Natrio sulfatas, bevandenis+Magnio sulfatas heptahidratas+Kalio sulfatas, 17,51g+3,276g+3,13g, koncentratas geriamajam tirpalui
Vartojimas: vartoti per burną
Registratorius: Ipsen Pharma, Prancūzija
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Natrio sulfatas, bevandenis+Magnio sulfatas heptahidratas+Kalio sulfatas
1. Kas yra Eziclen ir kam jis vartojamas
Eziclen sudėtyje yra trys skirtingos veikliosios medžiagos, vadinamos natrio sulfatu, magnio sulfatu ir kalio sulfatu. Eziclen skirtas naudoti suaugusiesiems žarnynui išvalyti prieš medicinines procedūras ar žarnyno chirurginę operaciją. Eziclen negalima vartoti vidurių užkietėjimui gydyti.
Prieš vartojimą Eziclen koncentratą reikia praskiesti tokiu vandens kiekiu, kuris yra nurodytas vartojimo metode (žiūrėkite 3 skyrių).
2. Kas žinotina prieš vartojant Eziclen
Eziclen vartoti negalima:
- jeigu yra alergija natrio sulfatui, magnio sulfatui, kalio sulfatui arba bet kuriai pagalbinei šio vaistinio preparato medžiagai (paminėtai 6 skyriuje);
- jeigu Jums diagnozuotas bet kuris iš toliau išvardytų skrandžio ar žarnyno sutrikimų:
- žinomas arba įtariamas žarnos užsikimšimas,
- prakiurusi žarnos sienelė,
- skrandžio išsituštinimo sutrikimas (pavyzdžiui, skrandžio parezė),
- žarnyno paralyžius,
- toksinis kolitas arba toksinė didelė gaubtinė žarna (megacolon),gausus vėmimas;
- jeigu Jūs netekote daug skysčių,
- esant sunkiai širdies problemai (sunkus stazinis širdies nepakankamumas),
- esant ascitui (pilvo vandenė),
- esant sunkiai inkstų problemai (sunkus inkstų funkcijos nepakankamumas),
- esant stipriam žarnyno uždegimui (Krono liga arba opinis kolitas)
Jei nesate tikri, prieš vartodami Eziclen pasitarkite su gydytoju.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti Eziclen, jeigu:
- netekote daug skysčių (Jums pasireiškia burnos sausumas, troškulys, galvos skausmas, svaigulys, šlapinatės rečiau nei įprastai, jaučiatės itin pavargę, pasireiškia širdies plakimas ir sutrikimas),
- Jūsų kraujyje praeityje buvo rastas neatitinkantis normos natrio ar kalio kiekis,
- patiriate širdies sutrikimų (dėl druskų kiekio pasikeitimo kraujyje Eziclen gali paveikti širdies ritmą. Todėl gydytojas gali Jus stebėti gydymo metu),
- patiriate inkstų sutrikimų,
- patiriate kepenų sutrikimų,
- patiriate „šlapimo rūgšties“ problemų (sergate podagra arba kitų),
- patiriate rijimo sutrikimų,
- patiriate refliuksą, kai į stemplę patenka rūgštaus skrandžio turinio,
- esate fiziškai nusilpęs arba prastos sveikatos,
- esant sulėtėjusiam viso ar dalies žarnyno judrumui,
- Jums yra buvę medicininių būklių arba virškinimo trakto operacijų, kurios galėtų paskatinti žarnyno judrumo sutrikimus.
Jeigu jaučiatės silpnai arba Jums yra 65 metai ir daugiau, Jūsų inkstų, kepenų arba širdies būklė yra sunki, arba yra rizika, kad gali pakisti druskų kiekis Jūsų organizme (gali sutrikti elektrolitų pusiausvyra), Jūsų gydytojas gali paskirti Jums specialų stebėjimą prieš ir po procedūros. Jūs turite atsižvelgti į rekomendacijas, pateiktas šiame pakuotės lapelio skyriuje ir skyriuose „Kiti vaistai ir Eziclen“ bei „Kaip vartoti Eziclen“.
Jeigu, pavartojus vaisto, Jūs gausiai vemiate ar netekote daug skysčių (t.y. jaučiate sausumą burnoje ir troškulį), kreipkitės į savo gydytoją, kuris imsis priemonių, reikalingų skysčiams atstatyti.
Jei patiriate bet kurį iš išvardytų sutrikimų (arba nesate tikri), prieš vartodami Eziclen pasitarkite su gydytoju.
Suvartoję vaisto pradėsite tuštintis dažnai ir skystomis išmatomis. Tai yra normalu ir rodo, kad vaistas veikia tinkamai. Pasirūpinkite, kad iki pasibaigs vaisto veikimas būtumėte netoli tualeto.
Vartokite vaistą griežtai kaip nurodyta vartojimo instrukcijoje ir gerkite pakankamai vandens ir skaidrių skysčių, kad apsisaugotumėte nuo jų netekimo (dehidracijos).
Vaikams ir paaugliams
Eziclen nėra skirtas vartoti vaikams ir paaugliams. Nėra pakankamai duomenų apie vaisto saugumą ir efektyvumą šioje grupėje.
Kiti vaistai ir Eziclen
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tai taikytina be recepto įsigyjamiems vaistams ir žoliniams preparatams.
Jeigu vartojate kitų vaistų, juos išgerkite likus vienai–trims valandoms iki pradėsite vartoti Eziclen arba praėjus mažiausiai vienai valandai po žarnyno valymo procedūros. To reikia todėl, kad Eziclen sukeltas viduriavimas gali pašalinti vaistus iš organizmo ir jų poveikis gali būti ne toks, kokio tikimasi.
Ypatingų atsargumo priemonių reikia tuo pat metu vartojant:
- vaistus, kurie gali pakeisti skysčių ar druskų kiekį Jūsų kraujyje (diuretikai, kalcio kanalų blokatoriai arba litis) arba vaistai, kurie gali paveikti širdies ritmą.
- vaistus, vartojamus per burną, pvz., geriamuosius kontraceptikus, epilepsijai ar diabetui gydyti skirtus vaistus arba antibiotikus, levotiroksiną (hormoną, skirtą gydyti sumažėjusią skydliaukės funkciją) arba digoksiną (skirtą širdies sutrikimams), kadangi Eziclen gali uždelsti arba sutrukdyti šių geriamųjų vaistų absorbciją ir sumažinti arba panaikinti jų veiksmingumą.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju.
Jei žindote kūdikį, nežindykite jo 48 valandas po antrosios dozės suvartojimo.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Mažai tikėtina, kad Eziclen galėtų turėti įtakos vairavimui ar mechanizmų valdymui.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Eziclen medžiagas
Eziclen sudėtyje yra natrio ir kalio.
Jeigu jūs laikotės druskų (natrio ir kalio) dietos, atkreipkite dėmesį, kad kiekviename Eziclen buteliuke yra 5,683 g (247,2 mmol) natrio ir 1,405 g (35,9) kalio.
3. Kaip vartoti Eziclen
Eziclen visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šio vaisto vartojimas
- Tai yra geriamasis vaistas.
- Dieną prieš procedūrą galite suvalgyti lengvus pusryčius. Po pusryčių, iki bus atlikta procedūra, priešpiečiams, pietums ir kitu laiku galite tik išgerti skaidrių skysčių. Negerkite raudonos ar rožinės spalvos skysčių, pieno ar alkoholinių gėrimų.
- Eziclen tiekiamas pakuotėje, kurioje yra 2 buteliukai ir taurelė, skirta vaistui praskiesti ir suvartoti. Gydymui Jums prireiks viso pakuotės turinio.
- Negerkite vienu metu abiejų buteliukų turinio.
- Negerkite nepraskiesto buteliukų turinio.
- Nepamirškite išgerti papildomo vandens arba skaidrių skysčių kiekio.
- Jūsų gydytojas duos Jums formą, kurioje galėsite įrašyti, kada pradėjote gydymą ir kiek skysčių išgėrėte žarnyno valymo procedūros metu.
Vartokite vaistą griežtai kaip nurodyta vartojimo instrukcijoje ir gerkite tiek vandens ir skaidrių skysčių, kad apsisaugotumėte nuo jų netekimo (dehidracijos).
- Skaidrūs skysčiai yra vanduo, arbata arba kava (be pieno arba ne pieninės grietinėlės), putojantys (gazuoti) ar neputojantys (negazuoti) gėrimai, nusunktos sultys be minkštimo (nedažytos raudona arba purpurine spalva), skaidri sriuba arba nusunkta nuo tirščių. Negerkite alkoholinių gėrimų.
Kaip ir kada vartoti šį vaistą
Eziclen galima vartoti pagal vienos dienos arba dviejų dienų režimą. Jūsų gydytojas nuspręs, kokio režimo turite laikytis ir kada vartoti vaistą. Vaistą vartoti turite pabaigti likus mažiausiai vienai valandai iki procedūros.
Dviejų dienų vartojimo režimas
Vaistas suvartojamas per du kartus: dieną prieš procedūrą vakare ir procedūros dieną ryte.
Dieną prieš procedūrą
- anksti vakare (t. y. ne vėliau kaip 18.00 val.) suvartokite pirmojo buteliuko turinį.
Procedūros dieną
- anksti ryte, praėjus 10–12 valandų po vakarinės dozės (pirmojo buteliuko turinio vartojimo pradžios), suvartokite antrojo buteliuko turinį.
Vienos dienos vartojimo režimas
Vakare prieš procedūrą
- anksti vakare (t. y. ne vėliau kaip 18.00 val.) suvartokite pirmojo buteliuko turinį.
- praėjus maždaug 2 valandoms po pirmojo etapo (pirmojo buteliuko turinio vartojimo pradžios), suvartokite antrojo buteliuko turinį.
Kad ir koks būtų vartojimo režimas, vaistą (kiekvieno buteliuko turinį) vartokite pagal žemiau nurodytą vartojimo instrukciją:
1) Atidarykite nuo vaikų apsaugotą buteliuką, nuspausdami dangtelį ir pasukdami prieš laikrodžio rodyklę. | |
2) Vieno Eziclen buteliuko turinį supilkite į taurelę. | |
3) Į vaistą pripilkite vandens iki linijos, pažymėtos ant taurelės. | |
4) Skirkite laiko (nuo pusvalandžio iki valandos) ir išgerkite visą taurelėje esantį skystį. | |
5) SVARBU: išgerkite dar dvi (2) taureles vandens arba skaidraus skysčio. Kiekvieną kartą pripilkite į taurelę vandens arba skaidraus skysčio iki linijos, pažymėtos ant taurelės. | |
6) Skirkite laiko (maždaug po pusvalandį) išgerti kiekvienos taurelės skystį. | |
Šis 1-6 žingsnių etapas turėtų trukti apie 2 valandas. Tuos pačius žingsnius reikia pakartoti suvartojant antro buteliuko turinį. |
Kad ir koks būtų vartojimo režimas, turite baigti vartoti vaistą likus mažiausiai valandai iki procedūros.
Pavartojus per didelę Eziclen dozę
Jeigu manote, kad suvartojote per didelę Eziclen dozę, vaisto nepraskiedėte, kaip nurodyta, arba neišgėrėte pakankamo papildomo skysčio kiekio, apie tai pasakykite gydytojui ir išgerkite pakankamą vandens arba skaidrių skysčių kiekį.
Pamiršus pavartoti Eziclen
Jeigu pamiršote suvartoti vaisto dozę, nedelsdami pasitarkite su gydytoju, nes vaisto poveikis gali būti ne toks, kokio tikimasi.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Eziclen, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Vartojant šį vaistą gali išsivystyti toliau išvardyti nepageidaujami reiškiniai.
Nutraukite Eziclen vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu Jums išsivystė bet kuris iš toliau išvardytų sutrikimų:
- alerginė reakcija – jos požymiai gali būti odos bėrimas ar paraudimas, niežėjimas, pasunkėjęs kvėpavimas ar gerklės tinimas.
Kiti nepageidaujami reiškiniai
Labai dažni (pasireiškia daugiau kaip 1 asmeniui iš 10)
- bendras nemalonus pojūtis
- pykinimas arba vėmimas
- pilvo pūtimas arba skausmas.
Nedažni (pasireiškia mažiau kaip 1 asmeniui iš 100)
- šaltkrėtis
- burnos džiūvimas
- galvos skausmas
- skausmas šlapinantis
- nemalonus pojūtis išangėje ar tiesiojoje žarnoje
- tam tikrų medžiagų kiekio kraujyje pokyčiai. Pavyzdžiui, padidėjęs aspartato aminotransferazės, kreatino fosfokinazės, laktatdehidrogenazės, fosforo, bilirubino ar šlapimo rūgšties kiekis ir sumažėjęs natrio, kalio ar kalcio kiekis.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Eziclen
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Šio vaistinio preparato laikymui specialių temperatūros sąlygų nereikalaujama.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Pirmą kartą atidarius buteliuką ir / arba praskiedus vandeniu, tirpalą suvartoti nedelsiant.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Eziclen sudėtis
Veikliosios medžiagos yra bevandenis natrio sulfatas, magnio sulfatas heptahidratas ir kalio sulfatas. Kiekviename apie 176 ml koncentrato buteliuke yra 17,510 g bevandenio natrio sulfato, 3,276 g magnio sulfato heptahidrato ir 3,130 g kalio sulfato.
Toliau nurodytas suminis elektrolitų jonų kiekis:
| Kiekis g | Kiekis mmol | ||
1 buteliukas | 2 buteliukai | 1 buteliukas | 2 buteliukai | |
Natris* | 5,683 | 11,366 | 247,2 | 494,4 |
Kalis | 1,405 | 2,81 | 35,9 | 71,8 |
Magnis | 0,323 | 0,646 | 13,3 | 26,6 |
Sulfatas | 14,844 | 29,688 | 154,5 | 309,0 |
* susidaro iš natrio sulfato (veiklioji medžiaga) ir natrio benzoato (pagalbinė medžiaga).
- Pagalbinės medžiagos yra natrio benzoatas (E211), bevandenė citrinų rūgštis, obuolių rūgštis, sukralozė, išgrynintas vanduo ir vaisių aromatinių medžiagų mišinys (kuriame yra natūralių ir sintetinių aromatinių medžiagų – propilenglikolio E1520, etilo alkoholio, acto rūgšties ir benzenkarboksirūgšties E210).
Eziclen išvaizda ir kiekis pakuotėje
- Šis vaistas yra skaidrus arba švelniai drumstas koncentratas geriamajam tirpalui.
- Vaistas tiekiamas pakuotėje, kurioje yra 2 apie 176 ml talpos buteliukai ir apie pusės litro talpos taurelė, skirta vaistui praskiesti ir vartoti.
- Gali būti tiekiamos tokių dydžių pakuotės:
- 1 pakuotė, kurioje yra du buteliukai ir viena taurelė
- 24 x 1 pakuotė, kurioje yra vienas buteliukas ir viena taurelė
- 6 x 24 (=144) x 1 pakuotė, kurioje yra du buteliukai ir viena taurelė
- 14 x 24 (=336) x 1 pakuotė, kurioje yra du buteliukai ir viena taurelė
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Tarptautinis pavadinimas | Natrio sulfatas, bevandenis+Magnio sulfatas heptahidratas+Kalio sulfatas |
Vaisto stiprumas | 17,51g+3,276g+3,13g |
Vaisto forma | koncentratas geriamajam tirpalui |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | vartoti per burną |
Registracijos numeris | LT/1/13/3275 |
Registratorius | Ipsen Pharma, Prancūzija |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 2013.04.26 |
Vaistas perregistruotas |
Vykdoma papildoma šio vaistinio preparato stebėsena. Tai padės greitai nustatyti naują saugumo informaciją. Sveikatos priežiūros specialistai turi pranešti apie bet kokias įtariamas nepageidaujamas reakcijas. Apie tai, kaip pranešti apie nepageidaujamas reakcijas, žr. 4.8 skyriuje.
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Eziclen koncentratas geriamajam tirpalui
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Šis vaistinis preparatas yra koncentruotas sulfatų pagrindo druskų tirpalas, kurį prieš vartojant reikia praskiesti vandeniu (žr. 4.2 skyrių). Per vieną gydymo kursą reikia suvartoti dviejų buteliukų turinį. Abiejų buteliukų turinys yra vienodas. Toliau nurodyti viename ir dviejuose buteliukuose esančių veikliųjų medžiagų kiekiai:
| 1 buteliukas, kuriame yra apie 176 ml koncentrato (195,375 g) | 2 buteliukai, atitinkantys 2 x apie 176 ml koncentrato (390,750 g) |
Bevandenis natrio sulfatas | 17,510 g | 35,020 g |
Magnio sulfatas heptahidratas | 3,276 g | 6,552 g |
Kalio sulfatas | 3,130 g | 6,260 g |
Toliau nurodytas suminis elektrolitų jonų kiekis:
| Kiekis g | Kiekis mmol | ||
1 buteliukas | 2 buteliukai | 1 buteliukas | 2 buteliukai | |
Natris* | 5,683 | 11,366 | 247,2 | 494,4 |
Kalis | 1,405 | 2,81 | 35,9 | 71,8 |
Magnis | 0,323 | 0,646 | 13,3 | 26,6 |
Sulfatas | 14,844 | 29,688 | 154,5 | 309,0 |
* susidaro iš natrio sulfato (veiklioji medžiaga) ir natrio benzoato (pagalbinė medžiaga).
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3. FARMACINĖ FORMA
Koncentratas geriamajam tirpalui.
Skaidrus arba švelniai drumstas tirpalas.
4. KLINIKINĖ INFORMACIJA
4.1 Terapinės indikacijos
Eziclen yra skirtas suaugusiųjų žarnynui valyti prieš procedūras, kurias atliekant žarnynas turi būti švarus (žarnyno apžiūra (endoskopija ir radiologinis tyrimas) arba chirurginė procedūra).
Eziclen neskirtas vidurių užkietėjimo gydymui.
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Dozavimas
Suaugusiesiems
Žarnynui tinkamai išvalyti reikia dviejų Eziclen buteliukų. Prieš vartojant kiekvieno buteliuko turinį, naudojant pridedamą taurelę, reikia praskiesti vandeniu iš viso iki bendro 0,5 litro tūrio ir per 2 valandas suvartoti dozę bei papildomai išgerti 1 litrą vandens arba skaidrių skysčių.
Patvirtinti skaidrūs skysčiai yra: vanduo, arbata arba kava (be pieno arba ne pieninės grietinėlės), putojantys (gazuoti) ar neputojantys (negazuoti) gėrimai, nusunktos sultys be minkštimo (nedažytos raudona arba purpurine spalva), skaidri sriuba arba nusunkta nuo tirščių.
Iš viso žarnynui išvalyti prieš procedūrą reikia išgerti maždaug 3 litrus vandens. Šį preparatą galima vartoti padalytomis dozėmis (per dvi dienas; pirmąjį buteliuką suvartoti vakare prieš procedūrą, o antrąjį – iš ryto) arba kaip per vieną dieną vartojamą geriamąjį preparatą, kaip aprašyta toliau (žr. skyrių „Vartojimo metodas“). Tikslų Eziclen vartojimo režimą ir dažnį gali nustatyti gydytojas.
Jei yra pakankamai laiko iki procedūros, geriau dozę suvartoti padalytu dviejų dienų režimu nei suvartoti vieną dieną. Vienos dienos vartojimo režimas rekomenduojamas kaip alternatyvus.
Vartojimo metodas
Padalytų dozių (dviejų dienų) režimas
Dieną prieš procedūrą
Ankstyvą vakarą prieš procedūrą (pvz., 18.00 val.) reikia atlikti toliau nurodytus veiksmus: vieno Eziclen buteliuko turinį supilti į pakuotėje pridedamą taurelę ir iki nurodytos žymės (t. y. maždaug 0,5 litro) praskiesti vandeniu. Pacientas per dvi valandas turi išgerti paruoštą tirpalą ir papildomai išgerti dvi taureles, pripildytas iki nurodytos žymės, vandens arba skaidrių skysčių (t. y. maždaug 1 litrą).
Procedūros dieną
Procedūros dienos ryte (praėjus 10–12 valandų po vakarinės dozės) reikia pakartoti vakare atliktus veiksmus: antrojo Eziclen buteliuko turinį reikia supilti į pakuotėje pridedamą taurelę ir iki nurodytos žymės (t. y. maždaug 0,5 litro) praskiesti vandeniu. Pacientas per dvi valandas turi išgerti paruoštą tirpalą ir papildomai išgerti dvi taureles, pripildytas iki nurodytos žymės, vandens arba skaidrių skysčių (t. y. maždaug 1 litrą).
Visą praskiestą Eziclen tirpalą ir papildomą reikiamą vandenį arba skaidrių skysčių kiekį reikia baigti vartoti likus mažiausiai vienai valandai iki procedūros.
VIENOS DIENOS VARTOJIMO REŽIMAS (alternatyvus vartojimo režimas, priklausomai nuo individualių paciento klinikinių poreikių)
Vakare prieš procedūrą
Ankstyvą vakarą prieš procedūrą (pvz., 18.00 val.) reikia vieno Eziclen buteliuko turinį supilti į pakuotėje pridedamą taurelę ir iki nurodytos žymės (t. y. maždaug 0,5 litro) praskiesti vandeniu. Pacientas per dvi valandas turi išgerti paruoštą tirpalą ir papildomai išgerti dvi taureles, pripildytas iki nurodytos žymės, vandens arba skaidrių skysčių (t. y. maždaug 1 litrą).
Praėjus maždaug 2 valandoms nuo pirmosios dozės vartojimo pradžios (pvz., 20.00 val.), reikia antrojo Eziclen buteliuko turinį supilti į pakuotėje pridedamą taurelę ir iki nurodytos žymės (t. y. maždaug 0,5 litro) praskiesti vandeniu. Pacientas per dvi valandas turi išgerti paruoštą tirpalą ir papildomai išgerti dvi taureles, pripildytas iki nurodytos žymės, vandens arba skaidrių skysčių (t. y. maždaug 1 litrą).
Visą praskiestą Eziclen tirpalą ir papildomą reikiamą vandens arba skaidrių skysčių kiekį reikia baigti vartoti likus mažiausiai vienai valandai iki procedūros.
Po procedūros
Tam, kad atstatytų prarastą skysčių kiekį ir palaikytų tinkamą hidrakiekį besiruošiant procedūrai, pacientą reikia paskatinti išgerti pakankamą skysčių kiekį.
Mitybos ribojimai
Dieną prieš procedūrą galima suvalgyti lengvus pusryčius. Vėliau, iki bus atlikta procedūra, priešpiečiams, pietums ir kitu laiku pacientas gali tik išgerti skaidrių skysčių. Reikia vengti raudonos ir purpurinės spalvos skysčių, pieno ir alkoholinių gėrimų.
Ypatingos pacientų populiacijos
Senyviems pacientams
Per klinikinės Eziclen plėtros programą saugumo ar veiksmingumo skirtumų tarp vyresnio amžiaus ir kitų pacientų nebuvo pastebėta (žr. 5.1 skyrių). Nereikia taikyti specialios dozės vyresnio amžiaus pacientams. Reikia laikytis tų pačių atsargumo priemonių kaip ir kitoms padidintos rizikos grupėms (žr. 4.4 skyrių).
Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Duomenų apie šiuos pacientus nepakanka. Nereikia taikyti specialios dozės pacientams su lengvais ir vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimais. Reikia laikytis tų pačių atsargumo priemonių kaip ir kitoms padidintos rizikos grupėms. Eziclen neturėtų būti vartojamas su sunkiais inkstų funkcijos sutrikimais (žr. 4.3 ir 4.4 skyrius).
Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi
Duomenų apie šiuos pacientus nepakanka. Nereikia taikyti specialios dozės pacientams su kepenų funkcijos sutrikimais. Reikia laikytis tų pačių atsargumo priemonių kaip ir kitoms padidintos rizikos grupėms. (žr. 4.4 skyrių).
Vaikų populiacija
Eziclen saugumas ir efektyvumas vaikų populiacijoje (iki 18 metų amžiaus) nenustatytas. Nėra duomenų (žr. 5.1 skyrių).
4.3 Kontraindikacijos
Eziclen negalima vartoti pacientams, kuriems nustatyta:
- padidėjęs jautrumas veikliosioms medžiagoms ar bet kuriai pagalbinei medžiagai, nurodytai 6.1 skyriuje,
- nustatyta arba įtariama virškinimo takų obstrukcija (užsikimšimas),
- žarnų perforacija (prakiurimas)
- skrandžio išsituštinimo sutrikimai (pvz., skrandžio parezė),
- ileus (žarnų nepraeinamumas),
- toksinis kolitas arba toksinė didelė gaubtinė žarna (megacolon),
- gausus vėmimas,
- stipri dehidracija,
- stazinis širdies nepakankamumas,
- ascitas,
- sunkus inkstų funkcijos nepakankamumas (glomerulų filtracijos greitis <30 ml/min/1.73m2),
- aktyvi uždegiminė žarnyno liga (t.y. Krono (Crohn) liga, opinis kolitas)
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Elektrolitų pusiausvyros sutrikimai ir dehidracija:
- Atsižvelgiant į galimą sunkių elektrolitų pusiausvyros sutrikimų riziką, prieš skiriant Eziclen pacientams, kuriems gresia rizika, reikia atidžiai įvertinti naudos ir rizikos santykį. Ypatingas dėmesys turi būti skiriamas žinomoms kontraindikacijoms ir specialioms atsargumo priemonėms vartojant, įskaitant tinkamos hidracijos svarbą.
- Visiems pacientams reikia patarti prieš vartojant Eziclen, jį vartojant ir suvartojus gerti reikiamą skysčių kiekį. Jeigu pacientui suvartojus vaisto kyla sunkus vėmimas arba atsiranda skysčių praradimo (dehidracijos) požymių, reikia taikyti skysčių pusiausvyrą atkuriančias priemones, kad būtų išvengta galimos su skysčių ir elektrolitų pusiausvyros sutrikimais susijusių sunkių komplikacijų (pavyzdžiui, traukulių ar širdies aritmijos) rizikos. Be to, prieš skiriant vaisto, reikėtų apsvarstyti, ar nereikėtų atlikti laboratorinių testų (elektrolitų, kreatinino ir šlapimo azoto kiekio kraujyje). Pacientui reikia patarti, kad jis gertų kuo daugiau vandens ar skaidrių skysčių, nes to reikia norint užtikrinti tinkamą organizmo aprūpinimą skysčiais.
Rizikos pacientai:
- Nusilpusiems ir prastos sveikatos, vyresnio amžiaus pacientams, patiriantiems kliniškai reikšmingą inkstų, kepenų ar širdies nepakankamumą pacientams arba tiems, kuriems gresia elektrolitų pusiausvyros sutrikimo rizika, gydytojas prieš skirdamas vaistą ir jį suvartojus turėtų atlikti elektrolitų ir inkstų funkcijos testus.
- Prieš skiriant preparatą žarnynui valyti pacientams, kuriems nustatyta dehidracija arba elektrolitų pusiausvyros sutrikimų, šiuos sutrikimus būtina koreguoti. Be to, itin atsargiai preparatą reikia skirti pacientams, kurie patiria skysčių ir elektrolitų pusiausvyros sutrikimų (įskaitant hiponatremiją ir hipokalemiją) ar vartoja vaistus, didinančius jų išsivystymo riziką arba galinčius padidinti komplikacijų riziką. Tokiais atvejais pacientus reikia atidžiai stebėti.
- Teoriškai yra rizika, kad dėl sutrikusios elektrolitų pusiausvyros gali pailgėti QT intervalas.
Vaistą reikia atsargiai vartoti pacientams:
- kuriems sutrikęs springimo refleksas, taip pat linkusius į regurgitaciją ar aspiraciją. Šiuos pacientus, vartojančius preparatus žarnynui valyti, būtina atidžiai stebėti.
- kurių susilpnėjęs virškinimo sistemos judrumas arba praeityje diagnozuotos būklės ar atlikta virškinimo sistemos chirurginė intervencija, galinti nulemti su mažesniu judrumu susijusių sutrikimų atsiradimą.
Hiperurikemija
- Eziclen gali sukelti trumpalaikį nedidelį arba vidutinį šlapimo rūgšties kiekio padidėjimą (žr. 4.8 skyrių). Pacientams, anksčiau sirgusiems podagra arba hiperurikemija, prieš skiriant Eziclen reikia įvertinti galimą šlapimo rūgšties kiekio padidėjimą (žr. 4.8 skyrių).
Papildoma informacija:
- Negalima vartoti nepraskiesto Eziclen. Suvartojus nepraskiesto preparato gali padidėti pykinimo, vėmimo, skysčių netekimo (dehidracijos) ir elektrolitų pusiausvyros sutrikimų rizika. Kad pacientas toleruotų vaistą, laikantis rekomendacijų kiekvieno buteliuko turinį reikia praskiesti vandeniu ir užgerti papildomu vandens kiekiu.
- Šio vaistinio preparato vieno buteliuko sudėtyje yra 247,2 mmol (arba 5,683 g) natrio. Į tai turi atkreipti dėmesį pacientai, kuriem yra ribojamas natrio kiekis.
- Šio vaistinio preparato vieno buteliuko sudėtyje yra 35,9 mmol (arba 1,405 g) kalio. Į tai turi atkreipti dėmesį pacientai, kuriem yra susilpnėjusi inkstų funkcija arba kuriem yra ribojamas kalio kiekis
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Kaip ir vartojant bet kuriuos kitus preparatus žarnynui valyti:
- Itin atsargiai preparatą reikia skirti pacientams, vartojantiems kalcio kanalų blokatorius, diuretikus, ličio gydymą arba vaistinius preparatus, kurie gali paveikti elektrolitų kiekį.
- Rekomenduojama atsargiai vartoti preparatus, kurie žinoma, kad ilgina QT intervalą.
- Laukiamas rezultatas suvartojus preparato yra viduriavimas, todėl po 1–3 valandų nuo preparato vartojimo pradžios iki žarnyno valymo proceso pabaigos suvartoti kiti vaistai gali būti pašalinti iš virškinimo sistemos, o jų absorbcija sutrikdyta. Ypač didelės įtakos tai gali turėti gydomajam poveikiui reguliariai vartojamų vaistų, kuriems būdingas siauras terapinis intervalas ar trumpas pusinio skilimo laikas (t.y. geriamieji kontraceptikai, vaistai epilepsijai, diabetui gydyti, antibiotikai, levotiroksinas, digoksinas).
4.6 Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis
Nėštumas
Gyvūnų reprodukcijos tyrimų su natrio, magnio ir kalio sulfatais neatlikta (žr. 5.3 skyrių).
Duomenų apie šio preparato skyrimą nėščioms moterims nėra.
Eziclen nerekomenduojama vartoti nėštumo metu.
Žindymas
Nėra žinoma, ar Eziclen išsiskiria į motinos pieną.
Negalima atmesti rizikos naujagimiams / kūdikiams .
Vartojant Eziclen, žindymas turi būti nutrauktas, ir gali būti atnaujintas, praėjus 48 valandoms po antrosios Eziclen dozės suvartojimo.
Vaisingumas
Duomenų apie poveikį vaisingumui nėra.
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Eziclen gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.
4.8 Nepageidaujamas poveikis
Saugumo duomenų santrauka
Tikimasi, kad suvartojus žarnynui valyti skirto preparato, išsivystys viduriavimas. Taip atsitinka
suvartojus Eziclen. Panašiai, kaip atliekant bet kurią tokio pobūdžio intervenciją, daugumai pacientų išsivysto nepageidaujamų reiškinių. Dažniausi per klinikinius tyrimus ir vaistą pateikus į rinką nustatyti su vaistu susiję nepageidaujami reiškiniai buvo nemalonus pojūtis, pilvo tempimas, pilvo skausmas, pykinimas ir vėmimas.
Klinikinių tyrimų metu vėmimas dažniau pasireiškė Eziclen vartojant vienos dienos vartojimo režimu nei dviejų dienų vartojimo režimu.
Nepageidaujamų reakcijų santrauka lentelėje
Eziclen sukeltų nepageidaujamų poveikių dažnis klasifikuojamas taip:
labai dažni (≥ 1/10); dažni (nuo ≥ 1/100 iki <1/10); nedažni (nuo ≥ 1/1000 iki <1/100), reti (nuo ≥ 1/10 000 iki <1/1000), labai reti (< 1/10 000), nežinomi (negali būti apskaičiuoti pagal turimus duomenis).
Toliau lentelėje pateikti per klinikinius tyrimus sukaupti duomenys apie konkrečių pacientų patirtus sutrikimus. Be to, į ją įtraukta informacija apie nepageidaujamus reiškinius, kurie buvo užregistruoti vaistą pateikus į rinką.
Organų sistemų klasė | Dažnis | Nepageidaujama reakcija |
Imuninės sistemos sutrikimai | Nežinomas (rinkos stebėjimo duomenys) | Padidėjęs jautrumas (įskaitant dilgėlinę, niežėjimą, bėrimą, paraudimą, dusulį ir gerklės pabrinkimą) |
Nervų sistemos sutrikimai | Nedažni | Galvos skausmas, galvos svaigimas |
Virškinimo trakto sutrikimai | Labai dažni | Pilvo tempimas, pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas |
Nedažni | Nemalonus jausmas tiesiojoje žarnoje ir išangėje, burnos džiūvimas | |
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai | Nedažni | Dizurija |
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai | Labai dažni | Nemalonus pojūtis |
Nedažni | Šaltkrėtis | |
Tyrimai | Nedažni | Padidėjęs aspartataminotransferazės kiekis, padidėjęs kreatino fosfokinazės kiekis kraujyje, padidėjęs laktato dehidrogenazės kiekis kraujyje, padidėjęs fosforo kiekis kraujyje, kraujo cheminės sudėties pokyčiai, įskaitant hiponatremiją, hipokalemiją, hipokalcemiją, hiperurikemiją, hipoglikemiją ir hiperurikemiją. |
Papildoma informacija apie specialias populiacijas
Klinikinių tyrimų metu buvo stebėtas laikinas šlapimo rūgšties padidėjimas. Pacientams, kuriems praeityje pasireiškė podagra arba hiperurikemija, žiūrėti 4.4. skyrių.
Per klinikinės Eziclen plėtros programą saugumo skirtumų tarp vyresnio amžiaus asmenų populiacijos ir kitų pacientų nebuvo pastebėta (žr. 5.1 skyrių). Tačiau vyresnio amžiaus pacientams reikia imtis specialių atsargumo priemonių kaip ir kitoms padidintos rizikos grupėms (žr. 4.4 skyrių).
Informacija apie pacientus, sergančius inkstų ar kepenų nepakankamumu, pateikiama 4.3 ir 4.4 skyriuose.
Pranešimas apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas
Svarbu pranešti apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas, pastebėtas po vaistinio preparato pateikimo į rinką, nes tai leidžia nuolat stebėti vaistinio preparato naudos ir rizikos santykį. Sveikatos priežiūros specialistai turi pranešti apie bet kokias įtariamas nepageidaujamas reakcijas, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą, ir atsiųsti ją paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt.
4.9 Perdozavimas
Perdozavus arba netinkamai vartojant (pvz., nepraskiedus preparato ir (arba) geriant nepakankamai vandens) gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, viduriavimas ir elektrolitų pusiausvyros sutrikimų. Dažniausiai pakanka konservatyviojo gydymo būdo; reikia skirti geriamųjų skysčių kiekį atkuriančių preparatų. Retais atvejais, kai perdozavus išsivysto sunkių medžiagų apykaitos sutrikimų, skysčių kiekį atkuriančių preparatų reikia skirti į veną.
5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1 Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė: osmosiškai veikiantys vidurius laisvinantys vaistai.
ATC kodas: A06AD10 (mineralinių druskų derinys).
Veikimo mechanizmas
Eziclen yra osmosinis vidurius laisvinantis vaistas. Jo veikimo mechanizmas iš esmės grindžiamas aktyviu riboto ir įsotinamo sulfatų pernešimo procesu. Įsotinus medžiagų pernešimo virškinimo sistemoje mechanizmą, sulfatai lieka žarnyne. Neabsorbuotų sulfatų osmosinis poveikis sulaiko žarnyne vandenį ir sudaro sąlygas žarnynui išsivalyti.
Farmakodinaminis poveikis
Neabsorbuotų jonų ir išgerto didelio kiekio vandens osmosinis poveikis sukelia gausų viduriavimą. Klinikiniuose tyrimuose vidutinis laikas iki diarėjos skaidriu turiniu buvo maždaug 6,3 valandos vaistą vartojant padalytomis dozėmis 12 valandų intervalu ir maždaug 2,8 valandos vartojant 1 valandos intervalu.
Klinikinis veiksmingumas ir saugumas
Eziclen klinikinis veiksmingumas buvo atskleistas dviejuose atsitiktinės atrankos, aktyviai kontroliuojamuose, daugiacentriuose, tyrėjui akluose, III fazės pagrindiniuose klinikiniuose tyrimuose.
Pirminė veiksmingumo analizė buvo grindžiama sėkmingo ar nesėkmingo žarnyno išvalymo dažnumu, remiantis kiekvieno tiriamojo asmens vertinimu. Statistinei analizei „geras“ ar „puikus“ žarnyno išvalymas buvo laikomas „sėkmingu“, o vertinimas „prastai“ ar „nepakankamai“ buvo laikomas nesėkme. Asmenims, kuriems kolonoskopija nebuvo atlikta, gydymas laikomas nesėkmingu.
Tyrimų, kuriuose Eziclen buvo palyginta su 2 litrais polietileno glikolio (PEG), vartojamo kartu su elektrolitų tirpalu, atitinkamai vartotu padalytomis dozėmis (atsitiktinai atrinkti 379 pacientai, protokole numatyta 356 pacientų populiacija [PP]) ir per vieną dieną (atsitiktinai atrinkti 408 pacientai, protokole numatyta 364 pacientų populiacija [PP]), rezultatai parodė, kad Eziclen, vertinant pagal pagrindinį kriterijų, pasižymi ne prastesnėmis savybėmis, palyginti su 2 litrų PEG preparato, vartojamo pagal dvi skirtingas schemas, t. y. žarnyno išvalymo vertinimo „gerai“ ar „puikiai“ dažnumas buvo panašus vartojant Eziclen ir 2 litrus PEG preparato (rezultatai gauti analizuojant protokole numatytą populiaciją):
- vartojant padalytomis dozėmis: 97,2 proc. ir 96,1 proc., atitinkamai tarp vartojusių Eziclen ir 2 litrus PEG preparato [kai PI 95 proc.: -2,7 iki 4,8, o iš anksto nustatyta riba 15 proc.];
- vartojant vieną dieną: 84 proc. ir 82,9 proc., atitinkamai tarp vartojusių Eziclen ir 2 litrus PEG preparato [kai PI 95 proc.; -6,5 iki 8,8, o iš anksto nustatyta riba 15 proc.].
Daugiausia, kaip galima tikėtis vartojant preparatus žarnynui valyti, nepageidaujamų reiškinių buvo virškinamojo trakto – dažniausi simptomai buvo pilvo tempimas, pilvo skausmas, pykinimas ir vėmimas.
Vaikų populiacija
Europos vaistų agentūra leido nepateikti Eziclen skyrimo naujagimiams iki 6 mėnesių tyrimų rezultatų ir atidėjo prievolę pateikti vaisto skyrimo kitai pediatrinės populiacijos daliai, t. y. asmenims nuo 6 mėnesių iki 17 metų amžiaus įskaitytinai, tyrimų rezultatus (informacija apie vaisto naudojimą pediatriniams pacientams pateikiama 4.2 skyriuje).
5.2 Farmakokinetinės savybės
Sulfatų absorbcija yra ribotas ir įsotinamas aktyvaus pernešimo procesas; didžiausia absorbuotų sulfatų dalis iš organizmo pašalinama per inkstus. Suvartojus klinikinio preparato, kuriame sulfatų kiekis buvo toks pat kaip Eziclen, pagal padalytų dozių vartojimo režimą, t.y. dvi dozės išskirtos kas 12 valandų, šešiems sveikiems savanoriams didžiausia sulfatų koncentracija serume buvo rasta praėjus maždaug 16 valandų po pirmosios dozės dalies ir 5 valandoms po antrosios dozės dalies suvartojimo [C max: 499.50 µmol/l (CV: 33.03%) palyginti su 141 – 467 µmol/l vidutiniškai 335 µmol/l (CV: 34.40%)], nustatytu prieš vartojant vaisto. Vėliau sulfatų koncentracija serume sumažėjo (CV: 53.76%), o pusinio suirimo laikas buvo 8,5 val. Didžiausia sulfatų dalis iš organizmo pašalinama su išmatomis (maždaug 70 proc. suvartoto kiekio).
Sisteminis sulfatų poveikis (AUC ir Cmax) suvartojus Eziclen taip pat buvo lyginamas tarp sveikų savanorių, šešių pacientų, sergančių vidutinio sunkumo inkstų nepakankamumu (kreatinino klirensas 30–49 ml/min.), ir šešių pacientų, sergančių vidutinio sunkumo kepenų nepakankamumu (Child-Pugh laipsnis A (N = 5) ir B (N = 1), atitinkamai. Sergantiesiems inkstų nepakankamumu į šlapimą išsiskyrė mažesnis sulfatų kiekis. Taigi vidutinės AUC and Cmax vertės buvo maždaug 50 proc. didesnės, palyginti su sveikais tiriamaisiais. Kepenų nepakankamumas sisteminiam sulfatų poveikiui įtakos neturėjo. Visose trijose tirtose grupėse praėjus 6 dienoms po Eziclen vartojimo sulfatų koncentracija serume pasiekė pradinį lygį. Šiame tyrime Eziclen kepenų ar inkstų nepakankamumu sergantiems pacientams kliniškai reikšmingos hipersulfatemijos nesukėlė.
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Ilgalaikių tyrimų su gyvūnais, skirtų galimam natrio, magnio ir kalio sulfatų kancerogeniniam poveikiui įvertinti, neatlikta.
Tyrimų, skirtų galimai natrio, magnio ir kalio sulfatų įtakai vaisingumo sutrikimams ar mutageniniam poveikiui įvertinti, neatlikta.
Žiurkėms ir šunims per zondą 28 dienas iš eilės sušėrus iki 5,0 g/kg/per dieną dozes natrio, magnio ir kalio sulfatų (6,7 karto didesnė dozė, palyginti su žmogui skiriama doze žarnynui valyti), preparatas buvo gerai toleruojamas ir sukėlė laukiamą, prastai absorbuojamam osmosiniam preparatui būdingą fiziologinį poveikį – skystas išmatas, viduriavimą ir vėmimą (tik šunims). Elektrolitų pusiausvyros sutrikimų nenustatyta. Inkstų funkcijos testų rezultatai atitiko normas, mikroskopinių pakitimų, susijusių su sulfatų vartojimu, įskaitant mineralų susidarymo inkstuose požymius, nenustatyta. Remiantis šio tyrimo rezultatais, vartojant geriamuosius tokių sulfatų preparatus pastebimų nepageidaujamų reiškinių nesukelianti dozė (NOAEL) žiurkėms ir šunims buvo didžiausia tirta dozė – 5,0 g/kg/per dieną.
Toksinio poveikio reprodukcijai tyrimų arba tyrimų įvertinti galimą mutageniškumą ar kancerogeniškumą nebuvo atlikta su natrio, magnio ir kalio sulfatų druskų kombinacija.
Riboti iki-klinikinių kartotinių dozių toksiškumo tyrimų duomenys pavojaus žmonėms neparodė.
Mažai tikėtina, kad natrio, magnio ir kalio sulfatai galėtų kelti grėsmę aplinkai, todėl specialios atsargumo ir saugos priemonės dėl vaistinio preparato, kuriame yra šių vaistinių medžiagų, laikymo ir vartojimo netaikytinos. Specialios šalinimo atsargumo priemonės nurodytos 6.6 skyriuje.
6. FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Natrio benzoatas (E211)
Bevandenė citrinų rūgštis
Obuolių rūgštis
Sukralozė
Išgrynintas vanduo
Vaisių mišinio aromatinė medžiaga
Vaisių mišinio aromatinės medžiagos sudėtis:
natūralios ir sintetinės aromatinės medžiagos, propilenglikolis E1520, etilo alkoholis, acto rūgštis E260 ir benzenkarboksirūgštis E210.
6.2 Nesuderinamumas
Suderinamumo tyrimų neatlikta, todėl šio vaistinio preparato maišyti su kitais negalima.
6.3 Tinkamumo laikas
3 metai.
Pirmą kartą atidarius buteliuką ir (arba) praskiedus jo turinį vandeniu, tirpalą reikia vartoti nedelsiant.
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Šio vaistinio preparato laikymui specialių temperatūros sąlygų nereikalaujama.
Laikykite gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Pirmą kartą atidaryto arba praskiesto vaistinio preparato laikymo sąlygos pateikiamos 6.3 skyriuje.
6.5 Talpyklė pobūdis ir jos turinys
Šviesaus gintaro spalvos polietileno tereftalato buteliuke su vaikų sunkiai atidaromu didelio tankio polietileno uždoriu yra apie 176 ml koncentrato.
Kartu su buteliukais tiekiama viena polipropileno taurelė su nurodyta apie pusės litro talpos žyme, skirta naudoti skiedžiant ir vartojant tirpalą.
Pakuotės dydis – du buteliukai ir viena taurelė.
Gali būti tiekiamos tokių dydžių pakuotės:
1 pakuotė, kurioje yra du buteliukai ir viena taurelė
24 x 1 pakuotė, kurioje yra vienas buteliukas ir viena taurelė
6 x 24 (=144) x 1 pakuotė, kurioje yra du buteliukai ir viena taurelė
14 x 24 (=336) x 1 pakuotė, kurioje yra du buteliukai ir viena taurelė
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti ir vaistiniam preparatui ruošti
Šis preparatas prieš vartojimą turi būti praskiestas vandens kiekiu, nurodytu vartojimo metode (žr. 4.2 skyrių).
Specialių reikalavimų atliekoms tvarkyti nėra.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
Daktare, man taip sunku susikaupti! Viena akimirką viskas tvarkoj, o
kitą - nieko nebeatsimenu.
Kiek laiko skundžiatės?
Kuo skundžiuosi?- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?