Diklofenakas, 10mg/g, gelis
Vartojimas: vartoti ant odos
Registratorius: Actavis Nordic A/S, Danija
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Diklofenakas
1. KAS YRA FELORAN GELIS IR NUO KO JIS VARTOJAMAS
Feloran gelis yra bespalvis ar šviesiai gelsvas gelis. Tiekiamas iš vidaus lakuotoje aliuminio tūbelėje su užsukamuoju kamšteliu, kurioje yra 60 gramų gelio. Lankstomoji kartono (jo viena pusė nudažyta) dėžutė, kurioje yra tūbelė ir informacinis lapelis.
Feloran gelis yra nesteroidinis vaistas nuo uždegimo. Vartojant lokaliai Feloran gelis vartojimo vietoje slopina uždegimą, malšina skausmą. Toks vaisto poveikis pasireiškia dėl prostaglandinų ir kitų uždegimo metu organizme susidarančių cheminių medžiagų sintezės slopinimo.
Vaisto vartojama vietiniam smulkiųjų ir vidutinio dydžio sąnarių bei aplink juos esančių minkštųjų audinių ar sausgyslių silpno ir vidutinio stiprumo skausmo ir uždegimo, sukelto uždegiminių, ir neuždegiminių sąnarių ligų ar traumos, malšinimui.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FELORAN GELIO
Feloran gelio vartoti negalima
jei paciento jautrumas diklofenakui ar bet kuriai pagalbinei vaisto medžiagai yra padidėjęs;
jei ligonis serga acetilsalicilo rūgšties (salicilatų) arba kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo sukelta bronchų astma, ūmine sloga, alerginiu pabrinkimu, dilgėline arba kitokiu alerginiu susirgimu;
vaikams;
paskutiniais trim nėštumo mėnesiais (šiuo atveju vaisto draudžiama vartoti ilgai ir juo tepti didelį odos plotą).
Specialiųjų atsargumo priemonių reikia
jei diklofenako vartoja pacientas, sergantis bronchų astma, šienlige, nosies gleivinės pabrinkimu (nosies polipais), lėtine obstrukcine kvėpavimo takų liga;
jei ligonio jautrumas kitokiems nesteroidiniams vaistams nuo skausmo ir uždegimo yra padidėjęs arba kitokios medžiagos sukelia niežėjimą, dilgėlinę arba kitokią alerginę reakciją (šiems ir aukščiau paminėtiems ligoniams gali dažniau pasireikšti vadinamoji analgetikų netoleravimo reakcija, analgetikų astma, atsirasti ribotas odos ar gleivinės pabrinkimas (vadinamoji Kvinkės edema) ar dilgėlinė);
jei pacientui sutrikusi širdies, kepenų ar inkstų funkcija;
jei pacientui yra buvęs (arba yra) virškinimo trakto išopėjimas arba kraujavimas iš virškinimo trakto, arba asmenims, kurių širdies, kepenų ar inkstų funkcija sutrikusi, diklofenako reikia vartoti atsargiai, kadangi žinomi pavieniai atvejai, kai lokaliai vartojant nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, pasireiškė sisteminis nepageidaujamas poveikis.
Nerekomenduojama Feloran geliu tepti odos po sandarinamuoju tvarsčiu.
Tepant ant odos pernelyg didelį gelio kiekį, gali pasireikšti sisteminis vaisto poveikis, įskaitant padidėjusio jautrumo reakcijas ir bronchų astmą.
Kartu su diklofenako geliu vartojant kitų diklofenako (ar kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo) formų, gali padidėti sisteminio nepageidaujamo vaisto poveikio pavojus.
Labai retai pacientams, vartojusiems nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU), pasitaikė sunkių, netgi mirtinų, odos reakcijų – odos uždegimas, kurio metu lupasi oda, Stevens-Johnson sindromas ir toksinė paviršinio odos sluoksnio žūtis. Labiausiai tikėtina, kad šios reakcijos pasireikš gydymo pradžioje (didžioji dauguma atvejų pasireiškė pirmąjį gydymo mėnesį). Pasireiškus pirmiesiems odos bėrimo, gleivinių pažeidimo arba kitiems padidėjusio jautrumo požymiams, Feloran gelio vartojimą reikia nutraukti.
Vaistu negalima tepti atvirų žaizdų ir gleivinės, pvz., akių. Feloran gelio nerekomenduojama vartoti sergant infekcine odos liga ir odos uždegimu, kurio metu lupasi oda.
Kadangi vaisto vartojimo patirties vaikams nepakanka, Feloran geliu gydyti vaikų ir paauglių negalima.
Nėštumas
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Kadangi neaišku, kaip prostaglandinų sintezės slopinimas veikia nėštumą, Feloran gelio pirmuosius 6 nėštumo mėnesius galima vartoti tik išsamiai apvarsčius numatomos naudos ir galimo žalingo poveikio riziką.
Paskutiniais trimis nėštumo mėnesiais vaistinio preparato vartoti ilgai ir tepti didelį odos plotą draudžiama.
Veiklioji vaisto medžiaga gali slopinti gimdymą, skatinti priešlaikinį vaisiaus arterinio latako užsivėrimą, motinai ir vaikui didinti kraujavimo, motinai – pabrinkimo atsiradimo pavojų.
Žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Nedidelis diklofenako natrio druskos kiekis patenka į motinos pieną. Jei įmanoma, žindymo laikotarpiu medikamentu tepti ilgiau didesnį odos plotą reikėtų vengti. Kad žindomas kūdikis neturėtų jokio kontakto su medikamentu, žindyvei negalima Feloran geliu tepti krūtų.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepasireiškia.
Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Jei Feloran gelio vartojama tinkamai, sąveikos su kitais vaistiniais preparatais nepastebėta.
Jei pacientas vartoja kitų NVNU arba jei jo būklė tokia, jog reikalinga gydytojo priežiūra, prieš Feloran gelio vartojimą, reikia pasitarti su gydytoju.
3. KAIP VARTOTI FELORAN GELIO
Feloran gelio visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Vaisto galima vartoti tik ant odos.
Iš tūbelės išspaudus 11 cm ilgio juostelę, kuri atitinka maždaug 3 g gelio (30 mg diklofenako natrio druskos) reikia švelniai įtrinti pažeistą vietą ir leisti vaistiniam preparatui įsigerti. Feloran gelio galima vartoti 3 kartus per parą.
Didžiausia vaistinio preparato paros dozė yra 9 g gelio (90 mg diklofenako natrio druskos). Vaisto reikia vartoti saikingai!
Jei 2 savaites vartojant gelio savijauta nepagerėjo, reikia pasitarti su gydytoju.
Jeigu manote, kad Feloran gelis veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Pavartojus per didelę Feloran gelio dozę
Tepant ant odos, į sisteminę kraujotaką patenka mažai Feloran gelio veikliosios medžiagos, todėl perdozavimas yra mažai tikėtinas.
Užtepus didesnę nei rekomenduojama vaisto dozę, gelį reikia nušluostyti, o po to odą nuplauti vandeniu.
Atsitiktinai vaisto nurijus ir atsiradus sisteminiam jo poveikiui, reikia laikytis bendrųjų apsinuodijimo nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo gydymo principų. Pasireiškus traukuliams, inkstų funkcijos nepakankamumui, virškinimo trakto sudirginimui ar kvėpavimo slopinimui reikia taikyti įprastinį palaikomąjį ir simptominį gydymą.
Dėl didelio jungimosi su kraujo plazmos baltymais masto NVNU blogai pasišalina dializės metu.
Pamiršus pavartoti Feloran gelio
Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Toliau vaisto reikia vartoti taip, kaip įprasta.
Pokyčiai, atsirandantys nutraukus Feloran gelio vartojimą
Gali vėl paūmėti liga.
4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS
Feloran gelis, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.
Dažni nepageidaujami poveikiai (> 1/100, < 1/10)
Odos ir poodinio audinio sutrikimas. Kontaktinis odos uždegimas, odos sausmė, raudonė, pabrinkimas, išbėrimas, niežulys, žvyninis bėrimas, odos išvešėjimas, odos opa, pūslinis bėrimas.
Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai. Reakcija vartojimo vietoje, įskaitant uždegimą, sudirginimą, skausmą, dilgčiojimą, deginimą.
Nervų sistemos sutrikimas. Padidėjęs jautrumas, lokalus tariamas jutimas, padidėjusi raumenų įtampa.
Nedažni (> 1/1000, < 1/100)
Virškinimo trakto sutrikimas. Pilvo skausmas, pykinimas, viduriavimas.
Odos ir poodinio audinio sutrikimas. Išplikimas, veido pabrinkimas, makulopapulinis bėrimas, padidėjusio jautrumo šviesai reakcija, seborėja.
Labai reti, įskaitant pavienius atvejus (< 1/10 000).
Virškinimo trakto sutrikimas. Kraujavimas iš virškinimo trakto.
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimas. Inkstų funkcijos nepakankamumas.
Imuninės sistemos sutrikimas. Jei Feloran geliu tepamas didelis odos plotas, gali pasireikšti sisteminis poveikis, įskaitant padidėjusio jautrumo reakciją.
Pastebėję šiame lapelyje neminėtą šalutinį poveikį, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. FELORAN GELIO laikymo SĄLYGOS
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.
Negalima šaldyti.
Tūbelę laikyti sandarią.
Ant tūbelės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Feloran vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Pirmą kartą atidarius tūbelę, gelio tinkamumo laikas - 3 mėn.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką
Tarptautinis pavadinimas | Diklofenakas |
Vaisto stiprumas | 10mg/g |
Vaisto forma | gelis |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | vartoti ant odos |
Registracijos numeris | LT/1/96/1146 |
Registratorius | Actavis Nordic A/S, Danija |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 1996.02.15 |
Vaistas perregistruotas | 2008.05.12 |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Feloran 1 % gelis
2. kokybinė ir kiekybinė sudėtis
Viename grame gelio yra 10 mg diklofenako natrio druskos.
Pagalbinė medžiaga: propilenglikolis.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3. vaisto forma
Gelis
Bespalvis ar šviesiai gelsvas gelis.
4. klinikinĖ informacija
4.1 Terapinės indikacijos
Lokalus smulkiųjų ir vidutinio dydžio sąnarių bei aplink juos esančių minkštųjų audinių silpno ir vidutinio stiprumo skausmo ir uždegimo, sukelto uždegiminių, degeneracinių sąnarių ligų ar traumos, malšinimas.
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Dozavimas suaugusiems žmonėms, įskaitant senyvus
Iš tūbelės išspaudus 11 cm ilgio juostelę, kuri atitinka maždaug 3 g gelio (30 mg diklofenako natrio druskos), reikia švelniai įtrinti pažeistą vietą ir leisti vaistiniam preparatui įsigerti. Feloran gelio galima vartoti 3 kartus per parą.
Didžiausia vaistinio preparato paros dozė 9 g gelio (90 mg diklofenako natrio druskos). Feloran gelio negalima vartoti nesaikingai!
Jei po 2 savaičių būklė nepagerėja, būtina konsultuotis su gydytoju.
4.3 Kontraindikacijos
Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei vaistinio preparato medžiagai (žr. 6.1 skyrių).
Bronchų astma, ūminis rinitas, angioneurozinė edema, dilgėlinė arba kitoks alerginis susirgimas, kurį sukelia acetilsalicilo rūgštis (salicilatai) arba kitokie nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo.
Pacientas yra vaikas.
Paskutiniai trys nėštumo mėnesiai (šiuo atveju vaisto draudžiama vartoti ilgai ir juo tepti didelį odos plotą).
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Labai retai pacientams, vartojusiems nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU), pasitaikė sunkių, netgi mirtinų, odos reakcijų – eksfoliacinis dermatitas, Stevens-Johnson sindromas ir toksinė epidermio nekrolizė. Labiausiai tikėtina, kad šios reakcijos pasireikš gydymo pradžioje (didžioji dauguma atvejų pasireiškė pirmąjį gydymo mėnesį). Pasireiškus pirmiesiems odos bėrimo, gleivinių pažeidimo arba kitiems padidėjusio jautrumo požymiams, Feloran gelio vartojimą reikia nutraukti.
Jei diklofenako vartoja pacientas, sergantis bronchų astma, šienlige, nosies gleivinės pabrinkimu (nosies polipais), lėtine obstrukcine kvėpavimo takų liga arba jei ligonio jautrumas kitokiems nesteroidiniams vaistams nuo skausmo ir uždegimo yra padidėjęs, dažniau, negu kitiems ligoniams, gali pasireikšti astmos priepuolis (vadinamoji analgetikų netoleravimo reakcija arba analgetikų astma), atsirasti lokali odos ar gleivinės edema (vadinamoji Kvinkės edema) ar dilgėlinė. Dėl šios priežasties diklofenako galima vartoti tik laikantis tam tikrų atsargumo priemonių ir prižiūrint medikui. Dėl tos pačios priežasties vaistinio preparato reikia atsargiai vartoti pacientams, kuriems kitokios medžiagos sukelia niežėjimą, dilgėlinę arba kitokią alerginę reakciją.
Pacientams, kuriems yra buvęs (arba yra) virškinimo trakto išopėjimas arba kraujavimas iš virškinimo trakto, arba asmenims, kurių širdies, kepenų ar inkstų funkcija sutrikusi, diklofenako reikia vartoti atsargiai, kadangi žinomi pavieniai atvejai, kai lokaliai vartojant nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, pasireiškė sisteminis nepageidaujamas poveikis.
Vartojant Feloran gelio, kaip ir kitų lokaliai vartojamų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, reikia vengti tiesioginio saulės šviesos poveikio. Vaistinis preparatas gali sukelti odos pažeidimų, jei po vartojimo oda švitinama ultravioletiniais spinduliais. Kad būtų išvengta bet kokių padidėjusio jautrumo ar fotosensibilizacijos reakcijų, vartojant šio vaistinio preparato ir dvi savaites nustojus vartoti, reikia vengti tiesioginių saulės spindulių bei nesikaitinti soliariume. Atsiradus padidinto jautrumo reakcijai, vaistinio preparato vartojimą reikia nutraukti.
Feloran gelio vartoti po sandarinamuoju tvarsčiu nerekomenduojama.
Tepant ant odos pernelyg didelį gelio kiekį, gali pasireikšti sisteminis vaistinio preparato poveikis, įskaitant padidėjusio jautrumo reakcijas ir bronchų astmą.
Kartu su diklofenako geliu vartojant kitų diklofenako (ar kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo) formų, gali padidėti sisteminio nepageidaujamo vaisto poveikio pavojus.
Medikamentu negalima tepti atvirų žaizdų ir gleivinės, pvz., akių. Vaistinio preparato nerekomenduojama vartoti sergant infekcine odos liga ir eksfoliaciniu dermatitu.
Kadangi vaistinio preparato vartojimo patirties vaikams nepakanka, Feloran geliu gydyti vaikų ir paauglių negalima.
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Feloran gelio, jei jo vartojama tinkamai, sąveikos su kitais vaistiniais preparatais nepastebėta.
Jei pacientas vartoja kitų NVNU arba jei jo būklė tokia, jog reikalinga gydytojo priežiūra, prieš Feloran gelio vartojimą, reikia pasitarti su gydytoju.
4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Duomenų apie vaistinio preparato vartojimą nėščioms moterims nepakanka. Kadangi neaišku, kaip prostaglandinų sintezės slopinimas veikia nėštumą, Feloran gelio pirmuosius 6 nėštumo mėnesius galima vartoti tik išsamiai apvarsčius numatomos naudos ir galimo žalingo poveikio riziką.
Paskutiniais trimis nėštumo mėnesiais vaistinio preparato vartoti ilgai ir tepti didelį odos plotą draudžiama.
Medikamento veiklioji medžiaga gali slopinti gimdymą, skatinti priešlaikinį arterinio latako užsivėrimą, motinai ir vaikui didinti kraujavimo, motinai – edemos atsiradimo pavojų.
Nedidelis diklofenako natrio druskos kiekis patenka į motinos pieną. Jei įmanoma, žindymo laikotarpiu medikamentu tepti ilgiau didesnį odos plotą reikėtų vengti. Kad žindomas kūdikis neturėtų jokio kontakto su medikamentu, negalima žindyvei Feloran geliu tepti krūtų.
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Poveikis nepasireiškia.
4.8 Nepageidaujamas poveikis
Nepageidaujami poveikiai išvardyti pagal pasireiškimo dažnumą, naudojant tokius dažnio apibūdinimus: labai dažni (> 1/10), dažni (> 1/100, < 1/10), nedažni (> 1/1000, < 1/100), reti (> 1/10 000, < 1/1000), labai reti, įskaitant pavienius atvejus (< 1/10 000).
Imuninės sistemos sutrikimai
Jei Feloran geliu tepamas didelis odos plotas, gali pasireikšti sisteminis poveikis, įskaitant padidėjusio jautrumo reakciją.
Nervų sistemos sutrikimai
Dažni. Padidėjęs jautrumas, lokalus tariamas jutimas, padidėjęs raumenų tonusas.
Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Dažni. Kontaktinis dermatitas, odos sausmė, raudonė, pabrinkimas, išbėrimas, niežulys, žvyninis bėrimas, odos hipertrofija, odos opa, pūslinis bėrimas.
Nedažni. Išplikimas, veido pabrinkimas, makulopapulinis bėrimas, padidėjusio jautrumo šviesai reakcija, seborėja.
Virškinimo trakto sutrikimai
Nedažnai. Pilvo skausmas, pykinimas, viduriavimas.
Labai reti. Kraujavimas iš virškinimo trakto.
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Labai reti. Inkstų funkcijos nepakankamumas.
Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Dažni. Reakcija vartojimo vietoje, įskaitant uždegimą, sudirginimą, skausmą, dilgčiojimą, deginimą.
4.9 Perdozavimas
Vartojant lokaliai, į sisteminę kraujotaką patenka mažai Feloran gelio veikliosios medžiagos, todėl perdozavimas yra mažai tikėtinas.
Užtepus didesnę nei rekomenduojama vaistinio preparato dozę, gelį reikia nušluostyti, po to - odą nuplauti vandeniu.
Atsitiktinai nurijus vaistinio preparato ir pasireiškus sisteminiam jo poveikiui, reikia laikytis bendrųjų apsinuodijimo nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo gydymo principų. Pasireiškus traukuliams, inkstų funkcijos nepakankamumui, virškinimo trakto sudirginimui ar kvėpavimo slopinimui reikia taikyti įprastinį palaikomąjį ir simptominį gydymą.
Dėl didelio jungimosi su kraujo plazmos baltymais masto, NVNU blogai pasišalina dializės metu.
5. FARMAKOLOGINĖS savybės
5.1 Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė – lokaliai vartojami vaistai sąnarių ir raumenų skausmui malšinti. ATC kodas – M 02 AA 15.
Diklofenako natrio druska yra stiprus prostaglandinų sintezės inhibitorius. Jis visų pirma slopina fermentus, kurie iš arachidono rūgšties sintezuoja prostaglandinus, be to, slopina leukotrienų, tromboksano sintezę, lizosomų fermentų aktyvumą bei granulocitų migraciją. Diklofenako poveikis ląstelių energijos apykaitai yra labai svarbus slopinant uždegimą. Diklofenakas blokuoja kvėpavimo grandinę, slopina tirpiąją mitochondrijų adenozintrifosfatazę ir nutraukia oksidacinį fosforilinimą. Preparatas didina vidinių mitochondrijos membranų pralaidumą jonams.
5.2 Farmakokinetinės savybės
Absorbcija
Feloran gelis lengvai prasiskverbia per nepažeistą odą, po ja esančiame uždegimo pažeistame audinyje veikliosios medžiagos koncentracija būna didelė. Gelio pagrindas yra tokia pagalbinė medžiaga, kuri užtikrina pakankamą veikliosios medžiagos atpalaidavimą ir prasiskverbimą per odą. Per 6 valandas iš Feloran gelio gali atsipalaiduoti net 90,4% veikliosios medžiagos. Iš šio kiekio per 6 val. per odą gali prasiskverbti maždaug 56,5. Užtepus ant odos 1% diklofenako gelio, didžiausia diklofenako koncentracija plazmoje būna maždaug 100 kartų mažesnė, negu diklofenako išgėrus. Vaistinio preparato absorbcijos mastas priklauso nuo lokaliai vartojamo medikamento kiekio ir atskiriems individams skiriasi. Diklofenako absorbcijos mastas svyruoja nuo mažiau kaip 1% iki 12%. Absorbcijos mastas per pažeistą odą didesnis.
Pasiskirstymas
Vaistinis preparatas prasiskverbia į poodinius audinius ir sudaro juose reikšmingą koncentraciją. Poliartritu sirgusių ligonių, kelias dienas vartojusių 1% diklofenako gelio riešo srityje, sinovijos skystyje vaistinio preparato koncentracija buvo 20 – 70 kartų didesnė, negu kraujo plazmoje. Diklofenako koncentracija gydomų sąnarių sinovijoje buvo 0,41 – 8,62 g/kg kūno svorio. Ji taip pat buvo daug didesnė, už vaistinio preparato koncentraciją plazmoje.
99,7 % diklofenako jungiasi su kraujo plazmos baltymais.
Metabolizmas
Diklofenakas metabolizuojamas kepenyse (hidroksilinamas ir jungiasi su gliukurono rūgštimi) iki biologiškai aktyvių metabolitų, kurių poveikis žymiai silpnesnis už diklofenako. Geriamojo ir lokaliai vartojamo vaistinio preparato metabolizmas toks pats.
Ekskrecija
Didžioji dalis (70%) diklofenako metabolitų išsiskiria per inkstus, likusi dalis išsiskiria su tulžimi.
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Nė vieno tyrimo metu dirginamojo vaistinio preparato poveikio nepastebėta, lokaliai vartotas Feloran buvo gerai toleruojamas.
Ūminis ir poūmis toksinis poveikis
Tyrimai su gyvūnais (žiurkėmis, šunimis, beždžionėmis) rodo, kad geriamasis diklofenakas dažniausiai sukelia nepageidaujamą poveikį virškinimo traktui. Toksinės vaistinio preparato dozės skiriasi priklausomai nuo gyvūnų rūšies.
Tyrimais su triušiais nustatyta, kad vaistinio preparato tepant ant sveikos ir pažeistos odos, dirginantis poveikis nepasireiškė.
Kancerogeninis ir mutageninis poveikis
Tyrimų in vitro ir in vivo duomenimis, diklofenako natrio druska mutageninio poveikio nesukelia.
Ilgalaikių tyrimų su žiurkėmis ir pelėmis, kurioms diklofenako buvo girdyta, duomenys rodo, kad diklofenakas nesukelia kancerogeninio poveikio.
Poveikis dauginimosi funkcijai
Geriamojo diklofenako embriotoksinis poveikis tirtas su pelėmis, žiurkėmis ir triušiais. Nustatyta, kad vaisiaus augimą slopina ir žuvimą sukelia dozė, kuri patelei yra toksinė. Tyrimų metu jauniklių apsigimimų nenustatyta. Diklofenakas ilgino vaikingumo trukmę ir palikuonių atsivedimą. Neigiamo poveikio vaisingumui nenustatyta. Jei vartojama mažesnė, negu toksinį poveikį patelei sukelianti dozė, medikamentas atsivestų jauniklių vystymuisi įtakos nedaro.
Tyrimų su vaikingomis baltosiomis žiurkėmis, kurioms 2 – 19 vaikingumo dienomis buvo tepama ant odos 2,5 mg/kg kūno svorio Feloran gelio, metu teratogeninio ir embriotoksinio poveikio nepastebėta.
6. farmacinė informacija
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Karbomeras
Propilenglikolis
Natrio benzoatas
Dietanolaminas
Izopropilo alkoholis
Išgrynintas vanduo
6.2 Nesuderinamumas
Diklofenako natrio druska destruktūrizuojama rūgščioje ar oksiduojančioje terpėje arba tiesiogiai veikiant saulės šviesai ir šilumai.
6.3 Tinkamumo laikas
2 metai.
Pirmą kartą atidarius tūbelę, tinkamumo laikas 3 mėn.
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.
Tūbelę laikyti sandarią.
Negalima šaldyti.
6.5 Pakuotė ir jos turinys
Iš vidaus lakuota aliuminio tūbelė su užsukamuoju kamšteliu, kurioje yra 60 gramų gelio. Lankstomoji kartono (jo viena pusė nudažyta) dėžutė, kurioje yra tūbelė ir informacinis lapelis.
6.6 Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu instrukcija
Panaudojus patariama nusiplauti rankas.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
Daktaras - tai žmogus, kuris kitiems neleidžia numirti natūralia mirtimi.
- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?