Ribavirinas, 200mg, plėvele dengtos tabletės
Vartojimas: vartoti per burną
Registratorius: Aurobindo Pharma (Malta) Limited, Malta
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Ribavirinas
I PRIEDAS
PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Ribavirin Aurobindo 200 mg plėvele dengtos tabletės
2.KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 200 mg ribavirino.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3.FARMACINĖ FORMA
Plėvele dengta tabletė.
Šviesiai rožinės spalvos, kapsulė formos plėvele dengtos tabletės su “F” raide, išgraviruota vienoje pusėje, ir skaičiumi “10” kitoje pusėje. Tabletės dydis: 13,1 mm x 6,1 mm.
4.KliniKINĖ informacija
4.1Terapinės indikacijos
Ribavirin Aurobindo skirtas lėtiniam hepatitui C (išskyrus 1-ojo genotipo) gydyti ir jį privalu vartoti tik derinant su interferonu alfa-2a. Vien Ribavirin Aurobindo (monoterapijai) vartoti draudžiama.
Ribavirin Aurobindo derinyje su interferonu alfa-2a skiriamas suaugusiems pacientams, kurių serumo HCV RNR mėginys yra teigiamas, įskaitant pacientus, sergančius kompensuota kepenų ciroze (žr. 4.4 skyrių).
Prašome žiūrėti interferono alfa-2a - preparato charakteristikų santrauką (PCS) dėl konkrečios paskyrimo informacijos.
4.2Dozavimas ir vartojimo metodas
Gydymą turi pradėti ir pacientą nuolat stebėti sergančiųjų lėtiniu hepatitu C gydymo patirties turintis gydytojas.
Vartojimo metodas
Ribavirin Aurobindo plėvele dengtų tablečių, padalijus paros dozę į dvi dalis, geriama valgant (iš ryto ir vakare). Dėl galimo ribavirino teratogeninio poveikio, tablečių negalima laužyti ar trinti. Kadangi Ribavirin Aurobindo tiekiamas ir 200 mg tabletėmis, 400 mg tablečių dalyti ar pjaustyti perpus nereikia.
Dozavimas
Ribavirin Aurobindo vartojama derinant su interferonu alfa-2a. Tiksli dozė ir gydymo trukmė priklauso nuo vartojamo interferono preparato.
Kai ribavirino skiriama kartu su interferonu alfa-2a, norėdami gauti papildomos informacijos apie jų dozavimą ir gydymo trukmę, prašom žiūrėti šių vaistinių preparatų charakteristikų santraukas.
Dozavimas, derinant su interferonu alfa-2a
Patartina vartoti dozė
Rekomenduojama ribavirino dozė, kai jis derinamas su interferono alfa-2a injekciniu tirpalu, priklauso nuo paciento kūno svorio (žr. 1 lentelę).
Gydymo trukmė
Kai ribavirino skiriama kartu su interferonu alfa-2a, pacientus reikia gydyti mažiausiai šešis mėnesius. Pacientus, kurie užsikrėtę HCV genotipu 1, vaistų deriniu reikia gydyti 48 savaites. Ar tęsti pacientų, užsikrėtusių kitais HCV genotipais, gydymą iki 48 savaičių, reikėtų nuspręsti, atsižvelgiant į kitus prognozės veiksnius (didelę išeitinę viremiją, vyrišką lytį, >40 metų amžių ir matomus fibrozės požymius).
1 lentelė. Ribavirino dozavimo rekomendacijos, kai jis derinamas su interferonu alfa-2a | |||
---|---|---|---|
Paciento svoris (kg) | Ribavirino paros dozė | Gydymo trukmė | Tablečių po 200 mg skaičius |
<75 | 1000 mg | 24 arba 48 savaitės | 5 (2 rytą, 3 vakare) |
75 | 1200 mg | 24 arba 48 savaitės | 6 (3 rytą, 3 vakare) |
Dozavimo tikslinimas, atsižvelgiant į nepageidaujamas reakcijas
Norėdami gauti papildomos informacijos apie interferono alfa-2a dozės tikslinimą ir gydymo nutraukimą, prašom žiūrėti šių vaistinių preparatų charakteristikų santraukas.
Jei gydant ribavirino ir interferono alfa-2a deriniu atsiranda sunkių nepageidaujamų reakcijų ar nenormaliai pakinta laboratorinių tyrimų rodmenys, reikia atitinkamai keisti kiekvieno vaisto dozavimą, kol nepageidaujamos reakcijos susilpnės. Klinikinių tyrimų metu sudarytos dozės modifikavimo rekomendacijos (žr. 2 lentelę).
Jei patikslinus dozę vaisto ir toliau netoleruojama, gali tekti nutraukti vartoti ribavirino arba abu vaistus – ribavirino ir interferoną alfa-2a.
2 lentelė.Dozavimo modifikavimo rekomendacijos, kai staiga atsiranda su gydymu susijusi anemija | ||
---|---|---|
Laboratorinių tyrimų rodmenys | Sumažinti tik ribavirino dozę iki 600 mg per parą*, jei: | Nebevartoti ribavirino, jei:** |
Hemoglobino kiekis, kai pacientai neserga jokia širdies liga | < 10 g/dl | < 8,5 g/dl |
Hemoglobino kiekis, kai pacientai serga stabilia širdies liga | hemoglobino per bet kurias 4 gydymo savaites sumažėjo 2 g/dl (ilgalaikis dozės mažinimas) | < 12 g/dl, nors jau 4 savaites dozė sumažinta |
* Pacientai, kuriems ribavirino dozė sumažinta iki 600 mg per parą, geria po vieną 200 mg tabletę iš ryto ir po dvi 200 mg tabletes arba po vieną 400 mg tabletę vakare.
** Jei nukrypimai nuo normos išnyksta, ribavirino vėl galima gerti po 600 mg per parą, vėliau, gydančiojo gydytojo nuožiūra, paros dozė didinama iki 800 mg. Tačiau skirti didesnių dozių nerekomenduojama.
Specialios gyventojų grupės
Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi: Kai pacientų inkstų funkcija sutrikusi, vartojant rekomenduojamas ribavirino dozes (patikslintas pagal kūno svorį, esant 75 kg skiriamajai ribai), ryškiai padidėja ribavirino koncentracijos plazmoje. Apie ribavirino saugumą, veiksmingumą ir farmakokinetiką pacientams, kurių serume kreatinino >2 mg/dl ar kreatinino klirensas <50 ml/min., ir kuriems taikoma ar netaikoma hemodializė, duomenų turima nepakankamai, kad būtų galima pateikti dozės tikslinimo specifines rekomendacijas (žr. 5.2 skyrių). Dėl to tokiems pacientams ribavirino reikia skirti tik tuomet, kai manoma, kad tai būtina. Gydyti reikia pradėti (ar tęsti, jei inkstų nepakankamumas atsiranda gydymo metu) itin atsargiai ir intensyviai kontroliuoti hemoglobino koncentraciją, taip pat, jei prireiktų, per visą gydymo laikotarpį aktyviai tikslinti režimą (žr. 4.4 skyrių).
Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi: Ribavirino farmakokinetikai kepenų funkcija poveikio neturi (žr. 5.2 skyrių). Dėl to, kai pacientų kepenų funkcija pablogėjusi, ribavirino dozės tikslinti nereikia. Pacientams, sergantiems dekompensuota kepenų ciroze ar esant kitoms sunkioms kepenų pažeidimo formoms, interferonas alfa-2a kontraindikuojamas.
Senyviems, vyresniems nei 65 metų, pacientams:Atrodo, kad amžius neturi didelės reikšmės ribavirino farmakokinetikai. Tačiau šiems pacientams, kaip ir jaunesniems, prieš pradedant vartoti ribavirino būtina ištirti inkstų funkciją.
Vartojimas jaunesniems kaip 18 metų pacientams: Ribavirino ir interferono alfa-2a derinio nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 18 metų vaikams ir paaugliams, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nepakanka. Apie vartojimo kartu su interferonu alfa-2a saugumą ir veiksmingumą vaikams ir paaugliams (6-18 metų) duomenų turima mažai (žr. 5.1 skyrių).
4.3Kontraindikacijos
Kontraindikacijos interferonui alfa-2a nurodomos kiekvieno šių vaistų skyrimo informacijoje.
-Padidėjęs jautrumas ribavirinui arba bet kuriai 6.1 skyriuje nurodytai pagalbinei medžiagai.
-Nėščioms moterims (žr. 4.4 skyrių). Draudžiama pradėti vartoti ribavirino tol, kol bus pateiktas neigiamas nėštumo mėginys, atliktas prieš pat gydymo pradžią.
-Krūtimi maitinančioms motinoms (žr. 4.6 skyrių).
-Per paskutiniuosius šešis mėnesius sirgusiems sunkia širdies liga, įskaitant ir nestabilią ar nekontroliuojamą širdies ligą.
-Kai labai sutrikusi kepenų funkcija ar pacientas serga dekompensuota kepenų ciroze.
-Sergantiesiems hemoglobinopatijomis (pvz., talasemija, pjautuvo pavidalo ląstelių anemija).
4.4Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Psichika ir centrinė nervų sistema (CNS): Pastebėta, kad kai kuriems pacientams, gydomiems ribavirino ir peginterferono alfa-2a arba interferono alfa-2a deriniu ir net nutraukus gydymą, daugiausia per 6 mėnesių stebėjimo periodą, buvo sunkių CNS funkcijos sutrikimų, ypač depresija, minčių apie savižudybę, bandymų nusižudyti. Kitų poveikių CNS, tarp jų agresyvus elgesys (kartais nukreiptas prieš kitus, pavyzdžiui, ketinimas žudyti), bipoliniai sutrikimai, manija, sumišimas ir protinės veiklos pokyčių pastebėta, kai pacientai vartojo alfa interferonų. Pacientus reikia atidžiai stebėti – ar neatsirado bet kokių psichikos sutrikimų požymių ar simptomų. Jeigu tokių simptomų atsiranda, vaisto skyręs gydytojas privalo atminti, kad šis nepageidaujamas poveikis gali turėti sunkių pasekmių ir būtinai apsvarstyti atitinkamą gydymą. Jei psichikos sutrikimo simptomai neišnyksta ar sunkėja arba nustatoma, kad atsirado minčių apie savižudybę, rekomenduojama gydymą ribavirino preparatu ir peginterferonu alfa-2a ar interferonu alfa-2a nutraukti, o pacientą stebėti, kartu teikiant tinkamą psichiatrinę pagalbą.
Pacientai, kurie serga arba sirgo sunkiomis psichikos ligomis: Jeigu nusprendžiama, kad ribavirino ir peginterferono alfa-2a arba interferono alfa-2a deriniu būtina gydyti pacientus, kurie serga arba sirgo sunkiomis psichikos ligomis, gydyti turi būti pradedama tik garantavus tinkamą psichikos ligos individualią diagnostinę ir terapinę priežiūrą.
Psichiką veikiančias medžiagas vartojantys ar jomis piktnaudžiaujantys pacientai:
HCV užsikrėtusiems pacientams, turintiems įvairių medžiagų (alkoholio, kanapių ir t.t.) vartojimo sutrikimų, gydymo interferonu alfa metu psichikos sutrikimų atsiradimo ar esančių psichikos sutrikimų paūmėjimo pavojus yra padidėjęs. Nusprendus, kad tokius pacientus gydyti alfa interferonu yra būtina, reikia kruopščiai įvertinti esančias psichikos ligas ir kitų medžiagų vartojimo galimybę bei tai atitinkamai suvaldyti prieš pradedant gydymą. Jeigu būtina, pacientų būklės įvertinimui, gydymui ir stebėsenai vertėtų pasitelkti kitų sričių, įskaitant psichikos sveikatos ar priklausomybių gydymo, specialistus. Gydymo metu ir vėliau, baigus gydymą, pacientus reikia kruopščiai stebėti. Kad nepasikartotų ar nepasireikštų psichikos sutrikimai ar piktnaudžiavimas įvairiomis medžiagomis, rekomenduojama taikyti ankstyvąją intervenciją.
Augimas ir vystymasis (vaikams ir paaugliams):
Gydymo kurso, trukusio iki 48 savaičių, metu nuo 5 iki 17 metų amžiaus pacientų kūno masės sumažėjimas ir augimo slopinimas buvo dažni (žr. 4.8 ir 5.1 skyrius).
Praėjus 2 metams po gydymo Pegasys pabaigos, 16 % vaikų išliko kūno masės sumažėjimas > 15 procentilių nuo pradinės kreivės, o 11 % vaikų išliko ūgio sumažėjimas > 15 procentilių nuo pradinės kreivės.
Naudos ir rizikos vertinimas vaikams kiekvienu atveju:
Laukiamą gydymo naudą reikia atidžiai palyginti su saugumo duomenimis, gautais klinikinių tyrimų metu stebint vaikus ir paauglius (žr. 4.8 ir 5.1 skyrius).
- Svarbu atsižvelgti į tai, kad gydymas deriniu sukėlė augimo slopinimą.
- Ši rizika turi būti įvertinta atsižvelgiant į vaiko ligos charakteristikas, tokias kaip akivaizdus ligos progresavimas (pastebima fibrozė), gretutinės ligos, kurios gali neigiamai paveikti ligos progresavimą (tokios kaip ŽIV koinfekcija), taip pat atsaką pranašaujančius rodiklius (HCV genotipas ir viremija).
Norint sumažinti augimo slopinimo pavojų, kai tik įmanoma, vaikas turi būti gydomas praėjus augimo proveržiui brendimo metu. Duomenų apie ilgalaikį poveikį lytinei brandai nėra.
Kai skiriama peginterferono alfa-2a ar interferono alfa-2a, norėdami sužinoti apie papildomus įspėjimus ir atsargumo priemones, prašom žiūrėti kiekvieno šių preparatų charakteristikų santrauką.
Visiems pacientams, dalyvavusiems lėtinio hepatito C gydymo tyrimuose, prieš pradedant juos gydyti, atlikta kepenų biopsija, bet kai kuriais atvejais (t.y. kai pacientai, užsikrėtę genotipo 2 arba 3 virusais) pacientus galbūt galima gydyti be histologinio patvirtinimo. Ar prieš pradedant gydyti reikalinga kepenų biopsija, informacijos reikėtų ieškoti dabartinėse gydymo rekomendacijose.
Kai pacientų ALT aktyvumas normalus, vidutiniškai progresavimas iki fibrozės gali vykti lėčiau negu pacientams, kurių ALT aktyvumas padidėjęs. Dėl to, kai sprendžiama, ar gydyti šiuo vaistu, turi būti į tai atsižvelgiama, kaip ir į kitus kriterijus, pvz., HCV genotipą, paciento amžių, ne kepenų funkcijos sutrikimo simptomų buvimą, užkrato pernešimo riziką ir t.t.
Teratogeninis pavojus. Žr. 4.6 skyrių.
Prieš pradėdamas gydyti ribavirinu, gydytojas privalo suprantamai paaiškinti pacientui apie ribavirino teratogeninio poveikio riziką, būtiną veiksmingą ir nuolatinę kontracepciją, galimą neefektyvią kontracepciją ir nėštumo, prasidėjusio gydymo ribavirinu metu, galimas neigiamas pasekmes. Apie nuolatinius nėštumo laboratorinius tyrimus žiūrėkite skirsnį „Laboratoriniai tyrimai“.
Kancerogeniškumas: Kai kuriais in vivo ir in vitro genotoksiškumo tyrimais nustatyta, kad ribavirinas pasižymi mutageniniu poveikiu. Negalima atmesti ribavirino kancerogeninio poveikio galimybės (žr. 5.3 skyrių).
Hemolizė, širdies ir kraujagyslių sistema: Pastebėta, kad iki 15 % pacientų, 48 savaites gydytų ribavirino po 1000 mg ir 1200 mg peginterferono alfa-2a deriniu, ir iki 19 % pacientų, gydytų ribavirino ir interferono alfa-2a deriniu, hemoglobino koncentracija sumažėjo iki <10 g/dl. Kai kartu su peginterferonu alfa-2a 24 savaites skirta 800 mg ribavirino dozė, hemoglobino koncentracija iki <10 g/dl sumažėjo 3 % pacientų. Rizika anemijai išsivystyti didesnė moterų tarpe. Nors ribavirinas tiesiogiai neveikia širdies ir kraujagyslių funkcijos, nuo ribavirino dėl su jo vartojimu susijusios anemijos gali sutrikti širdies veikla, paūmėti vainikinių arterijų ligos simptomai ar pasunkėti abi ligos. Todėl pacientams, sergantiems širdies liga, ribavirino būtina skirti atsargiai. Prieš pradedant gydymą, reikia įvertinti jų širdies veiklą ir gydymo metu pacientą nuolat kliniškai tirti; jei jo būklė bent kiek pablogėja, vaisto vartojimą reikia nutraukti (žr. 4.2 skyrių). Pacientus, kurie sirgo staziniu širdies nepakankamumu, miokardo infarktu ir (arba) kurių širdies ritmas buvo sutrikęs anksčiau ar dabar sutriko, būtina atidžiai stebėti. Tiems pacientams, kurių širdies funkcija nenormali, prieš gydymo kursą ir jo metu patartina užrašyti elektrokardiogramą. Širdies aritmijos (pirmiausia supraventrikulinė) paprastai sėkmingai gydomos tradiciniu būdu, bet kartais gali tekti gydymo šiuo vaistu kursą nutraukti.
Literatūroje buvo pranešimų, kad per 3-7 savaites po peginterferono ir ribavirino kartu su azatioprinu vartojimo pasitaikė pancitopenija ir kaulų čiulpų slopinimas. Nutraukus HCV antivirusinį ir kartu azatioprino vartojimą, šis toksinis poveikis kaulų čiulpams per 4-6 savaites buvo grįžtamas ir, vėl pradėjus gydyti bet kuriuo vienu šių preparatų, nebepasikartojo (žr. 4.5 skyrių).
Ribavirino ir peginterferono alfa-2a derinio vartojimas pacientams, kurie į ankstesnį gydymą nereagavo ir kuriems ankstesnis gydymas nutrauktas dėl nepageidaujamų hematologinių reiškinių, ištirtas nepakankamai. Gydytojai, svarstantys tų pacientų gydymo klausimą, turi rūpestingai įvertinti pakartotinio jų gydymo riziką ir naudą.
Ūminė padidėjusio jautrumo reakcija: Jei atsiranda ūminė padidėjusio jautrumo reakcija (pvz., dilgėlinė, angioedema, bronchų spazmas, anafilaksija), nedelsiant reikia nutraukti ribavirino vartojimą ir suteikti atitinkamą medicininę pagalbą. Dėl trumpalaikių bėrimų nutraukti gydymą nebūtina.
Kepenų funkcija: Pacientams, kuriems gydymo metu atsiranda kepenų funkcijos dekompensacijos požymių, ribavirino kartu su peginterferonu alfa-2a ar interferonu alfa-2a vartojimą reikia nutraukti. Kai padidėjęs ALT aktyvumas, neatsižvelgiant į sumažintą vaisto dozę, progresuoja ir tampa kliniškai reikšmingas, ar kartu padidėja tiesioginio bilirubino koncentracija, gydymą reikia nutraukti.
Sutrikusi inkstų funkcija: Kai pacientų inkstų funkcija sutrikusi, dėl akivaizdaus klirenso mažėjimo ribavirino farmakokinetika pakinta. Dėl to, prieš pradedant vartoti ribavirino, visiems pacientams patartina įvertinti inkstų funkciją – geriausia nustatyti paciento kreatinino klirensą. Vartojant įprastines rekomenduojamas ribavirino dozes pacientams, kurių serume kreatinino >2 mg/dl ar kreatinino klirensas <50 ml per minutę, ribavirino koncentracijos plazmoje ryškiai padidėja. Apie ribavirino saugumą, veiksmingumą ir farmakokinetiką, kai jo vartoja šie pacientai, duomenų nepakanka, kad būtų galima siūlyti specifines dozės tikslinimo rekomendacijas (žr. 5.2 skyrių). Tokių pacientų, nesvarbu, ar jiems taikoma hemodializė ar ne, nereikia pradėti gydyti ribavirino (ar gydymo tęsti, jei inkstų funkcija pablogėja gydymo metu), nebent manoma, kad gydyti būtina. Reikia elgtis itin atsargiai. Gydymo metu būtina nuolat tirti hemoglobino koncentraciją ir, jei reikia, koreguoti gydymo režimą (žr. 4.2 skyrių).
Akių pokyčiai: Ribavirinas vartojama kartu su alfa interferonais. Kaip pranešama, retkarčiais vartojant jo kartu su alfa interferonais pasitaikė retinopatija, įskaitant kraujo išsiliejimą į tinklainę, baltojo eksudato dėmes, pabrinkusį regos nervo diską, regos nervo neuropatiją, tinklainės arterijų ir venų susiaurėjimą, dėl kurių pacientai gali apakti. Visiems pacientams prieš gydymą reikia ištirti akių funkciją. Bet kuriam pacientui, kuris skundžiasi susilpnėjusiu regėjimu ar jo netekimu, būtina skubiai ir pilnutinai ištirti akių funkciją. Kombinuoto gydymo metu, vartojant alfa interferonus, pacientų, kurie jau turi regos sutrikimų (pvz., diabetinę ar hipertenzinę retinopatiją), akių funkciją reikia tirti periodiškai. Pacientams, kuriems atsiranda naujų regėjimo sutrikimų arba pablogėja buvusieji, kombinuotą su alfa interferonais gydymą reikia nutraukti.
Transplantacija: Ar saugu ir veiksminga vartoti peginterferono alfa-2a bei ribavirino pacientams, kuriems persodintos kepenys ar kiti organai, nenustatyta. Skiriant vien tik peginterferono alfa-2a arba jo skiriant kartu su ribavirinu, gauta pranešimų apie kepenų ir inkstų transplantatų atmetimo atvejus.
ŽIV-HCV koinfekcija: Būtina perskaityti atitinkamų antiretrovirusinių vaistinių preparatų, numatomų vartoti kartu su HCV infekcijai gydyti skiriamais vaistais, charakteristikų santraukas, kad būtų žinomi ir tinkamai gydomi toksiniai reiškiniai, kurie yra specifiniai kiekvienam preparatui ir gali iš dalies sutapti su peginterferono alfa 2-a ir ribavirino derinio arba vien peginterferono alfa-2a toksiškumu. Atliekant NR15961 tyrimą, kai pacientai tuo pat metu gydyti stavudinu ir interferonu su ribavirinu arba be jo, pankreatitas ir (arba) pieno rūgšties acidozė atsirado 3 % (12/398) pacientų.
Lėtiniu hepatitu C sergantiems pacientams, kurie dar užsikrėtę ŽIV ir gauna labai aktyvų antiretrovirusinį gydymą (LAARG), gali padidėti sunkaus nepageidaujamo poveikio pavojus (pvz., pieno rūgšties acidozė; periferinė neuropatija; pankreatitas).
Gaunantiems LAARG koinfekuotiems pacientams, kurių cirozė toli pažengusi, gydant juos ribavirino ir interferonų deriniu, taip pat gali grėsti didesnis kepenų funkcijos dekompensacijos ir galbūt mirties pavojus. Koinfekuotų, ciroze sergančių pacientų pradiniai tyrimų rodmenys yra nepastovūs; jie galbūt susiję su kepenų dekompensacija, pvz., padidėjusi bilirubino koncentracija serume, sumažėjusi hemoglobino koncentracija, padidėjęs šarminės fosfatazės aktyvumas ar sumažėjęs trombocitų skaičius, taip pat su gydymu didanozinu (ddl). Dėl to, kai taikant LAARG dar skiriama peginterferono alfa-2a ir ribavirino, reikalingas atsargumas (žr. 4.5 skyrių).
Dėl padidėjusio anemijos pavojaus ribavirino kartu su zidovudinu vartoti nerekomenduojama (žr. 4.5 skyrių).
Gydymo metu koinfekuotus pacientus reikia atidžiai stebėti – ar neatsirado kepenų dekompensacijos požymių ir simptomų (įskaitant ascitą, encefalopatiją, kraujavimą iš veninių mazgų, pablogėjusią kepenų sintezės funkciją: pvz., Child-Pugh balų skaičiaus padidėjimą iki 7 ar daugiau). Child-Pugh balų skaičių gali keisti su gydymu susiję veiksniai (t.y. netiesioginė hiperbilirubinemija, sumažėjusi albumino koncentracija), kurie nebūtinai priskirtini kepenų dekompensacijai. Pacientams, kuriems atsiranda kepenų dekompensacija, gydymą ribavirinu derinyje su peginterferonu alfa-2a arba interferonu alfa-2a reikia tuoj pat nutraukti.
Dėl toksinio poveikio mitochondrijoms rizikos nerekomenduojama ribavirino vartoti kartu su didanozidu (žr. 4.5 skyrių). Be to, siekiant sumažinti iš dalies sutampančio toksinio poveikio mitochondrijoms riziką, reikia vengti vartoti ribavirino kartu su stavudinu.
Laboratoriniai tyrimai: Prieš pradedant gydyti, visiems pacientams būtina atlikti standartinį hematologinį ir biocheminį tyrimą (ištirti bendrą ir diferencinį kraujo ląstelių ir trombocitų skaičių, elektrolitų koncentraciją, serumo kreatininą, kepenų funkcijos mėginius, šlapimo rūgšties koncentraciją). Išeitiniai dydžiai, kurie prieš pradedant gydyti ribavirino ir peginterferono alfa-2a arba interferono alfa-2a deriniu laikytini rekomenduojamais, yra:
Hemoglobino 12 g/dl (moterims); 13 g/dl (vyrams),
trombocitų 90 000/mm3,
neutrofilų 1 500/mm3.
Duomenų apie preparato veiksmingumą ir saugumą ŽIV-HCV koinfekuotiems pacientams, kurių CD4 ląstelių skaičius mažesnis nei 200/mkl, turima mažai. Dėl to pacientai, kurių CD4 ląstelių skaičius mažas, gydytini atsargiai.
Laboratorinius tyrimus reikia atlikti 2-tą ir 4-tą gydymo savaitę, vėliau periodiškai, atsižvelgiant į klinikinę ligos eigą.
Nuoroda vaisingo amžiaus moterims: pacientės moterys privalo daryti įprastą nėštumo mėginį kas mėnesį gydymo metu ir dar 4 mėnesius, kai jį baigia. Vyrų pacientų partnerės moterys irgi privalo atlikti įprastinį nėštumo mėginį kas mėnesį, kol gydomas vyras ir dar 7 mėnesius, kai jį gydyti baigiama.
Dėl su ribavirino vartojimu susijusios hemolizės gali didėti šlapimo rūgšties koncentracija ir dėl to išryškėti podagra, todėl į tai linkusius pacientus būtina nuolat atidžiai stebėti.
Dantų ir apydančio sutrikimai: Pranešama, kad gydant pacientus ribavirino ir peginterferono alfa-2a deriniu pasitaikė danties ir apydančio sutrikimų, dėl kurių galima netekti dantų. Be to, ilgai gydant ribavirino ir peginterferono alfa-2a deriniu, gali kenksmingai veikti burnos džiūvimas. Pacientai turi kruopščiai valyti dantis du kartus per parą ir reguliariai tikrintis dantis. Be to, kai kurie pacientai gali vemti. Jeigu pasitaiko ši reakcija, jiems reikia patarti po to burną kruopščiai praskalauti.
4.5Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Tirta ribavirino, vartojamo kartu su peginterferonu alfa-2a arba interferonu alfa-2b, ir antacidų sąveika. Ribavirino koncentracijos būna panašios, kai jis vartojamas vienas arba derinant jį su interferonu alfa-2b ar peginterferonu alfa-2a.
Nustojus vartoti ribavirino, dėl ilgo jo pusinės eliminacijos periodo kokios nors sąveikos galimybė išlieka iki 2 mėnesių (ribavirino pusinės eliminacijos 5 periodų trukmės).
In vitro tyrimų duomenys, vartojant ir žmogaus, ir žiurkių kepenų mikrosomų preparatus, neparodė jokio su citochromo P450 fermento aktyvumu susijusio poveikio ribavirino metabolizmui. Ribavirinas citochromo P450 fermentų aktyvumo neslopina. Toksiškumo tyrimais nenustatyta, kad ribavirinas indukuotų kepenų fermentus. Dėl to susijusios su P450 fermentų aktyvumu sąveikos galimybė labai menka.
Antacidai: Kai ribavirino vartota kartu su antacidu, turinčiu magnio, aliuminio ir metikono, ribavirino 600 mg biologinis prieinamumas sumažėjo; AUCtf sumažėjo 14 %. Gali būti, kad šio tyrimo metu ribavirino biologinis prieinamumas sumažėjo dėl lėtesnio jo transporto ar pakitusio pH. Manoma, kad ši sąveika kliniškai nereikšminga.
Nukleozidų analogai: Nustatyta, kad ribavirinas in vitro slopina zidovudino ir stavudino fosforilinimą. Šių duomenų klinikinė reikšmė nežinoma. Tačiau dėl šių in vitro gautų duomenų kyla klausimas, ar kartu su zidovudinu ar stavudinu vartojant ribaviriną, negali didėti ŽIV viremija plazmoje. Todėl patartina nuolat tikrinti ŽIV RNR koncentraciją plazmoje tų pacientų, kurie tuo pat metu gydomi ribavirino preparatu ir vienu šių vaistų. Jei jų ŽIV RNR koncentracijos didėja, būtina iš naujo apsvarstyti, ar vartoti ribavirino kartu su atvirkštinės transkriptazės inhibitoriais.
Didanozinas(ddI): Ribavirino ir didanozino kartu vartoti nerekomenduojama. Kai didanozino vartojama kartu su ribavirinu, in vitro ekspozicija didanozinui arba jo aktyviam metabolitui (dideoksadenozino 5’-trifosfatui) padidėja. Kartu vartojant ribavirino, gauta pranešimų apie mirtiną kepenų nepakankamumą, taip pat periferinę neuropatiją, pankreatitą ir simptominę hiperlaktatemiją/pieno rūgšties acidozę.
Azatioprinas: Ribavirinas, pasižymėdamas slopinančiu poveikiu inozinmonofosfato dehidrogenazei, gali paveikti azatioprino metabolizmą galbūt sukeldamas 6-metiltioinozinmonofosfato (6-MTIMF) kaupimąsi, kuris gali būti susijęs su toksiniu poveikiu azatioprinu gydomų pacientų kaulų čiulpams. Turi būti vengiama ribavirino ir peginterferono alfa-2a vartojimo kartu su azatioprinu. Atskirais atvejais, kai ribavirino ir azatioprino derinio vartojimo nauda pateisina galimą riziką, kartu vartojant azatioprino rekomenduojama atlikti atidų hematologinį monitoringą, siekiant nustatyti toksinio poveikio kaulų čiulpams požymius, kuriems atsiradus gydymas šiais vaistais turi būti nutrauktas (žr. 4.4 skyrių).
ŽIV-HCV koinfekuoti pacientai
Kai 47 ŽIV-HCV koinfekuotiems pacientams atlikta 12 savaičių trukusi farmakokinetinių tyrimų dalis, nagrinėjanti ribavirino poveikį intraląsteliniam kai kurių nukleozidų atvirkštinės transkriptazės inhibitorių (lamivudino ir zidovudino ar stavudino) fosforilinimui, jokių aiškių vaistų sąveikos požymių nepastebėta. Tačiau dėl didelio duomenų nepastovumo, patikimumo intervalai buvo labai platūs. Kartu vartojami nukleozidų atvirkštinės transkriptazės inhibitoriai (NATI) plazmos ekspozicijos ribavirinui atrodo nepaveikė.
Gauta pranešimų, kad nuo ribavirino paūmėja anemija, kai ŽIV gydymo režimo metu kartu vartojama zidovudino, nors tikslus poveikio mechanizmas dar neišaiškintas. Dėl padidėjusio anemijos pavojaus ribavirino kartu su zidovudinu vartoti nerekomenduojama (žr. 4.4 skyrių). Jeigu anemija jau nustatyta, būtina apsvarstyti, ar taikant kombinuotą ARG (antiretrovirusinį gydymą) nepakeisti zidovudino. Tai yra ypač svarbu pacientams, kuriems zidovudinas sukėlė anemiją.
4.6Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis
Ikiklinikiniai duomenys: Įrodyta, kad ribavirinas gali sukelti reikšmingą teratogeninį ir (arba) embriocidinį poveikį visoms gyvūnų rūšims, kurioms atitinkamas poveikis tirtas, duodant daug mažesnes, nei rekomenduojama žmonėms, dozes. Buvo pastebėta kaukolės, gomurio, akių, žandikaulio, rankų ir kojų, griaučių, taip pat virškinimo trakto anomalijų. Didinant ribavirino dozę, jo teratogeninio poveikio dažnis ir sunkumas didėjo. Sumažėjo vaisių ir jauniklių išgyvenamumas.
Moterys pacientės: Nėščioms moterims vartoti ribavirino draudžiama (žr. 4.3 ir 4.4 skyrius). Moterims pacientėms privalu itin rūpestingai stengtis nepastoti. Draudžiama pradėti vartoti ribavirino, kol neįsitikinta, kad prieš pat gydymo pradžią atliktas nėštumo mėginys yra neigiamas. Bet kuris gimdymo reguliavimo metodas gali būti nesėkmingas. Todėl labai svarbu, kad vaisingo amžiaus moterys būtinai vartotų veiksmingas kontracepcines priemones per visą gydymo laikotarpį ir 4 mėnesius po jo; visu šiuo laikotarpiu būtina kas mėnesį daryti įprastą nėštumo nustatymo mėginį. Jei gydymo metu ar per 4 mėnesius po jo pabaigos pacientė pastoja, jai būtina paaiškinti apie reikšmingą ribavirino teratogeninio poveikio vaisiui riziką.
Pacientai vyrai ir jų partnerės moterys: Privalu itin rūpintis, kad ribavirino vartojančių pacientų vyrų partnerės nepastotų. Ribavirinas kaupiasi ląstelių viduje ir labai lėtai pasišalina iš organizmo. Tyrimų su gyvūnais metu ribavirinas sukėlė spermos pokyčių, duodant mažesnes nei klinikines jo dozes. Ar esantis spermoje ribavirinas sukels jam būdingą teratogeninį poveikį per kiaušinėlių apvaisinimą, nežinoma. Todėl būtina pacientams vyrams arba jų vaisingo amžiaus partnerėms moterims patarti, kad jie gydymo laikotarpiu ir dar 7 mėnesius po jo vartotų veiksmingas kontracepcines priemones. Prieš pradedant gydyti būtina atlikti nėštumo mėginį. Vyrams, kurių partnerės yra nėščios, būtina nurodyti, jog jie, siekdami, kad kiek galima mažiau ribavirino patektų partnerei, naudotų prezervatyvą.
Žindymas: Ar ribavirino patenka į moters pieną, nežinoma. Dėl galimų nepageidaujamų reakcijų žindomiems kūdikiams, prieš pradedant gydymą kūdikį žindyti reikia liautis.
4.7Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Ribavirin Aurobindo gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai; tačiau kartu su ribavirino vartojamas peginterferonas alfa-2a arba interferonas alfa-2a jį gali trikdyti. Kitos informacijos apie peginterferoną alfa-2a arba interferoną alfa-2a prašom žiūrėti į šių preparatų charakteristikų santraukas (PCS).
4.8Nepageidaujamas poveikis
Apie papildomą nepageidaujamą peginterferono alfa-2a ar interferono alfa-2a sukeliamą poveikį prašom žiūrėti šių preparatų išrašymo informaciją.
Nepageidaujami reiškiniai pacientams, vartojantiems ribavirino ir interferono alfa-2a derinį, iš esmės yra tokie pat, kaip ir vartojant ribavirino kartu su peginterferonu alfa-2a.
Kiekvienoje dažnio grupėje nepageidaujamas poveikis pateikiamas mažėjančio sunkumo tvarka.
Lėtinis hepatitas C
Dažniausiai aprašomi nepageidaujami reiškiniai, atsiradę vartojant ribavirino kartu su 180 mkg peginterferono alfa-2a, paprastai buvo lengvi arba vidutinio sunkumo. Dauguma jų buvo įveikiami ir nutraukti gydymą neprireikė.
Lėtinis hepatitas C į ankstesnį gydymą nereagavusiems pacientams
Apskritai, į ankstesnį gydymą nereagavusiems pacientams ir dar negydytiems pacientams ribavirino ir peginterferono alfa-2a derinio saugumo pobūdis buvo panašus. Nereagavusių į ankstesnį gydymą pegiliuotu interferonu alfa-2b ir ribavirinu pacientų klinikinio tyrimo metu, gydant juos 48 arba 72 savaites, dėl nepageidaujamų reiškinių ar laboratorinių tyrimų nenormalių rodmenų gydymo nutraukimo dažnis dėl peginterferono alfa-2a ir ribavirino vartojimo, gydant 48 savaites, buvo atitinkamai 6 % ir 7 %, o gydant 72 savaites – 12 % ir 13 %. Panašiai, gydant 72 savaites kepenų ciroze sergančius pacientus arba pacientus perėjimo į kepenų cirozę laikotarpiu, gydymas peginterferoniu alfa-2a ir gydymas ribavirino buvo nutraukiamas dažniau (13 % ir 15 %) nei gydant 48 savaites (6 % ir 6 %). Pacientai, kuriems ankstesnis gydymas pegiliuotu interferonu alfa-2b ir ribavirinu nutrauktas dėl toksinio poveikio kraujodarai, į tyrimą nebuvo įtraukti.
Kito klinikinio tyrimo metu nereagavusieji į ankstesnį gydymą pacientai, kurie sirgo progresuojančia kepenų fibroze arba ciroze (Ishak balai nuo 3 iki 6) ir kurių pradiniai trombocitų skaičiai buvo tokie maži kaip 50 000/ mm3, gydyti 48 savaites. Hematologinių laboratorinių tyrimų nenormalūs rodmenys, pastebėti pirmųjų 20 gydymo savaičių laikotarpiu, buvo: anemija (26 % pacientų hemoglobino kiekis <10 g/dl), neutropenija (30 % pacientų ANS <750/mm3) ir trombocitopenija (13 % pacientų trombocitų skaičius <50 000/ mm3) (žr. 4.4 skyrių).
Lėtinis hepatitas C ir žmogaus imunodeficito viruso koinfekcija
ŽIV-HCV koinfekuotiems pacientams vien peginterferono alfa-2a arba jo derinio su ribavirinu sukeliamų klinikinių nepageidaujamų reiškinių pobūdis buvo panašus į tą, kuris pastebėtas gydant HCV monoinfekuotus pacientus. ŽIV-HCV koinfekuotiems pacientams, gydomiems ribavirino ir peginterferono alfa-2a deriniu, kitas aprašytas nepageidaujamas poveikis, atsiradęs nuo ≥ 1 % iki ≤ 2 % pacientų, buvo: hiperlaktacidemija /pieno rūgšties acidozė, gripas, pneumonija, nepastovi emocinė reakcija, apatija, spengimas ausyse, ryklės ir gerklų skausmas, lūpos uždegimas, įgyta lipodistrofija ir chromaturija. Su peginterferono alfa-2a vartojimu pirmosiomis 4 savaitėmis buvo susijęs sumažėjęs absoliutus CD4+ ląstelių skaičius, nesumažėjus CD4+ ląstelių procentui. Sumažinus vaisto dozę arba nustojus jo vartoti, CD4+ ląstelių skaičius vėl tapo toks pat, kaip anksčiau. Peginterferonas alfa-2a gydymo juo ir vėlesnio stebėjimo laikotarpiu ŽIV viremijos kontrolei pastebimo neigiamo poveikio neturėjo. Peginterferono saugumo koinfekuotiems pacientams, kurių CD4+ ląstelių skaičius <200/mkl, duomenų turima mažai (žr. peginterferono alfa-2a preparato charakteristikų santrauką).
3 lentelėje pateikiamas nepageidaujamas poveikis pacientams, kurie gydyti ribavirino ir peginterferono alfa-2a arba interferono alfa-2a deriniais.
3 lentelė.Nepageidaujamas poveikis HCV infekuotiems pacientams, kurie gydyti Ribavirino ir peginterferono alfa-2a deriniu
Organizmo sistema | Labai dažnas ≥1/10 | Dažnas nuo ≥1/100 iki <1/10 | Nedažnas nuo ≥1/1000 iki <1/100 | Retas nuo ≥1/10 000 iki <1/1000 | Labai retas <1/10 000 | Dažnis nežinomas* |
---|---|---|---|---|---|---|
Infekcijos ir infestacijos | Viršutinių kvėpavimo takų infekcija, bronchitas, burnos kandidozė, paprastoji pūslelinė | Apatinių kvėpavimo takų infekcija, pneumonija, šlapimo takų infekcija, odos infekcija | Endokarditas, išorinės ausies uždegimas | |||
Gerybiniai, piktybiniai ir nepatikslinti navikai (tarp jų cistos ir polipai) | Piktybinis kepenų navikas | |||||
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai | Anemija | Trombocitopenija, limfadenopatija | Pancitopenija | Aplazinė anemija | Grynoji eritrocitų aplazija | |
Imuninės sistemos sutrikimai | Sarkoidozė, Tiroiditas | Anafilaksija, sisteminė raudonoji vilkligė, reumatoidinis artritas | Idiopatinė arba trombinė trombocitopeninė purpura | Persodintų kepenų ar inkstų atmetimas, Vogt-Koyanagi-Harada liga | ||
Endokrininiai sutrikimai | Hipotirozė, hipertirozė | Cukrinis diabetas | ||||
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai | Anoreksija | Dehidracija | ||||
Psichikos sutrikimai | Depresija, nemiga | Pakitusi nuotaika, sutrikusios emocijos, nerimas, agresija, nervuotumas, susilpnėjęs lytinis potraukis | Mintys apie savižudybę, haliucinacijos, pyktis | Savižudybė, psichozinis sutrikimas | Manija, bipolinis sutrikimas, mintys apie nužudymą | |
Nervų sistemos sutrikimai | Galvos skausmas, svaigulys, pablogėjęs dėmesio koncentravimas | Atminties blogėjimas, apalpimas, silpnumas, migrena, hipestezija, hiperestezija, parestezija, drebulys, sutrikęs skonio pojūtis, košmarai, mieguistumas | Periferinė neuropatija | Koma, traukuliai, veidinio nervo paralyžius | ||
Akių sutrikimai | Miglotas regėjimas, akies skausmas, akies uždegimas, kseroftalmija | Kraujo išsiliejimas į tinklainę | Regimojo nervo neuropatija, regimojo nervo spenelio pabrinkimas, tinklainės kraujagyslių sutrikimas, retinopatija, ragenos opa | Apakimas | Serozinė tinklainės atšoka | |
Ausų ir labirintų sutrikimai | Galvos svaigimas, ausies skausmas | Klausos netekimas | ||||
Širdies sutrikimai | Tachikardija, palpitacijos, periferinė edema | Miokardo infarktas, stazinis širdies nepakankamumas, krūtinės angina, supraventrikulinė tachikardija, aritmija, prieširdžių virpėjimas, perikarditas | ||||
Kraujagyslių sutrikimai | Karščio pylimas | Hipertenzija | Kraujo išsiliejimas į smegenis | |||
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai | Dusulys, kosulys | Įtampos dusulys, kraujavimas iš nosies, nosiaryklės uždegimas, pabrinkę prienosiniai ančiai, pabrinkusi nosies gleivinė, rinitas, skaudama ryklė | Švokštimas | Intersticinis pneumonitas, nuo kurio mirštama; plaučių embolija | ||
Virškinimo trakto sutrikimai | Viduriavimas, pykinimas, pilvo skausmas | Vėmimas, dispepsija, sutrikęs rijimas, burnos išopėjimas, dantenų kraujavimas, liežuvio uždegimas, stomatitas, dujų kaupimasis žarnyne, vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas | Kraujavimas iš virškinimo trakto, lūpos uždegimas, dantenų uždegimas | Pepsinė opa, pankreatitas | ||
Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai | Sutrikusi kepenų funkcija | Kepenų nepakankamumas, cholangitas, kepenų riebalinė infiltracija | ||||
Odos ir poodinio audinio sutrikimai | Alopecija, odos uždegimas, niežėjimas, odos sausėjimas | Bėrimas, padidėjęs prakaitavimas, psoriazė, dilgėlinė, egzema, odos pažeidimas, fotosensibili reakcija, prakaitavimas naktį | Toksinė epidermio nekrolizė, Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas, angioedema, daugiaformė raudonė (Erythema multiforme) | |||
Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai | Raumenų skausmas, sąnarių skausmas | Nugaros skausmas, artritas, raumenų silpnumas, kaulų skausmas, sprando skausmas, skeleto raumenų skausmas, mėšlungis | Miozitas | Rabdomiolizė | ||
Inkstų ir šlapimų takų sutrikimai | Inkstų nepakankamumas, nefrozinis sindromas | |||||
Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai | Lytinė bejėgystė | |||||
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai | Karščiavimas, sustingimas, skausmas, astenija, nuovargis, injekcijos vietos reakcija, irzlumas | Krūtinės skausmas, į gripą panaši liga, negalavimas, letargija, karščio pylimas, troškulys | ||||
Tyrimai | Sumažėjęs svoris | |||||
Sužalojimai, apsinuodijimai ir procedūrų komplikacijos | Vaistinės medžiagos perdozavimas |
* Pastebėti poregistraciniu laikotarpiu.
Laboratorinių tyrimų rodmenys; Klinikinių tyrimų metu, kai ribavirino vartota kartu su peginterferonu alfa-2a arba interferonu alfa-2a, dauguma nenormaliai pakitusių laboratorinių tyrimų rodmenų tapo normalūs pakeitus dozę (žr. 4.2 skyrių). Gydant peginterferono alfa-2a ir ribavirino deriniu, iki 2 % pacientų padidėjo ALT aktyvumas, dėl to reikėjo keisti dozę arba nutraukti gydymą.
Gydymo metu dozę apribojantis ribavirino toksiškumo požymis yra hemolizė. Pastebėta, kad iki 15 % pacientų, 48 savaites gydytų ribavirino 1000/1200 mg ir peginterferono alfa-2a deriniu, taip pat iki 19 % pacientų, gydytų ribavirino ir interferono alfa-2a deriniu, hemoglobino koncentracija sumažėjo iki <10 g/dl. Kai kartu su peginterferonu alfa-2a 24 savaites vartota 800 mg ribavirino dozė, hemoglobino koncentracija iki <10 g/dl sumažėjo 3 % pacientų. Dažniausiai hemoglobino sumažėja ankstyvuoju gydymo periodu; vėliau dėl tuo pat metu atsiradusio kompensacinio retikulocitų pagausėjimo tai išsilygina.
Dažniausiai anemija, leukopenija ir trombocitopenija buvo neryškios (I laipsnio pagal PSO). II laipsnio pagal PSO laboratorinių pokyčių pastebėta: hemoglobino (4 % pacientų), leukocitų (24 % pacientų) ir trombocitų (2 % pacientų). Vidutinė (absoliutus neutrofilų skaičius, ANS: 0,749-0,5 x 109/l) ir ryški (ANS<0,5 x 109/l) neutropenija rasta 24 % (216 iš 887) ir 5 % (41 iš 887) pacientų, 48 savaites gydytų ribavirino po 1000/1200 mg ir peginterferono alfa-2a deriniu.
Pastebėta, kad kai kuriems pacientams, gydytiems ribavirino ir peginterferono alfa-2a arba interferono alfa-2a deriniu, padidėjo šlapimo rūgšties ir netiesioginio bilirubino koncentracijos, kurios buvo susijusios su hemolize, bet, baigus gydyti, per 4 savaites jos vėl tapdavo tokios pat kaip prieš gydymą. Labai retai (2 pacientams iš 755) su tuo buvo susiję klinikiniai reiškiniai (ūminė podagra).
ŽIV-HCV koinfekuotų pacientų laboratorinių tyrimų duomenys
Nors toksinis poveikis kraujodarai – neutropenija, trombocitopenija ir anemija – dažniau pasitaikė ŽIV-HCV koinfekuotiems pacientams, daugumai jų tai pavyko pašalinti pakeitus dozę ir pavartojus kraujodarą aktyvinančių faktorių; prieš laiką liautis gydyti reikėjo retai. Mažesnis nei 500 ląstelių/mm3 ANS nustatytas 13 % pacientų, kuriems taikyta peginterferono alfa-2a monoterapija, ir 11 % pacientų, gydytų vaistų deriniu. Mažesnis nei 50 000/mm3 trombocitų skaičius nustatytas 10 % pacientų, vartojusių vien peginterferono alfa-2a, ir 8 % pacientų, gydytų vaistų deriniu. Pranešama, kad anemija (hemoglobino <10g/dl) nustatyta 7 % pacientų, kai taikyta peginterferono alfa-2a monoterapija, ir 14 % pacientų, gydytų vaistų deriniu.
Pranešimas apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas
www.vvkt.ltSvarbu pranešti apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas, pastebėtas po vaistinio preparato pateikimo į rinką, nes tai leidžia nuolat stebėti vaistinio preparato naudos ir rizikos santykį. Sveikatos priežiūros specialistai turi pranešti apie bet kokias įtariamas nepageidaujamas reakcijas, užpildę interneto svetainėje http:/// esančią formą, ir atsiųsti ją paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, faksas 8 800 20131 arba el. paštu .
4.9Perdozavimas
Apie ribavirino perdozavimo atvejus klinikinių tyrimų metu nepranešama. Žmonėms, suvartojusiems daugiau nei keturis kartus didesnes negu didžiausios rekomenduojamos dozes, pastebėta hipokalcemija ir hipomagnezemija. Daugeliu šių atvejų ribavirino vartota į veną. Kadangi ribavirino pasiskirstymo tūris yra didelis, hemodialize pašalinti reikšmingą ribavirino kiekį nėra efektyvu.
5.FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė – nukleozidai ir nukleotidai (išskyrus – atvirkštinės transkriptazės inhibitorius), ATC kodas – J05AB04.
Veikimo mechanizmas: Ribavirinas yra sintetinis nukleozidų analogas, kuris in vitro veikia kai kuriuos RNR ir DNR virusus. Kokiu būdu ribavirino ir interferono alfa-2a derinys veikia HCV, nežinoma.
Sergantiems hepatitu C pacientams, kurie vartodami po 180 µg peginterferono alfa-2a į gydymą reagavo, HCV RNR mažėjo dvifaziškai. Pacientams, kuriems pasiseka sukelti ilgalaikį atsaką, pirmoji mažėjimo fazė esti praėjus 24-36 valandoms po pirmosios peginterferono alfa-2a dozės; po to seka antroji mažėjimo fazė, kuri trunka sekančias 4-16 savaites. Ribavirinas per pirmąsias 4-6 savaites pacientų, gydomų ribavirino ir pegiliuoto interferono alfa-2a arba interferono alfa deriniu, pradinei virusų kinetikai reikšmingo poveikio neturėjo.
Keleto klinikinių tyrimų metu bandyta gydyti lėtinį hepatitą C vien geriamu ribavirinu. Šių tyrimų rezultatai parodė, kad ribavirino monoterapija, kai pacientai buvo gydomi 6-12 mėnesių ir 6 mėnesius stebimi, neturėjo jokio poveikio hepatitą sukeliančių virusų (HCV RNR) išnykimui, taip pat nepagerino kepenų histologinių pokyčių.
Klinikinis veiksmingumas ir saugumas
Ribavirinas derinant su interferonu alfa-2a
Klinikinių tyrimų metu palygintas vien interferono alfa-2a ir jo derinio su geriamu ribavirinu gydomasis efektyvumas, gydant pacientus, kuriems virusologiškai, biochemiškai ir histologiškai patvirtintas lėtinis hepatitas C ir kurie anksčiau nebuvo gydyti arba kurių liga recidyvavo. Ilgalaikis biocheminis ir virusologinis atsakas, taip pat histologinių pokyčių pagerėjimas vertinti, praėjus šešiems mėnesiams po gydymo pabaigos.
Statistiškai reikšmingai 10 kartų (nuo 4 % iki 43 %; p < 0,01) daugiau buvo stebėtas ilgalaikis virusologinis ir biocheminis atsakas, gydant pacientus, kurių liga recidyvavo (M23136; N = 99). Gydant vaistų deriniu, taip pat buvo palankesnis atsako dažnis, atsižvelgiant į HCV genotipą ir pradinę viremiją. Užsikrėtusius 1 genotipo HCV pacientus gydant vaistų deriniu ir vien interferonu (monoterapija), ilgalaikių reakcijų buvo atitinkamai 28 % ir 0 %, o užsikrėtusius ne 1 genotipo HCV – atitinkamai 58 % ir 8 %. Be to, nuo vaistų derinio labiau pagerėjo histologiniai pokyčiai. Tai patvirtinta palankiais (monoterapiją palyginus su vaistų derinio veiksmingumu – 6 % ir 48 %; p < 0,04) mažo paskelbto klinikinio tyrimo duomenimis, kai anksčiau negydyti pacientai (N = 40) vartojo interferono alfa-2a (po 3 milijonus TV 3 kartus per savaitę) kartu su ribavirinu.
5.2Farmakokinetinės savybės
Išgėrus vienkartinę ribavirino dozę, ribavirinas greitai rezorbuojamas (vidutinė Tmax = 1-2 valandos). Po vienkartinių ribavirino zių vidutinis galutinės fazės ribavirino pusinės eliminacijos periodas yra 140-160 valandų. Literatūros duomenimis, ribavirino absorbcija vyksta ekstensyviai; apie 10 % radioaktyviu elementu žymėtos dozės pašalinama su išmatomis. Tačiau matyt dėl ikisisteminio metabolizmo absoliutus biologinis prieinamumas yra apytikriai 45 % - 65 %. Po vienkartinių 200-1200 miligramų ribavirino dozių priklausomybė tarp dozės ir AUCtf yra apytikriai linijinė. Po vienkartinės 600 miligramų ribavirino dozės vidutinis menamas geriamo ribavirino klirensas yra 22-29 litrai per valandą. Išgerto ribavirino pasiskirstymo tūris yra apytikriai 4500 litrų. Ribavirinas su plazmos baltymais nesijungia.
Nustatyta, kad po išgertų vienkartinių ribavirino dozių ribavirino farmakokinetika atskirų žmonių ir to paties žmogaus organizme nėra pastovi (ir AUC ir Cmax tam pačiam žmogui kinta 25 %), tai gali būti susiję su ekstensyviu ikisisteminiu metabolizmu ir vaisto pernešimu į kraują ir iš jo.
Ribavirino transportas, išskyrus plazmą, plačiausiai ištirtas eritrocituose ir nustatyta, kad pirmiausia jis vyksta per es-tipo balansuojantį nukleozidų pernešimą. Šis pernešimo tipas virtualiai būdingas visoms ląstelių rūšims ir galbūt dėl to ribavirinas pasižymi dideliu pasiskirstymo tūriu. Visame kraujyje ir plazmoje esančio ribavirino santykis yra 60:1; pernelyg daug ribavirino kraujyje būna dėl ribavirino nukleotidų kaupimosi eritrocituose.
Ribavirinas metabolizuojamas dviem būdais: 1) vykstant grįžtamajam fosforilinimui, 2) vykstant irimui, apimančiam dezriboksilinimą ir amido hidrolizę, dėl kurių susidaro triazolo karboksirūgšties metabolitas. Ir ribavirinas, ir abu jo triazolo karboksiamido bei triazolo karboksirūgšties metabolitai šalinami per inkstus.
Literatūros duomenimis, vartojant kartotines ribavirino dozes, jis ekstensyviai kaupiasi plazmoje – tuomet jo AUC12h yra 6 kartus didesnis, palyginti su vienkartinės dozės atitinkamais rodmenimis. Geriant po 600 mg du kartus per parą, pastovi koncentracija – vidutiniškai apie 2200 ng/ml – susidaro maždaug per 4 savaites. Nustojus vartoti vaisto, pusinės eliminacijos periodas buvo maždaug 300 valandų; tai tikriausiai atspindi lėtą eliminaciją iš kitų nei plazma audinių.
Maisto poveikis: Išgertos vienkartinės 600 mg ribavirino dozės biologinis prieinamumas padidėjo, kai kartu buvo valgoma labai riebaus maisto. Kai ribavirino išgerta valgant ypač riebius pusryčius, palyginti su išgertu nevalgius, organizmo ekspozicijos ribavirinui parametrai – AUC(0-192h) ir Cmax – padidėjo atitinkamai 42 % ir 66 %. Šių vienkartinės dozės tyrimų rezultatų klinikinė reikšmė nežinoma. Ekspozicija ribavirinui po kartotinių dozių, kai vaisto buvo geriama valgant, pacientų, vartojusių peginterferono alfa-2a kartu su ribavirino ir interferono alfa-2b kartu su ribavirinu, buvo panaši. Siekiant sudaryti optimalią ribavirino koncentraciją plazmoje, rekomenduojama vartoti ribavirino valgymo metu.
Sutrikusi inkstų funkcija: Pacientų, kurių kreatinino klirensas yra 50 ml/min ir mažesnis, įskaitant GSIL sergančius ir nuolat dializuojamus pacientus, organizme ribavirino tariamasis klirensas yra mažesnis ir siekia maždaug 30 % klirenso pacientų, kurių inkstų veikla yra normali. Remiantis nedideliu tyrimu su pacientais, kuriems buvo vidutinio sunkumo ar sunkus inkstų nepakankamumas (kreatinino klirensas 50 ml/min ir mažesnis), ribavirino vartojusiais sumažintomis paros dozėmis, atitinkamai, po 600 mg ir 400 mg, ribavirino ekspozicija plazmoje (AUC) buvo didesnė, lyginant su įprastą ribavirino dozę vartojusiais pacientais, kurių inkstų veikla buvo normali (kreatinino klirensas > 80 ml/min). GSIL sirgusiems ir nuolat dializuojamiems pacientams, vartojusiems 200 mg ribavirino paros dozę, vidutinė ribavirino ekspozicija (AUC) siekė maždaug 80 % ekspozicijos įprastą 1000 mg ar 1200 mg ribavirino paros dozę vartojusių pacientų, kurių inkstų veikla buvo normali, organizme. Hemodialize iš plazmos galima pašalinti maždaug 50 % ribavirino, nes dėl jo didelio pasiskirstymo tūrio hemodialize pašalinti reikšmingą ribavirino kiekį nėra efektyvu. Šiame tyrime tirtas dozes vartojusiems pacientams, kuriems buvo vidutinio sunkumo ar sunkus inkstų nepakankamumas, buvo stebėtas padidėjęs nepageidaujamų reakcijų į vaistą dažnis. Net jei ir reikėtų skirti mažesnę ribavirino dozę pacientams, kuriems yra reikšmingas inkstų funkcijos sutrikimas, apie ribavirino saugumą ir veiksmingumą tokiems pacientams duomenų nepakanka, kad būtų galima siūlyti specifines dozės tikslinimo rekomendacijas (žr. 4.2 ir 4.4 skyrius).
Sutrikusi kepenų funkcija: Vienkartinių ribavirino dozių farmakokinetika, kai pacientų kepenų funkcija yra šiek tiek, vidutiniškai ar ryškiai sutrikusi (pagal Child-Pugh klasifikaciją A, B, C laipsnis), panaši kaip kontrolinės grupės žmonių, kurių kepenų funkcija normali.
Pagyvenę (vyresni nei 65 metų) pacientai: Vaisto farmakokinetika pagyvenusių žmonių organizme specifiškai nebuvo įvertinta. Tačiau paskelbtais populiacijos farmakokinetinių tyrimų duomenimis, ne amžius, o inkstų funkcija buvo svarbiausias ribavirino kinetiką lemiantis veiksnys.
Jaunesni nei 18 metų pacientai: Jaunesniems nei 18 metų pacientams ribavirino farmakokinetikos ypatumai įvertinti nevisiškai. Ribavirino kartu su peginterferonu alfa-2a arba interferonu alfa-2a skirtina tik 18 metų ir vyresnių pacientų lėtiniam hepatitui C gydyti.
Populiacijos farmakokinetika: Populiacijos farmakokinetikos analizė atlikta remiantis penkių klinikinių tyrimų metu nustatytomis vaisto koncentracijų plazmoje reikšmėmis. Nors kūno svoris ir rasė statistiškai keitė vienas kito klirenso modelį, bet kliniškai reikšmingas buvo tik kūno svorio poveikis. Klirensas didėjo kaip kūno svorio funkcija, ir buvo apskaičiuota, kad, kintant kūno svoriui nuo 44 iki 155 kg, jis kito nuo 17,7 iki 24,8 l/val. Kreatinino klirensas (net toks mažas kaip 34 ml/min.) ribavirino klirensui poveikio neturėjo.
Patekimas į sėklos skystį: Buvo tirtas ribavirino patekimas į spermą. Ribavirino koncentracija sėklos skystyje yra maždaug du kartus didesnė nei serume. Vis dėlto moters sisteminė ekspozicija ribavirinu po lytinių santykių su gydomu pacientu yra apytikriai apskaičiuota ir, lyginant su terapine ribavirino koncentracija plazmoje, yra ypač maža.
5.3Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Ribavirinas veikia embriotoksiškai ir /arba teratogeniškai visas gyvūnų rūšis, kurioms šie poveikiai tirti, duodant daug mažesnes negu rekomenduojamas žmonėms dozes. Pastebėta kaukolės, gomurio, akių, žandikaulių, rankų ir kojų, skeleto ir virškinimo trakto anomalijų. Didėjant dozei, teratogeninis poveikis dažnėja ir sunkėja. Mažėja vaisių ir jauniklių išgyvenamumas.
Tiriant poveikį gyvūnams, tarp jų šunims ir beždžionėms, nustatyta, kad ribavirinas pirmiausia toksiškai veikia eritrocitus. Pradėjus duoti vaisto, netrukus atsiranda anemija, bet, kai vaisto nustojama duoti, ji greitai išnyksta. Hipoplazinė anemija pastebėta tik žiurkėms, kai poūmio tyrimo metu duotos didelės 160 mg/kg per parą dozės.
Ribavirino toksiškumo tyrimų metu nuo kartotinių dozių sumažėjęs leukocitų ir (arba) limfocitų skaičius nuolat pastebėtas graužikams bei šunims ir laikinai – poūmio toksiškumo tyrimų metu – beždžionėms. Kartotinių dozių toksiškumo žiurkėms tyrimai parodė, kad sunyko užkrūčio liaukos limfoidinis audinys ir (arba) nuo užkrūčio liaukos priklausančios blužnies zonos (periarteriolių limfoidinis dangalas, baltoji pulpa) ir mezenteriniai limfmazgiai. Buvo pastebėta, kad nuo kartotinių ribavirino dozių šunims labiau išsiplėtė arba nekrozavo dvylikapirštės žarnos žarninės kriptos, taip pat atsirado plonųjų žarnų lėtinis uždegimas ir klubinės žarnos erozijų.
Tiriant kartotinių ribavirino dozių pelėms sukeliamus sėklidžių ir spermos pokyčius, nustatyta, kad spermos anomalijų pasitaiko nuo dozių, kurios gyvūnams daug mažesnės nei gydomosios. Nustojus duoti vaisto, sėklidžių funkcija nuo ribavirino sukelto toksinio poveikio visiškai atsitaiso per vieną ar du spermatogenezės ciklus.
Genotoksiškumo tyrimai parodė, kad ribavirinas šiek tiek pasižymi genotoksiniu aktyvumu. Ribavirinas turėjo poveikį, atliekant in vitro transformacijos bandinį. Genotoksinis aktyvumas pastebėtas, atliekant in vivo jo poveikio pelių mikrobranduoliui bandymus. Dominantinio letalinio paveldimumo bandymo su žiurkėmis duomenys buvo neigiami; tai rodo, kad, jei žiurkėms atsiranda mutacijų, jos neperduodamos per patinų gametas. Gali būti, kad ribavirinas žmogų veikia kancerogeniškai.
Ribavirino ir peginterferono alfa-2a derinys beždžionėms kokio nors netikėto toksinio poveikio nesukėlė. Svarbiausias su gydymu susijęs pokytis buvo laikina lengva ar apysunkė anemija, kuri buvo sunkesnė už anemiją, sukeliamą kiekvienos šių medžiagų, kai jos vartojamos atskirai.
6.FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1Pagalbinių medžiagų sąrašas
Tabletės šerdisMikrokristalinė celiuliozė Pregelifikuotas krakmolas (kukurūzų krakmolas)Karboksimetilkrakmolo A natrio druskaPovidonas (K-30)Koloidinis bevandenis silicio dioksidas
Magnio stearatas
Tabletės plėvelė
HPMC 2910/ hipromeliozė (15cP) (E464)
Titano dioksidas (E171)
Triacetinas (E1518)
Raudonasis geležies oksidas (E172)
Geltonasis geležies oksidas (E172)
Etilceliuliozės (10cP) (E462)
6.2Nesuderinamumas
Duomenys nebūtini.
6.3Tinkamumo laikas
2 metai.
6.4Specialios laikymo sąlygos
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
6.5Talpyklės pobūdis ir jos turinys
Ribavirin Aurobindo plėvele dengtos tabletės tiekiamos skaidriose PVC - aliuminio folijos lizdinėse plokštelėse ir DTPE buteliukuose su polipropileno uždoriu.
Pakuotės dydžiai:
lizdinių plokštelių pakuotės: 14, 20, 28, 42, 56, 84, 112, 140 ir 168 plėvele dengtos tabletės;
DTPE buteliukų pakuotės: 28, 42, 56, 112, 168 ir 500 plėvele dengtų tablečių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
6.6Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti
Nesuvartotą vaistinį preparatą ar atliekas reikia tvarkyti laikantis vietinių reikalavimų.
7.RINKODAROS TEISĖS turėtojas
Aurobindo Pharma (Malta) Limited
Vault 14, Level 2, Valletta Waterfront
Floriana FRN 1913
Malta
8.RINKODAROS PAŽYMĖJIMO NUMERiS (-IAI)
Lizdinė plokštelė:
N14 - LT/1/15/3679/001
N20 - LT/1/15/3679/002
N28 - LT/1/15/3679/003
N42 - LT/1/15/3679/004
N56 - LT/1/15/3679/005
N84 - LT/1/15/3679/006
N112 - LT/1/15/3679/007
N140 - LT/1/15/3679/008
N168 - LT/1/15/3679/009
Buteliukas:
N28 - LT/1/15/3679/010
N42 - LT/1/15/3679/011
N56 - LT/1/15/3679/012
N112 - LT/1/15/3679/013
N168 - LT/1/15/3679/014
N500 - LT/1/15/3679/015
9.RINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO DATA
Rinkodaros teisė pirmą kartą suteikta 2015 m. vasario mėn. 12 d.
10.TEKSTO PERŽIŪROS DATA
2015 m. vasario mėn. 12 d.
vvkt.ltIšsami informacija apie šį vaistinį preparatą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje
II PRIEDASRINKODAROS SĄLYGOSA.GAMINTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ
B.TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI
A.GAMINTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄGamintojo (-ų), atsakingo (-ų) už serijų išleidimą, pavadinimas (-ai) ir adresas (-ai)
APL Swift Services (Malta) Limited
HF26, Hal Far Industrial Estate
Hal Far, Birzebbugia, BBG 3000
Malta
- arba
Milpharm Limited
Ares Block, Odyssey Business Park
West End Road
Ruislip HA4 6QD
Jungtinė Karalystė
arba
Arrow Génériques
26 avenue Tony Garnier
69007 Lyon
Prancūzija
Su pakuote pateikiamame lapelyje nurodomas gamintojo, atsakingo už konkrečios serijos išleidimą, pavadinimas ir adresas.B.TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI
Receptinis vaistinis preparatas.
III PRIEDAS
ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS
A. ŽENKLINIMAS
Informacija ant IŠORINĖS pakuotės
KARTONO DĖŽUTĖ
1.vaistinio preparato pavadinimas
Ribavirin Aurobindo 200 mg plėvele dengtos tabletės
Ribavirinum
2.VEIKLIOJI (-IOS) MEDŽIAGA (-OS) IR JOS (-Ų) KIEKIS (-IAI)
Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 200 mg ribavirino.
3.pagalbinių medžiagų sąrašas
4.FARMACINĖ forma ir KIEKIS PAKUOTĖJE
Plėvele dengta tabletė
Lizdinių plokštelių pakuotė:14 plėvele dengtų tablečių
20 plėvele dengtų tablečių
28 plėvele dengtos tabletės
42 plėvele dengtos tabletės
56 plėvele dengtos tabletės
84 plėvele dengtos tabletės
112 plėvele dengtų tablečių
140 plėvele dengtų tablečių
168 plėvele dengtos tabletės
DTPE buteliukų pakuotė:
28 plėvele dengtos tabletės
42 plėvele dengtos tabletės
56 plėvele dengtos tabletės
112 plėvele dengtų tablečių
168 plėvele dengtos tabletės
500 plėvele dengtų tablečių
5.vartojimo METODAS IR būdas (-Ai)
Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.
6.SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASTEBIMOJE IR NEPASIEKIAMOJE VIETOJE
Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
7.kitas (-I) specialus (-ŪS) Įspėjimas (-AI) (jei reikia)
8.tinkamumo laikas
Tinka iki {mm/MMMM}
9.SPECIALIOS laikymo sąlygos
10.specialios atsargumo priemonės DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (jei reikia)
11.RINKODAROS TEISĖS turėtojo pavadinimas ir adresas
Aurobindo Pharma (Malta) Limited
Vault 14, Level 2, Valletta Waterfront
Floriana FRN 1913
Malta
12.RINKODAROS PAŽYMĖJIMO numeris (-IAI)
Lizdinė plokštelė:
N14 - LT/1/15/3679/001
N20 - LT/1/15/3679/002
N28 - LT/1/15/3679/003
N42 - LT/1/15/3679/004
N56 - LT/1/15/3679/005
N84 - LT/1/15/3679/006
N112 - LT/1/15/3679/007
N140 - LT/1/15/3679/008
N168 - LT/1/15/3679/009
Buteliukas:
N28 - LT/1/15/3679/010
N42 - LT/1/15/3679/011
N56 - LT/1/15/3679/012
N112 - LT/1/15/3679/013
N168 - LT/1/15/3679/014
N500 - LT/1/15/3679/015
13.serijos numeris
Serija:
14.PARDAVIMO (IŠDAVIMO) tvarka
Receptinis vaistinis preparatas.
15.vartojimo instrukcijA
16.INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU
Ribavirin Aurobindo 200 mg plėvele dengtos tabletės
Minimali informacija ant LIZDINIŲ PLOKŠTELIŲ ARBA DVISLUOKSNIŲ
JUOSTELIŲ
LIZDINĖ PLOKŠTELĖ1.Vaistinio preparato pavadinimas ir vartojimo būdas
Ribavirin Aurobindo 200 mg plėvele dengtos tabletės
Ribavirinum
2.vartojimo metodas
Aurobindo Pharma (Malta) Limited
3.tinkamumo laikas
EXP {mm/MMMM}
4.serijos numeris
Lot:
5.KITA |
---|
BUTELIUKO ETIKETĖ
Ribavirin Aurobindo 200 mg plėvele dengtos tabletės
Ribavirinum
2.VEIKLIOJI (-IOS) MEDŽIAGA (-OS) IR JOS (-Ų) KIEKIS (-IAI)
Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 200 mg ribavirino.
3.pagalbinių medžiagų sąrašas
4.FARMACINĖ forma ir KIEKIS PAKUOTĖJE
Plėvele dengta tabletė
28 plėvele dengtos tabletės
42 plėvele dengtos tabletės
56 plėvele dengtos tabletės
112 plėvele dengtų tablečių
168 plėvele dengtos tabletės
500 plėvele dengtų tablečių
5.vartojimo METODAS IR būdas (-Ai)
Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.
6.SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASTEBIMOJE IR NEPASIEKIAMOJE VIETOJE
Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
7.kitas (-I) specialus (-ŪS) Įspėjimas (-AI) (jei reikia)
8.tinkamumo laikas
Tinka iki {mm/MMMM}
9.SPECIALIOS laikymo sąlygos
10.specialios atsargumo priemonės DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (jei reikia)
11.RINKODAROS TEISĖS turėtojo pavadinimas ir adresas
Aurobindo Pharma (Malta) Limited
Vault 14, Level 2, Valletta Waterfront
Floriana FRN 1913
Malta
12.RINKODAROS PAŽYMĖJIMO numeris (-IAI)
N28 - LT/1/15/3679/010
N42 - LT/1/15/3679/011
N56 - LT/1/15/3679/012
N112 - LT/1/15/3679/013
N168 - LT/1/15/3679/014
N500 - LT/1/15/3679/015
13.serijos numeris
Serija:
14.PARDAVIMO (IŠDAVIMO) tvarka
Receptinis vaistinis preparatas.
15.vartojimo instrukcijA
16.INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU
B. PAKUOTĖS lapelis
Pakuotės lapelis:informacija pacientui
Ribavirin Aurobindo 200 mg plėvele dengtos tabletės
Ribavirinas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
- Kas yra Ribavirin Aurobindo ir kam jis vartojamas
- Kas žinotina prieš vartojant Ribavirin Aurobindo
- Kaip vartoti Ribavirin Aurobindo
- Galimas šalutinis poveikis
- Kaip laikyti Ribavirin Aurobindo
- Pakuotės turinys ir kita informacija
- Kas yra Ribavirin Aurobindo ir kam jis vartojamas
Ribavirinas, kuris yra ribavirino veiklioji virusus veikianti medžiaga, slopina daugelio virusų tipų, tarp jų hepatito C virusų, dauginimąsi.
Ribavirino vartojama kartu su interferonu alfa-2a kai kurioms lėtinio hepatito C (virusinės infekcijos sukeltos kepenų ligos) formoms gydyti. Juo gydomi anksčiau negydyti suaugę pacientai ir anksčiau nuo hepatito C gydyti suaugę pacientai.
Ribavirin Aurobindo galima vartoti tik kartu su interferonu alfa-2a. Jo negalima vartoti vieno.
Kitą informaciją apie interferoną alfa-2a taip pat skaitykite jų pakuočių lapeliuose.
- Kas žinotina prieš vartojant Ribavirin Aurobindo
Ribavirin Aurobindo vartoti negalima:
- jeigu yra alergija ribavirinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu esate nėščia ar krūtimi maitinate kūdikį (žr. skyrių “Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas”),
- jeigu turėjote širdies priepuolį arba per paskutiniuosius šešis mėnesius Jus kamavo kokia nors kita sunki širdies liga,
- jeigu sergate progresuojančia kepenų liga (pvz., pagelto Jūsų oda arba kaupiasi pernelyg daug skysčio pilve),
- jeigu Jums yra kraujo sutrikimas, toks kaip pjautuvo pavidalo ląstelių anemija ar talasemija,
Kitą informaciją apie interferoną alfa-2a skaitykite šių preparatų pakuočių lapeliuose.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Ribavirin Aurobindo.
- Jeigu esate vyras ir Jūsų partnerė yra vaisingo amžiaus moteris (žr. skyrių “Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas”).
- Jeigu turite skundų dėl širdies veiklos. Šiuo atveju Jus reikės nuolat atidžiai stebėti. Rekomenduojama prieš gydymą ir jo metu registruoti elektrokardiogramą (EKG).
- Jeigu atsiranda širdies veiklos sutrikimų kartu su dideliu nuovargiu. Tai gali būti dėl Ribavirin Aurobindo sukeltos mažakraujystės.
- Jeigu kada nors sirgote mažakraujyste (bendrai, mažakraujystės rizika didesnė moterims nei vyrams).
- Jeigu turite kitų kepenų veiklos sutrikimų nei hepatitas C.
- Jeigu turite skundų dėl inkstų veiklos. Gali prireikti mažinti Ribavirin Aurobindo dozę arba išvis nustoti jį vartoti.
- Jeigu Jums buvo persodintas organas (kepenys ar inkstas) arba artimiausioje ateityje planuojama atlikti organo persodinimo operaciją.
- Jeigu atsiranda alerginės reakcijos simptomų, tokių kaip pasunkėjęs kvėpavimas, švokštimas, staiga pabrinkusi oda ir gleivinės, niežulys ar bėrimai. Nedelsdami nustokite vartoti Ribavirino ir tuoj pat ieškokite medicininės pagalbos.
- Jeigu kada nors sirgote depresija arba gydymosi Ribavirin Aurobindo preparatu metu atsiranda simptomų, susijusių su depresija (pvz., liūdesys, prislėgta nuotaika ir t.t.) (žr. 4 skyrių).
- Jeigu esate suaugęs pacientas, piktnaudžiaujantis arba praeityje piktnaudžiavęs psichiką veikiančiomis medžiagomis (pvz., alkoholiu ar narkotikais).
- Jeigu esate jaunesni nei 18 metų. Ribavirin Aurobindo ir peginterferono alfa-2a arba interferono alfa-2a derinio veiksmingumas ir saugumas jaunesniems nei 18 metų pacientams įvertintas nepakankamai.
- Jeigu esate dar užsikrėtę ŽIV ir gydotės bet kokiu vaistiniu preparatu nuo ŽIV.
- Jeigu Jūsų ankstesnis gydymas nuo hepatito C nutrauktas dėl mažakraujystės ar mažo kraujo kūnelių skaičiaus.
Prieš gydymą Ribavirin Aurobindo preparatu būtina visiems pacientams ištirti inkstų veiklą. Prieš pradedant gydyti Ribavirin Aurobindo preparatu gydytojas taip pat būtinai turi ištirti Jūsų kraują. Kraujo tyrimai turi būti kartojami po 2 ir 4 gydymo savaičių, vėliau - taip dažnai kaip, gydytojo nuomone, tai būtina.
Jeigu esate vaisingo amžiau moteris, Jums būtina prieš gydymosi ribavirino preparatu pradžią, gydymosi juo metu ir 4 mėnesius po gydymo kiekvieną mėnesį daryti nėštumo nustatymo mėginį (žr. skyrių “Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas”).
Gauta pranešimų, kad vartojant Ribavirin Aurobindo kartu su peginterferonu alfa-2a pasitaikė dantų ir dantenų sutrikimų, dėl kurių galima netekti dantų. Be to, kai ilgai vartojama ribavirino ir peginterferono alfa-2a derinio, dantis ir burnos gleivinę gali kenksmingai veikti burnos džiūvimas. Jūs turite kruopščiai valyti dantis du kartus per parą ir reguliariai juos tikrintis. Ir dar, kai kurie pacientai gali vemti. Jeigu Jums pasitaikė ši reakcija, būtinai po to kruopščiai praskalaukite burną.
Kiti vaistai ir Ribavirin Aurobindo
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų (įskaitant įsigytus be recepto) arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Pacientams, kurie dar užsikrėtę ir ŽIV: pasakykite savo gydytojui, jei Jūs gydotės vaistais nuo ŽIV.
Su labai aktyviais antiretrovirusiniais vaistais (LAARV), kuriais gydoma ŽIV, yra susiję šalutiniai poveikiai - pieno rūgšties acidozė (organizme daugėja pieno rūgšties, dėl to rūgštėja kraujas) ir pablogėjusi kepenų veikla. Jei Jūs vartojate LAARV, peginterferono alfa-2a arba interferono alfa-2a ir papildomai pradėsite vartoti ribavirino, gali didėti pieno rūgšties acidozės ar kepenų veiklos nepakankamumo pavojus. Jūsų gydytojas nuolat stebės, ar neatsirado šių šalutinių reiškinių požymių ar simptomų.
Jeigu vartojate zidovudino ar stavudino, nes esate užsikrėtę ŽIV arba sergate AIDS, Ribavirin Aurobindo gali susilpninti šių vaistų poveikį. Todėl reguliariai bus tiriamas Jūsų kraujas, norint įsitikinti, kad ŽIV infekcija nestiprėja. Jeigu ji stiprėtų, gydytojas gali nuspęsti nutraukti Jūsų gydymą Ribavirin Aurobindo preparatu. Be to, pacientams, kurie vartoja zidovudino kartu su Ribavirin Aurobindo ir alfa interferonais, yra padidėjusi anemijos atsiradimo rizika.
Ribavirin Aurobindo ir didanozino (kuriuo gydoma ŽIV) kartu vartoti nerekomenduojama. Kai kuris šalutinis didanozino poveikis (pvz., kepenų pažeidimas, plaštakų ir (arba) pėdų dilgčiojimas bei skausmingumas, kasos uždegimas) gali pasitaikyti daug dažniau.
Pacientams, kurie vartoja azatioprino kartu su ribavirino ir peginterferonu, yra padidėjusi sunkių kraujo sutrikimų atsiradimo rizika.
Būtinai perskaitykite peginterferono alfa-2a ar interferono alfa-2a pakuotės lapelį, kad tikrai žinotumėte kokius vaistus taip pat galite vartoti, kol vartojate kurį nors šių vaistinių preparatų.
Ribavirino gali išlikti Jūsų organizme iki 2 mėnesių, todėl prieš pradėdami gydytis bet kuriuo kitu šiame lapelyje paminėtu vaistu turite pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Ribavirin Aurobindo vartojimas su maistu ir gėrimais
Ribavirin Aurobindo plėvele dengtos tabletės paprastai geriamos du kartus per dieną valgant (rytą ir vakare) ir jas reikia nuryti nekramtytas.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Ribavirin Aurobindo gali būti labai žalingas negimusiam kūdikiui; jis gali sukelti apsigimimų. Todėl, jeigu Jūs esate pacientė moteris, labai svarbu, kad nepastotumėte gydymosi metu ir 4 mėnesius po gydymosi. Ribavirin Aurobindo gali pažeisti spermą ir pakenkti gemalui (negimusiam kūdikiui). Todėl, jeigu Jūs esate pacientas vyras, labai svarbu, kad Jūsų partnerė nepastotų Jūsų gydymosi metu ir 7 mėnesius baigus Jūsų gydymą.
Jeigu esate vaisingo amžiaus moteris, kuri gydoma Ribavirin Aurobindo preparatu, būtina, kad Jūsų nėštumo nustatymo mėginys būtų neigiamas prieš pradedant gydytis Ribavirin Aurobindo, kiekvieną mėnesį gydymosi metu ir 4 mėnesius po gydymosi. Jūs būtinai turite naudoti veiksmingą kontracepcijos priemonę Jūsų gydymosi metu ir 4 mėnesius baigus gydytis. Tai galite aptarti su savo gydytoju. Jeigu Ribavirin Aurobindo preparatu gydomas Jūsų partneris vyras, prašom skaityti skirsnį “Jeigu esate vyras”.
Jeigu esate vyras, kuris vartoja Ribavirin Aurobindo, Jums negalima turėti lytinių santykių su nėščia moterimi, nebent naudojate prezervatyvą. Tai sumažina galimybę ribavirinui patekti į moters organizmą. Jeigu Jūsų partnerė nėra nėščia, bet yra vaisingo amžiaus moteris, ji būtinai turi daryti nėštumo mėginį kiekvieną mėnesį Jūsų gydymosi metu ir 7 mėnesius po gydymo pabaigos. Jūs arba Jūsų partnerė būtinai turi naudoti veiksmingą kontracepcijos priemonę Jūsų gydymosi metu ir 7 mėnesius baigus gydymą. Tai galite aptarti su savo gydytoju. Jeigu Jūsų partnerė moteris gydoma Ribavirin Aurobindo preparatu, skaitykite skirsnį “Jeigu esate moteris”.
Ar Ribavirin Aurobindo patenka į moters pieną, nežinoma. Kadangi Ribavirin Aurobindo gali pažeisti kūdikį, jį vartojant kūdikio žindyti negalima. Jeigu gydymas Ribavirin Aurobindo preparatu būtinas, kūdikį žindyti reikia liautis.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Ribavirin Aurobindo Jūsų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus veikia nereikšmingai.
Tačiau nuo peginterferono alfa-2a arba interferono alfa-2a gali apimti mieguistumas, nuovargis ar sumišimas. Jeigu atsiranda bet kuris šių pažymių, nevairuokite, nenaudokite jokių įrankių ir nevaldykite mechanizmų.
- Kaip vartoti Ribavirin Aurobindo
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Gydytojas parinks Jums tinkamą dozę, atsižvelgdamas į Jūsų kūno svorį ir viruso tipą.
Įprastinė dozė yra:
-800 mg per parą: gerkite Ribavirin Aurobindo 200 mg 2 tabletes rytą ir 2 tabletes vakare;
-1000 mg per parą: gerkite Ribavirin Aurobindo 200 mg 2 tabletes rytą ir 3 tabletes vakare;
-1200 mg per parą: gerkite Ribavirin Aurobindo 200 mg 3 tabletes rytą ir 3 tabletes vakare;
Tabletes nurykite nekramtytas ir vartokite jas valgant.
Atsižvelgiant į viruso, kuriuo Jūs užsikrėtę, tipą, reagavimą į gydymą ir buvusį ankstesnį gydymą, Ribavirin Aurobindo plėvele dengtas tabletes turėsite vartoti nuo 16 savaičių iki 72 savaičių. Prašom pasitarti su gydytoju ir gydytis jo rekomenduojamą laiką.
Jeigu turite kokių nors skundų dėl inkstų veiklos, Ribavirin Aurobindo turite vartoti atsargiai ir gydytojui prižiūrint.
Jeigu turite kokių nors skundų dėl kepenų veiklos, prieš pradėdami gydytis Ribavirin Aurobindo preparatu turite pasitarti su gydytoju.
Jeigu Jums daugiau nei 65 metai, prieš Ribavirin Aurobindo vartojimą turite pasitarti su gydytoju.
Jaunesniems nei 18 metų pacientams Ribavirin Aurobindo vartoti nerekomenduojama.
Kadangi ribavirinas yra teratogeniškas (gali sukelti negimusio kūdikio nenormalumų) su tabletėmis reikia elgtis atsargiai - jų negalima laužyti ar smulkinti (sutrinti į miltelius). Jeigu netyčia palietėte aplūžusiais tabletes, visas kūno vietas, kurios prisilietė prie tablečių, kruopščiai nuplaukite vandeniu su muilu. Jei kiek nors tablečių miltelių pateko į akis, rūpestingai išplaukite jas steriliu arba, jei sterilaus neturite, paprastu vandeniu.
Jeigu Jums atrodo, kad Ribavirin Aurobindo veikia pernelyg stipriai arba pernelyg silpnai, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Jeigu šalutinis poveikis atsiranda gydymo metu, gydytojas gali patikslinti vaisto dozę arba išvis nutraukti gydymą.
Ribavirin Aurobindo vartojama kartu su interferonu-alfa-2a. Apie šių preparatų dozavimą taip pat žiūrėkite interferono alfa-2a pakuotės lapelį.
Ką daryti pavartojus per didelę Ribavirin Aurobindo dozę?
Kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Pamiršus pavartoti Ribavirin Aurobindo
Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę.
Jeigu pamiršote išgerti vieną dozę, kai tik prisiminsite ją išgerkite ir sekančią dozę gerkite įprastu laiku
Nustojus vartoti Ribavirin Aurobindo
Tik gydytojas gali nuspręsti, kiek laiko reikia Jus gydyti. Niekada nenutraukite gydymo savo nuožiūra, nes liga, nuo kurios Jūs gydoma(s), gali vėl pasireikšti ar pablogėti.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Kai kuriuos žmones, vartojančius Ribavirin Aurobindo kartu su interferonu, apima depresija, keletą atvejų žmonėms kilo minčių apie savižudybę arba jie pradėjo agresyviai elgtis (kartais elgesys buvo nukreiptas prieš kitus žmones, toks kaip mintys apie grasinimą kitų gyvybei). Kai kurie pacientai iš tikrųjų žudėsi. Jeigu pastebite, kad Jus apima depresija arba kyla minčių apie savižudybę, arba pakinta elgesys, Jums tikrai reikia ieškoti neatidėliotinos pagalbos. Galbūt Jūs galėtumėte paprašyti šeimos narį arba artimą draugą, kad Jums padėtų – Jus įspėtų apie depresijos požymius arba Jūsų elgesio pokyčius.
Augimas ir vystymasis (vaikai ir paaugliai):
Iki vienerių metų Pegasys ir ribavirino deriniu gydyti vaikai augo lėčiau bei priaugo mažiau kūno masės, nei buvo galima tikėtis. Kai kurie vaikai per dvejus metus po gydymo pabaigos nebeužaugo kiek reikėtų, ir tai gali turėti įtakos jų galutiniam ūgiui suaugus.
Gydymo metu gydytojas reguliariai paims Jūsų kraujo, norėdamas stebėti baltųjų kraujo kūnelių (ląstelių, kurios kovoja su infekcija), raudonųjų kraujo kūnelių (kurie perneša deguonį), trombocitų (kurie skatina kraują krešėti), kepenų veiklos ar kitų laboratorinių tyrimų rodmenų pokyčius.
Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu pastebėjote, kad atsirado bet kuris šių šalutinių poveikių: stiprus krūtinės skausmas; nepaliaujamas kosulys; nereguliarus širdies plakimas; sutrikęs kvėpavimas; sumišimas; depresija; stiprus skrandžio skausmas; kraujas išmatose (arba juodos, deguto spalvos išmatos); stiprus kraujavimas iš nosies; karščiavimas ar šaltkrėtis; sutrikęs regėjimas. Vartojant ribavirino kartu su peginterferonu alfa-2a arba interferonu alfa-2a visi šie šalutiniai poveikiai gali pasitaikyti. Šie šalutiniai poveikiai gali būti sunkūs ir Jums gali prireikti skubios medicininės pagalbos.
Labai dažnas (gali pasireikšti dažniau kaip 1 iš 10 žmonių) šalutinis poveikis, vartojant pegiliuoto interferono ir ribavirino derinį, yra: | |
---|---|
Kraujo sutrikimai: | anemija (mažas raudonųjų kraujo kūnelių skaičius). |
Metabolizmo sutrikimai: | prastas apetitas. |
Psichikos sutrikimas: | depresija (prislėgta nuotaika, bloga nuomonė apie save ar beviltiškumo jausmas), nemiga. |
Nervų sistemos sutrikimai: | galvos skausmas, sutrikęs dėmesio koncentravimas ir svaigulys. |
Kvėpavimo sistemos sutrikimai: | kosulys, dusulys. |
Virškinimo trakto sutrikimai: | viduriavimas, pykinimas, pilvo skausmas. |
Odos sutrikimai: | plaukų slinkimas ir odos reakcijos (įskaitant niežulį, odos uždegimą ir odos sausėjimą). |
Skeleto raumenų sutrikimai: | sąnarių ir raumenų skausmas. |
Bendrieji sutrikimai: | karščiavimas, silpnumas, nuovargis, drebulys, šaltkrėtis, skausmas, injekcijos vietos sudirginimas ir padidėjęs jaudrumas (tampa lengva nuliūdinti). |
Dažnas (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 10 žmonių) šalutinis poveikis, vartojant pegiliuoto alfa interferono ir ribavirino derinį, yra: | |
---|---|
Infekcijos: | viršutinių kvėpavimo takų infekcinės ligos, bronchitas, burnos grybelinė infekcija ir pūslelinė (dažna pasikartojanti virusinė infekcija, kuri pažeidžia lūpas, burną). |
Kraujo sutrikimai: | sumažėjęs trombocitų (skatinančių kraują krešėti) skaičius ir padidėję limfmazgiai. |
Endokrininiai sutrikimai: | sustiprėjusi ir susilpnėjusi skydliaukės veikla. |
Psichikos sutrikimai: | nuotaikos ar emocijų pokyčiai, nerimas, agresija, nervuotumas, susilpnėjęs lytinis potraukis. |
Nervų sistemos sutrikimai: | pablogėjusi atmintis, apalpimas, susilpnėjusi raumenų jėga, migrena, sustingimas, dilgčiojimo, deginimo pojūtis, drebulys, skonio pojūčio pokyčiai, košmarai, mieguistumas. |
Akių sutrikimai: | miglotas regėjimas, akių skausmas, akių uždegimas ir akių džiūvimas. |
Ausų sutrikimai: | kambario sukimosi pojūtis, ausies skausmas. |
Širdies sutrikimai: | greitas širdies ritmas, širdies susitraukimų pulsacija, rankų ir kojų tinimas. |
Kraujagyslių sutrikimai: | karščio pylimas. |
Kvėpavimo sistemos sutrikimai: | dusulys fizinio krūvio metu, kraujavimas iš nosies, nosies ir ryklės uždegimas, nosies ir prienosių ančių (oru užpildytų ertmių, esančių galvos ir veido kauluose) infekcijos, sloga, skaudama ryklė. |
Virškinimo trakto sutrikimai: | vėmimas, sutrikęs virškinimas, pasunkėjęs rijimas, burnos opėjimas, kraujuojančios dantenos, liežuvio ir burnos gleivinės uždegimas, dujų kaupimasis (pernelyg didelis oro ir dujų kiekis) žarnyne, vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas. |
Odos sutrikimai: | bėrimas, padidėjęs prakaitavimas, žvynelinė (psoriazė), dilgėlinė, egzema, padidėjęs jautrumas saulės spinduliams, prakaitavimas naktį. |
Skeleto ir raumenų sutrikimai: | nugaros skausmas, sąnarių uždegimas, raumenų silpnumas, kaulų skausmas, sprando skausmas, raumenų skausmas, mėšlungiai. |
Lytinės sistemos sutrikimai: | impotencija (lytinė bejėgystė). |
Bendrieji sutrikimai: | krūtinės skausmas, į gripą panašus susirgimas, negalavimas, letargija (panaši į ilgą miegą būsena), karščio pylimai, troškulys, sumažėjęs svoris. |
Nedažnas (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 100 žmonių) šalutinis poveikis, vartojant pegiliuoto alfa interferono ir ribavirino derinį, yra: | |
---|---|
Infekcijos: | apatinių kvėpavimo takų infekcijos, šlapimo takų infekcija, odos infekcija. |
Gerybiniai ir piktybiniai navikai: | kepenų navikas. |
Imuninės sistemos sutrikimai: | sarkoidozė (uždegimo apimti audinių plotai po visą kūną), skydliaukės uždegimas. |
Endokrininiai sutrikimai: | cukrinis diabetas (padidėjęs cukraus kiekis kraujyje). |
Metabolizmo sutrikimai: | dehidracija. |
Psichikos sutrikimai: | mintys apie savižudybę, haliucinacijos (nenormalus suvokimas), pyktis. |
Nervų sistemos sutrikimai: | periferinė neuropatija (galūnes įnervuojančių nervų veiklos sutrikimas). |
Akių sutrikimai: | kraujo išsiliejimas į tinklainę (užpakalinę akies dalį). |
Ausų ir labirintų sutrikimai: | apkurtimas. |
Kraujagyslių sutrikimai: | padidėjęs kraujospūdis. |
Kvėpavimo sistemos sutrikimai: | švokštimas. |
Virškinimo trakto sutrikimai: | kraujavimas iš virškinimo trakto, lūpų uždegimas, dantenų uždegimas. |
Kepenų sutrikimai: | sutrikusi kepenų veikla. |
Retas (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 1000 žmonių) šalutinis poveikis, vartojant pegiliuoto alfa interferono ir ribavirino derinį, yra: | |
---|---|
Infekcijos: | širdies infekcija, išorinės ausies infekcija. |
Kraujo sutrikimai: | labai sumažėjęs raudonųjų kraujo kūnelių, baltųjų kraujo kūnelių ir trombocitų skaičius. |
Imuninės sistemos sutrikimai: | sunki alerginė reakcija, sisteminė raudonoji vilkligė (liga, kai kūną pažeidžia jo paties ląstelės), reumatoidinis artritas (autoimuninė liga). |
Psichikos sutrikimai: | savižudybė, psichoziniai sutrikimai (sunkūs asmenybės pažeidimai ir pablogėjusi įprasta socialinė veikla). |
Nervų sistemos sutrikimai: | koma (gili ilgalaikė būklė be sąmonės), priepuoliai, veidinio nervo paralyžius. |
Akių sutrikimai: | regos nervo uždegimas ir pabrinkimas, tinklainės uždegimas, ragenos opėjimas. |
Širdies sutrikimai: | širdies priepuolis, širdies veiklos nepakankamumas, širdies skausmas, greitas širdies ritmas, širdies ritmo sutrikimai arba širdiplėvės uždegimas. |
Kraujagyslių sutrikimai: | kraujo išsiliejimas į smegenis. |
Kvėpavimo sistemos sutrikimai: | intersticinė pneumonija (plaučių uždegimas, nuo kurio mirštama), kraujo krešuliai plaučiuose. |
Virškinimo trakto sutrikimai: | skrandžio opa, kasos uždegimas. |
Kepenų sutrikimai: | kepenų veiklos nepakankamumas, tulžies latako uždegimas, kepenų riebalinė infiltracija. |
Skeleto ir raumenų sutrikimai: | raumenų uždegimas. |
Sužalojimai ar apsinuodijimai | veikliosios medžiagos perdozavimas. |
Labai retas (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 10 000 žmonių) šalutinis poveikis, vartojant pegiliuoto alfa interferono ir ribavirino derinį, yra: | |
---|---|
Kraujo sutrikimai: | aplazinę anemiją (nepakankamumo iš kaulų čiulpų raudonųjų kraujo kūnelių gamyba, baltųjų kraujo ląstelių ir trombocitais). |
Imuninės sistemos sutrikimai: | idiopatinė (arba trombinė) trombocitopeninė purpura (greičiau atsiranda kraujosruvų (mėlynių), kraujavimas, sumažėja trombocitų skaičius, išryškėja mažakraujystė ir ypatingas silpnumas). |
Akių sutrikimai: | regėjimo netekimas. |
Odos sutrikimai: | toksinė epidermio nekrolizė / Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas / daugiaformė raudonė (eritema) (įvairūs daugiau ar mažiau sunkūs bėrimai, kurie gali būti susiję su pūslėmis burnos, nosies, akių ir kitose gleivinėse), angioedema (odos ir gleivinių pabrinkimas). |
Nepageidaujami reiškiniai, kurių dažnis nežinomas: | |
---|---|
Kraujo sutrikimai: | gryna raudonųjų kraujo kūnelių aplazija (sunki anemijos forma, kai raudonųjų kraujo kūnelių gamyba yra sumažėjusi ar išvis nevyksta); ji gali pasireikšti tokiais simptomais, kaip didelio nuovargio pojūtis ir energijos stoka. |
Imuninės sistemos sutrikimai: | persodintų kepenų ar inksto atmetimo reakcija, Vogt Koyangi Harada sindromas-reta liga, pasireiškianti klausos ir regos praradimu, bei odos pigmentacija. |
Psichikos sutrikimai: | manija (nenormaliai pakilios nuotaikos epizodai) ir bipoliniai sutrikimai (nenormaliai pakilios nuotaikos epizodai, besikaitaliojantys su liūdesiu ar beviltiškumu). |
Akių sutrikimai: | reta tinklainės atšokimo forma, kai į tinklainę patenka skysčio. |
Skeleto ir raumenų sutrikimai: | sunkus raumenų pažeidimas ir skausmas. |
Inkstų sutrikimai: | inkstai nustoja tinkamai veikę, kiti inkstų ligas rodantys nusiskundimai. |
Jeigu Jūs esate užsikrėtę abiem virusais - ir HCV, ir ŽIV bei gydomi LAARV (labai aktyviais antiretrovirusiniais vaistais), papildomai prie peginterferono alfa-2a arba interferono alfa-2a paskirtas ribavirino gali sukelti mirtiną kepenų veiklos nepakankamumą, periferinę neuropatiją (plaštakų ar pėdų sustingimą, dilgčiojimą ar skausmą), kasos uždegimą (galimi simptomai - skrandžio skausmas, pykinimas ir vėmimas), pieno rūgšties acidozę (padidėjusį pieno rūgšties kiekį organizme, dėl ko rūgštėja kraujas), gripą, plaučių uždegimą, afekto labilumą (nuotaikos kitimus), apatiją (letargiją), spengimą ausyse, ryklės ir gerklų skausmą (užpakalinės burnos pusės ir ryklės skausmą), cheilitą (lūpų džiūvimą ir įtrūkimus), įgytą lipodistrofiją (riebalų padaugėjimą viršutinėje nugaros ir sprando srityje) ir chromaturiją (šlapimo spalvos pakitimą).
Jei pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui
Papildomos informacijos apie peginterferono alfa-2a arba interferono alfa-2a šalutinį poveikį taip pat rasite šių preparatų pakuočių lapeliuose.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
www.vvkt.ltJeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksas 8 800 20131 arba el. paštu . Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
- Kaip laikyti Ribavirin Aurobindo
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ant dėžutės, lizdinės plokštelės ir buteliuko etiketės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
- Pakuotės turinys ir kita informacija
- Ribavirin Aurobindo sudėtis
Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 200 mg ribavirino.
- Pagalbinės medžiagos yra
Tabletės plėvelė: HPMC 2910/ hipromeliozė (15cP) (E464), titano dioksidas (E171), triacetinas (E1518), raudonasis geležies oksidas (E172), geltonasis geležies oksidas (E172), etilceliuliozė (10cP) (E462).
Ribavirin Aurobindo išvaizda ir kiekis pakuotėje
Plėvele dengta tabletė.
Šviesiai rožinės spalvos, kapsulė formos plėvele dengtos tabletės su “F” raide, išgraviruota vienoje pusėje, ir skaičiumi “10” – kitoje pusėje.Ribavirin Aurobindo plėvele dengtos tabletės tiekiamos skaidriose PVC - aliuminio folijos lizdinėse plokštelėse ir DTPE buteliukuose su polipropileno uždoriu.
Pakuotės dydžiai:
lizdinių plokštelių pakuotės: 14, 20, 28, 42, 56, 84, 112, 140 ir 168 plėvele dengtos tabletės;
DTPE buteliukų pakuotės: 28, 42, 56, 112, 168 ir 500 plėvele dengtų tablečių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
Rinkodaros teisės turėtojas
Aurobindo Pharma (Malta) Limited
Vault 14, Level 2, Valletta Waterfront
Floriana FRN 1913
Malta
Gamintojas
APL Swift Services (Malta) Limited
HF26, Hal Far Industrial Estate
Hal Far, Birzebbugia, BBG 3000
Malta
arba
Milpharm Limited
Ares Block, Odyssey Business Park
West End Road
Ruislip HA4 6QD
Jungtinė Karalystė
arba
Arrow Génériques
26 avenue Tony Garnier
69007 Lyon
Prancūzija
- Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-02-12
- http://www.vvkt.lt/Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje .
Tarptautinis pavadinimas | Ribavirinas |
Vaisto stiprumas | 200mg |
Vaisto forma | plėvele dengtos tabletės |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | vartoti per burną |
Registracijos numeris | LT/1/15/3679 |
Registratorius | Aurobindo Pharma (Malta) Limited, Malta |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 2015.02.12 |
Vaistas perregistruotas |
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
- Alio? Psichiatrinė? Atvažiuokit, čia vienam
pensininkui netikėtai pasidarė labai gera- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?