Acetilsalicilo rūgštis+Paracetamolis+Kofeinas, 320mg+240mg+40mg, tabletės
Vartojimas: vartoti per burną
Registratorius: STIROLBIOFARM BALTICUM Ltd., Latvija
Receptinis: Nereceptinis
Sudedamosios medžiagos: Acetilsalicilo rūgštis+Paracetamolis+Kofeinas
1. KAS YRA CITRAMON FORTE STIROL IR KAM JIS VARTOJAMAS
CITRAMON FORTE STIROL yra acetaminofeno, aspirino ir kofeino geriamasis derinys. Acetaminofenas ir aspirinas yra skausmą malšinantys vaistai. Kofeino yra daugelio be receptų parduodamų vaistų sudėtyje, nes sustiprina skausmą malšinančių vaistų poveikį. Nors yra duomenų, kad kofeinas gali padidinti tam tikrų skausmą malšinančių vaistų bioprieinamumą, tačiau jis pats skausmą malšinančio poveikio neturi.
Vaistas vartojamas nestipriam ar vidutinio stiprumo skausmui (sąnarių, dantų, dismenorėjiniam, galvos, raumenų arba migreniniam) malšinti.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CITRAMON FORTE STIROL
CITRAMON FORTE STIROL vartoti negalima:
pacientams, kuriuos ištiko ūminis bronchospazmas, miokardo infarktas, kuriems yra nosies polipai, jautrumas salicilatams, urtikarija;
pacientams, sergantiems sunkiu kepenų arba inkstų funkcijos nepakankamumu, nekontroliuojama hipertenzija.
nėščiosioms trečio nėštumo trimestro metu ir žindyvėms.
Specialių atsargumo priemonių reikia:
Daugelio be recepto parduodamų vaistų sudėtyje yra acetaminofeno ir aspirino. Norint išvengti atsitiktinio acetaminofeno arba aspirino perdozavimo, atidžiai perskaitykite etiketes ir nevartokite daugiau kaip vieno vaisto, kurio sudėtyje yra acetaminofeno ir (arba) aspirino. Kuo greičiau praneškite apie bet kokį galimą perdozavimą savo gydytojui. Per didelių dozių poveikis gali nepasireikšti kelias dienas.
CITRAMON FORTE STIROL turėtų būti skiriama atsargiai arba visiškai neskiriama pacientams, sergantiems anemija, trombocitopenija, hemofilija arba kitokia koaguliopatija. Norint sumažinti pooperacinį kraujavimą, CITRAMON FORTE STIROL vartojimą reikėtų nutraukti bent 1 savaitę iki operacijos. Pacientams, vartojantiems CITRAMON FORTE STIROL, atsargiai turėtų būti skiriamos injekcijos į raumenis. Dėl aspirino sąlygojamo trombocitų agregacijos slopinimo tai gali sukelti kraujavimą, kraujosruvų susidarymą arba hematomas.
CITRAMON FORTE STIROL reliatyviai kontraindikuotinas pacientams, sergantiems širdies ligomis. Kofeinas gali stiprinti susitraukimų jėgą ir padidinti širdies susitraukimo dažnį. Pacientai, sergantys krūtinės angina arba anamnezėje turėję aritmijų, turėtų mažinti kofeino vartojimą arba jo visiškai nevartoti. Kofeinas neturėtų būti vartojamas per pirmąsias dienas – savaites po miokardo infarkto. Pacientai, sergantys hipertonine liga, turėtų mažinti kofeino vartojimą arba jo visiškai nevartoti.
CITRAMON FORTE STIROL sudėtyje yra aspirino. Vaikams, sergantiems vėjaraupiais arba gripu, aspirino vartojimas gali sukelti Reye sindromą.
Jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu, acetaminofenas, aspirinas, kofeinas gali padidinti gliukozės kiekį kraujyje. Pasikonsultuokite su savo gydytoju prieš keisdami savo dietą arba antidiabetinių vaistų dozę.
Acetaminofenas, aspirinas ir kofeinas gali sudirginti Jūsų skrandį. Alkoholinių gėrimų vartojimas arba rūkymas šį sudirginimą gali pasunkinti ir sukelti opų atsiradimą arba kraujavimą. Pasikonsultuokite su savo gydytoju, kaip mesti rūkyti arba gerti. Norėdami išvengti sudirginimo stemplėje, išgėrę acetaminofeno, aspirino ir kofeino, 30 minučių nesigulkite. Alkoholis taip pat gali sustiprinti galimą žalą Jūsų kepenims.
Jeigu Jums paskirta chemoterapija arba kitas imunosupresinis vaistas, nevartokite CITRAMON FORTE STIROL, nepasikonsultavę su gydytoju. CITRAMON FORTE STIROL gali slopinti infekcijos požymius, tokius kaip karščiavimas arba skausmas, padidinti kraujavimo pavojų.
Nevartokite CITRAMON FORTE STIROL prieš miegą, nes Jūs galite neužmigti.
Nepasikonsultavę su savo gydytoju, nevartokite CITRAMON FORTE STIROL su kitais be recepto parduodamais vaistais, ypač su vaistais nuo peršalimo ir alergijos. Nevartokite CITRAMON FORTE STIROL su greipfruto sultimis, nes tai gali sustiprinti kofeino poveikį.
Pacientai, kuriems padidėjęs jautrumas salicilatams, turėtų vengti vartoti CITRAMON FORTE STIROL. Pacientams, kuriems aspirino vartojimas sukelia alergines reakcijas (t.y. urtikariją, astmą arba ūminį bronchospazmą), yra bronchų susiaurėjimo arba anafilaksijos pavojus, todėl aspirino jie neturėtų vartoti.
CITRAMON FORTE STIROL turėtų atsargiai vartoti pacientai, sergantys skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige arba alkoholizmu, nes dėl aspirino poveikio virškinimo traktui gali būti padidėjęs kraujavimo pavojus.
CITRAMON FORTE STIROL atsargiai turėtų vartoti pacientai, sergantys skydliaukės ligomis.
Vaikams CITRAMON FORTE STIROL saugumas ir veiksmingumas nėra nustatytas.
Kofeino turėtų būti atsargiai skiriama pacientams, sergantiems nerimo sutrikimu ir (arba) panikos sutrikimu, nes jis gali pasunkinti šias būsenas.
Nustatyta, kad preparatai, kurie slopina ciklooksigenazės ir prostaglandinų sisntezę, daro poveikį ovuliacijai, dėl to silpnėja moterų vaisingumas. Nutraukus šių medikamentų vartojimą, toks poveikis praeina.
Kitų vaistų vartojimas
Daugelio vaistų, parduodamų su receptais arba be jų sudėtyje yra acetaminofeno. Venkite kartu vartoti keletą vaistų, kurių sudėtyje yra acetaminofeno, nes suaugusiems žmonėms didžiausia paros dozė – 4 g.
Jei CITRAMON FORTE STIROL skiriamas pacientams, kurie jau vartoja antikoaguliantus, gali padidėti kraujavimo pavojus. Aspirino sukeltas kraujavimas iš virškinimo trakto gali būti intensyvesnis antikoaguliantus vartojantiems pacientams. Gali tekti koreguoti varfarino dozę, jei pradedama gydyti CITRAMON FORTE STIROL. Turėtų būti stebimas TNS (tarptautinis normalizacijos santykis).
Kartu vartojant etanolį ir CITRAMON FORTE STIROL padidėja skrandžio sudirginimo ir kraujavimo iš virškinimo sistemos gleivinės pavojus.
Pasakykite vaistininkui arba gydytojui apie visus kitus Jūsų vartojamus medikamentus, įskaitant be recepto parduodamus vaistus, maisto papildus arba žolinius preparatus. Taip pat pasakykite savo gydytojui, jeigu Jūs dažnai vartojate alkoholinius arba kofeino turinčius gėrimus, rūkote. Tai gali įtakoti vaisto veikimo mechanizmą. Pasikonsultuokite su savo gydytoju prieš baigdami arba pradėdami vartoti bet kokius vaistus arba maistą, iš toliau išvardytų: rūgštingumą mažinantys vaistai, priešuždegiminiai vaistai (nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, pvz., ibuprofenas), kraujo skystinantys arba kitus vaistai, kurie gali sukelti kraujavimą, cimetidinas, Ginko biloba, greipfrutų sultys, hormonai, pvz., prednizolonas arba kortizonas, peršalimui ir kvėpavimo sutrikimams gydyti skirti vaistai, geriamieji vaistai nuo cukrinio diabeto, vaistai nuo traukulių, metotreksatas, stimuliuojantys vaistai, psichotropiniai vaistai, probenecidas.
CITRAMON FORTE STIROL vartojimas su maistu ir gėrimais
Vartojant CITRAMON FORTE STIROL, rekomenduojama vengti maisto produktų ir gėrimų, kurių sudėtyje yra kofeino.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
CITRAMON FORTE STIROL tablečių neskiriama nėščiosioms trečio nėštumo trimestro metu ir žindyvėms.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Duomenų apie tai, kad CITRAMON FORTE STIROL nepalankiai veikia automobilių vairuotojų ar mašinų operatorių darbą, nėra.
3. KAIP VARTOTI CITRAMON FORTE STIROL
Suaugę žmonės ir paaugliai geria po 1-2 tabletes 2-3 kartus per parą kol yra ligos simptomų. Per parą galima išgerti nedaugiau 6 tablečių, nebent taip būtų nurodęs gydytojas. Migrenai gydyti negalima vartoti ilgiau dviejų parų.
Pacientams, sergantiems kepenų funkcijos nepakankamumu, alkoholizmu, anksčiau perdozavusiems acetaminofeno, CITRAMON FORTE STIROL turėtų būti skiriama labai atsargiai.
Pacientams, sergantiems inkstų funkcijos nepakankamumu, dozė turėtų būti koreguojama priklausomai nuo klinikinio atsako ir inkstų funkcijos nepakankamumo laipsnio. Tačiau kiekybinių rekomendacijų nėra. Acetaminofenas pacientams, sergantiems inkstų ligomis, yra pasirenkamasis analgetikas epizodiniam skausmui malšinti, tačiau tokie pacientai acetaminofeno, aspirino ir kofeino derinio neturėtų vartoti ilgą laiką.
Vaistą reikia užgerti pilna stikline vandens. Maistas arba pienas gali sulėtinti vaisto rezorbciją iš virškinimo trakto. Jeigu, vartojant vaistą, skausmas nepraeina per 7 dienas, o karščiavimas – per 3 dienas, arba karščiavimas atsinaujina, pasikonsultuokite su savo gydytoju.
Pavartojus per didelę CITRAMON FORTE STIROL dozę
Praėjus 2-3 dienoms po ūminio perdozavimo, pasireiškia didžiausi kepenų pažeidimai. Pykinimas arba vėmimas, anoreksija ir pilvo skausmas paprastai pasireiškia per 2-3 valandas išgėrus toksinę acetaminofeno dozę. Acetaminofeno sukeltas hepatotoksiškumas pasireiškia kaip kepenų nekrozė, gelta, kraujavimas ir encefalopatija bei padidėję kepenų fermentai. Ūminis perdozavimas gali sąlygoti hemolizę, hemolizinę anemiją, dėl kurios atsiranda cianozė pirštų naguose, odoje ir gleivinėje. Perdozavimas acetaminofenu skubiai gydomas geriamuoju N-acetilcisteinu.
Aspirino perdozavimas gali sukelti inkstų funkcijos nepakankamumą.
Pavartojus per didelę kofeino dozę, gali būti pykinimas arba vėmimas, nerimas. Sąmoningai perdozavus, gali pasireikšti aritmijų, traukulių ir delyras.
Pamiršus pavartoti CITRAMON FORTE STIROL
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę
Nustojus vartoti CITRAMON FORTE STIROL
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
CITRAMON FORTE STIROL, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Nepageidaujamas poveikis, kuriam pasireiškus nedelsdami turėtumėte kreiptis į savo gydytoją: nerimas arba panikos reakcija, juodos, į degutą panašios išmatos, sumišimas, sutrikimas, sumažėjęs šlapimo išsiskyrimas, sunkus kvėpavimas, švokštimas, galvos sukimasis, mieguistumas, greitas arba nereguliarus kvėpavimas arba širdies ritmas (permušimai), pykinimas, vėmimas, spengimas ausyse, traukuliai (konvulsijos), odos bėrimas arba dilgėlinė, skrandžio spazmai ir skausmai, neįprastas kraujavimas arba mėlynės, neįprastas silpnumas arba nuovargis, vėmimas šviežiu krauju arba panašiu į kavos tirščius, odos arba akių pageltimas.
Nepageidaujami poveikiai, kuriems šalinti parastai nereikia medikų priežiūros (informuokite savo gydytoją, jei jie tęsiasi, arba Jus vargina): viduriavimas, dažnas šlapinimasis, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, nervingumas, neramumas, rėmuo arba lengvas skrandžio sudirginimas.
Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui
5. KAIP LAIKYTI CITRAMON FORTE STIROL
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Laikyti originalioje pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.
6. KITA INFORMACIJA
CITRAMON FORTE STIROL sudėtis:
- Veikliosios medžiagos: Vienoje tabletėje yra 320 mg acetilsalicilo rūgšties, 240 mg paracetamolio ir 40 mg kofeino.
- Pagalbinės medžiagos: citrinų rūgštis, bulvių krakmolas, povidonas, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas, kakava.
CITRAMON FORTE STIROL išvaizda ir kiekis pakuotėje
Šešios tabletės vienoje lizdinėje plokštelėje. Kartoninėje dėžutėje 20 lizdinių plokštelių (120 tablečių) ir informacinis lapelis.
Tarptautinis pavadinimas | Acetilsalicilo rūgštis+Paracetamolis+Kofeinas |
Vaisto stiprumas | 320mg+240mg+40mg |
Vaisto forma | tabletės |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | vartoti per burną |
Registracijos numeris | 03/8030/2 |
Registratorius | STIROLBIOFARM BALTICUM Ltd., Latvija |
Receptinis | Nereceptinis |
Vaistas registruotas | 2003.03.05 |
Vaistas perregistruotas |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
CITRAMON FORTE STIROL tabletės
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Vienoje tabletėje yra:
Acetilsalicilo rūgšties 320 mg
Paracetamolio 240 mg
Kofeino 40 mg
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3. FARMACINĖ FORMA
Tabletė
4. KLINIKINĖ INFORMACIJA
4.1 Terapinės indikacijos
Nestipriam ar vidutinio stiprumo skausmui (sąnarių, dantų, dismenorėjiniam, galvos, raumenų arba migreniniam) malšinti.
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Suaugę žmonės ir paaugliai geria po vieną - dvi tabletes 2-3 kartus per parą kol yra ligos simptomų. Per parą negalima išgerti daugiau 6 tablečių, nebent taip būtų nurodęs gydytojas. Migrenai gydyti negalima vartoti ilgiau dviejų parų.
Pacientams, sergantiems kepenų funkcijos nepakankamumu, alkoholizmu, anksčiau perdozavusiems acetaminofeno, CITRAMON FORTE STIROL tabletės turėtų būti skiriamos labai atsargiai.
Pacientams, sergantiems inkstų funkcijos nepakankamumu, dozė turėtų būti koreguojama priklausomai nuo klinikinio atsako ir inkstų funkcijos nepakankamumo laipsnio. Tačiau kiekybinių rekomendacijų nėra. Acetaminofenas pacientams, sergantiems inkstų ligomis, yra pasirenkamasis analgetikas epizodiniam skausmui malšinti, tačiau tokie pacientai acetaminofeno, aspirino ir kofeino derinio neturėtų vartoti ilgą laiką.
Vaistą reikia užgerti pilna stikline vandens. Maistas arba pienas gali sulėtinti vaisto rezorbciją iš virškinimo trakto. Jeigu, vartojant vaistą skausmas nepraeina per 7 dienas, o karščiavimas – per 3 dienas, arba karščiavimas vėl atsinaujina, pasikonsultuokite su savo gydytoju.
4.3 Kontraindikacijos
Vaisto neturėtų vartoti pacientai, kuriuos ištiko ūminis bronchospazmas, miokardo infarktas, kuriems yra nosies polipai, jautrumas salicilatams, urtikarija. CITRAMON FORTE STIROL tablečių neskiriama pacientams, sergantiems sunkiu kepenų arba inkstų funkcijos nepakankamumu, nekontroliuojama hipertenzija.
CITRAMON FORTE STIROL tablečių neskiriama nėščiosioms trečio nėštumo trimestro metu ir žindyvėms.
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Nustatyta, kad preparatai, kurie slopina ciklooksigenazės ir prostaglandinų sisntezę, daro poveikį ovuliacijai, dėl to silpnėja moterų vaisingumas. Nutraukus šių medikamentų vartojimą, toks poveikis praeina.
Pacientams, sergantiems anemija, CITRAMON FORTE STIROL tabletės turėtų būti skiriamos atsargiai arba jo visiškai neskiriama.
Kadangi aspirinas slopina trombocitų agregaciją ir prailgina kraujavimo laiką, pacientams, sergantiems hemofilija, trombocitopenija arba kitokia koaguliopatija, jis turėtų būti skiriamas atsargiai. Taip pat aspirino reikėtų vengti skirti pacientams, sergantiems aplastine anemija arba pancitopenija. Acetaminofenas taip pat gali pasunkinti anemijos eigą. Norint sumažinti pooperacinį kraujavimą, CITRAMON FORTE STIROL tablečių vartojimą reikėtų nutraukti bent vieną savaitę iki operacijos. Pacientams, vartojantiems CITRAMON FORTE STIROL tabletes, atsargiai turėtų būti skiriamos injekcijos į raumenis. Dėl aspirino sąlygojamo trombocitų agregacijos slopinimo jos gali sukelti kraujavimą, kraujosruvų susidarymą arba hematomas.
CITRAMON FORTE STIROL tabletės sąlyginai neskiriamos pacientams, sergantiems širdies ligomis. Kofeinas gali stiprinti susitraukimų jėgą ir padidinti širdies susitraukimo dažnį. Pacientai, sergantys krūtinės angina arba anamnezėje turėję aritmijų, turėtų mažinti kofeino vartojimą arba visiškai jo nevartoti. Kofeino neturėtų būti vartojama per pirmąsias dienas – savaites po miokardo infarkto. Pacientai, sergantys hipertonine liga, turėtų mažinti kofeino vartojimą arba visiškai jo nevartoti.
CITRAMON FORTE STIROL tabletės savo sudėtyje turi aspirino. Vaikams, sergantiems vėjaraupiais arba gripu, vartojamas aspirino lemia Reye sindromą.
Pacientams, sergantiems kepenų ligomis, CITRAMON FORTE STIROL tabletės turėtų būti skiriamos atsargiai. Kai kuriems pacientams gali būti sulėtėjęs kofeino išsiskyrimas, dėl to gali pasireikšti toksiškumas. Pacientams, sergantiems alkoholine kepenų liga, virusiniu hepatitu arba alkoholizmu, yra acetaminofeno sukelto hepatotoksiškumo pavojus, kadangi gali būti sumažėjusi vaisto konjugacija su gliukuronidu. Norint išvengti grįžtamojo, nuo dozės priklausomo, aspirino sukelto hepatotoksiškumo ir hipoprotrombinemijos, pacientams, sergantiems kepenų ligomis, turėtų būti stebima kepenų funkcija. Pacientai, sergantys vitamino K trūkumu, turėtų būti atidžiai stebimi tol, kol vartoja vaistus, kurių sudėtyje yra aspirino.
Pacientams, sergantiems inkstų ligomis, inkstų funkcijos nepakankamumu, CITRAMON FORTE STIROL tabletės turėtų būti skiriamos atsargiai. Pacientams, sergantiems inkstų ligomis arba sistemine raudonąja vilklige (SRV), aspirinas gali sukelti inkstų kraujotakos ir glomerulų filtracijos greičio sulėtėjimą. Ilgai vartojant acetaminofeną, padidėja papiliarinės nekrozės, lėtinio inkstų nepakankamumo arba negrįžtamosios stadijos inkstų ligos pavojus.
Pacientai, kurie yra jautrūs salicilatams, turėtų vengti vartoti CITRAMON FORTE STIROL tabletes. Pacientams, kuriems aspirino vartojimas sukelia alergines reakcijas (t.y. urtikariją, astmą arba ūminį bronchospazmą), yra bronchų susiaurėjimo arba anafilaksijos pavojus. Šis simptomų kompleksas paprastai pasireiškia bronchine astma sergantiems pacientams, kurie serga rinitu, kuriems yra arba nėra nosies polipų, arba kuriems pavartojus aspirino arba kitų nesteroidinių priešuždegiminių vaistų, ištinka sunkus, net mirtį galintis sukelti bronchospazmas.
CITRAMON FORTE STIROL tabletes turėtų atsargiai vartoti pacientai, sergantys skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige arba alkoholizmu, nes dėl aspirino poveikio virškinimo traktui gali padidėti kraujavimo pavojus.
CITRAMON FORTE STIROL tabletės savo sudėtyje turi aspirino. Kai kurie šaltiniai teigia, kad aspirinas turėtų būti vartojamas atsargiai pacientų, sergančių G6PD trūkumu, kadangi salicilatai gali sukelti arba pasunkinti hemolizę.
CITRAMON FORTE STIROL tabletes turėtų atsargiai vartoti pacientai, sergantys cukriniu diabetu, nes kofeinas gali kiek padidinti gliukozės kiekį kraujyje. Kofeino stimuliuojantis poveikis gali taip pat paryškinti hipertiroidizmą, dėl to jį turėtų atsargiai vartoti pacientai, sergantys skydliaukės ligomis.
CITRAMON FORTE STIROL tabletės pagal vaistų, vartojamų nėštumo laikotarpiu, klasifikaciją priskiriamos C grupei. Dėl to nėštumo arba žindymo laikotarpiu turėtų būti vartojamas tik tada, jeigu laukiama nauda motinai yra didesnė negu galimas pavojus vaisiui arba kūdikiui. Visi trys komponentai prasiskverbia pro placentą ir gali patekti į motinos pieną. Kofeinas gali kauptis naujagimio audiniuose. Aprašyta atvejų, kuomet kofeinas buvo vartojamas nėštumo laikotarpiu ir dėl to įvyko vaisiaus širdies aritmijos. Aspirinas per tris paskutinius nėštumo mėnesius pagal vaistų, vartojamų nėštumo laikotarpiu, klasifikaciją priskiriamas D grupei, nes reguliarus aspirino vartojimas nėštumo pabaigoje gali sąlygoti vaisiaus arterinio latako susiaurėjimą arba priešlaikinį jo užsidarymą.
Vaikams vaisto saugumas ir veiksmingumas neištirtas.
Kofeino turėtų būti atsargiai skiriama pacientams, sergantiems nerimo sutrikimu ir (arba) panikos sutrikimu, nes gali pasunkinti šias būsenas. Kofeino neturėtų vartoti pacientai, kuriuos vargina nemiga.
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Daugelio su receptais ir be receptų išduodamų vaistų sudėtyje yra acetaminofeno. Venkite vienu metu vartoti kelis vaistus, kurių sudėtyje yra acetaminofeno, nes galite viršyti leidžiamą dienos dozę (pvz., 4 g per dieną suaugusiems žmonėms; 75 mg kilogramui svorio kūdikiams ir vaikams), dėl to gali padidėti hepatotoksiškumo pavojus.
CITRAMON FORTE STIROL tablečių sudėtyje yra aspirino. Kartu skiriant aspiriną didelėmis dozėmis su karboanhidrazės inhibitoriais, tokiais kaip acetazolamidas ir metazolamidas, gali pasireikšti anoreksija, tachipnėja, mieguistumas, gali ištikti koma ir mirtis.
Jeigu CITRAMON FORTE STIROL tabletes vartoja pacientai, vartojantys antikoaguliantus, padidėja kraujavimo pavojus. Aspirino sukeltas kraujavimas iš virškinimo sistemos gali būti intensyvesnis antikoaguliantus vartojantiems pacientams. Priklausomai nuo dozės acetaminofenas sustiprina varfarino hipoprotrombineminį atsaką. Gydant aspirinu arba acetaminofenu, nustatytas TNS (tarptautinio normalizacijos santykio) padidėjimas ir kraujavimas. Gydytojai turėtų atsiminti, kad, gydant CITRAMON FORTE STIROL tabletėmis, gali tekti koreguoti varfarino dozę. Turėtų būti stebimas TNS.
Kartu vartojant etanolį su CITRAMON FORTE STIROL tabletėmis, padidėja skrandžio sudirginimo ir kraujavimo iš virškinimo sistemos gleivinės pavojus.
CITRAMON FORTE STIROL tablečių sudėtyje esantis aspirinas, slopindamas prostaglandino E2 sintezę, netiesiogiai gali padidinti insulino sekreciją.
CITRAMON FORTE STIROL tabletės, slopindamos vazodilatatorių prostaglandinų sintezę, gali susilpninti AKF inhibitorių antihipertenzinį poveikį.
Skrandžio rūgštingumą mažinantys vaistai gali didinti salicilatų išsiskyrimą per inkstus arba sulėtinti acetaminofeno absorbciją iš burnos. Kartu skiriant dideles skrandžio rūgštingumą mažinančių vaistų dozes (t.y. natrio bikarbonato 4 g arba aliuminio ir magnio hidroksido 60-120 ml) arba kitų šlapimą šarminančių vaistų (t.y. citratų) gali padidėti šlapimo pH ir sumažėti salicilatų koncentracija plazmoje.
CITRAMON FORTE STIROL tabletės neturėtų būti vartojamos kartu su probenecidu arba sulfinpirazonu, kuomet jie vartojami hiperurikemijai arba podagrai gydyti, nes gali susilpnėti urikozurinis poveikis. Be to, probenecidas ir sulfinpirazonas gali mažinti salicilo rūgšties išsiskyrimą, dėl to padidėja koncentracija plazmoje.
Maistas taip pat gali lėtinti ir mažinti acetaminofeno absorbciją iš burnos. Greipfruto sultys gali slopinti enterocito citochromą P450 2E1 arba 1A2, kurie gali mažinti acetaminofeno sukeliamą hepatotoksiškumą. Šios sultys taip pat gali didinti kofeino koncentraciją ir AUC plazmoje. Ši maisto ir vaisto sąveika gali sustiprinti kofeino klinikinį poveikį bei prailginti veikimo trukmę.
CITRAMON FORTE STIROL tablečių vartojimas kartu su gliukokortikoidais, gali sustiprinti aspirino toksišką poveikį virškinimo sistemai. Aspirino vartojimas kartu su kitais nesteroidiniais priešuždegiminiais vaistais taip pat gali lemti didesnį toksiškumą.
Labai atsargiai CITRAMON FORTE STIROL tabletes reikėtų vartoti kartu su metotreksatu. Salicilatų vartojimas didelėmis metotreksato dozėmis didina ir prailgina jo koncentraciją serume, taip lemdami mirtį nuo sunkaus toksinio poveikio hematologinei ir virškinimo sistemoms.
Vaistai, kurie slopina CYP 2E1 arba 1A2, gali mažinti acetaminofeno sukeliamą hepatotoksiškumą: cimetidinas, ciprofloksacinas, klaritromicinas, eritromicinas, fluvoksaminas, ketokonazolis, omeprozolis, kai kurie chinolinai (t.y. levofloksacinas) ir paroksetinas. Enoksacinas ir truputį silpniau ciprofloksacinas mažina kofeino klirensą.
Vaistai, veikiantys kepenų izofermentus CYP2E1 ir CYP1A2, dėl gaminamo didesnio acetaminofeno hepatotoksinių metabolitų kiekio gali potencialiai didinti acetaminofeno sukelto hepatotoksiškumo pavojų. Kepenų nepakankamumas ir encefalopatija pasireiškė vartojant rifampicino ir acetaminofeno derinį. Izoniazido ir acetaminofeno derinys gali sukelti sunkų hepatotoksiškumą. Potenciali acetaminofeno ir kitų šiuos fermentus veikiančių vaistų (t.y. karbamazepino, kitų barbitūratų, fenitoino ir rifampicino) sąveikos klinikinė reikšmė nežinoma.
Didelės aspirino dozės gali suardyti fenitoino ir baltymų junginius, tačiau klinikinis poveikis yra nežymus.
CITRAMON FORTE STIROL tabletės didina valproinės rūgties koncentraciją plazmoje. Valproinės rūgšties toksiškumas pasireiškė iš karto pavartojus aspirino. Jei pacientas vartoja aspiriną, reikia stebėti ar jam nepasireikš valproinės rūgšties toksiškumas, o jeigu pacientai, kuriems paskirtas gydymas valproine rūgštimi, nutraukia aspirino vartojimą, reikia stebėti, ar nesumažėjo antikonvulsinis poveikis.
Ginko biloba turėtų būti atsargiai vartojama pacientų, kurie vartoja ir CITRAMON FORTE STIROL tabletes, nes Ginko gali sukelti kliniškai reikšmingą antitrombocitinį poveikį.
Gyvos vėjaraupių viruso skiepo gamintojai rekomenduoja vengti vartoti salicilatus 6 savaites po paskiepijimo. Reye sindromas, kuriuo serga tik jaunesni kaip 15 metų vaikai, susijęs su aspirino vartojimu sergant aktyvia vėjaraupių infekcine liga.
CITRAMON FORTE STIROL tabletes reikėtų vengti vartoti arba vartoti labai atsargiai kartu su amfetaminu, dekstroamfetaminu, metilfenidatu, nikotinu, pemolinu, pseudoefedrinu, fenilpropanolaminu, beta2agonistais arba kitais simpatomimetikais. Bet kokio šių medikamentų derinio vartojimas su kofeinu gali sukelti nervingumą, dirglumą, nemigą ir (arba) aritmijas. Kofeino vartojimas kartu su fenilpropanolaminu lemia smegenų kraujotakos pokyčius.
Gali atsirasti pavojingų aritmijų arba sunki hipertenzija dėl to, kad MAO inhibitoriai stiprina kofeino simpatomimetinį poveikį. CITRAMON FORTE STIROL, kurio sudėtyje yra kofeino, dozė turėtų būti minimali arba jo visiškai nereiktų vartoti, vartojant bet kokį MAO inhibitorių ir vieną dvi savaites po gydymo MAO inhibitoriais pabaigos.
Salicilatai dėl antrinio poveikio inkstų kraujotakai gali didinti inkstų funkcijos nepakankamumo pavojų pacientams, vartojantiems diuretikus.
Kofeinas per CYP1A2 gali slopinti klozapino metabolizmą. Kofeiną, vartojant kartu su klozapinu, pastarojo klirensas sumažėjo apytiksliai 14 proc.
Ritonaviras gali slopinti mikrosominius izofermentus CYP 2E1 arba 1A2, kurie gali sumažinti acetaminofeno toksinių metabolitų gamybą.
4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Nėštumas
Mažos dozės (iki 100 mg paros dozė)
Klinikiniai tyrimai rodo, kad apribotais akušerinėje praktikoje atvejais, kai reikalingas specialus pacientės sekimas, vartojamos mažesnės nei 100 mg paros dozės yra saugios.
100‑500 mg paros dozės
Didesnių nei 100 mg ir iki 500 mg paros dozių vartojimo klinikinė patirtis nepakankama. Taigi mažesnių ir didesnių nei 500 mg paros dozių vartojimo rekomendacijos yra tokios pačios.
500 mg ir didesnės paros dozės
Prostaglandinų sintezės slopinimas gali nepageidaujamai veikti nėštumą ir (arba) embriono ar vaisiaus raidą. Epidemiologiniai tyrimai parodė, kad nėštumo pradžioje pavartojus prostaglandinų sintezės inhibitorių, padidėja persileidimų ir širdies apsigimimų bei įgimto pilvo sienos plyšio rizika. Širdies ir kraujagyslių apsigimimų absoliuti rizika padidėjo nuo mažiau nei 1% iki maždaug 1,5%. Manoma, kad didėjant dozei ir ilgėjant vartojimo trukmei, rizika didėja. Tyrimų su gyvūnais duomenimis, prostaglandinų sintezės inhibitoriai dažnino persileidimus prieš ir po implantacijos bei didino embriono ir vaisiaus mirštamumą. Be to, organogenezės laikotarpiu prostaglandinų sintezės inhibitorių gavusiems gyvūnams padažnėjo įvairių apsigimimų, įskaitant širdies ir kraujagyslių. Acetilsalicilo rūgštį vartoti pirmą ir antrą nėštumo trimestrą negalima, išskyrus neabejotinai būtinus atvejus. Jeigu mėginanti pastoti moteris arba nėščioji pirmą ar antrą nėštumo trimestrą vartoja acetilsalicilo rūgštį, gydyti reikia kiek galima mažesne doze ir kiek galima trumpiau.
Trečią nėštumo trimestrą prostaglandinų sintezės inhibitoriai gali sukelti vaisiui:
toksinį poveikį širdžiai ir plaučiams (priešlaikinį arterinio latako užakimą ir plautinę hipertenziją);
inkstų funkcijos sutrikimą, kuris gali progresuoti ir pasireikšti inkstų nepakankamumas, pasireiškiantis oligohidramnionu;
vartojami nėštumo pabaigoje, motinai ir naujagimiui:
net ir labai mažos dozės gali ilginti kraujavimo laiką bei slopinti kraujo krešėjimą;
slopinti gimdos susitraukimus, vėlindami ir ilgindami gimdymą.
Taigi 100 mg per parą ir didesnes acetilsalicilo rūgšties dozes trečią nėštumo trimestrą ir žindymo metu vartoti draudžiama.
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Tik ką išgėrus CITRAMON FORTE STIROL, nėra jokių duomenų apie neigiamą jo poveikį atliekant bet kokią veiklą, kuriai reikia didesnio dėmesio.
4.8 Nepageidaujamas poveikis
CITRAMON FORTE STIROL tablečių sudėtyje yra aspirino. 2-10 proc. sveikų žmonių, vartojančių įprastines vaistų, kurių sudėtyje yra aspirino, dozes skausmui malšinti arba aukštai temperatūrai mažinti, pasireiškia simptominių virškinimo sistemos sutrikimų. Tokių pat sutrikimų pasireiškia 30-90 proc. pacientų, sergančių skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opalige. Nepageidaujami virškinimo sistemos poveikiai yra pykinimas arba vėmimas, dispepsija ir pilvo skausmas. Aprašyti keli atvejai, kai pacientams, vartojantiems kapsules arba tabletes, kurių sudėtyje yra aspirino, atsirado ezofagitas. Simptomai paprastai išnyksta praėjus kelioms dienoms arba savaitėms nutraukus vaisto vartojimą. Skrandžio sudirginimas gali sumažėti, jeigu CITRAMON FORTE STIROL išgeriamas valgant arba užgeriamas pilna stikline vandens.
Ir aspirinas, ir acetaminofenas gali būti hepatotoksiški. Dauguma atvejų acetaminofeno hepatotoksiškumas atsiranda kaip pasekmė įvykus ūminiam perdozavimui. Tačiau vidutiniškai per didelės dozės, vartojamos ilgą laiką, taip pat gali sukelti hepatotoksiškumą. Acetaminofeno sukeltas hepatotoksiškumas pasireiškia kaip kepenų nekrozė, gelta, kraujavimas ir encefalopatija. Aspirino sukeltas hepatotoksiškumas, pasireiškiantis kaip hepatitas, yra nuo dozės priklausoma reakcija ir paprastai yra grįžtamojo pobūdžio, nutraukus aspirino vartojimą. Kepenų pažeidimas susideda iš nedidelės židininės ląstelių nekrozės, hepatocitų eozinofilinės degeneracijos ir vartų venos uždegimo, tačiau farmakologinis mechanizmas nežinomas. Hepatotoksiškumas paprastai esti nedidelis ir pasireiškia kepenų fermentų padidėjimu; tačiau vis tik yra aprašyta mirties arba kepenų funkcijos nepakankamumo ir encefalopatija atvejų. Tikslus acetaminofeno arba aspirino sukeltas hepatotoksiškumas pastebėtas tik vartojant acetaminofeną, o aspirino ir kofeino – nežinomas. Padidėjęs kepenų fermentų kiekis ir hipoprotrombinemija taip pat susiję su Reye sindromu, t.y. dauginių organų sistemų susirgimu, kurį, manoma, sukėlė salicilatų skyrimas vaikams, sergantiems virusine infekcine liga.
Ir aspirinas, ir acetaminofenas gali būti susiję su nepageidaujamu poveikiu inkstams. Acetaminofenas gali sukelti ūminę inkstų kanalėlių nekrozę, o pacientams, ilgai vartojantiems dideles dozes (t.y. 2,5-10 g per parą) arba po ūminio perdozavimo – lėtinę analgezinę nefropatiją, kuri charakterizuojama intersticiniu nefritu ir inkstų papiliarine nekroze. 25-30 proc. ligonių, sergančių kepenų funkcijos nepakankamumu, gali pasireikšti ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas. Retai ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas gali pasireikšti ir nesant sunkaus kepenų toksiškumo. Alkoholizmu sergantiems pacientams inkstų komplikacijų pavojus yra didesnis. Be to, pacientams, kuriems pablogėjusi inkstų funkcija, aspirinas gali sukelti grįžtamąjį inkstų kraujotakos ir glomerulų filtracijos greičio sulėtėjimą.
Žinomi atvejai, kai, vartojant acetaminofeną, pasireiškė methemoglobinemija bei kitų kraujo reakcijų, tokių kaip neutropenija, leukopenija, trombocitopenija ir pancitopenija. Aspirinas, slopindamas trombocitų agregaciją, sukelia jų disfunkciją, o tai gali sąlygoti prailgėjusį kraujavimo laiką. Aprašyti keli atvejai, kai, vartojant salicilatus, pasireiškė leukopenija, pancitopenija, trombocitopenija, agranuliocitozė, aplastinė anemija ir diseminuota intravaskulinė koaguliacija (DIK).
Padidėjusio jautrumo reakcijos dėl acetaminofeno gali pasireikšti urtikarija, eritema, odos bėrimu (nespecifiniu) ir karščiavimu. Makulopapulinis bėrimas arba urtikarija gali būti nelabai sunkių nepageidaujamų poveikių požymiai, bet jie gali būti sunkesnių nepageidaujamų poveikių (eksfoliacinio dermatito, buliozinio bėrimo, Stevens – Johnson sindromo arba toksinės epiderminės nekrolizės) pradžia. Vartojant aspiriną gali atsirasti dermatologinių reakcijų: urtikarija, purpura, makulopapulinis bėrimas ir eritema nodosum, tačiau jos nėra dažnos. Retai aspirinas būna susijęs su Stevens – Johnson sindromu ir toksine epidermine nekrolize.
Kraujavimas iš virškinimo sistemos gali būti nežymus arba pavojingas gyvybei, be to gali būti sąlygotas tiesioginio skrandžio gleivinės dirginančio poveikio ir prailgėjusio kraujavimo laiko.
Spengimas ausyse, kurtumas ir galvos svaigimas rodo, kad salicilatų koncentracija plazmoje siekia arba viršija viršutinę leistiną gydomąją ribą. Spengimas ausyse dažniausiai atsiranda, kai salicilatų koncentracija plazmoje viršija 300 mikrogramų/ml, bet šis nepageidaujamas poveikis gali būti nepastebėtas kurtiems pacientams. Spengimas ausyse priklauso nuo dozės bei įprastai yra visiškai grįžtamasis procesas.
Aspirinui jautriems pacientams simptomai, išgėrus vaisto, gali pasireikšti per 3 valandas. Jautrumas aspirinui nėra dažnas reiškinys. Jis būna tik 0,3 proc. visų gyventojų. Pacientams, sergantiems lėtine urtikarija, pasireiškia dažniau (20 proc.), bronchine astma – 4 proc., lėtiniu rinitu – 1,5 proc. Būdingi simptomai yra urtikarija, angioedema, bronchospazmas, sunkus rinitas ir šokas. Bronchų astma sergantiems pacientams jautrumas pirmiausia pasireiškia kaip bronchospazmas sergantiems ir jis dažniausiai susijęs su nosies polipais. Koreliacija tarp jautrumo aspirinui, astma ir nosies polipai vadinami aspirino triada.
Salicilatai gali paveikti šlapimo rūgšties sekreciją ir reabsorbciją inkstuose. Mažos dozės (pvz., 1-2 g per dieną) slopina tubuliarinę šlapimo rūgšties sekreciją ir gali sukelti hiperurikemiją.
Kofeinas yra CNS stimuliatorius. Gydomosios arba ne toksinės kofeino dozės gali sukelti drebulį, sinusinę tachikardiją ir padidėjusį dėmesį. Kiti nepageidaujami poveikiai gali būti diarėja, jaudinimasis, palpitacijos, nemiga, galvos skausmas ir raumenų trūkčiojimai.
Kadangi kofeinas yra nestiprus diuretikas, gali atsirasti poliurija.
4.9 Perdozavimas
Praėjus 2-3 dienoms po ūminio perdozavimo, pasireiškia maksimalus kepenų pažeidimas. Pykinimas arba vėmimas, anoreksija ir pilvo skausmas paprastai pasireiškia per 2-3 valandas po toksinės acetaminofeno dozės išgėrimo. Acetaminofeno sukeltas hepatotoksiškumas pasireiškia kaip kepenų nekrozė, gelta, kraujavimas ir encefalopatija. Gali atsirasti padidėjęs kepenų fermentų kiekis, hipoprotrombinemija ir methemoglobinemija. Tai gali lemti hemolizę, kuri sukelia hemolizinę anemiją, o dėl pastarosios cianozė pirštų naguose, odoje ir gleivinėje. Perdozavimas acetaminofenu gydomas skubiai skiriant geriamojo N-acetilcisteino, kuris yra gliutationo sulfhidrilo donoro pakaitalas.
Aspirino perdozavimas gali sukelti kreatinino klirenso sumažėjimą arba ūminę inkstų kanalėlių nekrozę ir inkstų funkcijos nepakankamumą.
Pavartojus per didelę kofeino dozę, gali būti pykinimas arba vėmimas ir nerimas. Sąmoningai perdozavus gali pasireikšti aritmijų, traukulių ir delyras.
5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1 Farmakodinaminės savybės
Acetaminofeno, aspirino ir kofeino geriamasis derinys vartojamas laikinam galvos skausmui (taip pat migreniniam), dantų skausmui, sinusitui (t.y. sinuso užsikimšimui), peršalimui (t.y. nosies užsikimšimui), mialgijai, dismenorėjiniam skausmui ir nestipriam artritiniam skausmui malšinti. Acetaminofenas ir aspirinas yra skausmą malšinantys vaistai. Kofeino yra daugelio be receptų parduodamų vaistų sudėtyje, nes sustiprina skausmą malšinančių vaistų poveikį. Nors yra duomenų, kad kofeinas gali didinti tam tikrų analgetikų bioprieinamumą, tačiau jis pats skausmą malšinančio poveikio neturi.
Acetaminofeno tikslus analgezijos mechanizmas nežinomas. Pirmiausia jis veikia CNS, slopindamas ciklooksigenazę, fermentą, dalyvaujantį prostaglandinų (PG) sintezėje, taip didindamas skausmo slenkstį. Acetaminofenas slopina abi centrinės ciklooksigenazės izoformas – COX-1 ir COX-2. Jis neslopina PG sintezės periferiniuose audiniuose, todėl juose priešuždegiminis poveikis nepasireiškia. Antipiretinis paracetamolio veikimas gali būti paaiškintas endogeninio pirogeno poveikio blokavimu slopinant prostaglandinų sintezę pagumburyje. Karštis sumažėja dėl vazodilatacijos, pagreitėjusios periferinės kraujotakos ir prakaitavimo.
Aspirinas veikia slopindamas ciklooksigenazę (COX). Ciklooksigenazė yra atsakinga už arachidoninės rūgšties virtimą prostaglandinu G2 (PGG2) pirmoje prostaglandinų sintezės grandyje. Aspirinas grįžtamai slopina COX acetilindamas specifinio serino dalį. Salicilo rūgštis negali arba nežymiai gali slopinti COX in vitro, nepaisant to, kad slopina prostaglandinų sintezę uždegiminiame židinyje in vivo. Atrodo, kad aspirinas COX slopina dviem mechanizmais ir turi kitokį veikimo mechanizmą negu kiti salicilatai. Priešuždegiminis aspirino poveikis pasireiškia slopinant COX-1 ir COX-2 periferijoje, tačiau jis dar gali slopinti kitų uždegimo mediatorių sintezę ir veikimą. Salicilatai yra veiksmingi tais atvejais, kai uždegimą sukėlė skausmo receptorių jautrumas (hiperalgezija). Pasirodo, kad prostaglandinai, ypač E ir F, yra atsakingi už skausmo receptorių jautrumą. Be to, salicilatai, slopindami kitų prostaglandinų gamybą, pasižymi netiesioginiu analgeziniu poveikiu ir tiesiogiai neveikia skausmo slenksčio bei hiperalgezijos.
Kofeinas susiaurina smegenų kraujagysles, todėl sulėtėja kraujotaka ir pablogėja įsotinimas deguonimi. Derinyje su acetaminofenu jis pagreitina veikimo pradžią ir sustiprina skausmą malšinantį poveikį, todėl gali būti vartojamos mažesnės analgetikų dozės.
5.2 Farmakokinetinės savybės
Acetaminofeno, aspirino ir kofeino derinys yra geriamosios tabletės. Šio vaisto derinio farmakokinetika nėra ištirta. Toliau aprašyta sisteminė farmakokinetinė informacija pagrįsta vartojant kiekvieną vaistą atskirai.
Acetaminofenas yra metabolizuojamas kepenyse gliukuronidacijos ir sulfato konjugacijos procesų metu bei išskiriamas į šlapimą gliutationo ir sulfato konjugatų pavidalo. Likusios 10-15 proc. dozės per citochromo P450 izofermentus (CYP) 2E1 ir 1A2 pereina oksidacinio metabolizmo procesą, tada gliukuronidacijos procesą į cisteino ir merkapturinės rūgšties konjugatus. Esant gliukuronido išeikvojimui, perdozavus acetaminofeno, gaminasi hepatotoksiški metabolitai. Pacientams, kurių kepenų funkcija normali, laikas, per kurį acetaminofeno koncentracija sumažėja perpus, yra 2-4 valandos.
Aspirinas kepenyse hidrolizuojamas į salicilo rūgštį ir patenka beveik į visus organizmo audinius. Jį turėtų atsargiai vartoti pacientai, jau vartojantys kitus stipriai surišančius baltymus, vaistus, nes salicilo rūgštis taip pat stipriai suriša baltymus. Aspirinas 99 proc. metabolizuojamas į salicilo rūgštį ir kitus metabolitus. Laikas, per kurį aspirino koncentracija kraujo plazmoje sumažėja perpus, yra 15-20 minučių. Vartojant mažas dozes, laikas, per kurį koncentracija sumažėja perpus, išlieka pastovus 2-3 valandas. Tačiau, vartojant didesnes dozes, fermentai, atsakingi už metabolizmą, tampa įsotinti ir tikrasis laikas, per kurį vaisto koncentracija sumažėja perpus, gali prailgėti iki 15-30 valandų. Dėl to, gali reikėti 5-7 dienų kol susidarys pastovi koncentracija. Salicilo rūgštis ir jos metabolitai pirmiausia išskiriami į šlapimą. Salicilo rūgšties išskyrimas sustiprinamas šarminant šlapimą.
Kofeinas kepenyse metabolizuojamas į paraksantiną, teobrominą ir teofiliną. Kofeinas išsiskiria per inkstus kaip neaktyvus metabolitas. Suaugusiems žmonėms laikas, per kurį kofeino koncentracija sumažėja perpus, yra 3-7 valandos.
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Duomenų, patvirtinančių teratogeninį, kancerogeninį arba mutageninį vaisto poveikį, nėra.
6. FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Citrinų rūgštis
Bulvių krakmolas
Povidonas
Kroskarmeliozės natrio druska
Magnio stearatas
Kakava
6.2 Nesuderinamumas
Nenustatytas.
6.3 Tinkamumo laikas
2 metai.
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Vidinę pakuotę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.
6.5 Pakuotė ir jos turinys
Šešios tabletės vienoje lizdinėje plokštelėje. Kartoninėje dėžutėje 20 lizdinių plokštelių (120 tablečių) ir informacinis lapelis.
6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti ir vaistiniam preparatui ruošti>
Specialių reikalavimų nėra.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
Psichiatrijos klinikos gydytojas kalbasi su pacientu, kurį ruošiasi išleisti į namus.
- Na, Jonaiti, ką veiksite, kai iš čia išeisite?
- Tikriausiai tęsiu toliau mokslus, o gal parašysiu knygą apie tai, kaip čia gydžiausi. Ko gero, ji būtų įdomi daugeliui… O gal grįšiu į savo darbą ir vėl būsiu inžinierius.
- Na, skamba gražiai.
- Bet maloniausia tai, kad laisvalaikiu aš vėl galėsiu būti knygų spinta- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?