Vasara moterims atneša ne tik geresnę nuotaiką ar įdegį… Jau paprastai ne itin komfortiškos mėnesinių dienos karštuoju metų laiku tampa dar sudėtingesnės: pagausėjęs kraujavimas, prakaitavimas, o kur dar kelionių metu kylantys nepatogumai! Apie tai, kaip šias dienas palengvinti gali kiekviena moteris, kalbame su gydytoja ginekologe Edita Batutiene.
Vasaros pavojai
Kai turime galimybę atsigavinti vėsioje jūroje, upėje ar ežere, karštis ir kaitri saulė yra tikriausi mūsų draugai. Tačiau jei tuo metu esame ne paplūdimyje, o tvankiame biure, perkaitusiame mieste ar kelionių autobuse ir dar pasitaikė mėnesinių dienos, nepatogumai tiesiog neišvengiami.
Gydytoja E.Batutienė sako, kad vasarą dėl karščių ar dažnų temperatūros pokyčių labiau plečiasi kraujagyslės, todėl šiuo metų laiku mėnesinės gali būti gausesnės. Ir nors Lietuvoje labai karštų vasarų pasitaiko rečiau, tačiau išvykus į šiltuosius kraštus temperatūra dažnai siekia net ir 40 laipsnių! Visa tai reiškia, kad vasarą reikia daugiau dėmesio skirti higienai.
Tinkamas pasiruošimas
Kad lauke tvyrant karščiui ar išvykus į kelionę mėnesinės nesukeltų didesnių nepatogumų nei įprastai, gydytoja rekomenduoja gerai joms pasiruošti. Svarbu įvertinti tai, kad mėnesinės prasidėti gali anksčiau, todėl su savimi nuolat reikėtų turėti higieninių paketų. Vykstant į kelionę ir neturint galimybės laiku apsilankyti higienos prekių parduotuvėje – o galbūt kartais ir tualetu pasinaudoti taip dažnai, kaip reikėtų, gyd. E.Batutienė pataria rinktis daugiau skysčio sugeriančius paketus. Tokiais atvejais didesni arba nakčiai skirti paketai gali būti tikras lobis!
Pirkdamos higienines priemones moterys, anot ginekologės, turėtų rinktis tik kuo kokybiškesnes, laidžias orui ir turinčias antibakterinį barjerą. Mėnesinių metu moters organizmas yra daug pažeidžiamesnis įvairių ligų, o kraujas, ypač karštomis vasaros dienomis, yra puiki terpė mikrobams kauptis ir daugintis. Visa tai gali sukelti įvairiausius sveikatos sutrikimus: odos šutimą, paraudimą, bėrimą, lytinių organų uždegimą, niežulį, taip pat tokias ligas, kaip vulvitas, kandidozė, bakterinė vaginozė.
Įsivaizduokite, kaip tokia rizika padidėja, tarkime, kelionės metu, kai paketo nepavyksta pasikeisti ilgesnį laiką! O kur dar rūpestis dėl to, kad šių dienų „pasekmių“ nesimatytų ant drabužių…
Svarbus pasirinkimas
Norėdamos išvengti net mažiausios tokių nemalonių ligų rizikos, moterys mėnesinių metu vasarą, kaip minėta, turėtų skirti papildomai dėmesio higienai. Gydytoja sako, kad praustis būtina mažiausiai du kartus per dieną – geriausia duše. Ji taip pat primena, kad intymiai priežiūrai geriausia naudoti odos pH atitinkantį higienos prausiklį.
Kai ne visada yra galimybė nusiprausti, gydytoja rekomenduoja drėgnas intymiosios higienos servetėles. Šios taip pat turėtų būti kuo natūralesnės, be dirbtinių kvapų, kadangi įvairūs priedai gali sudirginti gleivinę, sukelti kitokių nemalonių poveikių.
Gydytoja E.Batutienė sako, kad tinkamiausi higieniniai paketai – minkšti, laidūs orui, gerai skystį sugeriantys, turintys antibakterinį barjerą. Juos keisti reikėtų ne rečiau kaip kas keturias valandas, tačiau minėtos savybės gali padėti išvengti nemalonumų šiam laikui ir kiek užsitęsus.
Priemonių pasirinkimasKai rinkoje yra tokia didelė higienos priemonių pasiūla, išsirinkti tinkamiausias tikrai sunku. Gydytojos klausiame, į ką dar atsižvelgti perkant higieninius paketus. Anot jos, svarbu vengti chloru ir kitais cheminiais priedais apdorotų paketų, kadangi tokie gali sukelti odos alergijas, sudirginimus. Jau kelis kartus minėta ir tai, kad mėnesinių metu odai labai svarbus oro pralaidumas, kvėpavimas, todėl ir paketai turi būti tokie.
Kelionėje net ir mėgstančios tamponus moterys jų turėtų privengti ir geriau rinktis paketus. Mat tamponus keisti reikia ne rečiau kaip kas 3–4 valandas, o tai keliaujant ne visada pavyksta. Taip gali kilti įvairių problemų, kurių rimčiausia – toksinio šoko sindromas, sukeltas bakterijų.
Kvapo kontrolė
Dar viena higieninio paketo savybė, kurios ieško kiekviena moteris, yra nemalonaus kvapo slopinimas. Kvapas atsiranda laiku nepakeitus paketo arba naudojant nelaidžias orui priemones: bakterijos pradeda daugintis vos po keliolikos minučių. Ilgainiui gali atsirasti ir odos sudirginimas, įvairios ligos.
Esant karštam orui arba kai higieninio paketo negalima laiku pasikeisti, nereta naudoja kvapiuosius paketus. Tačiau dažniausiai kvapams naudojami chemikalai, kurie dirgina odą, kvapą tik kiek prislopina, o bakterijų dauginimosi nemažina.
Gydytoja E.Batutienė sako, kad, siekiant išvengti nemalonaus kvapo ir odos sudirginimo, geriausia rinktis paketus, turinčius natūralų antibakterinį barjerą, kuris ne tik mažina kvapą, bet ir stabdo bakterijų dauginimąsi. Tokie paketai ypač patogūs kelionėje, kadangi juos galima rečiau keisti. Jie labai tinkami ir karštomis vasaros naktimis.
Įklotai
Įklotai karštomis vasaros dienomis ir keliaujant yra itin patogi higienos priemonė. Juos renkantis svarbu vengti pagamintų iš sintetinio pluošto, kadangi šie gali sukelti alergiją, niežėjimą, šutimą. Taip pat geriau nesirinkti iškvėpintų įklotų, kadangi cheminės medžiagos gali sukelti uždegimą. Gydytoja įklotus rekomenduoja rinktis natūralius, pagamintus iš medvilnės.
„Gentle Day“ sprendimai
Pasitelkus naujausias technologijas ir gamtos išteklius, tokius kaip turmalino kristalas (vadinamasis elektrinis akmuo), buvo išrasti ir patentuoti šie ekologiški naujos kartos higieniniai įklotai su anijonų juostele.
Ši „Gentle Day“ įklotuose esanti anijonų juostelė turi antibakterinį poveikį ir 99,9 proc. sunaikina staphylococcus aureus bakterijas bei 85 proc. sumažina amoniako kvapą.
Šie paketai ir įklotai yra be chloro, formaldehido, kvapiklių ir kitų kenksmingų medžiagų, todėl nekelia alergijos, nedirgina odos, suteikia gaivumo ir komforto jausmą.
Viršutinis paketų sluoksnis – neaustinis pluoštas su piltuvėlio formos skylutėmis – greitai praleidžia skystį ir išlieka sausas.
Išskirtinis ir šių higieninių paketų dizainas – apsauginės klostelės šonuose ir itin geras sugeriamumas – sugeria iki 5 kartų daugiau nei įprastiniai. Dėl šios priežasties „Gentle Day“ tinka ir esant gausesnėms mėnesinėms, po gimdymo, karštomis dienomis, keliaujant.
Kasdieninių įklotų paviršius – medvilninis ir kadangi turi mikroskylutes, puikiai praleidžia orą.
Galima pasirinkti
• „Gentle Day Far-IR Anion“ dieniniai higieniniai paketai, kurių reikia kur kas mažiau nei įprastų, kadangi jie sugeria daugiau, be to, nejuntama nemalonaus kvapo, todėl jų nereikia taip dažnai keisti, kas yra labai patogu keliaujant.
• „Gentle Day Far-IR Anion“ naktiniai higieniniai paketai idealiai tiks nakčiai, karštai vasaros dienai, kelionei ar dieną, kai mėnesinės itin gausios.
• „Gentle Day Far-IR Anion“ kasdieniniai higieniniai įklotai švelniu medvilniniu paviršiumi tiks kiekvienai dienai. Šis paviršius nedirgina odos, įklotai yra itin laidūs orui, todėl oda nešunta net ir karščiausią vasaros dieną.