Kodėl Alzheimerio liga senatvėje kamuoja tik kai kuriuos, o ne visus žmones, turinčius genetinį polinkį į šią ligą? Atsakymo į šį klausimą ieškoma jau seniai. Naujausi tyrimai rodo, kad tai gali būti susiję su itin aktyvia žmogaus atminties veikla jaunystėje, rašo MailOnline.
Tyrimai rodo, kad jaunuoliai, turintys genetinį polinkį į Alzheimerio ligą, taip pat turi hiperaktyvų atminties centrą. Taigi mokslininkai daro prielaidą, jog žmonės suserga Alzheimerio liga, nes jų atmintis paprasčiausiai pavargsta.
„Toks atradimas yra pirmas žingsnis paprasto testo link, galinčio nustatyti Alzheimerio būsimas aukas, net nepasirodžius ligos simptomams. Tačiau mes dar tik pirminėse stadijose. Juk daugelis žmonių, kurie turi genetinį polinkį į Alzheimerio ligą, ja nesuserga. Ligos atsiradimo priežastys yra sudėtingos: tiek genetinės, tiek kylančios iš aplinkos. Galime sumažinti silpnaprotystės tikimybę sveikai maitindamiesi, reguliariai sportuodami, lavindami protą ir ypač bendraudami su kitais“, – aiškino tyrimo dalyvė dr. Clare Mackay.
iMed