Kaip lengva kitas moteris stebėti iš šono. Vertinti drauges, pažįstamas ar giminaites, kaip pasikeitė jų gyvenimas, požiūris, išvaizda. Kaip dažnai mes pašnibždomis savo kaimynei pasakojame apie moterį iš gretimo namo ir jos stebėtinai greitą kūno linijų pasikeitimą. Tyliai tyliai sau prisižadėdamos, kad man taip nenutiks.
„Veidrodėli veidrodėli, kas pasaulyje gražiausia?” – kasrytinę mantrą kartojame nužvelgdamos savo atvaizdą veidrodžio atspindyje. Kažkas ne taip! Stop stop. Kada spėjo atsirasti tie keli kilogramai pilvo apačioje, ant sėdmenų ir šlaunų? O gal net keliolika ar keliasdešimt? Rankas reikėtų pridengti palaidine su rankovėmis. Gerai pagalvojus, keletą pastarųjų metų kankina nugaros, kojų skausmai. Nebedžiugina apsipirkimas drabužių parduotuvėse, kuomet negali nusipirkti gundančiai aptempto pieštuko formos sijono, mažos juodos sukneles apnuoginančios pečius. O bikini sezono laukimas prilygsta košmarą ir artėjantį didelį gėdos jausmą.
Didėjantis moters nepasitenkinimas savo figūra, nenoras rodyti apnuogintą kūną ar pasipuošti suknele, gražiai atidengiančia kojas, veda prie slegiančio nepasitikėjimo savimi. Moteris, turinti gražią šeimą, mylintį vyrą, du nuostabius vaikučius, sukasi tarsi bitutė namuose, rupindamasi kiekvienu iš jų, bet pamirštanti pasirūpinti savimi. Po nėštumų likęs svoris, netaisyklinga mityba, sporto nebuvimas veda prie formų pasikeitimų. Pasižiūrėjus į senesnes nuotraukas kyla didelė nepasitenkinimo banga, kuri vienareikšmiškai turėtų moterį privesti prie didelio noro keistis.
Galime save apgaudinėti, kad šeimyninis gyvenimas „augina kilogramus”, nes vyrui reikia ruošti riebų lietuvišką maistą. Galime kaltę suversti mažų vaikų auginimui, nes nėra laiko pavalgyti arba valgome tai, kas lieka nuo jų. Mielos moterys, jus nesate šiukšliadėžės, kurios turi suvalgyti visus likučius po vakarienės. Jūsų kūdikiai turi valgymo ritmą, jūs irgi turite jį turėti. Vyrui maistą galite ruošti skanų, sotų, bet tuo pačiu pilnavertį, sveiką. Planuojate savo gyvenimą, atostogas, darbo dieną? Planuokite ir savo valgymus valandomis, kol visas procesas taps įpročiu: trys pagrindiniai valgymai ir du užkandžiai. Penki valgymai daug? Užkandžiavimas nuo ryto iki vakaro – daug. Kiekvienas netinkamai parinktas maisto produktas ar patiekalas slapčia nuguls jums ant probleminių kūno vietų ir taps našta.
Jei jaučiamas nuovargis, kuris tęsiasi ne vieną mėnesį ar metus, energijos nebuvimas, kojų ar nugaros skausmai, tai signalai, kad laikas prisijaukinti sportą. Visiškai nevarbu ar tai bus mankšta namuose, bėgiojimas stadione, važinėjimas dviračiu, treniruoklių ar grupinių užsiėmimų lankymas, svarbu, kad jaustume ir matytume rezultatą. Net jei po sunkaus sporto esame su šypsena, nebenorime valgyti nesveiko maisto, skatiname artimus žmones tapti fiziškai aktyviais – einame teisinga linkme.
Laikas pažvelgti į kreivą veidrodį, pažvelgti tai moteriai į akis ir pasakyti, kad JI gali! Gali pradėti mylėti save, rūpintis savo kūno linijomis, pamilti naują būsimą gražią save. Sveika mityba ir sportas niekam nepakenkė, o priešingai, padėjo: jausti didelį energijos antplūdį, geros nuotaikos nuo ryto iki vakaro dalinimą savo aplinkiniams, lengvumo jausmą dėl tinkamos mitybos ir jėgą kūne – dėl sporto. Kai mylime ir rūpinamės savimi, kiti mus myli dar labiau.
Autorius: Erika Burinskaitė
2012m., 2014m. Lietuvos kultūrizmo ir fitneso čempionatų, bikini kategorijos finalininkė.
2014m. įgijo sporto trenerės licenziją, sėkmingai dalinasi teorinėmis sporto ir mitybos žiniomis bei veda grupines treniruotes moterims.
Erika 3,5 metų užsiima fitnesu ir propaguoja sveiką gyvenseną, bei stengiasi užkrėsti kuo daugiau žmonių aktyviu gyvenimo būdu.