Silimarinas, 110mg, kietosios kapsulės
Vartojimas: vartoti per burną
Registratorius: SOPHARMA AD, Bulgarija
Receptinis: Nereceptinis
Sudedamosios medžiagos: Silimarinas
1. KAS YRA CARSIL IR KAM JIS VARTOJAMAS
CARSIL yra augalinės kilmės preparatas. Veiklioji medžiaga silimarinas stabilizuoja kepenų ląstelės membraną apsaugodamas kepenis nuo kenksmingų poveikių ir padėdamas atsistatyti pažeistoms kepenų ląstelėms. Vaistas vartojamas kaip papildoma priemonė esant toksiniam kepenų pakenkimui ir sergant lėtiniu kepenų uždegimu arba ciroze.
Ūminių kepenų pakenkimų atvejais šio vaistinio preparato be gydytojo priežiūros vartoti negalima.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CARSIL
CARSIL vartoti negalima:
jeigu yra padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai, taip pat Asteraceae/Compositae šeimos augalams;
Specialių atsargumo priemonių reikia:
Jeigu sergate diabetu ar yra sumažėjusi gliukozės koncentracija kraujyje, vartojant Carsil gali sumažėti gliukozės koncentracija kraujyje.
Nerekomenduojama vartoti vaikams ir jaunesniems nei 18 paaugliams, nes duomenų apie vaistinio preparato saugumą ir veiksmingumą nepakanka.
Kitų vaistų vartojimas
Duomenų apie CARSIL sąveiką su kitais preparatais nėra.
CARSIL vartojimas su maistu ir gėrimais
Duomenų nėra.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Klinikinių duomenų apie silimarino vartojimą nėštumo metu nėra, taip pat nežinoma, ar silimarino patenka į moters pieną.
Nėštumo ir žindymo laikotarpiu vartoti nerekomenduojama.
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Duomenų nėra
3. KAIP VARTOTI CARSIL
CARSIL visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Suaugusiems žmonėms
Lengva arba vidutinio sunkumo kepenų liga: rekomenduojama vartoti po 1 kietąją kapsulę 2- 3 kartus per parą. Gydymo kurso trukmė turėtų būti ne trumpesnė kaip 3 mėnesiai.
Kapsulių nekramtyti, užgerti nedideliu kiekiu skysčio.
Pavartojus per didelę CARSIL dozę
Duomenų apie perdozavimą preparatu nėra. Išgėrus labai didelę CARSIL dozę, paskatinamas vėmimas, plaunamas skrandis, skiriama aktyvuotosios anglies bei simptomatinių preparatų.
Pamiršus pavartoti CARSIL
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Nustojus vartoti CARSIL
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Rekomenduojamomis dozėmis vartojamas CARSIL yra saugus ir gerai toleruojamas. Nepageidaujamas poveikis pasireiškė labai retai.
Labai retai pasitaiko galvos skausmas, svaigimas, nemalonus jausmas pilve, viduriavimas, niežulys ir/ar dilgėlinė. Nutraukus gydymą preparatu, visi šie simptomai išnyksta.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. KAIP LAIKYTI CARSIL
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 0C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, CARSIL vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. KITA INFORMACIJA
CARSIL sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra silimarinas. Vienoje kapsulėje yra 200 – 275 mg Silybum marianum (L.) Gaertn., fructus (margainių vaisių) rafinuoto ir standartizuoto sausojo ekstrakto (35-50:1), atitinkančio 110 mg silimarino, išreikšto silibininu.
Ekstrakcijos tirpiklis: metanolis.
- Pagalbinės medžiagos. Kapsulės turinys: karboksimetilkrakmolo A natrio druska, povidonas K25, polisorbatas 80, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, manitolis, natrio laurilsulfatas, natrio-vandenilio karbonatas, magnio stearatas. Kapsulės korpusas: želatina, titano dioksidas (E171).
CARSIL išvaizda ir kiekis pakuotėje
CARSIL yra baltos, cilindro formos kietos kapsulės, užpildytos geltonos spalvos milteliais
CARSIL 110 mg pakuotės dydžiai:
Dėžutė, kurioje yra 30 kietųjų kapsulių, supakuotos į bespalves, skaidrias PVC / aliuminio folija dengtas lizdines plokšteles.
Tarptautinis pavadinimas | Silimarinas |
Vaisto stiprumas | 110mg |
Vaisto forma | kietosios kapsulės |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | vartoti per burną |
Registracijos numeris | LT/1/02/2808 |
Registratorius | SOPHARMA AD, Bulgarija |
Receptinis | Nereceptinis |
Vaistas registruotas | 2012.02.28 |
Vaistas perregistruotas |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
CARSIL 110 mg kietosios kapsulės
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Vienoje kapsulėje yra 200 mg – 275 mg Silybum marianum (L.) Gaertn., fructus (margainių vaisių) rafinuoto ir standartizuoto sausojo ekstrakto (35-50:1), atitinkančio 110 mg silimarino, išreikšto silibininu.
Ekstrakcijos tirpiklis: metanolis.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3. FARMACINĖ FORMA
Kietoji kapsulė
Kapsulės yra baltos spalvos, cilindro formos, užpildytos geltonos spalvos milteliais.
4. KLINIKINĖ INFORMACIJA
4.1 Terapinės indikacijos
Papildomas lėtinio hepatito, kepenų cirozės ir toksinio kepenų pažeidimo gydymas.
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Suaugusiems žmonėms
Rekomenduojama vartoti po 1 kietąją kapsulę 2- 3 kartus per parą. Gydymo kurso trukmė turėtų būti ne trumpesnė kaip 3 mėnesiai.
Nerekomenduojama vartoti vaikams ir jaunesniems nei 18 paaugliams, nes duomenų apie vaistinio preparato saugumą ir veiksmingumą nepakanka.
Kapsulių nekramtyti, užgerti nedideliu kiekiu skysčio.
Kepenų funkcijos nepakankamumas
Remiantis turimais klinikinių tyrimų duomenimis, dozės mažinti nereikia.
Inkstų funkcijos nepakankamumas
Tik nedidelė dalis (1-5%) nepakitusio silimarino išsiskiria per inkstus, todėl tikėtina, kad sergant lengvo ar vidutinio sunkumo inkstų funkcijos nepakankamumu, dozės mažinti nereikia. Tačiau, atsižvelgiant į tai, kad klinikinių duomenų nepakanka, būtina stebėti tokius ligonius.
Senyviems žmonėms
Remiantis esamais duomenimis dozės mažinti nereikia, bet rekomenduojama stebėti senyvus pacientus ar nereikia mažesnės preparato dozės.
4.3 Kontraindikacijos
Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai, taip pat Asteraceae/Compositae šeimos augalams.
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Silimarinas gali sumažinti gliukozės koncentraciją kraujyje, todėl reikėtų įspėti ligonius sergančius cukriniu diabetu arba tuos ligonius, kuriems yra sumažėjusi gliukozės koncentracija kraujyje.
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Duomenų apie kliniškai reikšmingą sąveiką su kitais preparatai nėra.
In vitro tyrimų duomenimis, galima farmakokinetinė sąveika su preparatais, kuriuos metabolizuoja citochromo P450 fermentai CYP3A ir CYP2C9. Pacientus, vartojančius silimarino kapsules ir vaistinius preparatus, kurių metabolizmą veikia CYP3A ir CYP2C9 fermentai, reikia stebėti dėl galimos sąveikos.
4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Klinikinių duomenų apie silimarino vartojimą nėštumo metu nėra, taip pat nežinoma, ar silimarino patenka į moters pieną.
Nėštumo ir žindymo laikotarpiu vartoti nerekomenduojama.
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Duomenų apie CARSIL nepalankų poveikį gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nėra.
4.8 Nepageidaujamas poveikis
Remiantis klinikinių tyrimų duomenimis, rekomenduojamomis dozėmis vartojamas silimarinas yra saugus ir gerai toleruojamas. Nepageidaujamas poveikis pasireiškė labai retai.
Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažnas (≥ 1/10), dažnas (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10), nedažnas (nuo ≥ 1/1 000 iki < 1/100), retas (nuo ≥ 1/10 000 iki < 1/1 000), labai retas (< 1/10 000) ir dažnis nežinomas, todėl negali būti įvertintas pagal turimus duomenis.
Nervų sistemos sutrikimai Dažnis nežinomas: galvos skausmas. |
Virškinimo trakto sutrikimai Dažnis nežinomas: epigastrinis skausmas, viduriavimas. Ausų ir labirintų sutrikimai Dažnis nežinomas: galvos svaigimas. |
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Dažnis nežinomas: niežulys ir dilgėlinė. |
Pacientams, kurių padidėjęs jautrumas Asteraceae/Compositae šeimos augalams ar augaliniams preparatams, gali pasireikšti alergija silimarinui. Literatūros duomenimis, keletui pacientų pavartojus silimarino tablečių ir arbatos, pasireiškė anafilaksinis šokas.
4.9 Perdozavimas
Duomenų apie preparato perdozavimą nėra.
5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1 Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė – hepatoprotektoriai, ATC kodas – A05BA03.
Silymarinas – augalinės kilmės veiklioji CARSIL medžiaga, stabilizuodamas ląstelės membraną, apsaugo kepenis nuo kenksmingų poveikių ir padeda atsistatyti pažeistoms kepenų ląstelėms.
Preparato veikimo mechanizmas dar nėra pilnai aiškus, tačiau literatūros duomenimis, galime teigti, kad silimarino ir slibino veikimas yra sekantis: 1) reguliuoja ląstelės ir mitochondrijų membranų pralaidumą, padaro ją atsparesnę ksenobiotikų bei kitų hepatotoksinių medžiagų poveikiui ir patekimui į hepatocitus; 2) slopina 5-lipooksigenazės metabolizmą ir leukotrienų B4 (LTB4) susidarymą Kupffer tipo ląstelėse; 3) pasižymi antioksidaciniu poveikiu; suriša laisvuosius radikalus bei tumoro nekrotizuojantį faktorių (TNF)-α; reguliuoja gliutationo ir lipidų peroksidazės koncentraciją ląstelės viduje, 4) skatina baltymų sintezę ribosomose bei stimuliuoja kepenų regeneraciją, aktyvindamas RNR ir DNR polimerazę A.
Silimarinas, stabilizuodamas biomembranas ir gerindamas ląstelinių struktūrų funkcijas, veikia kaip hepatoprotektorius (pasireiškia specifinis gydomasis ir apsauginis kepenų ląstelių poveikis). Taip pat stimuliuoja ląstelės metabolizmą. Šie poveikiai pagerina ligonio klinikinę būklę, sumažina plazmos transaminazių, bilirubino, gamaglobulino koncentraciją. Tai teigiamai veikia bendrą ligonio būklę, mažėja nusiskundimų virškinimu. Ligoniams, kurie dėl kepenų ligų kenčia nuo sumažėjusio maisto įsisavinimo, pagerėja apetitas.
Nustatyta, kad silimarinas slopina uždegimą ir turi priešvėžinį poveikį. Silimarinas neutralizuoja kai kurių medžiagų, įskaitant A. phalloides, etanolio, paracetamolio (acetaminofeno) bei anglies tetrachlorido hepatotoksinį poveikį. Silimarinas pagerina klinikinę ūminio ir lėtinio virusinio ar vaistų ar toksinių medžiagų sukelto hepatito eigą, o vartojant kartu su kitais vaistais yra tinkamas gydyti alkoholinę ir Child A klasės kepenų cirozę. Silimarinas yra veiksmingas gydant ūminius apsinuodijimus žalsvąją musmire (Amanita phalloides). Silimarinas pagerina kepenų funkcijos rodiklius pacientams, kuriems buvo nustatytas hepatotoksinių medžiagų (butirofenonų, fenotiazinų, tolueno, ksileno, organinių fosfatų) poveikis.
5.2 Farmakokinetinės savybės
Margalapių margainių (Silybum marianum) vaisių standartizuoto sausojo ekstrakto sudėtyje yra apie 60 proc. silimarino (HPLC metodu). Silimarinas yra sudarytas iš keturių izomerų: 50-60 proc. silibinino, 5 proc. izosilibinino, 20 proc. silikristino, 10 proc. silidianino ir 5 proc. kitų komponentų, tokių kaip taksifolino. Galvojama, kad didžiausias poveikis yra dėl silibinino aktyvumo.
Didžiausia silibino koncentracija sveikų savanorių plazmoje pasiekiama praėjus 2 val. po silimarino išgėrimo. Plazmoje, didžioji dalis silibino (apie 75 proc.) yra konjuguotoje formoje. Silibino pusinės eliminacijos laikas yra apie 6 val. Tik 1-5 proc. (kitų autorių duomenimis 3-8 proc.) išgerto silimarino išsiskiria su šlapimu nepakitusioje formoje, o 20-40 % silibino dozės konjuguotoje sulfatų ar gliukuronidų formoje patenka į tulžį. Tulžyje koncentracija apie 100 kartų yra didesnė negu plazmoje ir didžiausia jos koncentracija susidaro po 2-9 val.
Tiriant radioaktyviąja anglimi pažymėto silibino koncentraciją organizme, didžiausia jo koncentracija pastebėta kepenyse ir nereikšmingi kiekiai inkstuose, plaučiuose, širdyje bei kituose organuose.
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Įprastų farmakologinio saugumo, kartotinių dozių toksiškumo, genotoksiškumo, galimo kancerogeniškumo ir toksinio poveikio reprodukcijai ikiklinikinių tyrimų duomenys specifinio pavojaus žmogui nerodo.
Lentelėje apskaičiuotos LD50 žiurkėms ir pelėms:
Baltosios pelės, patelės (į pilvo ertmę) | 1650±208 mg/kg kūno svorio |
Baltosios pelės, patinai (į pilvo ertmę) | 1770±221 mg/kg kūno svorio |
Baltosios žiurkės, patelės (į pilvo ertmę) | 2420±605 mg/kg kūno svorio |
Baltosios žiurkės, patinai (į pilvo ertmę) | 1600±475 mg/kg kūno svorio |
Baltosios pelės, patelės (per burną) | 970±1130 mg/kg kūno svorio |
Baltosios pelės, patinai (per burną) | 10300±1270 mg/kg kūno svorio |
Duodant margalapių margainių (Silybum marianum) vaisių ekstrakto baltosioms žiurkėms į vidų per 3 ir 6 mėnesius nepastebėta jokių toksiškumo požymių, mirties atvejų, patologinių klinikinių – biocheminių rodiklių pokyčių, pokyčių tiriant parenchiminius organus mikroskopiškai ir histologiškai.
Duodant vaisto nėščiosioms baltųjų žiurkių ir triušių patelėms, nepastebėta jokių embriotoksiškumo ar teratogeniškumo požymių. Preparatas taip pat neturi mutageninio poveikio.
6. FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Kapsulės turinys:
Karboksimetilkrakmolo A natrio druska
Povidonas K 25
Polisorbatas 80
Bvandenis koloidinis silicio dioksidas
Manitolis
Natrio laurilsulfatas
Natrio-vandenilio karbonatas
Magnio stearatas
Kapsulės korpusas:
Želatina
Titano dioksidas (E171)
6.2 Nesuderinamumas
Duomenys nebūtini.
6.3 Tinkamumo laikas
2 metai
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
6.5 Pakuotė ir jos turinys
6 (šešios) kietosios kapsulės PVC ir aliuminio folijos lizdinėje plokštelėje. Kartono dėžutėje yra 5 lizdinės plokštelės ir pakuotės lapelis.
6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti
Specialių reikalavimų nėra.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
Daktaras kraipo galva, apžiūrinėdamas sunkiai gyjančią pacientę:
- Man jūs nepatinkate...
- Na, gydytojau, ir jūs, tiesa sakant, ne gražuolis...
- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?