekija
12.RINKODAROS PAŽYMĖJIMO NUMERIS (-IAI)
Suvezen 10 mg/10 mg
N28 – LT/1/14/3623/001
N30 – LT/1/14/3623/002
N84 – LT/1/14/3623/003
N90 – LT/1/14/3623/004
Suvezen 10 mg/20 mg
N28 – LT/1/14/3623/005
N30 – LT/1/14/3623/006
N84 – LT/1/14/3623/007
N90 – LT/1/14/3623/008
Suvezen 10 mg/40 mg
N28 – LT/1/14/3623/009
N30 – LT/1/14/3623/010
N84 – LT/1/14/3623/011
N90 – LT/1/14/3623/012
13.SERIJOS NUMERIS
Serija
14.PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA
Receptinis vaistinis preparatas.
15.VARTOJIMO INSTRUKCIJA
16.INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU
Suvezen 10 mg/10 mg
Suvezen 10 mg/20 mg
Suvezen 10 mg/40 mg
MINIMALI INFORMACIJA ANT LIZDINIŲ PLOKŠTELIŲ ARBA DVISLUOKSNIŲ JUOSTELIŲ
LIZDINĖ PLOKŠTELĖ
1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Suvezen 10 mg/10 mg plėvele dengtos tabletės
Suvezen 10 mg/20 mg plėvele dengtos tabletės
Suvezen 10 mg/40 mg plėvele dengtos tabletės
Ezetimibum/Rosuvastatinum
2.rinkodaros teisės turėtojo pavadinimas
ZENTIVA logo
3.TINKAMUMO LAIKAS
EXP {mm/MMMM}
4.SERIJOS NUMERIS
Lot
5.KITA
B. PAKUOTĖS LAPELIS
Pakuotės lapelis: informacija pacientuiSuvezen 10 mg/10 mg plėvele dengtos tabletės
Suvezen 10 mg/20 mg plėvele dengtos tabletės
Suvezen 10 mg/40 mg plėvele dengtos tabletės
Ezetimibas/Rozuvastatinas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
-Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
- 1.Kas yra Suvezen ir kam jis vartojamas
- 2.Kas žinotina prieš vartojant Suvezen
- 3.Kaip vartoti Suvezen
- 4.Galimas šalutinis poveikis
- 5.Kaip laikyti Suvezen
- 6.Pakuotės turinys ir kita informacija
Vienoje Suvezen tabletėje yra dvi skirtingos veikliosios medžiagos. Viena veiklioji medžiaga yra rozuvastatinas, priklausantis statinais vadinamų vaistų grupei, kita veiklioji medžiaga yra ezetimibas.
Suvezen yra vaistas, vartojamas bendrojo cholesterolio, „blogojo“ cholesterolio (MTL cholesterolio) ir riebalinių medžiagų, vadinamų trigliceridais, kiekiui kraujyje mažinti. Be to, Suvezen didina „gerojo“ cholesterolio (DTL cholesterolio) kiekį. Šis vaistas yra skirtas vartoti pacientams, kurie cholesterolio kiekio negali kontroliuoti vien dieta. Vartojant šio vaisto, būtina toliau laikytis cholesterolio kiekį mažinančios dietos.
Suvezen cholesterolio kiekį mažina dviem būdais. Jis mažina cholesterolio pasisavinimą iš virškinimo trakto bei cholesterolio gamybą Jūsų organizme. Suvezen nepadeda sumažinti kūno svorio.
Suvezen vartojama dietai papildyti, jei:
- cholesterolio kiekis kraujyje yra padidėjęs (yra pirminė hipercholesterolemija [heterozigotinė šeiminė ir nešeiminė]),
- ir dėl to Jūs vartojate statino ir ezetimibo atskiromis tabletėmis;
- sergate įgimta liga (homozigotine šeimine hipercholesterolaemija), kuri pasireiškia cholesterolio kiekio padidėjimu kraujyje. Gali reikėti vartoti ir kitokių vaistų.
- Didelis cholesterolio kiekis daugumos žmonių savijautos neveikia, kadangi nebūna jokių simptomų. Vis dėlto negydant tai gali sukelti riebalų kaupimąsi kraujagyslių sienelėse ir kraujagyslių susiaurėjimą.
- Kartais susiaurėjusios kraujagyslės gali užsikimšti ir dėl to gali sutrikti širdies ar smegenų kraujotaka ir ištikti širdies priepuolis ar insultas. Koregavus cholesterolio kiekį, gali sumažėti širdies priepuolio, insulto ar susijusių sveikatos problemų rizika.
- Net cholesterolio kiekiui tapus tinkamu, Suvezen reikia vartoti toliau, kadangi jis padeda išvengti naujo cholesterolio kiekio padidėjimo ir riebalų sankaupų susidarymo.
- Vis dėlto šio vaisto vartojimą reikia nutraukti, jei tai nurodo gydytojas arba pastojate.
- jeigu yra alergija ezetimibui, rozuvastatinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu yra kepenų sutrikimų;
- jeigu esate nėščia arba žindote krūtimi. Jei vartodama Suvezen pastosite, nedelsdama nutraukite jo vartojimą ir kreipkitės į gydytoją. Moterys gydymo Suvezen metu turi saugotis nuo pastojimo naudodamos tinkamas kontracepcijos priemones;
- jeigu yra sunkių inkstų sutrikimų;
- jeigu pasireiškia pasikartojantis ar neaiškios priežasties sukeltas raumenų maudimas ar skausmas (miopatija);
- jeigu vartojate vaisto, vadinamo ciklosporinu (jo vartojama, pvz., po organų persodinimo).
Jei bet kuri paminėta būklė Jums tinka arba abejojate, grįžkite pas savo gydytoją ir dar kartą pasitarkite.
Be to, Suvezen 10 mg/40 mg (didžiausios dozės) vartoti negalima:
- jeigu yra vidutinio sunkumo inkstų sutrikimų (jei abejojate, pasitarkite su gydytoju);
- jeigu Jūsų skydliaukė neveikia tinkamai (yra hipotiroidizmas);
- jeigu buvo pasireiškęs pasikartojantis ar neaiškios priežasties sukeltas raumenų maudimas ar skausmas, anksčiau Jums ar Jūsų kraujo giminaičiams buvo raumenų sutrikimų arba Jums kitų cholesterolio kiekį mažinančių vaistų vartojimo metu buvo atsiradę raumenų sutrikimų;
- jeigu reguliariai vartojate daug alkoholio;
- jeigu esate azijietis (japonas, kinas, filipinietis, vietnamietis, korėjietis ar indas);
- jei cholesterolio kiekiui mažinti vartojate kitų vaistų, vadinamų fibratais (žr. skyrių „Kiti vaistai ir Suvezen“).
Jei bet kuri paminėta būklė Jums tinka arba abejojate, grįžkite pas savo gydytoją ir dar kartą pasitarkite.
- Pasakykite gydytojui apie visas medicinines Jūsų būkles, įskaitant alergiją.
- Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Suvezen:
- jeigu vartojate daug alkoholio arba esate sirgęs kepenų liga. Suvezen gali Jums netikti;
- jeigu buvo pasireiškęs pasikartojantis ar neaiškios priežasties sukeltas raumenų maudimas ar skausmas, anksčiau Jums ar Jūsų kraujo giminaičiams buvo raumenų sutrikimų arba Jums kitų cholesterolio kiekį mažinančių vaistų vartojimo metu buvo atsiradę raumenų sutrikimų. Nedelsdami pasakykite savo gydytojui, jei atsiranda neaiškios priežasties sukeltas raumenų maudimas ar skausmas, ypač jei tuo metu jaučiatės blogai ar karščiuojate. Be to, pasakykite savo gydytojui arba vaistininkui, jei yra nuolatinis raumenų silpnumas;
- jeigu Jūsų skydliaukė neveikia tinkamai;
- jeigu sergate sunkiu kvėpavimo nepakankamu;
- jeigu vartojate vaistų nuo ŽIV infekcijos, pvz., ritonaviro su lopinaviru ir (arba) atazanaviru (žr. skyrių „Kiti vaistai ir Suvezen“);
- jeigu esate vyresnis kaip 70 metų (gydytojas turės parinkti Jums tinkamą pradinę Suvezen dozę);
- jei cholesterolio kiekiui mažinti vartojate kitų vaistų, vadinamų fibratais (žr. skyrių „Kiti vaistai ir Suvezen“);
- jeigu Jums bus atliekama operacija. Gali reikėti trumpam nutraukti Suvezen vartojimą;
- jeigu esate kilęs iš Azijos (japonas, kinas, filipinietis, vietnamietis, korėjietis ar indas). Gydytojas turės parinkti Jums tinkamą pradinę Suvezen dozę.
Jei sergate cukriniu diabetu arba turite padidėjusią riziką juo susirgti, gydytojas atidžiai stebės Jūsų būklę gydymo šiuo vaistu metu. Diabeto rizika gali būti didesnė, jei yra padidėjęs cukraus ar riebalų kiekis Jūsų kraujyje, turite antsvorį arba padidėjusį kraujospūdį.
- Statinai gali veikti nedaugelio žmonių kepenų veiklą. Toks poveikis nustatomas paprastu tyrimu nustatant padidėjusį kepenų fermentų aktyvumą kraujyje. Dėl šios priežasties gydytojas reguliariai atlikinės šį kraujo tyrimą (kepenų funkcijos testą) gydymo Suvezen metu. Svarbu atvykti pas gydytoją numatytiems laboratoriniams tyrimams.
- Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ypač svarbu pasakyti gydytojui, jei vartojate bet kurį iš toliau išvardytų vaistų.
- Ciklosporinas (vaistas, kurio dažnai vartojama po organų persodinimo). Suvezen negalima vartoti gydymo ciklosporinu metu.
- Kraujo krešulių susidarymą slopinantys vaistai, pvz., varfarinas, fenprokumonas, acenokumarolis ar fluindionas (antikoaguliantai).
- Kolestiraminas (cholesterolio kiekį mažinantis vaistas), kadangi jis keičia Suvezen poveikį.
- Fibratai, pvz., gemfibrozilis, fenofibratas (vaistai cholesterolio kiekiui mažinti). Nevartokite Suvezen 10 mg/40 mg plėvele dengtų tablečių kartu su fibratu.
- Nevirškinimui šalinti skirti vaistai, kurių sudėtyje yra aliuminio ir magnio (jų vartojama skrandžio rūgščiai neutralizuoti).
- Eritromicinas (antibiotikas).
- Geriamieji kontraceptikai ar pakaitinės hormonų terapijos vaistai.
- Ritonaviras su lopinaviru ir (arba) atazanaviru (jų vartojama gydant ŽIV infekciją, žr. poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).
Be to, turite pasakyti bet kuriam Jums naujo vaisto skiriančiam gydytojui, kad vartojate Suvezen.
- Jei reguliariai vartojate daug alkoholio, Suvezen 10 mg/40 mg plėvele dengtų tablečių (didžiausios dozės) vartoti negalima.
- Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
- Nevartokite Suvezen, jeigu esate nėščia, bandote pastoti arba manote, kad galbūt esate nėščia. Jei vartodama Suvezen pastosite, nedelsdama nutraukite jo vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.
- Nevartokite Suvezen, jeigu žindote krūtimi, kadangi nežinoma, ar šio vaisto patenka į moters pieną.
Vartojimas vaikams ir paaugliams
- Suvezen netinka vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams.
- Nėra tikėtina, kad Suvezen trikdytų gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus. Vis dėlto reikia turėti omenyje, kad kai kuriems žmonėms po Suvezen pavartojimo pasireiškia svaigulys.
- Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
- Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Tokios dietos būtina laikytis gydymo Suvezen metu.
- Jūsų gydytojas, atsižvelgdamas į esamą gydymą ir Jūsų asmeninę riziką, nuspręs, kokio stiprumo tabletės Jums tinka.
- Dozė yra viena Suvezen tabletė, ji geriama kartą per parą.
- Suvezen netinka vartoti gydymui pradėti. Pradėti gydymą ar, jei reikia, koreguoti dozę reikia atskirais veikliųjų medžiagų preparatais ir, nustačius tinkamas dozes, gydymą galima pakeisti atitinkamo stiprumo Suvezen.
- Didžiausia rozuvastatino paros dozė yra 40 mg. Ją galima vartoti tik pacientams, kurių kraujyje cholesterolio kiekis yra didelis bei yra didelė širdies priepuolio ar insulto rizika ir kurių cholesterolio kiekis nesumažėja pakankamai vartojant 20 mg dozę.
- Stenkitės gerti tabletę kasdien tuo pačiu metu (tai padės prisiminti, kada reikia išgerti vaistą). Suvezen galima vartoti valgant arba nevalgius.
- Jei gydytojas Suvezen Jums skyrė vartoti kartu su kolestiraminu ar kitu tulžies rūgštis sujungiančiu preparatu (vaistu cholesterolio kiekiui mažinti), Suvezen turite vartoti likus mažiausiai 2 valandoms iki tulžies rūgštis sujungiančio preparato vartojimo arba praėjus 4 valandoms po jo.
- Reguliarus cholesterolio kiekio tikrinimas
- Svarbu reguliariai lankytis pas gydytoją, kad jis galėtų patikrinti, ar cholesterolio kiekis Jūsų kraujyje tapo tinkamas ir toks išlieka. Gydytojas gali nuspręsti didinti dozę iki Jums reikiamos.
- Kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką.
- Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
- Cholesterolio kiekis gali vėl padidėti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
- Nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją, jei Jums atsiranda neaiškios priežasties sukeltas raumenų skausmas, jautrumas ar silpnumas. Retais atvejais raumenų sutrikimas, įskaitant inkstų pažeidimą sukeliantį raumenų irimą, gali būti sunkus ir progresuoti iki gyvybei pavojingos būklės.
- Dažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10)
- Viduriavimas, pilvo pūtimas, nuovargio pojūtis, padidėję kai kurių kepenų funkcijos laboratorinių kraujo tyrimų rodmenys (transaminazių aktyvumas), galvos skausmas, pilvo skausmas, vidurių užkietėjimas, pykinimas, raumenų skausmas, silpnumo pojūtis, svaigulys, baltymo kiekio šlapime padidėjimas, kuris paprastai išnyksta savaime, t. y. nenutraukiant Suvezen vartojimo (pasireiškia vartojant 40 mg rozuvastatino dozę), cukrinis diabetas (toks poveikis labiau tikėtinas, jei padidėjęs cukraus ar riebalų kiekis Jūsų kraujyje), turite antsvorį arba padidėjusį kraujospūdį. Tokiu atveju gydytojas stebės Jūsų būklę, kol vartosite šio vaisto.
- Nedažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100)
- Padidėję kai kurių raumenų (KK aktyvumas) funkcijos laboratorinių kraujo tyrimų rodmenys, kosulys, nevirškinimas, rėmuo, pykinimas, sąnarių skausmas, raumenų spazmai, kaklo skausmas, sumažėjęs apetitas, skausmas, krūtinės skausmas, karščio pylimas, didelis kraujospūdis, dilgčiojimo pojūtis, burnos džiūvimas, skrandžio uždegimas, niežėjimas, išbėrimas, dilgėlinė ar kitokios odos reakcijos, nugaros skausmas, raumenų silpnumas, rankų ir kojų skausmas, neįprastas nuovargis ar silpnumas, patinimas (ypač plaštakų ir pėdų), baltymo kiekio šlapime padidėjimas, kuris paprastai išnyksta savaime, t. y. nenutraukiant Suvezen vartojimo (pasireiškia vartojant 10 mg ir 20 mg rozuvastatino dozę).
- Retas galimas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1 000)
- Kraujo ląstelių skaičiaus sumažėjimas, kuris gali sukelti kraujosruvas ar kraujavimą (trombocitopenija), sunki alerginė reakcija (jos požymiai yra veido, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklų patinimas, pasunkėjęs rijimas ir kvėpavimas, stiprus odos niežulys (joje susidaro iškilių patinimų). Jeigu manote, kad pasireiškė alerginė reakcija, nutraukite Suvezen vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją; raumenų pažeidimas suaugusiesiems (atsargumo dėlei nutraukite Suvezen vartojimą ir nedelsdami praneškite gydytojui, jeigu pradeda neįprastai mausti ar skaudėti raumenis ir tai trunka ilgiau nei tikėtina); stiprus pilvo skausmas (kasos uždegimas).
- Labai retas galimas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10 000)
- Gelta (odos ir akių pageltimas), hepatitas (kepenų uždegimas), kraujo pėdsakai šlapime, kojų ir rankų nervų pažeidimas (pvz., tirpimas), atminties praradimas, ginekomastija (krūtų padidėjimas vyrams).
- Galimas šalutinis poveikis, kurio dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)
- Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas (sunki odos, burnos, akių ir lytinių organų pūslių atsiradimu pasireiškianti būklė), dusulys, edema, miego sutrikimai, įskaitant nemigą ir košmariškus sapnus, lytinės veiklos sutrikimai, depresija, kvėpavimo problemos, įskaitant nuolatinį kosulį ir (arba) dusulį ar karščiavimą, sausgyslių pažeidimas, nuolatinis raumenų silpnumas, iškilas raudonas išbėrimas, kartais su taikinio formos pažeidimais (daugiaformė raudonė (eritema)), raumenų jautrumas, tulžies akmenys ar tulžies pūslės uždegimas (kuris gali sukelti pilvo skausmą, pykinimą, vėmimą).
Pranešimas apie šalutinį poveikį
www.vvkt.ltJeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel.: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu . Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5.Kaip laikyti Suvezen- Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
- Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Laikyti žemesnėje kaip 30 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.
- Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
- Veikliosios medžiagos yra ezetimibas ir rozuvastatinas. Kiekvienoje tabletėje yra 10 mg ezetimibo ir 10 mg, 20 mg ar 40 mg rozuvastatino (rozuvastatino kalcio druskos pavidalu).
- Pagalbinės medžiagos
- Tabletės šerdis: laktozė monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, natrio laurilsulfatas, povidonas 25, koloidinis silicio dioksidas, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas.
- Tabletės plėvelė: hipromeliozė 2910/5, makrogolis 6000, titano dioksidas (E-171), talkas.
Suvezen 10 mg/20 mg sudėtyje dar yra geltonojo geležies oksido (E-172).
Suvezen 10 mg/40 mg sudėtyje dar yra raudonojo geležies oksido (E-172).
Suvezen 10 mg/10 mg yra baltos ar balkšvos, pailgos plėvele dengtos tabletės.
Suvezen 10 mg/20 mg yra geltonos ar gelsvos, pailgos plėvele dengtos tabletės.
Suvezen 10 mg/40 mg yra rožinės, pailgos plėvele dengtos tabletės.
Pakuotės dydis: 28, 30, 84, 90 plėvele dengtų tablečių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Rinkodaros teisės turėtojas
Zentiva k.s.
U kabelovny 130
Dolní Měcholupy
102 37 Praha 10
Čekija
Gamintojas
- Zentiva k.s.
- U kabelovny 130
- Dolní Měcholupy
- 102 37 Praha 10
- Čekija
- arba
- S.C. Zentiva S.A.
- B-dul Theodor Pallady nr.50
- sector 3, Bucuresti cod 032266
- Rumunija
- Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
UAB „SANOFI-AVENTIS LIETUVA“
A. Juozapavičiaus g. 6/2
LT09310, Vilnius
Tel.: +370 5 2755224
Faks.: +370 5 2755239
- Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:
Šalis | Sugalvotas pavadinimas |
---|---|
Čekija, Slovakija | Zenon 10 mg/10 mg, 10 mg/20 mg, 10 mg/40 mg |
Bulgarija | Зенон 10 мг / 10 мг, 10 mg/20 mg, 10 mg/40 mg |
Latvija, Lietuva | Suvezen 10 mg/10 mg, 10 mg/20 mg, 10 mg/ 40 mg |
Lenkija | Zenon |
Estija | Suvezen |
- Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-10-08
- http://www.vvkt.lt/Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje .
Tarptautinis pavadinimas | Ezetimibas+Rozuvastatinas |
Vaisto stiprumas | 10mg+40mg |
Vaisto forma | plėvele dengtos tabletės |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | vartoti per burną |
Registracijos numeris | LT/1/14/3623 |
Registratorius | ZENTIVA, k.s., Čekija |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 2014.10.08 |
Vaistas perregistruotas |
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
Draugas klausia draugo:
- Ko taip džiaugiesi?
- Buvau pas dantistą.
- Ir tau taip linksmą?
- Žinoma, šiandien jis nedirba.- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?