Chorioninis gonadotropinas, 5000TV, milteliai ir tirpiklis injekciniam tirpalui
Vartojimas: vartoti į raumenis/po oda
Registratorius: N.V. Organon, Nyderlandai
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Chorioninis gonadotropinas
PREGNYL 5000 IU
Gonadotrophinum
Milteliai ir tirpiklis injekcijų tirpalui ruošti
SUDĖTIS
Veiklioji vaisto medžiaga yra žmogaus chorioninis gonadotropinas (ŽCHG). Vienoje ampulėje jo yra 5000 TV.
PREGNYL veikia tik injekuotas. Jis yra tiekiamas stiklinėse ampulėse sausų miltelių pavidalu; miltelius reikia ištirpinti tirpiklyje, kurio ampulė yra pakuotėje. Be ŽCHG, miltelių sudėtyje yra
pagalbinių medžiagų: manitolio, dinatrio vandenilio fosfato, natrio divandenilio fosfato ir karboksimetilceliuliozės natrio druskos.
Tirpiklio ampulėje yra 9 mg natrio chlorido ir 1 ml injekcinio vandens.
PREGNYL priklauso vaistų, vadinamų gonadotropinais grupei. Šiais hormonais gydomas nevaisingumas ir dauginimosi funkcijos sutrikimas.
VAISTO FORMA IR PAKUOTĖ
Injekcijų milteliai ir tirpiklis į raumenis ar po oda leidžiamam tirpalui ruošti.
Pakuotė. 3 ampulės, kuriose yra po 5000 TV miltelių (atitinka 5000 TV ŽCHG) ir 3 ampulės tirpiklio.
PREKYBOS LEIDIMO SAVININKAS
N.V. Organon, Oss, Nyderlandai.
FARMAKOTERAPINĖ VAISTO GRUPĖ
PREGNYL priklauso vaistų, vadinamų gonadotropinais, grupei. Šie hormonai yra būtini vaisingumui.
INDIKACIJOS
PREGNYL pasižymi liuteinizuojančio hormono (LH) biologiniu poveikiu. Šis hormonas yra labai svarbus vaisingumui. LH kartu su folikulus stimuliuojančiu hormonu (FSH) yra būtini kiaušinėlio augimui ir vystymuisi moterims bei spermos gamybai vyrams, taip pat lytinių hormonų gamybai. Šio informacinio lapelio pabaigoje Jūs galite rasti daugiau informacijos apie PREGNYL ir jo vartojimą.
KONTRAINDIKACIJOS
Moterims
Alergija žmogaus gonadotropinams arba bet kuriai sudedamajai PREGNYL daliai.
Svorio mažinimas (poveikio riebalų metabolizmui ir pasiskirstymui bei apetitui PREGNYL nedaro).
Gydymo šiuo vaistu metu pacientą turi prižiūrėti gydytojas. Paprastai jo nurodymu reikės reguliariai ultragarsu tirti kiaušides ir atlikti kraujo tyrimus. Atsižvelgęs į tyrimų rezultatus, gydytojas nustato tikslią FSH dienos dozę. Tai labai svarbu, kadangi per didelė gonadotropinų dozė gali sukelti retai pasireiškiančią, tačiau pavojingą komplikaciją - kiaušidžių hiperstimuliaciją. Jos požymis yra pilvo skausmas. Šis įspėjimas ypač svarbus pacientėms, sergančioms policistine kiaušidžių liga. Reguliarus gonadotropinų sukeliamo poveikio sekimas padeda gydytojui nesukelti per didelės kiaušidžių stimuliacijos. Taigi, pajutus pilvo skausmą, reikia tuoj pat kreiptis į gydytoją. Vartojant PREGNYL, kaip ir nėštumo metu, gali didėti trombozės (kraujo krešulių formavimasis kraujagyslėse, daugiausia kojų ir plaučių venose) rizika. Vadinasi, prieš gydymą apie šios komplikacijos galimybę reikėtų pasitarti su gydytoju, ypač jei:
yra padidėjusi trombozės pasireiškimo rizika,
moteriai arba jos kraujo giminaičiams buvo pasireiškusi trombozė;
moteris turi didelį antsvorį.
Vyrams
Alergija žmogaus gonadotropinams arba bet kuriai sudedamajai PREGNYL daliai.
Nuo androgenų priklausomas auglys (pvz., prostatos arba krūties karcinoma) arba įtarimas, kad jis gali būti.
PREGNYL gydomiems berniukams brendimo laikotarpiu būtina gydytojo priežiūra, kadangi vaistas stimuliuoja vyriško lytinio hormono testosterono gamybą, todėl gali skatinti priešlaikinį lytinį brendimą ir lėtinti augimą.
Gydytojo priežiūra gali būti reikalinga ir kitu atveju, todėl jį reikia informuoti, jeigu sergama:
širdies ir kraujagyslių liga,
inkstų liga,
epilepsija,
migrena.
Kad kiti vaistai galėtų daryti įtaką PREGNYL poveikiui, nepastebėta. Vartojant gonadotropinų ir klomifeno citrato, galima stipresnė folikulų reakcija.
NĖŠTUMO IR ŽINDYMO LAIKOTARPIS
Jeigu gonadotropinių vartojanti moteris pastoja, daugiavaisio (ir dvynukų) nėštumo galimybė yra didesnė. Jeigu pažeisti kiaušintakiai, yra didesnė negimdinio nėštumo galimybė.
Nuo nevaisingumo gydomoms moterims yra šiek tiek didesnė persileidimo rizika.
POVEIKIS GEBĖJIMUI VAIRUOTI IR VALDYTI MECHANIZMUS
Kad vaistas darytų įtaką budrumui ar gebėjimui susikaupti, iki šiol nepastebėta.
DOZAVIMAS IR VARTOJIMO BŪDAS
Šį vaistą galima leisti į raumenis (leidžia tik gydytojas arba medicinos sesuo) arba po oda. Po oda gali leisti ir pati moteris arba jos vyras. Kaip ir kada vaisto leisti, nurodo gydytojas.
Vaisto dozę nustato gydytojas.
Ovuliacijai sukelti paprastai leidžiama viena dozė, liuteininei fazei palaikyti ne daugiau kaip 3 dozės.
Vyrams vaisto leidžiama kelis kartus per savaitę kelias savaites ar mėnesius priklausomai nuo sutrikimo.
Vartojimo būdas
Pradžioje ampulėje esančius miltelius reikia ištirpinti kitoje ampulėje esančiame tirpiklyje. Paruoštą tirpalą reikia lėtai suleisti į raumenis (pvz., į sėdmens, šlaunies ar žasto) arba po oda (pvz., pilvo srityje).
PERDOZAVIMAS
Toksinis PREGNYL poveikis yra labai silpnas.
ŠALUTINIS POVEIKIS
Gydant iš šlapimo išskirtais gonadotropinų preparatais, kartais atsirasdavo reakcija injekcijos vietoje, pvz., kraujosruva, skausmas, paraudimas, patinimas ir niežulys. Retkarčiais prasidėdavo alerginė reakcija, pasireiškianti dažniausiai injekcijos vietos skausmu ir išbėrimu. Retais atvejais galimas generalizuotas išbėrimas ar karščiavimas.
Moterims
Jeigu kiaušidės prieš gydymą PREGNYL buvo per daug stimuliuojamos FSH, pavartojus PREGNYL gali pasireikšti nepageidaujama kiaušidžių hiperstimuliacija. Jos požymis yra pilvo skausmas, pykinimas, viduriavimas. Tokia komplikacija pasireiškia retai, be to, jos riziką galima labai sumažinti atidžiai sekant kiaušinėlio brendimą gydymo laikotarpiu. Jeigu prasideda pilvo skausmas, net ir praėjus kelioms dienoms po paskutinės vaisto injekcijos, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.
Retais atvejais gali pasireikšti tromboembolija net ir nesusijusi su nepageidaujama kiaušidžių hiperstimuliacija (žr. skyrių “Kontraindikacijos”).
Vyrams
Gali audiniuose kauptis vanduo. Dėl to paprastai patinsta kulkšnys ir pėdos, kartais gali padidėti krūtys. Jeigu tokių simptomų atsiranda, būtina tuoj pat kreiptis į gydytoją.
TINKAMUMO LAIKAS
Tinkamumo laikas nurodytas etiketėje už užrašo”Tinka iki: ”. Jam pasibaigus, vaisto vartoti negalima.
LAIKYMO SĄLYGOS
PREGNYL reikia laikyti gamintojo pakuotėje, 2 – 15 °C temperatūroje, tamsioje, vaikams neprieinamoje vietoje.
PASTEBIMI GEDIMO POŽYMIAI
Jeigu paruoštas tirpalas neskaidrus arba jame yra matomų dalelių, vartoti negalima.
INFORMACINIO LAPELIO PERŽIŪROS DATA
2000 m. gruodžio mėn.
PAPILDOMA INFORMACIJA
PREGNYL yra ŽCHG preparatas, išskiriamas iš nėščių moterų šlapimo. Jis pasižymi tokiu pat biologiniu poveikiu organizmui, kaip ir liuteinizuojantis hormonas (LH), kurį gamina vyrų ir moterų posmegeninė liauka. LH kartu su kitu posmegeninės liaukos hormonu – folikulus stimuliuojančiu hormonu (FSH) reguliuoja lytinių liaukų (vyrams sėklidžių, moterims kiaušidžių) funkciją.
Moterims FSH ir LH kas mėnesį skatina kiaušinėlio brendimą kiaušidėse. LH būtinas ir ovuliacijai, t.y. kiaušinėlio išsiskyrimui iš folikulo. Jeigu organizme FSH ir LH gaminama nepakankamai, vyras ar moteris gali būti nevaisingi. Tačiau nevaisingumą gali sukelti ir kitokios priežastys. Nevaisingumui gydyti galima vartoti preparatų, pasižyminčius tiek FSH, tiek LH aktyvumu. Tokio gydymo tikslas sukelti ovuliaciją ar kontroliuojamą kiaušidžių hiperstimuliaciją. Pastaroji būklė reikalinga darant dirbtinį moterų apvaisinimą: apvaisinimą mėgintuvėlyje” [IVF], gametos perkėlimą į kiaušintakį [GIFT], spermos injekciją į citoplazmą [ICSI]). Vaisto injekuojant kasdien, kiaušinėlis subręsta. Jo išskyrimą iš folikulo galima stimuliuoti vartojant PREGNYL. Kadangi šiais hormonais natūralaus proceso visiškai atkurti neįmanoma, dažnai kiaušidėse gali subręsti ir išsiskirti daugiau nei vienas kiaušinėlis. Dėl to didėja daugiavaisio (ir dvynukų) nėštumo galimybė. PREGNYL galima vartoti ir po ovuliacijos.
Vyrus tik PREGNYL arba juo kartu su FSH preparatais galima gydyti tuo atveju, jeigu yra nepakankamai išsivysčiusios lytinės liaukos, vėluoja brendimas arba yra spermos gamybos sutrikimas. Kadangi spermatozoidų vystymasis trunka apie 74 dienas, sutrikimas palengvėja ne anksčiau kaip po trijų gydymo mėnesių. Kartais PREGNYL gydomi berniukai, kurių vienas arba abi sėklidės nenusileidusios į mašnelę.
KĄ REIKIA ŽINOTI APIE VAISTUS:
1.Šiuo medikamentu gydytojo skyrimu gydoma tik tam tikra būklė, todėl kitokiam sutrikimui gydyti jo vartoti negalima.
2.Kitiems žmonėms gydytojo skirto vaisto duoti negalima ir negalima vartoti kitiems žmonėms skirto vaisto.
3.Gydytojui būtina pasakyti, kokių medikamentų vartojama. Visuomet reikia nešiotis vartojamų vaistų informacinius lapelius, kadangi nelaimingo atsitikimo atveju jų gali prireikti.
4.Vaisto likučius reikėtų grąžinti vaistininkui.
5.Vartojamo vaisto informacinį lapelį reikia duoti perskaityti kartu gyvenantiems žmonėms arba slaugytojams.
INFORMACIJA GYDYTOJUI
(šis tekstas turi būti spausdinamas informaciniame lapelyje atskirai nuo ligoniui skirtos teksto dalies)
Dozavimas ir vartojimo būdas
Dozavimas moterims
Ovuliacijos sukėlimas arba folikulų paruošimas punkcijai
Paprastai baigus gydyti FSH preparatu leidžiama viena 5000 - 10000 TV PREGNYL dozė.
Liuteininės fazės lapaikymas
Per devynias dienas po ovuliacijos arba embriono persodinimo reikia suleisti 2 - 3 1000 - 3000 TV PREGNYL dozes, pavyzdžiui, pirmą dozę leisti trečią dieną, antrą šeštą dieną, trečią devintą dieną po ovuliacijos sukėlimo.
Dozavimas vyrams
Hipogonadotropinis hipogonadizmas
Reikia leisti po 1000 - 2000 TV PREGNYL 2-3 kartus per savaitę. Jeigu svarbiausias simptomas yra nepakankamas vaisingumas, galima vartoti ir FSH preparato 2 - 3 kartus per savaitę. Kad spermatogenezė pagerėtų, gydyti reikia ne trumpiau kaip 3 mėnesius. Gydymo metu testosterono pakeičiamosios terapijos taikyti negalima. Jeigu spermatogenezė pagerėja, palaikomajam gydymui kartais gali užtekti ŽCHG.
Vėlyvas lytinis brendimas
Ne trumpiau kaip 6 mėnesius reikia injekuoti po 1500 TV PREGNYL 2 – 3 kartus per savaitę.
Kriptorchizmas
Mažesniems nei 2 metų vaikams reikia šešias savaites leisti po 250 TV vaisto 2 kartus per savaitę.
Mažesniems nei 6 metų vaikams reikia šešias savaites injekuoti po 500 - 1000 TV vaisto 2 kartus per savaitę.
Vyresniems nei 6 metų vaikams reikia šešias savaites leisti po 1500 TV vaisto 2 kartus per savaitę.
Prireikus gydymo kursą galima kartoti.
Vartojimo būdas
Pradžioje šaldant išdžiovintus PREGNYL miltelius reikia ištirpinti pakuotėje esančiame tirpiklyje. Paruoštą tirpalą reikia lėtai suleisti į raumenis arba po oda. Kadangi nulaužtos ampulės iš naujo užsandarinti taip, kad vaistas išliktų sterilus, neįmanoma, paruoštą tirpalą reikia injekuoti tuoj pat.
Tarptautinis pavadinimas | Chorioninis gonadotropinas |
Vaisto stiprumas | 5000TV |
Vaisto forma | milteliai ir tirpiklis injekciniam tirpalui |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | vartoti į raumenis/po oda |
Registracijos numeris | LT/1/97/0121 |
Registratorius | N.V. Organon, Nyderlandai |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 1997.06.06 |
Vaistas perregistruotas | 2009.12.17 |
1. PREKINIS VAISTO PAVADINIMAS
PREGNYL 5000 IU
Milteliai ir tirpiklis injekcijų tirpalui ruošti
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Pregnyl yra sausi, išdžiovinti šaldant milteliai ir tirpiklis injekcijų tirpalui ruošti.
Veiklioji medžiaga
Veiklioji vaisto medžiaga yra liuteinizuojančio hormono (LH) aktyvumu pasižymintis žmogaus chorioninis gonadotropinas (ŽCHG), išskirtas iš nėščių moterų šlapimo. Vienoje ampulėje jo yra
5000 TV.
Pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3. VAISTO FORMA
Milteliai ir tirpiklis injekcijų tirpalui ruošti.
4. KLINIKINĖ INFORMACIJA
4.1. Indikacijos
Moterims:
Ovuliacijos stimuliavimas tuo atveju, jeigu nevaisingumas yra dėl anovuliacijos arba folikulų brendimo sutrikimo.
Folikulų parengimas punkcijai darant kontroliuojamą kiaušidžių hiperstimuliaciją prieš dirbtinį apvaisinimą.
Liuteininės fazės palaikymas.
Vyrams
Hipogonadotropinis hipogonadizmas (įskaitant idiopatinį dispermatizmą, reaguojantį į gonadotropinus).
Uždelstas brendimas, susijęs su hipofizės gonadotropinės funkcijos nepakankamumu.
Kriptorchizmas, pasireiškęs ne dėl anatominės obstrukcijos.
4.2. Dozavimas ir vartojimo būdas
Dozavimas moterims
Ovuliacijos sukėlimas arba folikulų parengimas punkcijai
Paprastai baigiant gydymą FSH preparatu injekuojama viena 5000-10000 TV PREGNYL dozė.
Liuteininei fazei palaikyti
Per devynias dienas po ovuliacijos arba embriono persodinimo reikia suleisti 2 - 3 1000 - 3000 TV PREGNYL dozes, pavyzdžiui, pirmą dozę leisti trečią dieną, antrą šeštą dieną, trečią devintą dieną po ovuliacijos sukėlimo.
Dozavimas vyrams
Hipogonadotropinis hipogonadizmas
Reikia leisti po 1000 - 2000 TV PREGNYL 2 - 3 kartus per savaitę. Jeigu svarbiausias simptomas yra nepakankamas vaisingumas, galima 2 – 3 kartu per savaitę vartoti dar ir FSH preparato. Kad sermatogenezė pagerėtų, taip gydyti reikia ne trumpiau kaip tris mėnesius. Gydymo metu testosterono pakeičiamosios terapijos taikyti negalima. Jeigu spermatogenezė pagerėja, palaikomajam gydymui kartais gali užtekti ŽCHG.
Vėlyvas lytinis brendimas
Ne trumpiau kaip 6 mėnesius reikia injekuoti po 1500 TV PREGNYL 2 – 3 kartus per savaitę.
Kriptorchizmas
Mažesniems nei 2 metų vaikams reikia šešias savaites leisti po 250 TV vaisto 2 kartus per savaitę.
Mažesniems nei 6 metų vaikams reikia šešias savaites injekuoti po 500 - 1000 TV vaisto 2 kartus per savaitę.
Vyresniems nei 6 metų vaikams reikia šešias savaites leisti po 1500 TV vaisto 2 kartus per savaitę.
Prireikus gydymo kursą galima kartoti.
Vartojimo būdas
Pradžioje šaldant išdžiovintus PREGNYL miltelius reikia ištirpinti pakuotėje esančiame tirpiklyje. Paruoštą tirpalą reikia lėtai suleisti į raumenis arba po oda.
4.3. Kontraindikacijos
Padidėjęs organizmo jautrumas žmogaus gonadotropinams arba bet kuriai sudedamajai PREGNYL preparato daliai.
Nuo androgų priklausomas auglys, pvz., prostatos karcinoma ar vyrų krūties karcinoma, arba įtarimas, kad jis gali būti.
4.4. Specialios atsargumo priemonės
Moterims
Jei moteris pastoja po ovuliacijos skatinimo gonadotropiniais preparatais, yra didesnė daugiavaisio nėštumo rizika.
Kadangi dirbtiniu būdu, ypač IVF (“apvaisinimas mėgintuvėlyje”) būdu apvaisinamų nevaisingų moterų kiaušintakiai būna nenormalūs, todėl joms ektopinio nėštumo rizika yra didesnė. Vadinasi, būtina anksti ultragarsu patikrinti, ar nėštumas yra gimdinis.
Po dirbtinio apvaisinimo moterys persileidžia dažniau negu po natūralaus.
Reikia ištirti, ar nėra negydomos nelytinių liaukų endokrinopatijos (pvz., skydliaukės, antinksčių ar hipofizės funkcijos sutrikimo).
Nepageidaujama kiaušidžių hiperstimuliacija
Gydymo nuo nepakankamo vaisingumo, atsiradusio dėl anovuliacijos arba folikulų brendimo sutrikimo, metu vartojami FSH preparatai gali sukelti nepageidaujamą kiaušidžių hiperstimuliaciją. Vadinasi, prieš gydymą FSH preparatais bei reguliariai gydymo metu, reikia ultragarsu sekti folikulų brendimą ir nustatinėti estradiolio kiekį kraujyje. Estradiolio koncentracija gali didėti labai greitai, pavyzdžiui, 2 – 3 dienas iš eilės ji kasdien gali padidėti daugiau negu dvigubai, todėl gali tapti labai didelė. Nepageidaujamą kiaušidžių hiperstimuliaciją galima nustatyti ultragarsu. Jei ji pasireiškia, tačiau nėra sudedamoji dirbtinio apvaisinimo, t. y. apvaisinimo mėgintuvėlyje (IVF/ET), gametų perkėlimo į kiaušintakius (GIFT) arba spermos injekcijos į citoplazmą (ICSI) dalis, FSH preparatų vartojimą būtina tuoj pat nutraukti.
Tokiu atveju moterį būtina saugoti nuo pastojimo, todėl PREGNYL leisti draudžiama, kadangi LH aktyvumu pasižymintis gonadotropinas gali sukelti ne tik dauginę ovuliaciją, bet ir kiaušidžių hiperstimuliacijos sindromą (OHSS). Šis įspėjimas yra ypač svarbus toms pacientėms, kurioms yra policistinė kiaušidžių liga. Lengvo kiaušidžių hiperstimuliacijos sindromo simptomai yra virškinimo trakto sutrikimas (skausmas, pykinimas, viduriavimas), krūtų skausmingumas, nedidelis arba vidutiniškas kiaušidžių ir jų cistų padidėjimas. Retais atvejais galimas sunkus kiaušidžių hiperstimuliacijos sindromas, kuris gali būti net gyvybei pavojingas. Jo požymiai yra į plyšimą linkusios didelės kiaušidžių cistos, ascitas, kūno svorio padidėjimas, dažnai hidrotoraksas, kartais net tromboembolija.
Moterims, kurioms yra pripažintų trombozės rizikos veiksnių, pvz., moters ir jos kraujo giminaičių ligos istorija, didelis nutukimas (kūno masės indeksas yra didesnis negu 30 kg/m2) arba trombofilija, gydymo gonadotropinais metu ir po jo yra didesnė venų ar arterijų tromboembolijos pasireiškimo rizika. Tokioms pacientėms reikia įvertinti apvaisinimo mėgintuvėlyje naudą ir riziką. Reikia prisiminti, jog ir nėštumas didina trombozės pasireiškimo riziką.
Kūno svorio mažinimui PREGNYL vartoti negalima. Poveikio riebalų metabolizmui ar pasiskirstymui bei apetitui ŽCHG poveikio nedaro.
Vyrams
ŽCHG preparatai didina androgenų gamybą organizme, vadinasi:
pacientus, sergančius arba sirgusius latentiniu arba aiškiu širdies nepakankamumu, inkstų funkcijos nepakankamumu, hipertenzija, epilepsija arba migrena, gydymo metu reikia atidžiai prižiūrėti, kadangi padidėjus androgenų gamybai, minėtos ligos gali pasunkėti arba atsinaujinti;
atsargiai ŽCHG reikia gydyti berniukus brendimo laikotarpiu, kadangi galimas priešlaikinis seksualinis brendimas ir epifizių kremzlių kaulėjimas, be to, reikia reguliariai sekti griaučių brendimą.
4.5. Sąveika su kitais vaistais
Klinikai reikšmingos sąveikos nepastebėta.
4.6. Nėštumo ir žindymo laikotarpis
PREGNYL galima vartoti liuteininei fazei gerinti. Žindymo laikotarpiu jo vartoti draudžiama.
4.7. Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Poveikio budrumui ir gebėjimui susikaupto medikamentas nedaro.
4.8. Šalutinis poveikis
Gydant iš šlapimo išskiriamais gonadotropinų preparatais, kartais pasireikšdavo reakcija injekcijos vietoje, pvz., kraujosruvos, skausmas, paraudimas, patinimas ir niežulys. Kartais galima alerginė reakcija, dažniausiai pasireiškianti injekcijos vietos skausmu ir (arba) iš bėrimu. Retais atvejais gali atsirasti generalizuotas išbėrimas ar karščiavimas.
Moterims
Nepageidaujama kiaušidžių hiperstimuliacija, kiaušidžių hiperstimuliacijos sindromas. Šių komplikacijų simptomai nurodyti skyriuje “Specialios atsargumo priemonės”.
Retais atvejais, gydant FSH (ŽCHG) gali pasireikšti trombembolinės komplikacijos.
Vyrams
Vartojant didelę dozę, kartais per didelio androgenų gamybos padidėjimo organizme gali susilaikyti vanduo ir natris.
Pavieniais atvejais ŽCHG gali sukelti ginekomastiją.
4.9. Perdozavimas
Iš šlapimo išskiriamų gonadotropinų preparatų ūminis toksinis poveikis yra labai silpnas. Parenteraliniu būdu vartojamų preparatų ūminio perdozavimo simptomai žmogui nežinomi.
5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1. Farmakodinamika
Farmakoterapinė grupė
Gonadotropinai
ATC kodas
G03G A01
PREGNYL sudėtyje yra ŽCHG, pasižyminčio LH aktyvumu. LH yra būtinas normaliam moteriškųjų ir vyriškųjų lytinių ląstelių augimui ir brendimui bei lytinių steroidų gamybai.
Moterims
PREGNYL pakeičia endogeninį LH, kurio padaugėja ciklo viduryje ir dėl to skatinama galutinė folikulo brendimo fazė ir ovuliacija. Be to, PREGNYL pakeičia endogeninį LH liuteininės fazės metu.
Vyrams
PREGNYL Leydig ląstelėse stimuliuoja testosterono gamybą.
5.2. Farmakokinetika
Suleidus vieną PREGNYL dozę į raumenis ar po oda, vyrų kraujo plazmoje didžiausia ŽCHG koncentracija atsiranda po 6 - 16 val., moterų maždaug po 20 val. Nors minėtas laikas vyrų ir moterų organizme labai skiriasi, vis dėlto manoma, jog skirtumą lemia tas faktas, kad moterų sėdmenų riebalinio audinio sluoksnis yra didesnis negu vyrų. Maždaug 80% ŽCHG dozės organizme, daugiausiai inkstuose metabolizuojama. Atsižvelgiant į rezorbcijos procentą ir pusinės eliminacijos laiką, kuris yra maždaug 33 val., į raumenis ar po oda suleistas ŽCHG yra biologiškai ekvivalentiški. Atsižvelgiant į rekomenduojamą dozavimą ir pusinės eliminacijos laiką, organizme medikamento kauptis neturėtų.
5.3. Ikiklinikinių vaisto saugumo tyrimų duomenys
Išsamios informacijos nepateikiama.
6. FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1. Pagalbinės medžiagos
Milteliai. Manitolis, dinatrio vandenilio fosfatas, natrio divandenilio fosfatas, karboksimetilceliuliozės natrio druska.
Tirpiklis. Vienoje ampulėje yra 9 mg natrio chlorido ir 1 ml injekcinio vandens.
6.2. Nesuderinamumas
Nepastebėtas.
6.3. Tinkamumo laikas
3 metai.
Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, medikamento vartoti negalima.
6.4. Laikymo sąlygos
PREGNYL reikia laikyti 2-15 °C temperatūroje, tamsioje vietoje.
6.5. Pakuotė
Ampulė, kurioje yra 5000 TV PREGNYL atitinka 5000 TV ŽCHG miltelių injekcijų tirpalui ruošti.
6.6. Vartojimo technika
Ampulėje esančius miltelius reikia ištirpinti pakuotėje esančiame tirpiklyje. Kadangi nulaužtos ampulės iš naujo užsandarinti taip, kad vaistas išliktų sterilus, neįmanoma, paruoštą tirpalą reikia injekuoti tuoj pat.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
Vyras vaistinėje.-“ Man prašom tablečių nuo gobšumo. Ir daugiau, daugiaaaaau."
- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?