Triptorelinas, 3,75mg, milteliai ir tirpiklis pailginto atpalaidavimo injekcinei suspensijai
Vartojimas: leisti į raumenis
Registratorius: Ipsen Pharma, Prancūzija
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Triptorelinas
1. Kas yra Diphereline ir kam jis vartojamas
Diphereline 3,75 mg milteliai ir tirpiklis pailginto atpalaidavimo injekcinei suspensijai yra veikliąją medžiagą atpalaiduojantis preparatas, veikiantis 28 paras.
Triptorelinas yra dekapeptidas, natūralaus gonadotropino išsiskyrimą skatinančio hormono analogas. Jis sumažina hormonų – testosterono, estrogenų ir progesterono –- lygį organizme.
Diphereline yra vartojamas:
- vyrams – vietiškai išplitusio ar metastazinio (persikėlusio į kitą organizmo vietą) prostatos vėžio gydymui, vartojant vien tik šį vaistą ar kartu su spinduliniu gydymu;
- vaikams – ankstyvajam lytiniam brendimui stabdyti;
- moterims – endometriozės (ligos, pasireiškiančios gimdos gleivinės išvešėjimu) gydymui;
- gimdos fibromiomos (gerybinio gimdos raumenų naviko) gydymui prieš chirurginę operaciją tuo atveju, jeigu yra mažakraujystė arba jeigu reikia sumažinti fibromiomos dydį;
- moterims - nevaisingumui gydyti. Atliekant apvaisinimą mėgintuvėlyje (in vitro) vaisto paprastai vartojama kartu su kitais hormonais (vadinamais gonadotropinais).
2. Kas žinotina prieš vartojant Diphereline
Diphereline vartoti negalima:
- jeigu yra alergija triptorelinui, į jį panašiems vaistams (gonadotropino išsiskyrimą skatinančio hormono analogams) arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Diphereline.
- Pacientai, kurie vartoja šio vaisto, turi būti rūpestingai prižiūrimi gydytojo, jiems reguliariai turi būti atliekami biologiniai, klinikiniai ir radiologiniai tyrimai.
- Dėl ilgalaikio gonadotropino išsiskyrimą skatinančio hormono analogų vartojimo suaugusiesiems gali pasireikšti kaulų išretėjimas - galimos osteoporozės rizikos veiksnys.
- Tokius vaistus vartojantiems ligoniams gali prireikti skirti antihipertenzinį gydymą.
- Pranešta apie galimai sunkios depresijos atvejus pacientams, vartojusiems Diphereline. Pasakykite gydytojui, jei vartojate Diphereline ir Jūsų nuotaika bloga (pasireiškia depresija).
Vyrai
- Ligoniai, kuriems nustatyta šlapimtakių užsikimšimas, nugaros smegenų suspaudimas arba yra ypatinga šių susirgimų rizika, turi būti atidžiai stebimi.
- Jei patiriate širdies ritmo sutrikimų, pvz., neritmišką plakimą, arba gydotės dėl tokios būklės, būtinai pasakykite Jus gydančiam gydytojui. Vartojant testosterono kiekį mažinančių vaistų padidėja širdies ritmo sutrikimų rizika.
- Jei Jums pasireiškė bet kokia širdies ir kraujagyslių liga, įskaitant širdies ritmo sutrikimus (aritmiją), arba esate gydomas vaistais nuo šių ligų. Vartojant Diphereline gali padidėti širdies ritmo sutrikimų rizika.
Moterys
Gimdos fibromioma ir endometriozė
- Prieš skiriant triptoreliną, būtina ištirti, ar ligonė nėra nėščia.
- Viso gydymo metu ir 3 mėnesius po paskutinės injekcijos būtina naudoti nehormonines kontracepcijos priemones.
- Jeigu po pirmo gydymo mėnesio atsiranda kraujavimas iš genitalijų (gydymas sustabdys Jūsų normalų ciklą), Jūsų gydytojas patikrins estradiolio koncentraciją kraujo plazmoje.
- Ovuliacijos indukcija turi būti stebima taikant griežtą medicininę priežiūrą, atliekant reguliarią ir tikslią biologinę bei klinikinę kontrolę.
- Jeigu kiaušidžių reakcija yra pernelyg stipri, rekomenduojama nutraukti stimuliacijos ciklą nustojant leisti gonadotropino injekcijas.
Vaikams ir paaugliams
Ankstyvasis lytinis brendimas
Pradinė kiaušidžių stimuliacija mergaitėms gali sukelti nedidelio laipsnio kraujavimus iš gimdos.
Kiti vaistai ir Diphereline
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Kliniškai svarbi sąveika su kitais vaistais nepastebėta.
Vyrams
Diphereline gali sąveikauti su kai kuriais vaistais, skirtais širdies ritmo sutrikimams gydyti (pvz., chinidinu, prokainamidu, amjodaronu ir sotaloliu), arba gali padidinti širdies ritmo sutrikimo pasireiškimo riziką vartojant kartu su kitais vaistais (pvz., metadonu (vartojamu skausmui malšinti ir detoksikacijai esant priklausomybei nuo narkotikų), moksifloksacinu (antibiotiku), antipsichoziniais preparatais, vartojamais sunkioms psichikos ligoms gydyti).
Diphereline vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu
Maistas vaisto poveikiui neturi reikšmės.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Diphereline negalima vartoti nėštumo metu. Jeigu vartodama šio vaisto pastojote, tuojau pat praneškite apie tai savo gydytojui, kad jis nutrauktų gydymą.
Žindymo laikotarpiu Diphereline vartoti nerekomenduojama.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikis gebėjimui vairuoti automobilį, valdyti mechanizmus nepastebėtas.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Diphereline medžiagas
Diphereline sudėtyje yra mažiau kaip 1 mmol 23 mg natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.
3. Kaip vartoti Diphereline
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Rekomenduojama dozė:
Prostatos vėžys
Vaistą galima vartoti dviem būdais:
- pradžioje 7 paras leisti į poodį po 0,1 mg greitai veikliąją medžiagą atpalaiduojančio Diphereline, 8 parą ir po to kas 4 savaitės leisti į raumenis vieną Diphereline 3,75 mg pailginto atpalaidavimo injekcinės suspensijos dozę;
- kas 4 savaitės leisti į raumenis po vieną Diphereline 3,75 mg pailginto atpalaidavimo injekcinės suspensijos dozę.
Gydymas triptorelinu turi būti tęsiamas pacientams, sergantiems metastaziniu, gydymui kastracija nepasiduodančiu prostatos vėžiu, kuriems chirurginė kastracija neatlikta, ir kuriems tinka gydymas androgenų biosintezės inhibitoriais.
Ankstyvasis lytinis brendimas
Vaikams, sveriantiems daugiau nei 20 kg
Leisti po vieną 3,75 mg pailginto atpalaidavimo injekcinės suspensijos dozę į raumenis kas 28 dienas.
Vaikams, sveriantiems mažiau nei 20 kg
Leisti po pusę Diphereline 3,75 mg pailginto atpalaidavimo injekcinės suspensijos dozės, t.y. po pusę paruoštos suspensijos kiekio į raumenis kas 28 dienas.
Viena Diphereline 3,75 mg pailginto atpalaidavimo injekcinės suspensijos dozė leidžiama kas 4 savaites.
Gimdos fibromiomos gydymas prieš chirurginę operaciją
Leidžiama po vieną 3,75 mg pailginto atpalaidavimo injekcinės suspensijos dozę kas 4 savaitės.
Įprastinis dozavimas: viena Diphereline 3,75 mg pailginto atpalaidavimo injekcinės suspensijos dozė suleidžiama į raumenis antrą menstruacinio ciklo dieną.
Gydymo vaistu trukmė
Jūsų gydytojas nuspręs, kokia turi būti gydymo trukmė.
Moterims vaisto reikėtų vartoti ne trumpiau kaip 3 mėnesius ir ne ilgiau kaip 6 mėnesius.
Jeigu pailginto atpalaidavimo Diphereline vartojate ilgiau, turite tuojau pat pasitarti su savo gydytoju arba vaistininku.
Negalima nutraukti gydymo prieš tai nepasitarus su gydytoju.
Vartojimo būdas
Leisti į raumenis.
Miltelius prieš pat injekciją reikia ištirpinti pakuotėje esančiame tirpiklyje. Flakoną reikia kratyti tol, kol susidarys vienalytė pieno pavidalo suspensija.
Gauta suspensija neturi būti maišoma su kitais vaistais.
Vaisto reikia leisti iš karto, kai tik jis paruošiamas.
Svarbi pastaba. Vartojimui vaistą reikia paruošti griežtai laikantis toliau pateiktų nurodymų. Būtina pranešti apie tai, jog buvo suleista ne visa dozė. Jeigu suleidžiama ne visa dozė, t.y. nesuleistos suspensijos kiekis yra didesnis už tą, kuris paprastai lieka ant švirkšto sienelių, būtina informuoti gydytoją.
Vartojimas vaikams ir paaugliams
Pagal aukščiau pateiktus dozavimo nurodymus.
Ką daryti pavartojus per didelę Diphereline dozę?
Nedelsdami pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.
Pamiršus pavartoti Diphereline
Jeigu pamiršote suleisti Diphereline, pasitarkite su savo gydytoju.
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Nustojus vartoti Diphereline
Gali pasireikšti tie patys simptomai, dėl kurių buvo paskirtas gydymas.
Nutraukus gydymą Diphereline, moterims gali sustiprėti kiaušidžių funkcija (ovuliacija, mėnesinės).
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Nepageidaujamų į vaistinio preparato poveikių dažnis apibūdinamas sekančiai: labai dažnas (≥10 %); dažnas (≥1 % - <10 %); nedažnas (≥0,1 % - ≤1 %); retas (≥0,01 % - ≤0,1 %); labai retas (≤0,01 %); dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).
Suaugusieji
Labai dažnas: vidutiniai – stiprūs karščio pylimas ir prakaitavimas, dėl kurių paprastai nereikia nutraukti gydymo.
Vyrai
Gydymo pradžioje
Labai dažnas: kai gydymo pradžioje laikinai padidėja testosterono koncentracija kraujo plazmoje, gali paūmėti simptomai, dėl kurių ir buvo skirtas šis vaistas (šlapinimosi sutrikimai, kaulų bei nugaros skausmai, silpnumas, parestezija (dilgčiojimas apatinėse galūnėse)). Šie simptomai yra laikini ir paprastai išnyksta per vieną arba dvi savaites.
Gydymo metu
Dažnas: depresija, nuotaikų kaita, sumažėjęs lytinis potraukis ir susilpnėjusi potencija yra susiję su testosterono koncentracijos kraujo plazmoje sumažėjimu, kurį sąlygoja triptorelino farmakologinis poveikis.
Nedažnas gydymo metu: ginekomastija.
Papildomi, vaistui esant rinkoje, stebėti nepageidaujami šalutiniai reiškiniai (dažnis nežinomas):
Širdies sutrikimai: EKG pokyčiai (QT intervalo pailgėjimas).
Moterys
Gydymo pradžioje:
Labai dažnas: dėl laikino estradiolio koncentracijos kraujo plazmoje padidėjimo gydymo pradžioje gali sustiprėti endometriozės simptomai (skausmai dubens srityje, mėnesinių ciklo sutrikimai). Šie simptomai yra laikini ir paprastai išnyksta per vieną arba dvi savaites.
- mėnesį po pirmos injekcijos gali pasireikšti skausmingas lytinis aktas, nereguliarus kraujavimas menstruacijų metu.
- Jei vaistinis preparatas vartojamas gydant nevaisingumą, derinys su gonadotropinais gali sukelti kiaušidžių hiperstimuliacijos sindromą. Gali pasireikšti kiaušidžių hipertrofija, skausmai dubens ir (arba) pilvo srityje.
Gydymo metu:
Labai dažnas: šios nepageidaujamos reakcijos priskirtos bendram modeliui tokių su hipofizio-kiaušidžių blokavimu susijusių hipoestrogeninių reiškinių kaip miego sutrikimai, galvos skausmai, nuotaikų kaita, makšties sausumas ir skausmingas lytinis aktas bei sumažėjęs lytinis potraukis.
Dažnos gydymo metu: krūtinės skausmas, raumenų mėšlungis, sąnarių skausmai, kūno masės padidėjimas, pykinimas, depresija, virškinimo trakto sutrikimai, silpnumas.
Vaikai:
Alerginės reakcijos, galvos skausmai, karščio pylimai ir genitalijų hemoragija (žr. t.p. „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).
Lokalus toleravimas:
Dažnas: skausmas, paraudimas, uždegimas injekcijos vietoje
Informacija, gauta vaistiniam preparatui esant rinkoje
Vaistui esant rinkoje, gauta duomenų apie papildomus labai retus nepageidaujamus reiškinius.
Suaugusieji
Nepageidaujami reiškiniai suklasifikuoti pagal organizmo sistemų organų kategorijas nustatytų reiškinių dažnumo mažėjimo tvarka.
- Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Dažnis nežinomas: karščiavimas, negalavimas.
- Psichikos sutrikimai
Dažnis nežinomas: asmenybės pokyčiai.
- Nervų sistemos sutrikimai
Dažnis nežinomas: galvos svaigimas (svaigulys), kai kuriais atvejais vyrams siejamas su virškinimo trakto simptomais, parestezija.
- Akių sutrikimai
Dažnis nežinomas: neaiškaus arba nenormalaus regėjimo epizodai.
- Širdies sutrikimai
Dažnis nežinomas: padidėjęs kraujospūdis.
- Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
Dažnis nežinomas: dispnėja.
- Virškinimo trakto sutrikimai
Dažnis nežinomas: viduriavimas, vėmimas.
- Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Dažnis nežinomas: padidinto jautrumo reakcijos, tarp jų niežėjimas, dilgėlinė, išbėrimas, Kvinkės edema. žr. „Diphereline vartoti negalima“.
- Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai
Dažnis nežinomas: gydymo eigoje vyrams ir moterims pasireiškia sąnarių skausmai, raumenų skausmai ir raumenų silpnumas, vyrams – kaulų skausmų epizodai. Dėl osteoporozės rizikos žr. t.p. „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“.
- Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai
Dažnis nežinomas: moterims pasireiškia tokie ilgai trunkantys menstruacijų sutrikimai kaip mėnesinių nebuvimas, menoragija ir metroragija. Žr. t.p. pastraipą apie gimdos fibromiomas ir endometriozę skirsnyje „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“.
Kitas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti vaikams ir paaugliams
Papildomai pastebėti šie reti nepageidaujami reiškiniai.
Dažnis nežinomas: alerginės reakcijos kaip dilgėlinė, išbėrimas ir Kvinkės edema (žr. skyrių „Diphereline vartoti negalima“), kūno masės padidėjimas, padidėjęs kraujospūdis, neaiškaus arba nenormalaus regėjimo epizodai, diskomfortas virškinimo trakte su pilvo skausmais ir vėmimu, kraujavimas iš nosies, galvos svaigimas, raumenų skausmai, emocinis nepastovumas, nervingumas.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Diphereline
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Ant dėžutės, flakono ir ampulės po „Tinka iki / EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Paruošta suspensija turi būti nedelsiant suleidžiama.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Diphereline sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra triptorelinas. Viename flakone yra 3,75 mg triptorelino (acetato pavidalu). 1 ml paruoštos pailginto atpalaidavimo injekcinės suspensijos yra 1,875 mg triptorelino.
- Pagalbinės medžiagos milteliuose yra D,L-laktido-glikolido kopolimeras; manitolis, karmeliozės natrio druska, polisorbatas 80, tirpiklyje – manitolis, injekcinis vanduo.
Diphereline išvaizda ir kiekis pakuotėje
Balti ar beveik balti milteliai ir skaidrus bespalvis tirpiklis.
Kartono dėžutėje yra viena dozė injekcijai į raumenis: 1 flakonas miltelių, 1 ampulė tirpiklio, 1 injekcinis švirkštas, 2 injekcinės adatos.
Tarptautinis pavadinimas | Triptorelinas |
Vaisto stiprumas | 3,75mg |
Vaisto forma | milteliai ir tirpiklis pailginto atpalaidavimo injekcinei suspensijai |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | leisti į raumenis |
Registracijos numeris | LT/1/94/0517 |
Registratorius | Ipsen Pharma, Prancūzija |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 1994.06.02 |
Vaistas perregistruotas | 2012.11.09 |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Diphereline 3,75 mg milteliai ir tirpiklis pailginto atpalaidavimo injekcinei suspensijai
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Viename miltelių flakone yra 3,75 mg triptorelino (acetato pavidalu).
1 ml paruoštos pailginto atpalaidavimo injekcinės suspensijos yra 1,875 mg triptorelino.
Pagalbinė medžiaga, kurios poveikis žinomas: sudėtyje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3. FARMACINĖ FORMA
Milteliai ir tirpiklis pailginto atpalaidavimo injekcinei suspensijai.
Balti ar beveik balti milteliai ir skaidrus bespalvis tirpiklis.
4. KLINIKINĖ INFORMACIJA
4.1. Terapinės indikacijos
Lokaliai išplitusio ne metastazinio prostatos vėžio gydymas (monoterapija arba kartu su spinduliniu gydymu) (žr. 5.1 sk.).
Metastazinio prostatos vėžio gydymas.
Palankus gydymo poveikis yra didesnis ir dažnesnis, jeigu ligonis anksčiau nebuvo gydytas jokiu kitu hormoniniu vaistu.
Ankstyvasis (jaunesnių nei 8 metų mergaičių ir jaunesnių nei 10 metų berniukų) lytinis brendimas.
Lyties organų ar ekstragenitalinė endometriozė (I - IV stadijos).
Gimdos fibromiomos gydymas prieš chirurginę operaciją tuo atveju, jeigu yra mažakraujystė (hemoglobino mažiau nei 80 g/l) arba jeigu reikia sumažinti fibromiomos dydį, kad būtų galima lengviau atlikti endoskopinę arba transvaginalinę operaciją.
Moterų nevaisingumo gydymas: ovuliacijos sukėlimas atliekant apvaisinimą in vitro ir embriono perkėlimą (preparatas vartojamas kaip papildomas vaistinis preparatas kartu su gonadotropinais: žmogaus menopauziniu gonadotropinu, FSH, žmogaus chorioniniu gonadotropinu).
4.2. Dozavimas ir vartojimo metodas
Dozavimas
Prostatos vėžys
Vaistinio preparato galima vartoti dviem būdais:
- pradžioje 7 paras leisti į poodį po 0,1 mg greitai veikliąją medžiagą atpalaiduojančio Diphereline, 8 parą ir po to kas 4 savaitės leisti į raumenis vieną Diphereline 3,75 mg pailginto atpalaidavimo injekcinės suspensijos dozę;
- kas 4 savaitės leisti į raumenis po vieną Diphereline 3,75 mg pailginto atpalaidavimo injekcinės suspensijos dozę.
Gydymas triptorelinu turi būti tęsiamas pacientams, sergantiems metastaziniu, gydymui kastracija nepasiduodančiu prostatos vėžiu, kuriems chirurginė kastracija neatlikta, ir kuriems tinka gydymas androgenų biosintezės inhibitoriais.
- Vaistinį preparatą į raumenis galima leisti tik rūpestingai pasirengus vaistinio preparato injekavimui, kad visas paruoštas tirpalas būtų suleistas (atidžiai laikykitės pakuotės informaciniame lapelyje nurodytų instrukcijų).
Gydymą reikia pradėti per pirmąsias penkias menstruacinio ciklo dienas.
- Gydymo planas: viena Diphereline 3,75 mg pailginto atpalaidavimo injekcinės suspensijos dozė leidžiama kas 4 savaites.
- Gydymo trukmė: tai priklauso nuo endometriozės sunkumo prieš pradedant gydymą bei gydymo metu atsiradusių ligos požymių (funkcinių ir anatominių) pokyčių. Paprastai trumpiausias gydymo kursas yra 4 mėnesiai, o ilgiausias - 6 mėnesiai. Nerekomenduojama pradėti antro gydymo kurso triptorelinu arba kitu gonadotropiną atpalaiduojančio hormono analogu.
Gydyti negalima ilgiau nei 6 mėnesius. (žr. skyrelį „Nepageidaujamas poveikis“). Taip pat nerekomenduojama pradėti antrojo gydymo kurso triptorelinu arba kitu GnRH analogu.
Gimdos fibromiomos gydymas prieš chirurginę operaciją
Vaistinio preparato leidžiama tik į raumenis.
Gydymą reikia pradėti per pirmas penkias mėnesinių ciklo dienas.
Gydymo planas: leidžiama po vieną 3,75 mg pailginto atpalaidavimo injekcinės suspensijos dozė leidžiama dozę kas 4 savaitės.
Gydymo trukmė: gydymas neturi trukti ilgiau nei 3 mėnesius.
Pastaba: pailginto atpalaidavimo vaistinio preparato būtina leisti griežtai laikantis instrukcijos, pateiktos pakuotės lapelyje. Būtina pranešti, jei kuri nors dozė buvo suleista ne visa ir dėl to prarastas preparato kiekis yra didesnis už paprastai liekantį švirkšte.
Įprastinis dozavimas: viena Diphereline 3,75 mg pailginto atpalaidavimo injekcinės suspensijos dozė suleidžiama į raumenis antrą menstruacinio ciklo dieną. Gonadotropinais reikia pradėti gydyti tik po hipofizio nujautrinimo (estrogenų koncentracija kraujo plazmoje mažesnė nei 50 pg/ml), paprastai praėjus maždaug 15 dienų po Diphereline injekcijos.
PASTABA. Pailginto atpalaidavimo preparato būtina suleisti griežtai laikantis pakuotės informaciniame lapelyje pateiktų nurodymų.
Būtina pranešti, jei kuri nors dozė buvo suleista ne visa ir dėl to prarastas preparato kiekis yra didesnis už paprastai liekantį švirkšte.
Ypatingos pacientų populiacijos
Vaikų populiacija
Ankstyvasis lytinis brendimas
Vaikams, sveriantiems daugiau nei 20 kg
Leisti po vieną 3,75 mg pailginto atpalaidavimo injekcinės suspensijos dozę į raumenis kas 28 dienas.
Vaikams, sveriantiems mažiau nei 20 kg
Leisti po pusę Diphereline 3,75 mg pailginto atpalaidavimo injekcinės suspensijos dozės, t.y. po pusę paruoštos suspensijos kiekio į raumenis kas 28 dienas.
Vartojimo metodas
Leisti į raumenis.
Vaistinio preparato tirpinimo ir skiedimo prieš vartojant instrukcija pateikiama 6.6 skyriuje.
4.3. Kontraindikacijos
Padidėjęs jautrumas GnRH (gonadotropino išsiskyrimą skatinančiam hormonui), jo analogams arba bet kuriai 6.1 skyriuje nurodytai pagalbinei medžiagai.
4.4. Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Dėl ilgalaikio gonadotropino išsiskyrimą skatinančio hormono analogų vartojimo suaugusiesiems gali pasireikšti kaulų išretėjimas - galimos osteoporozės rizikos veiksnys.
Tokius vaistinius preparatus vartojantiems ligoniams gali prireikti skirti antihipertenzinį gydymą.
Prieš skiriant triptorelino, būtina įsitikinti, kad ligonė nėra nėščia.
Pacientams, gydomiems GnRH agonistais, taip pat ir triptorelinu, padidėja depresijos (gali būti ir sunkios) rizika. Pacientai turi būti informuoti apie tai ir, atsiradus simptomams, tinkamai gydomi. Pacientai, sergantys depresija, gydymo metu turi būti atidžiai stebimi.
Vyrams
Prostatos vėžys
Triptorelinas, kaip ir kiti gonadotropino išsiskyrimą skatinančio hormono analogai, iš pradžių sukelia laikiną testosterono koncentracijos kraujo plazmoje padidėjimą ir galimą šio sąlygotą prostatos vėžiui paprastai būdingų simptomų paūmėjimą. Norint neutralizuoti šį pradinį testosterono koncentracijos padidėjimą, gydymo pradžioje gali būti skiriamas antiandrogenas.
Ligoniai, kuriems nustatyta šlapimtakių obstrukcija ar metastazės stubure, nugaros smegenų kompresija arba ypatinga šių susirgimų rizika, turi būti atidžiai stebimi.
Rekomenduojama periodiškai tirti testosterono koncentraciją kraujo plazmoje, ji neturi būti didesnė nei 1 ng/ml.
Gydymo pradžioje gali pasireikšti laikinas rūgščiųjų fosfatazių koncentracijos padidėjimas kraujyje.
Taikant androgenų gamybą slopinantį gydymą (deprivaciją), gali pailgėti QT intervalas.Jeigu anamnezėje užfiksuotas pailgėjęs QT intervalas, yra šio sutrikimo rizikos faktorių arba pacientas kartu vartoja vaistinių preparatų, galinčių pailgintį QT intervalą (žr. 4.5 skyrių), tai gydytojas, prieš skirdamas Diphereline, turi įvertinti naudos ir rizikos (įskaitant Torsade de pointes) santykį.
Moterims
Gimdos fibromioma ir endometriozė
Vartojant rekomenduojamą triptorelino dozę, pasireiškia pastovi hipogonadotropinė amenorėja. Jeigu po pirmo gydymo mėnesio atsiranda kraujavimas iš lyties organų, turi būti nustatoma estradiolio koncentracija kraujo plazmoje, o jeigu ji yra mažesnė nei 50 pg/ml - atliekami tyrimai dėl galimų organinių pažeidimų.
Kiaušidžių funkcija po gydymo atsinaujina ir ovuliacija pasireiškia praėjus maždaug 2 mėnesiams po paskutinės injekcijos. Dėl šios priežasties menstruacijos turėtų atsirasti maždaug 2 savaitėmis vėliau. Viso gydymo metu ir 1 mėnesį po paskutinės injekcijos būtina naudoti nehormonines kontracepcijos priemones.
Folikulų brendimo stimuliacija, sukelta gonadotropino išsiskyrimą skatinančio hormono analogų ir gonadotropinų, gali ryškiai sustiprėti kai kurioms predispoziciją turinčioms ligonėms ir ypač toms, kurios serga policistiniu kiaušidžių sindromu.
Kiaušidžių atsakas į triptorelino ir gonadotropino derinį, taikant tą pačią dozę, kiekvienai ligonei gali būti skirtingas, ir kai kuriais atvejais net gali skirtis tai pačiai ligonei skirtingų ciklų metu.
Ovuliacijos indukcija turi būti stebima taikant griežtą medicininę priežiūrą, atliekant reguliarią ir tikslią biologinę bei klinikinę kontrolę.
Kaip ir kitų gonadotropino išsiskyrimą skatinančio hormono analogų atveju, žinoma duomenų apie kiaušidžių hiperstimuliacijos sindromą (KHSS), kurį nulemia kartu su gonadotropinais vartojamas triptorelinas. Jeigu kiaušidžių reakcija į triptoreliną yra pernelyg stipri, rekomenduojama nutraukti stimuliacijos ciklą nustojant leisti gonadotropino injekcijas.
Vaikų populiacija
Ankstyvasis lytinis brendimas
Pradinė kiaušidžių stimuliacija mergaitėms gali sukelti nedidelio laipsnio kraujavimus iš gimdos.
4.5. Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Jokių duomenų apie kliniškai reikšmingą sąveiką su kitais vaistiniais preparatais nežinoma.
Kadangi androgenų gamybą slopinantis gydymas (deprivacija) gali pailginti QT intervalą, Diphereline vartojimas kartu su vaistiniais preparatais, kurie ilgina QT intervalą, ar vaistiniais preparatais, kurie gali sukelti Torsade de pointes, tokiais kaip IA klasės (pvz., chinidinas, dizopiramidas) ar III klasės (pvz., amjodaronas, sotalolis, dofetilidas, ibutilidas) antiaritminiais vaistiniais preparatais, metadonu, moksifloksacinu, antipsichoziniais preparatais ir pan., turi būti atidžiai apsvarstytas (žr. 4.4 skyrių).
4.6. Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis
Nėštumas
Duomenų apie triptorelino vartojimą nėštumo metu nėra arba jų nepakanka.
Tyrimai su gyvūnais tiesioginio ar netiesioginio kenksmingo toksinio poveikio reprodukcijai neparodė (žr. 5.3 skyrių).
Vaistiniam preparatui esant rinkoje ir paskyrus triptoreliną ribotam skaičiui nėščių moterų, negauta jokių duomenų, kad šis vaistinis preparatas būtų sukėlęs raidos anomalijų arba toksinį poveikį vaisiui. Vis dėlto pacienčių skaičius yra per mažas, kad galima būtų daryti išvadas apie vaisiaus raidos anomalijas arba toksinį poveikį vaisiui, triptoreliną vartojančiai ligonei pastojus, gydymą reikia nutraukti.
Nėštumo metu Diphereline geriau nevartoti.
Žindymas
Nežinoma, ar Triptorelinas/metabolitai išsiskiria į motinos pieną.
Pavojaus žindomiems naujagimiams/ kūdikiams negalima atmesti.
Diphereline neturi būti vartojamas žindymo metu.
4.7. Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Poveikis gebėjimui vairuoti automobilį ar valdyti mechanizmus nepastebėtas.
4.8. Nepageidaujamas poveikis
Nepageidaujamos reakcijos į vaistinį preparatą, pastebėtos klinikinių tyrimų metu
Atliktuose 1 mėnesio klinikiniuose tyrimuose dalyvavo suaugę gyventojai (maždaug 2100 ligonių) – vyrai, gydyti nuo prostatos vėžio, moterys, gydytos nuo ginekologinių ligų (fibromiomos ir endometriozės). Tyrimuose taip pat dalyvavo beveik 350 vaikų, gydytų nuo ankstyvo lytinio brendimo. Dauguma klinikinių tyrimų metu nustatytų nepageidaujamų reakcijų yra susiję su farmakologinėmis savybėmis, pavyzdžiui, hipogonadotropinio hipogonadizmo arba kai kuriais atvejais pradinės hipofizio-gonadų stimuliacijos padariniais.
Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažnas (≥ 1/10), dažnas (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10), nedažnas (nuo ≥ 1/1 000 iki < 1/100), retas (nuo ≥ 1/10 000 iki < 1/1000), labai retas (< 1/10 000) ir nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).
Suaugusieji
Labai dažnas: vidutiniai ar stiprūs karščio pylimas ir prakaitavimas, dėl kurių paprastai nereikia nutraukti gydymo.
Vyrai
Gydymo pradžioje
Labai dažnas (žr. skyrių „Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės“): kai gydymo pradžioje laikinai padidėja testosterono koncentracija kraujo plazmoje, gali sustiprėti šlapinimosi sutrikimai, metastazinės kilmės kaulų skausmai bei simptomai, susiję su stuburo metastazių sąlygota nugaros smegenų kompresija (nugaros skausmai, silpnumas, apatinių galūnių parestezija). Šie simptomai yra laikini ir paprastai išnyksta per vieną arba dvi savaites.
Gydymo metu
Dažnas: depresija, nuotaikų kaita; sumažėjęs lytinis potraukis ir susilpnėjusi potencija yra susiję su testosterono koncentracijos kraujo plazmoje sumažėjimu, kurį sąlygoja triptorelino farmakologinis poveikis.
Nedažnos gydymo metu: ginekomastija.
Dažnis nežinomas*: QT intervalo pailgėjimas (žr. 4.4 ir 4.5 skyrius).
* dažnis yra gautas iš klinikinių / saugumo tyrimų, ir jei nėra duomenų, dažnis turi būti nurodomas kaip „nežinomas“.
Moterys
Gydymo pradžioje
Labai dažnas (žr. skyrių „Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės“):
- dėl laikino estradiolio koncentracijos kraujo plazmoje padidėjimo gydymo pradžioje gali sustiprėti endometriozės simptomai (skausmai dubens srityje, dismenorėja). Šie simptomai yra laikini ir paprastai išnyksta per vieną arba dvi savaites;
- mėnesį po pirmos injekcijos gali pasireikšti genitalijų hemoragija, įskaitant menoragiją, metroragiją ar tepimą;
- jei vaistinis preparatas vartojamas gydant nevaisingumą, derinys su gonadotropinais gali sukelti kiaušidžių hiperstimuliacijos sindromą. Gali pasireikšti kiaušidžių hipertrofija, skausmai dubens ir (arba) pilvo srityje.
Gydymo metu
Labai dažnas: šios nepageidaujamos reakcijos priskiriamos bendram modeliui su hipofizio-kiaušidžių blokavimu susijusių hipoestrogeninių reiškinių, tokių kaip miego sutrikimai, galvos skausmai, nuotaikų kaita, makšties sausumas ir skausmingas lytinis aktas bei sumažėjęs lytinis potraukis.
Dažnos gydymo metu: krūtų skausmas, raumenų mėšlungis, sąnarių skausmai, kūno masės padidėjimas, pykinimas, pilvo skausmai (diskomfortas), astenija, depresija, kai vaistas skiriamas ilgalaikiam gydymui.
Nedažnos: depresija, kai vaistas skiriamas trumpalaikiam gydymui.
Lokalus toleravimas
Dažnas: trumpalaikis skausmas, paraudimas, lokalinis uždegimas injekcijos vietoje.
Vaikų populiacija
Alerginės reakcijos, galvos skausmai, karščio pylimai ir genitalijų hemoragija (žr. t.p. „Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės“).
Duomenys, gauti vaistinį preparatą pateikus į rinką
Suaugusieji
Vaistinį preparatą pateikus į rinką, gauta duomenų apie papildomus labai retus nepageidaujamus reiškinius. Nepageidaujami reiškiniai suklasifikuoti pagal organizmo sistemų organų kategorijas nustatytų reiškinių dažnumo mažėjimo tvarka.
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Dažnis nežinomas: karščiavimas, bendras silpnumas.
Psichikos sutrikimai
Dažnis nežinomas: asmenybės pokyčiai.
Nervų sistemos sutrikimai
Dažnis nežinomas: galvos svaigimas (svaigulys), kai kuriais atvejais vyrams siejamas su virškinimo trakto simptomais, parestezija.
Akių sutrikimai
Dažnis nežinomas: neaiškaus arba nenormalaus regėjimo epizodai.
Širdies sutrikimai
Dažnis nežinomas: padidėjęs kraujospūdis.
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
Dažnis nežinomas: dusulys.
Virškinimo trakto sutrikimai
Dažnis nežinomas: viduriavimas, vėmimas.
Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Dažnis nežinomas: alerginės reakcijos, tarp jų niežėjimas, dilgėlinė, išbėrimas, Kvinkės edema (žr. skirsnį „Kontraindikacijos“).
Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai
Dažnis nežinomas: gydymo eigoje vyrams ir moterims pasireiškia artralgija, raumenų skausmai ir raumenų silpnumas, vyrams – kaulų skausmų epizodai. Dėl osteoporozės rizikos žr. t.p. „Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės“.
Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai
Dažnis nežinomas: moterims pasireiškia tokie ilgai trunkantys menstruacijų sutrikimai kaip po gydymo atsiradusi amenorėja, menoragija ir metroragija. Žr. t.p. pastraipą apie gimdos fibromiomas ir endometriozę skyriuje „Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės“.
Vaikų populiacija:
Papildomai pastebėti šie reti nepageidaujami reiškiniai.
Dažnis nežinomas: alerginės reakcijos kaip dilgėlinė, išbėrimas ir Kvinkės edema (žr. skyrių „Kontraindikacijos“), kūno masės padidėjimas, padidėjęs kraujospūdis, neaiškaus arba nenormalaus regėjimo epizodai, diskomfortas virškinimo trakte su pilvo skausmais ir vėmimu, kraujavimas iš nosies, galvos svaigimas, raumenų skausmai, emocinis nepastovumas, nervingumas.
Pranešimas apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas
Svarbu pranešti apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas, pastebėtas po vaistinio preparato pateikimo į rinką, nes tai leidžia nuolat stebėti vaistinio preparato naudos ir rizikos santykį. Sveikatos priežiūros specialistai turi pranešti apie bet kokias įtariamas nepageidaujamas reakcijas, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą, ir atsiųsti ją paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt.
4.9. Perdozavimas
Pranešimų apie perdozavimą negauta.
5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1. Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė – priešnavikiniai hormonai ir jiems artimi vaistiniai preparatai, gonadotropino išsiskyrimą skatinančio hormono analogai, ATC kodas – L02AE04.
Triptorelinas yra sintetinis dekapeptidas, natūralaus GnRH (gonadropino išsiskyrimą skatinančio hormono) analogas.
Atliekant tyrimus su žmonėmis ir gyvūnais pastebėta, kad po pradinės stimuliacijos nuolat skiriamas triptorelinas slopina gonadotropino sekreciją, todėl nuslopinamos sėklidžių ir kiaušidžių funkcijos.
Remiantis vėlesnių su gyvūnais atliktų tyrimų duomenimis, vaistinio preparato veikimas yra kitoks: tiesioginis poveikis lytinėms liaukoms (gonadoms), mažinant periferinių receptorių jautrumą gonadotropinus išskiriančiam hormonui.
Prostatos vėžys
Skiriant triptoreliną, pradžioje gali padidėti LH ir FSH koncentracija kraujyje (staigus padidėjimas) ir dėl to padidėti testosterono koncentracija kraujyje. Ilgalaikis gydymas mažina LH ir FSH koncentraciją kraujyje; per 2-3 savaites steroidų kiekis sumažėja iki kastracijos lygio ir toks išlieka tol, kol tęsiamas gydymas.
Gydymo pradžioje gali pasireikšti ir laikinas rūgščiųjų fosfatazių kiekio padidėjimas kraujyje.
Gydymo metu gali sumažėti funkciniai ir objektyvūs simptomai.
Atsitiktinės atrankos III fazės tyrime, kuriame dalyvavo 970 lokaliai išplitusiu prostatos vėžiu (T2c–T4) sergančių pacientų, buvo tiriama, ar spindulinis gydymas kartu su trumpalaikiu androgenų gamybą slopinančiu gydymu (6 mėnesiai, n = 483) yra ne prastesnis už spindulinį gydymą, taikomą kartu su ilgalaikiu androgenų gamybą slopinančiu gydymu (3 metai, n = 487).
Apibendrinant galima teigti, kad bendras mirštamumas per 5 metų laikotarpį trumpalaikio hormoninio gydymo ir ilgalaikio hormoninio gydymo grupėse atitinkamai buvo 19,0 proc. ir 15,2 proc., o santykinė rizika – 1,42 (viršutinė vienpusės analizės su 95,71 proc. PI riba 1,79, arba dvipusės analizės su 95,71 proc. PI ribos [1,09; 1,85], ne prastesnio poveikio p = 0,65 ir post hoc skirtumo tarp gydymo grupių tyrimo p = 0,0082). Tik su prostatos vėžiu susijęs mirštamumas per 5 metus trumpalaikio hormoninio gydymo ir ilgalaikio hormoninio gydymo grupėse atitinkamai buvo 4,78 proc. ir 3,2 proc., o santykinė rizika – 1,71 (95 % PI = [1,14 iki 2,57], p = 0,002).
Post hoc analizė triptorelino pogrupyje taip pat atskleidė panašią ilgalaikiam hormoniniam gydymui bendro mirštamumo požiūriu palankią tendenciją, palyginti su trumpalaikiu gydymu (santykinė rizika 1,28; 95,71 % PI = [0,89; 1,84], p = 0,38 ir p = 0,08 atitinkamai post hoc ne prastesnio poveikio testuose ir skirtume tarp gydymo grupių).
Tyrimas atskleidė, kad spindulinio ir ilgalaikio androgenų gamybą slopinančio gydymo (trukusio 3 metus) derinys yra tinkamesnis, palyginti su spindulinio ir trumpalaikio androgenų gamybą slopinančio gydymo (trukusio 6 mėnesius) deriniu.
Klinikiniai tyrimai atskleidė, kad metastaziniu, gydymui kastracija nepasiduodančiu prostatos vėžiu sergantiems pacientams yra naudinga gydymą GnRH analogais, tokiais kaip triptorelinas, papildyti androgenų biosintezės inhibitoriais, tokiais kaip abiraterono acetatas.
Ilgalaikis gydymas triptorelinu slopina estradiolio sekreciją, dėl to pasireiškia ektopinio endometro audinio slopinimas.
Ilgalaikis gydymas triptorelinu slopina gonadotropinio hormono (FSH ir LH) sekreciją. Dėl šios priežasties gydymas užtikrina tarpinio endogeninio LH piko slopinimą, o tai sąlygoja geresnę folikulogenezės kokybę ir suintensyvėjusį folikulų brendimą.
Gimdos fibromiomos:
Atliekant tyrimus pastebėta, kad kai kurių gimdos fibromiomų apimtis reguliariai ir pastebimai mažėja. Maksimalų lygį šis sumažėjimas pasiekia trečią gydymo mėnesį.
Po pirmo gydymo mėnesio triptorelinas daugumai ligonių gali sukelti amenorėją. Tai galėtų padėti gydant galimą mažakraujystę, sukeltą menoragijos ir (arba) metroragijos.
Vaikų populiacija:
Ankstyvasis lytinis brendimas:
Hipofizio gonadotropino hiperaktyvumo slopinimas abiem lytims pasireiškia po LHRH stimuliacijos tyrimo sumažėjusiu LH piku, to sąlygojamu estradiolio arba testosterono sekrecijos slopinimu ir pagerėjusiu amžių atitinkančio ūgio bei kaulų amžiaus santykiu ir galutiniu ūgiu.
5.2. Farmakokinetinės savybės
Vyrams
Į raumenis suleistus preparato, stebima pradinė mikrodalelių paviršiuje esančio aktyvaus elemento išsiskyrimo fazė, po kurios seka reguliarus triptorelino išsiskyrimas (Cmax = 0,32 ± 0,12 ng/ml), kurio vidutinis greitis – 46,6 ± 7,1 µg/d. Suspensijos dalelių biologinis įsisavinimas per vieną mėnesį yra maždaug 53 %.
Moterims
Į raumenis suleidus vaistinio preparato, didžiausia triptorelino koncentracija kraujyje pasiekiama praėjus 2-6 valandoms po injekcijos, o šios koncentracijos vertės pikas yra 11 ng/ml. Jokių duomenų apie preparato kaupimąsi paskyrus 6 injekcijas per mėnesį nėra. Minimali koncentracija kraujyje svyruoja nuo 0,1 iki 0,2 ng/ml. Nepertraukiamo išlaisvinimo preparato biologinis įsisavinimas yra maždaug 50 %.
5.3. Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Įprastų farmakologinio saugumo, kartotinių dozių toksiškumo, genotoksiškumo, galimo kancegoriškumo, toksinio poveikio reprodukcijai ir vystymuisi ikiklinikinių tyrimų duomenys specifinio pavojaus žmogui nerodo.
6. FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1. Pagalbinių medžiagų sąrašas
Milteliai
D,L laktido-glikolido kopolimeras
Manitolis
Karmeliozės natrio druska
Polisorbatas 80
Tirpiklis
Manitolis
Injekcinis vanduo
6.2. Nesuderinamumas
Suderinamumo tyrimų neatlikta, todėl šio vaistinio preparato maišyti su kitais negalima.
6.3. Tinkamumo laikas
3 metai.
Paruoštą suspensiją reikia leisti tuojau pat, kai tik ji paruošiama.
6.4. Specialios laikymo sąlygos
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Paruošto vaistinio preparato laikymo sąlygos pateikiamos 6.3 skyriuje.
6.5. Talpyklės pobūdis ir jos turinys
Milteliai 4 ml flakonuose (I tipo stiklo) uždaryti kamšteliu (elastomero) ir dangteliu (aliuminio) bei ampulė (I tipo stiklo), kurioje yra 2 ml tirpiklio.
Dėžutėje yra 1 flakonas, 1 ampulė, 1 švirkštas (polipropileno) ir 2 injekcinės adatos.
6.6. Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti ir vaistiniam preparatui ruošti
Injekcinę suspensiją reikia ruošti laikantis aseptinės technikos ir tirpinimui naudoti tik ampulėje esantį tirpiklį.
Reikia griežtai laikytis toliau aprašytų ir pakuotės lapelyje esančių preparato paruošimo nurodymų.
Tirpiklį reikia įtraukti į pridedamą švirkštą naudojant adatą, skirtą paruošimui (20 G be apsauginio įtaiso), ir pernešti į flakoną, kuriame yra milteliai. Flakonas švelniai sukiojamas iš vienos pusės į kitą tol, kol gaunama vienalytė pieno pavidalo suspensija. Flakono nevartykite.
Svarbu įsitikinti, kad flakone neliko neištirpusių miltelių. Gautą suspensiją reikia įtraukti atgal į švirkštą neapverčiant flakono. Tada reikia pakeisti paruošimui skirtą adatą į injekcijai skirtą adatą (20G su apsauginiu įtaisu).
Kadangi preparatas yra suspensija, jį švirkšti reikia iškart po paruošimo, kad neatsirastų nuosėdų.
Tik vienkartiniam vartojimui.
Panaudotas adatas, nesuvartotą suspensiją ir kitas medžiagas reikia išmesti pagal galiojančius vietinius reikalavimus.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
Stomatologas: Nesijaudinkit, aš jūsų skaudamą dantį ištrauksiu per 1 minutę.
Pacientas: Ir kiek man tai kainuos?
Stomatologas: 100 Litų !
Pacientas: Už 1 minutę darbo?!
Stomatologas: Jei norit, aš galiu jį traukti valandą.
- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?