Solifenacino sukcinatas+Tamsulozino hidrochloridas, 6mg+0,4mg, pailginto atpalaidavimo tabletės
Vartojimas: vartoti per burną
Registratorius: Astellas Pharma a/s, Danija
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Solifenacino sukcinatas+Tamsulozino hidrochloridas
1. Kas yra Urizia ir kam jis vartojamas
Urizia yra dviejų skirtingų vaistų, vadinamų solifenacinu ir tamsulozinu derinys vienoje tabletėje. Solifenacinas priklauso vaistų grupei, vadinamai anticholinerginiai vaistai, o tamsulozinas priklauso vaistų grupei, vadinamai alfa adrenoreceptorių blokatoriais.
Urizia vartojama vyrams, vidutinio stiprumo ir stiprių šlapimo nelaikymo simptomų gydymui ir šlapinimosi obstrukcijos simptomų apatiniuose šlapimo takuose, kuriuos sukelia šlapimo pūslės problemos ir padidėjusi prostata (gerybinė prostatos hiperplazija), gydymui. Urizia yra vartojamas kai ankstesnis gydymas su vienos veikliosios medžiagos vaistu tinkamai nepalengvino simptomų.
Kadangi prostata auga, tai gali sukelti šlapimo takų problemų (šlapinimosi obstrukcijos simptomai), pvz., sunkumas pradėti šlapintis, sunkumas šlapintis (nestipri šlapimo srovė), šlapimo lašėjimas ir nepilno šlapimo pūslės išsituštinimo jausmas. Taip pat, šlapimo pūslė savaime veikia susitraukiančiai, kada Jūs nenorite šlapintis. Tai sukelia šlapinimosi nelaikymo simptomus, tokius kaip šlapimo pūslės pojūtis, skubus noras šlapintis (stiprus, staigus noras šlapintis, be išankstinio poreikio jausmo) ir šlapinimosi padažnėjimas.
Solifenacinas sumažina nepageidaujamus šlapimo pūslės susitraukimus ir padidina šlapimo kiekį, kurį gali laikyti šlapimo pūslė. Todėl Jūs galite ilgiau laukti iki tol, kol Jūs turite eiti į tualetą. Tamsulozinas leidžia šlapimui pratekėti lengviau pro šlaplę ir palengvina šlapinimąsi.
2. Kas žinotina prieš vartojant Urizia
Urizia vartoti negalima:
- jeigu yra alergija solifenacinui ar tamsulozinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu Jums atliekama dializė;
- jeigu sergate sunkia kepenų liga;
- jeigu sergate sunkia inkstų liga ir tuo pačiu metu gydotės vaistais, kurie gali mažinti Urizia pašalinimą iš organizmo (pvz., ketokonazolu, ritonaviru, nelfinaviru, itrakonazolu). Apie tai Jus informuos Jūsų gydytojas ar vaistininkas;
- jeigu sergate vidutinio sunkumo kepenų liga ir tuo pačiu metu gydotės vaistais, kurie gali mažinti Urizia pašalinimą iš organizmo (pvz., ketokonazolu, ritonaviru, nelfinaviru, itrakonazolu). Apie tai Jus informuos Jūsų gydytojas ar vaistininkas;
- jeigu sergate sunkia skrandžio ar žarnyno liga (įskaitant toksinį gaubtinės žarnos padidėjimą, t.y. komplikacija susijusi su opiniu kolitu);
- jeigu sergate raumenų liga, vadinama sunkiąja miastenija (myasthenia gravis), kuris gali sukelti labai stiprų tam tikrų raumenų silpnumą;
- jeigu Jus kamuoja padidėjęs spaudimas akyse (glaukoma) su laipsnišku regos praradimu;
- jeigu dėl sumažėjusio kraujospūdžio Jus kamuoja alpulys, tada kai keičiate laikysena (ketinate sėdėti ar stovėti), tai vadinama ortostatinė hipotenzija.
Pasakykite savo gydytojui, jei manote, kad Jums būdinga bet kuri iš šių būsenų.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Urizia:
- jei Jums sunku šlapintis (šlapimo susilaikymas);
- jei sergate virškinimo sistemos nepraeinamumu;
- jei Jums būdingas virškinimo sistemos sulėtėjimas (skrandžio ir žarnyno judesių). Apie tai Jus informuos Jūsų gydytojas;
- jei Jums yra skrandžio išvarža arba rėmuo ir (arba), jeigu tuo pačiu metu vartojate vaistų, kurie gali sukelti arba pabloginti stemplės uždegimą (ezofagitą);
- jei sergate tam tikra nervų liga (autonominė neuropatija);
- jei sergate sunkia inkstų liga;
- jei sergate vidutinio sunkumo kepenų liga.
Siekiant stebėti ligą, nuo kurios esate gydomas, periodiniai sveikatos tikrinimai yra būtini.
Urizia gali paveikti Jūsų kraujospūdį, kuris gali sukelti galvos svaigimą, galvos lengvumo ar retai galite pajausti silpnumą (ortostatinė hipotenzija). Jei Jums pasireiškia bet kuris iš šių simptomų, Jūs turėtumėte atsisėsti ar atsigulti, kol jie išnyksta.
Jei Jums atliekama arba yra planuojama akių operacija dėl lęšiuko drumsties (kataraktos) ar Jums būdingas padidėjęs spaudimas akyse (glaukoma), prašome informuoti savo akių gydytoją, kad Jūs anksčiau vartojote, vartojate ar planuojate vartoti Urizia. Specialistas gali tada imtis atitinkamų atsargumo priemonių, susijusių su vartojamais vaistais ir naudojamais chirurginiais metodais. Paklauskite savo gydytojo, ar reikia atidėti arba laikinai nutraukti šio vaisto vartojimą, kai vyksta akies operacija dėl lęšiuko drumsties (kataraktos) arba padidėjusio spaudimo akyje (glaukoma).
Vaikams ir paaugliams
Neduokite šio vaisto vaikams ir paaugliams.
Kiti vaistai ir Urizia
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Ypatingai svarbu pasakyti gydytojui, jei vartojate:
- tokius vaistus, kaip pvz., ketokonazolas, eritromicinas, ritonaviras, nelfinaviras, itrakonazolas, verapamilis, diltiazemas ir paroksetinas kurie sumažina greitį, kuriuo Urizia yra pašalinamas iš organizmo;
- kitus anticholinerginius vaistus, nes gali padidėti abiejų tos pačios rūšies vaistų poveikis ir šalutinio poveikis pasireiškimas;
- cholinerginius preparatus, nes jie gali sumažinti Urizia poveikį;
- Virškinimo sistemos veiklą greitinančius preparatus, tokius kaip, pvz., metoklopramidą ir cisapridą. Urizia gali sumažinti jų poveikį;
- kitus alfa adrenoreceptorių blokatorius, nes tai gali sukelti nepageidaujamą kraujospūdžio sumažėjimą;
- vaistus, kurie gali sukelti arba pasunkinti stemplės uždegimą (ezofagitą), pvz., bisfosfonatai.
Urizia vartojimas su maistu ir gėrimais
Urizia gali vartoti kartu su maistu arba ne, priklausomai nuo Jūsų pasirinkimo.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Urizia nėra skirtas vartoti moterims.
Buvo pranešta apie nenormalios vyrų ejakuliacijos atvejus (ejakuliacijos sutrikimas). Tai reiškia, kad sperma neišteka per šlaplę, bet vietoj to patenka į šlapimo pūslę (retrogradinė ejakuliacija) arba ejakuliacijos tūris sumažėja ar spermos išvis nėra (ejakuliacijos nepakankamumas). Šis reiškinys yra nekenksmingas.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Urizia gali sukelti galvos svaigimą, neryškų matymą, nuovargį ir, nedažnai, mieguistumą. Jei Jums pasireiškė šie šalutiniai reiškiniai, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.
3. Kaip vartoti Urizia
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Maksimali paros dozė yra viena Urizia tabletė, kurioje yra 6 mg solifenacino ir 0,4 mg tamsulozino. Dozę reikia išgerti. Ją galima vartoti su maistu arba be maisto, priklausomai nuo Jūsų pasirinkimo. Netrinkite ir nekramtykite tabletės.
Ką daryti pavartojus per didelę Urizia dozę?
Jei išgėrėte daugiau tablečių, nei Jums buvo nurodyta, arba jei kas nors kitas atsitiktinai išgėrė Jūsų vaisto, nedelsdami patarimo kreipkitės į gydytoją, vaistininką ar ligoninę.
Perdozavimo atveju gydytojas gali jus gydyti aktyvinta anglimi; skubus skrandžio išplovimas gali būti naudingas, jei jis bus atliktas per 1 valandą perdozavimo. Neskatinkite vėmimo.
Perdozavimo simptomai gali būti: burnos sausumas, galvos svaigimas ir neryškus matymas, galite matyti dalykus, kurių nėra (haliucinacijos), per didelis susijaudinimas, traukuliai (konvulsijos), pasunkėjęs kvėpavimas, padidėjęs širdies susitraukimų dažnis (tachikardija), negalėjimas visiškai arba iš dalies ištuštinti šlapimo pūslės ar šlapintis (šlapimo susilaikymas) ir (arba) nepageidaujamas kraujospūdžio sumažėjimas.
Pamiršus pavartoti Urizia
Vartokite kitą Urizia dozę normaliu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.
Nustojus vartoti Urizia
Nustojus vartoti Urizia, Jūsų pirminiai nusiskundimai gali grįžti arba pablogėti. Visada pasitarkite su gydytoju, jei ketinate nutraukti gydymą.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Sunkiausias šalutinis poveikis, kuris pasireiškia nedažnai (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių) ir buvo pastebėtas gydymo Urizia klinikinių tyrimų metu, yra ūminis šlapimo susilaikymas, t.y. ūmus nesugebėjimas šlapintis. Jei manote, kad Jums pasireiškė šis šalutinis poveikis, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jums gali tekti nutraukti Urizia vartojimą.
Vartojant Urizia gali pasireikšti alerginės reakcijos:
- Nedažni alerginių reakcijų požymiai gali būti odos bėrimas (jis gali niežėti) arba dilgėlinė;
- Reti simptomai yra veido, lūpų, burnos, liežuvio ar gerklės patinimas, galintis apsunkinti rijimą ar kvėpavimą (angioneurozinė edema). Angioneurozinė edema gali pasireikšti dėl tamsulozino retais atvejais ir dėl solifenacino labai retais atvejais. Jei angioneurozinė edema pasireiškia, Urizia vartojimas turi būti nedelsiant nutrauktas ir gydymas nebepradedamas iš naujo.
Jei pasireiškė alerginė reakcija, arba sunki odos reakcija (pvz., odos pūslės ir lupimasis), turite nedelsdami informuoti savo gydytoją ir nustoti Urizia vartojimą. Turi būti imamasi tinkamo gydymo ir (arba) priemonių.
Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)
- Burnos džiūvimas
- Vidurių užkietėjimas
- Nevirškinimas (dispepsija)
- Svaigulys
- Neryškus matymas
- Nuovargis
- Nenormali ejakuliacija (ejakuliacijos sutrikimas). Tai reiškia, kad sperma neišteka per šlaplę, bet vietoj to patenka į šlapimo pūslę (retrogradinė ejakuliacija) arba ejakuliacijos tūris sumažėja ar spermos išvis nėra (ejakuliacijos nepakankamumas). Šis reiškinys yra nekenksmingas.
- Šleikštulys (pykinimas)
- Pilvo skausmas
Kitas nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių)
- Mieguistumas
- Niežėjimas
- Šlapimo takų infekcija, šlapimo pūslės infekcija (cistitas)
- Sutrikęs skonio jutimas
- Sausos akys
- Sausa nosis
- Refliukso liga (gastroezofaginis refliuksas)
- Sausa gerklė
- Sausa oda
- Pasunkėjęs šlapinimasis
- Skysčių kaupimasis apatinėje kojų dalyje (edema)
- Galvos skausmas
- Greitas arba netolygus širdies plakimas (palpitacija)
- Galvos svaigimas ar silpnumas, ypač kai atsistojate (ortostatinė hipotenzija)
- Sloga arba užsikimšusi nosis (rinitas)
- Viduriavimas
- Pykinimas (vėmimas)
- Nuovargis (astenija)
Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių)
- Didelio išmatų kiekio sulaikymas storojoje žarnoje
- Alpimas (sinkopė)
- Odos alergija, kuri sukelia audinio patinimus iškart po oda (angioneurozinė edema)
Labai retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10000 žmonių)
- Haliucinacijos, sumišimas
- Alerginė odos reakcija (daugiaformė eritema)
- Ilgalaikė ir skausminga erekcija (paprastai ne per seksualinę veiklą) (priapizmas)
- Išbėrimas, uždegimas ir pūslių atsiradimas ant odos ir (ar) gleivinės lūpų, akių, burnos, nosies ar lytinių organų (Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas)
Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)
- Sumažėjęs apetitas
- Didelis kalio kiekis kraujyje (hiperkalemija), kuris gali sukelti širdies ritmo sutrikimą
- Padidėjęs spaudimas akyse (glaukoma)
- Nereguliarus ar neįprastas širdies ritmas (QT intervalo pailgėjimas, torsades de pointes, prieširdžių virpėjimas, aritmija)
- Greičiau plakanti širdis (tachikardija)
- Dusulys (dispnėja)
- Per akies operacija dėl lęšiuko drumsties (kataraktos) arba padidėjusio akių spaudimo (glaukoma) lęšiukas (juodas apskritimas akies viduryje) negali nepadidėti, kaip reikia. Be to, rainelė (spalvotoji akies dalis) gali tapti suglebusi operacijos metu.
- Balso sutrikimas
- Kepenų sutrikimas
- Raumenų silpnumas
- Inkstų funkcijos sutrikimas
- Sutrikęs regėjimas
- Kraujavimas iš nosies (epistaksė)
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Urizia
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Urizia sudėtis
- Veikliosios medžiagos yra 6 mg solifenacino sukcinato ir 0,4 mg tamsulozino hidrochlorido.
- Pagalbinės medžiagos yra manitolis (E421), maltozė, makrogolis, magnio stearatas (E470b), butilhidroksitoluenas (E321), koloidinis bevandenis silicio dioksidas (E551), hipromeliozė (E464), raudonasis geležies oksidas (E172).
Urizia išvaizda ir kiekis pakuotėje
Urizia 6 mg/0,4 mg tabletės yra apvalios, raudonos plėvele dengtos tabletės, su įspaudu "6/0.4".
Urizia modifikuoto atpalaidavimo tabletės yra tiekiamos aliuminio lizdinėse plokštelėse, pakuotėmis, kuriose yra 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 90, 100 ar 200 tablečių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Tarptautinis pavadinimas | Solifenacino sukcinatas+Tamsulozino hidrochloridas |
Vaisto stiprumas | 6mg+0,4mg |
Vaisto forma | pailginto atpalaidavimo tabletės |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | vartoti per burną |
Registracijos numeris | LT/1/14/3606 |
Registratorius | Astellas Pharma a/s, Danija |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 2014.08.01 |
Vaistas perregistruotas |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Urizia 6 mg/0,4 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Kiekvienoje tabletėje yra 6 mg solifenacino sukcinato sluoksnis, atitinkantis 4,5 mg laisvosios solifenacino bazės ir 0,4 mg tamsulozino hidrochlorido sluoksnis, atitinkantis 0,37 mg laisvosios tamsulozino bazės.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3. FARMACINĖ FORMA
Modifikuoto atpalaidavimo tabletė
Kiekviena tabletė yra apvali, apytiksliai 9 mm diametro, raudonu apvalkalu su įspaudu “6/0.4”.
4. KLINIKINĖ INFORMACIJOS
4.1 Terapinės indikacijos
Vidutinio stiprumo ir stiprių šlapimo nelaikymo simptomų (nevaldomo noro šlapintis, padažnėjusio šlapinimosi) gydymas ir šlapinimosi obstrukcijos simptomų, susijusių su gerybine prostatos hiperplazija (GPH), gydymas vyrams, kuriems nepakanka monoterapijos.
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Suaugę vyrai, įskaitant senyvus pacientus
Viena Urizia tabletė (6 mg/0,4 mg) vieną kartą per parą, nuryjama su maistu arba be maisto. Maksimali paros dozė yra viena Urizia tabletė (6 mg/0,4 mg).
Tabletę reikia praryti visą, neperkandus ir nekramčius. Tabletės nesutrinti.
Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Inkstų funkcijos sutrikimo įtaka Urizia farmakokinetikai netirta. Tačiau atskirų veikliųjų medžiagų poveikis farmakokinetikai yra gerai žinomas (žr. 5.2 skyrių). Urizia galima vartoti pacientams, kuriems yra lengvas ir vidutinio stiprumo inkstų funkcijos sutrikimas (kreatinino klirensas > 30 ml/min). Pacientus, kurie serga sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu (kreatinino klirensas ≤ 30 ml/min), reikia gydyti atsargiai ir maksimali paros dozė yra viena Urizia tabletė per parą (6 mg/0,4 mg) (žr. 4.4 skyrių).
Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi
Kepenų funkcijos sutrikimo įtaka Urizia farmakokinetikai netirta. Tačiau atskirų veikliųjų medžiagų poveikis farmakokinetikai yra gerai žinomas (žr. 5.2 skyrių). Urizia galima vartoti pacientams, kuriems yra lengvas kepenų funkcijos sutrikimas (≤ 7 balų pagal Child-Pugh skalę). Pacientus, kurie serga vidutinio sunkumo kepenų funkcijos sutrikimu (7-9 balai pagal Child-Pugh skalę), reikia gydyti atsargiai ir maksimali paros dozė yra viena Urizia tabletė per parą (6 mg/0,4 mg). Pacientams, sergantiems stipriu kepenų funkcijos sutrikimu (> 9 balai pagal Child-Pugh skalę), Urizia vartojimas kontraindikuotinas (žr. 4.3 skyrių).
Vidutinio stiprumo ir stiprūs citochromo P450 3A4 inhibitoriai
Maksimali Urizia paros dozė turi būti apribota iki vienos tabletės per parą (6 mg/0,4 mg). Pacientus, kurie yra gydomi Urizia kartu su vidutinio stiprumo ir stipriais CYP3A4 inhibitoriais, pvz., verapamiliu, ketokonazolu, ritonaviru, nelfinaviru, itrakonazolu, reikia gydyti atsargiai (žr. 4.5 skyrių).
Vaikų populiacija
Urizia indikacijos vaikams ir paaugliams neaktualios.
4.3 Kontraindikacijos
- Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai 6.1 skyriuje nurodytai pagalbinei medžiagai;
- Pacientams kuriems atliekama hemodializė (žr. 5.2 skyrių);
- Pacientams, sergantiems sunkiu kepenų funkcijos sutrikimu (žr. 5.2 skyrių);
- Pacientams, sergantiems sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu, kurie kartu gydomi stipriais citochromo P450 (CYP) 3A4 inhibitoriais, pvz., ketokonazolu (žr. 4.5 skyrių);
- Pacientams, sergantiems vidutinio sunkumo kepenų funkcijos sutrikimu, kurie kartu gydomi stipriais citochromo CYP3A4 inhibitoriais, pvz., ketokonazolu (žr. 4.5 skyrių);
- Pacientams, sergantiems sunkiomis skrandžio ir žarnyno ligomis (įskaitant toksinį gaubtinės žarnos padidėjimą), generalizuota miastenija, uždaro kampo glaukoma arba yra tokių būklių atsiradimo rizika;
- Pacientai, kuriems buvo pasireiškus ortostatinė hipotenzija.
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Urizia reikia atsargiai vartoti pacientams:
- kurie serga sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu;
- kuriems yra šlapimo susilaikymo rizika;
- kuriems pasireiškia obstrukciniai virškinimo trakto sutrikimai;
- kuriems yra virškinimo trakto peristaltikos susilpnėjimo rizika;
- kuriems pasireiškia diafragminė išvarža arba gastroezofaginis refliuksas ir (arba) kartu vartoja vaistinių preparatų (pvz., bisfosfonatų), dėl kurių poveikio gali pasireikšti arba paūmėti ezofagitas;
- autonominė neuropatija.
Pacientus reikia ištirti, kad galima būtų atmesti kitas ligas, kurios sukelia panašius simptomus į gerybinės prostatos hiperplazijos.
Kitos dažno šlapinimosi priežastys (širdies nepakankamumas ar inkstų liga) turi būti įvertintos prieš gydymą Urizia. Esant šlapimo takų infekcijai, reikia pradėti antibakterinį gydymą.
Buvo pastebėtas QT intervalo pailgėjimas ir Torsades de Pointes pacientams, kuriems būdingi rizikos veiksniai, pvz., prieš tai buvęs QT sindromas ir hipokalemija, ir kurie kartu buvo gydomi solifenacino sukcinatu.
Gauta pranešimų apie angioneurozinės edemos, kartu su kvėpavimo takų obstrukcija, pasireiškimą pacientams, vartojantiems solifenacino sukcinato ir tamsulozino. Jei pasireiškia angioneurozinė edema, gydymą Urizia reikia nutraukti ir skirti atitinkamą gydymą ir (arba) imtis atitinkamų priemonių.
Gauta pranešimų apie anafilaksinių reakcijų pasireiškimą pacientams, vartojantiems solifenacino sukcinato. Pasireiškus anafilaksinei reakcijai, gydymas Urizia turi būti nutrauktas ir skiriamas atitinkamas gydymas ir (arba) imtasi atitinkamų priemonių.
Vartojantiems arba anksčiau gydytiems tamsulozino hidrochloridu kai kuriems pacientams kataraktos operacijos metu pastebėtas operacinis suglebusios rainelės sindromas (Intraoperative Floppy Iris Syndrome (IFIS)). IFIS gali lemti padidėjusį komplikacijų dažnį operacijos metu. Todėl, pacientų, kuriems planuojama kataraktos operacija, pradėti gydyti Urizia nepatariama. Urizia vartojimo nutraukimas 1- 2 savaites prieš kataraktos operaciją epizodiškai naudingas, bet gydymo nutraukimo prieš kataraktos operaciją nauda ir trukmė dar nenustatyta. Ikioperacinio įvertinimo metu kataraktą operuojantis chirurgas ir oftalmologų komanda turi įsitikinti, ar pacientas, kuriam numatytas kataraktos operacijos laikas, nevartoja arba nevartojo Urizia, kad būtų įmanoma imtis tinkamų priemonių, jei operacijos metu išryškėtų IFIS.
Urizia reikia atsargiai vartoti, kartu vartojant vidutinio stiprumo ar stiprius CYP3A4 inhibitorius (žr. 4.5 skyrių) ir nevartoti su stipriais CYP3A4 inhibitoriais, pvz., ketokonazolu, pacientams, kuriems būdingas prasto CYP2D6 metabolizmo fenotipas arba tiems, kurie vartoja stiprius CYP2D6 inhibitorius, pvz., paroksetiną.
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Vaistinį preparatą vartojant kartu su kitokiu vaistiniu preparatu, kuriam būdingos anticholinerginės savybės, gali sustiprėti terapinis ir nepageidaujamas poveikis. Nustojus vartoti Urizia, kitų anticholinerginių vaistinių preparatų galima vartoti ne anksčiau, kaip po savaitės. Terapinį solifenacino poveikį gali silpninti kartu vartojami cholinerginių receptorių agonistai.
Sąveika su CYP3A4 ir CYP2D6 inhibitoriais
Kartu vartojant solifenaciną su ketokonazolu (stiprus CYP3A4 inhibitorius) (200 mg/parą) solifenacino Cmax reikšmė ir plotas po koncentracijos kreive (area under the curve; AUC) padidėjo 1,4 ir 2,0 karto, o 400 mg/parą ketokonazolo padidino solifenacino Cmax bei AUC 1,5 ir 2,8 karto.
Kartu vartojant tamsulozino su 400 mg/parą ketokonazolo doze, tamsulozino Cmax bei AUC atitinkamai padidėjo 2,2 ir 2,8 karto.
Kadangi tiek solifenacino, tiek tamsulozino poveikis gali padidėti vartojant kartu su stipriais CYP3A4 inhibitoriais, pvz., ketokonazolu, ritonaviru, nelfinaviru ir itrakonazolu, kartu su stipriais CYP3A4 inhibitoriais Urizia reikia vartoti atsargiai. Urizia neturėtų būti skiriamas kartu su stipriais CYP3A4 inhibitoriais pacientams, kuriems taip pat būdingas silpno CYP2D6 metabolizmo fenotipas arba kurie jau naudoja stiprius CYP2D6 inhibitorius.
Kartu vartojant Urizia ir verapamilį (vidutinio stiprumo CYP3A4 inhibitorius), maždaug 2,2 karto padidėja tamsulozino Cmax bei AUC ir apytikriai 1,6 karto padidėja solifenacino Cmax ir AUC. Urizia reikia vartoti atsargiai kartu su vidutinio stiprumo CYP3A4 inhibitoriais.
Kartu vartojant tamsulozino ir silpno CYP3A4 inhibitoriaus cimetidino (400 mg kas 6 valandas), tamsulozino AUC padidėjo 1,44 karto, o Cmax reikšmingai nepakito. Urizia gali būti vartojamas su silpnais CYP3A4 inhibitoriais.
Kartu vartojant tamsulozino ir stipraus CYP2D6 inhibitoriumi paroksetinu (20 mg/parą), tamsulozino Cmax ir AUC atitinkamai padidėjo 1,3 ir 1,6 karto. Urizia gali būti vartojamas su CYP2D6 inhibitoriais.
Fermentų indukcijos įtaka solifenacino ir tamsulozino farmakokinetikai netirta. Kadangi solifenaciną ir tamsuloziną metabolizuoja CYP3A4, farmakokinetinė sąveika su CYP3A4 induktoriais (pvz., rifampicinu) yra galima, ir tai gali sumažinti solifenacino ir tamsulozino koncentraciją plazmoje.
Kita sąveika
Toliau pateikiama turima informacija apie atskiras veikliąsias medžiagas.
Solifenacinas
- Solifenacinas gali silpninti vaistinių preparatų, kurie skatina virškinimo trakto peristaltiką, pvz., metoklopramido ir cisaprido, poveikį.
- Tyrimais in vitro įrodyta, kad terapinė solifenacino koncentracija neslopina iš žmogaus kepenų mikrosomų išskirtų CYP1A1/2, 2B6, 2C8, 2C9, 2C19, 2D6, 2E1 ar 3A4, todėl mažai tikėtina solifenacino ir vaistinių preparatų, kurie metabolizuojami šių CYP fermentų, sąveika.
- Solifenacinas nekeičia R-varfarino ar S-varfarino farmakokinetikos ir jų poveikio protrombino laikui.
- Digoksino farmakokinetikai solifenacino vartojimas įtakos neturi.
Tamsulozinas
- Vartojant kartu su kitais alfa-1 adrenoreceptorių blokatoriais, gali pasireikšti hipotenzinis poveikis.
- Tyrimų in vitro duomenimis, diazepamas, propranololis, trichlormetiazidas, chlormadinonas, amitriptilinas, diklofenakas, glibenklamidas, simvastatinas ir varfarinas neveikė laisvojo tamsulozino frakcijos plazmoje. Tamsulozinas irgi neveikė laisvojo diazepamo, propranololio, trichlormetiazido ir chlormadinono frakcijos. Vis dėlto diklofenakas ir varfarinas gali greitinti tamsulozino eliminaciją.
- Kartu vartojamas furozemidas mažina tamsulozino koncentraciją plazmoje, tačiau ji išlieka normos ribose, todėl dozės koreguoti nereikia.
- In vitro tyrimai su tamsulozinu parodė, kad terapinė tamsulozino koncentracija neslopina CYP1A2, 2C9, 2C19, 2D6, 2E1 arba 3A4, todėl mažai tikėtina tamsulozino ir vaistinių preparatų, kurie metabolizuojami šių CYP fermentų, sąveika.
- Tamsulozino sąveikos su kartu vartojamais atenololiu, enalapriliu ir teofilinu nepastebėta.
4.6 Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis
Vaisingumas
Urizia poveikis vaisingumui nenustatytas. Tyrimai su gyvūnais nerodo žalingo solifenacino ar tamsulozino poveikio vaisingumui ir ankstyvam embriono vystymuisi (žr. 5.3 skyrių).
Trumpalaikių ir ilgalaikių tamsulozino klinikinių tyrimų metu buvo pastebėta ejakuliacijos sutrikimų. Apie ejakuliacijos sutrikimus, retrogradinę ejakuliaciją ir ejakuliacijos susilpnėjimą buvo pranešta po rinkodaros teisės suteikimo.
Nėštumas ir žindymas
Urizia nėra skirtas vartoti moterims.
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Urizia poveikis gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus netirtas. Tačiau pacientai turi būti informuojami apie galimą galvos svaigimą, neryškų matymą, nuovargį ir, nedažnai, mieguistumą, kuris gali neigiamai paveikti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus (žr. 4.8 skyrių).
4.8 Nepageidaujamas poveikis
Saugumo duomenų santrauka
Urizia gali sukelti nepageidaujamą anticholinerginį poveikį, paprastai lengvą arba vidutinio sunkumo.
Dažniausiai pasireiškusios nepageidaujamos reakcijos Urizia klinikinių tyrimų metu buvo burnos džiūvimas (9,5%), vidurių užkietėjimas (3,2%) ir dispepsija (įskaitant pilvo skausmą; 2,4%). Kiti dažni nepageidaujami reiškiniai yra galvos svaigimas (įskaitant galvos sukimąsi: vertigo; 1,4%), neryškus matymas (1,2%), nuovargis (1,2%) ir ejakuliacijos sutrikimas (įskaitant retrogradinę ejakuliaciją; 1,5%). Ūminis šlapimo susilaikymas (0,3%, nedažni) yra rimčiausia nepageidaujama reakcija, kuri buvo pastebėta Urizia klinikinių tyrimų metu, gydant pacientus.
Nepageidaujamų reakcijų santrauka lentelėje
Žemiau pateikiamoje lentelėje, skiltyje „Urizia dažnis" rodo nepageidaujamas reakcijas, kurios buvo pastebėtos dvigubai aklų Urizia klinikinių tyrimų metu (remiantis su gydymu susijusių nepageidaujamų reiškinių pranešimais ir kurie buvo pranešti bent dviem pacientams, bei pasireiškė didesnis dažnis nei vartojantiems placebą, dvigubai aklų tyrimų metu).
Skiltys „Solifenacino dažnis" ir „Tamsulozino dažnis" rodo nepageidaujamas reakcijas į vaistą (NRV), kurios buvo praneštos anksčiau, kiekvienai iš atskirų sudedamųjų dalių (kaip pateikta solifenacino 5 ir 10 mg ir tamsulozino 0,4 mg preparato charakteristikų santraukoje (PCS)). Jos taip pat gali atsirasti vartojant Urizia (kai kurios iš jų nebuvo stebėtos klinikinių Urizia tyrimų metu).
Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažnas (≥ 1/10), dažnas (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10), nedažnas (nuo ≥ 1/1 000 iki < 1/100), retas (nuo ≥ 1/10 000 iki < 1/1000), labai retas (< 1/10 000) ir nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).
Organų sistemų klasė (OSK)/ Pageidautinas terminas (PT) | NRV dažnis, pastebėtas Urizia tyrimų metu | NVR dažnis, pastebėtas atskiroms veikliosioms medžiagoms | |
Solifenacinas 5 mg ir 10 mg# | Tamsulozinas 0,4 mg# | ||
Infekcijos ir infestacijos | |||
Šlapimo takų infekcija |
| Nedažnas |
|
Cistitas |
| Nedažnas |
|
Imuninės sistemos sutrikimai | |||
| Nežinomas* |
| |
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai | |||
Sumažėjęs apetitas |
| Nežinomas* |
|
| Nežinomas* |
| |
Psichikos sutrikimai | |||
Haliucinacijos |
| Labai retas* |
|
Sumišimo būsena |
| Labai retas* |
|
Kliedėjimas |
| Nežinomas* |
|
Nervų sistemos sutrikimai | |||
Svaigulys | Dažnas | Retas* | Dažnas |
Mieguistumas |
| Nedažnas |
|
Skonio sutrikimas |
| Nedažnas |
|
Galvos skausmas |
| Retas* | Nedažnas |
Apalpimas (sinkopė) |
|
| Retas |
Akių sutrikimai | |||
Neryškus matymas | Dažnas | Dažnas | Nežinomas* |
Operacinis suglebusios rainelės sindromas (IFIS) |
|
| Nežinomas** |
Akių sausmė |
| Nedažnas |
|
| Nežinomas* |
| |
Regėjimo sutrikimas |
|
| Nežinomas* |
Širdies sutrikimai | |||
Palpitacijos |
| Nežinomas* | Nedažnas |
Torsades de pointes |
| Nežinomas* |
|
QT intervalo pailgėjimas elektrokardiogramoje |
| Nežinomas* |
|
Prieširdžių virpėjimas |
| Nežinomas* | Nežinomas* |
|
| Nežinomas* | |
Tachikardija |
| Nežinomas* | Nežinomas* |
Kraujagyslių sutrikimai | |||
Ortostatinė hipotenzija |
|
| Nedažnas |
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai | |||
Rinitas |
|
| Nedažnas |
Nosies gleivinės džiūvimas |
| Nedažnas |
|
|
| Nežinomas* | |
Disfonija |
| Nežinomas* |
|
Epistaksė |
|
| Nežinomas* |
Virškinimo trakto sutrikimai | |||
Burnos džiuvimas | Dažnas | Labai dažnas |
|
Dažnas | Dažnas |
| |
Vidurių užkietėjimas | Dažnas | Dažnas | Nedažnas |
Pykinimas |
| Dažnas | Nedažnas |
Pilvo skausmas |
| Dažnas |
|
| Nedažnas |
| |
|
| Nedažnas | |
Gerklės džiūvimas |
| Nedažnas |
|
Vėmimas |
| Retas* | Nedažnas |
Storosios žarnos obstrukcija |
| Retas |
|
Koprolitai |
| Retas |
|
Žarnų nepraeinamumas |
| Nežinomas* |
|
Nemalonus pojūtis pilve |
| Nežinomas* |
|
Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai | |||
Kepenų sutrikimas |
| Nežinomas* |
|
Nenormalūs kepenų funkcijos rodikliai |
| Nežinomas* |
|
Odos ir poodinio audinio sutrikimai | |||
Niežėjimas | Nedažnas | Retas* | Nedažnas |
Sausa oda |
| Nedažnas |
|
Bėrimas |
| Retas* | Nedažnas |
| Labai retas* | Nedažnas | |
Angioneurozinė edema |
| Labai retas* | Retas |
Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas |
|
| Labai retas |
Daugiaformė eritema |
| Labai retas* | Nežinomas* |
Eksfoliacinis dermatitas |
| Nežinomas* | Nežinomas* |
Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai | |||
Raumenų silpnumas |
| Nežinomas* |
|
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai | |||
Šlapimo sulaikymas*** | Nedažnas | Retas |
|
Pasunkėjęs šlapinimasis |
| Nedažnas |
|
Inkstų veiklos sutrikimas |
| Nežinomas* |
|
Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai | |||
Ejakuliacijos sutrikimai, įskaitant retrogradinę ejakuliaciją ir ejakuliacijos susilpnėjimą | Dažnas |
| Dažnas |
Priapizmas |
|
| Labai retas |
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai | |||
Nuovargis | Dažnas | Nedažnas |
|
Periferinė edema |
| Nedažnas |
|
Astenija |
|
| Nedažnas |
#: NVR dažnis vien solifenacinui arba vien tamsulozinui, įtrauktas į šią lentelę, yra pateiktas kiekvieno produkto preparato charakteristikų santraukoje.
*: pranešta preparatui patekus į rinką. Kadangi tai yra spontaniškai pranešti įvykiai preparatui patekus į pasaulinę rinką, įvykių dažnio ir solifenacino ar tamsulozino vaidmuo, ir reakcijų priežastis negali būti patikimai nustatyti.
**: pranešta preparatui patekus į rinką. Pastebėta kataraktos ir glaukomos operacijų metu.
***: žr. 4.4 skyrių Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės.
Ilgalaikis Urizia saugumas
Nepageidaujamas poveikis gydant iki 1 metų buvo panašus į stebėtą 12 savaičių trukmės tyrimų metu. Produktas yra gerai toleruojamas ir jokia nepageidaujama reakcija nebuvo susijusi su ilgalaikiu vartojimu.
Atrinktų nepageidaujamų reakcijų apibūdinimas
Dėl šlapimo sulaikymo žr. 4.4 skyrių Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės.
Senyvi pacientai
Terapinė Urizia indikacija: vidutinio stiprumo ir stiprių šlapimo susilaikymo simptomų gydymui (neatidėliotino noro šlapintis atvejais, padažnėjus šlapinimuisi) ir šlapinimosi simptomų, susijusių su GPH, yra liga, kuria serga vyresnio amžiaus vyrai. Klinikiniai Urizia tyrimai buvo atlikti su 45-91 metų amžiaus pacientais, kurių vidutinis amžius 65 metų. Nepageidaujamos reakcijos, pasireiškusios vyresnio amžiaus pacientams, buvo panašios į tas, kurios pasireiškė jaunesnėms populiacijoms.
Pranešimas apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas
Svarbu pranešti apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas, pastebėtas po vaistinio preparato pateikimo į rinką, nes tai leidžia nuolat stebėti vaistinio preparato naudos ir rizikos santykį. Sveikatos priežiūros specialistai turi pranešti apie bet kokias įtariamas nepageidaujamas reakcijas, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą, ir atsiųsti ją paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt.
4.9 Perdozavimas
Simptomai
Perdozavus solifenacino ir tamsulozino derinio potencialiai gali pasireikšti sunkus anticholinerginis poveikis ir ūminė hipotenzija. Didžiausia dozė suvartota netyčia atliekant klinikinius tyrimus buvo 126 mg solifenacino sukcinato ir 5,6 mg tamsulozino hidrochlorido. Ši dozė buvo gerai toleruojama, su švelniai pasireiškusiu burnos džiūvimu, besitęsusiu 16 dienų kaip vienintelis pasireiškęs nepageidaujamas reiškinys.
Gydymas
Perdozavus solifenacino ir tamsulozino, pacientą reikia gydyti aktyvinta anglimi. Galima plauti skrandį (jeigu nepraėjo daugiau kaip 1 valanda), bet draudžiama sukelti vėmimą.
Apsinuodijus solifenacino komponentu preparate, kaip ir kitokiais anticholinerginiais vaistiniais preparatais, galimas toliau nurodytas simptominis gydymas:
- sunkų centrinį anticholinerginį poveikį, pvz., haliucinacijas ar stiprų susijaudinimą, gydyti fizostigminu ar karbacholiu;
- traukulius ar stiprų susijaudinimą gydyti benzodiazepinais;
- esant kvėpavimo nepakankamumui, taikyti dirbtinį kvėpavimą;
- tachikardiją šalinti beta adrenoblokatoriais;
- atsiradus šlapimo susilaikymui – kateterizuoti;
Kaip ir perdozavus kitų antimuskarininių preparatų, ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas pacientams, kurie yra QT intervalo pailgėjimo rizikos grupėje (t.y., serga hipokalemija, bradikardija, kartu vartoja vaistinių preparatų, kurie ilgina QT intervalą) ir tiems, kurie serga širdies ligomis (t.y., miokardo išemija, aritmija, staziniu širdies nepakankamumu).
Ūminė hipotenzija, kuri gali pasireikšti perdozavus tamsulozino komponento, turi būti gydoma simptomiškai. Dializė greičiausiai būtų neveiksminga, nes labai didelė dalis tamsulozino prisijungia prie plazmos baltymų.
5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1 Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė – alfa adrenoreceptorių blokatoriai, ATC kodas – G04CA53.
Veikimo mechanizmas
Urizia yra fiksuotos dozės sudėtinė tabletė, kurioje yra dvi veikliosios medžiagos: solifenacinas ir tamsulozinas. Šie vaistai nepriklausomai ir vienas kitą papildančiai veikia apatinių šlapimo takų simptomus (AŠTS), susijusius su GPH, ir su šlapimo nulaikymu.
Solifenacinas yra konkurencinis, specifinis cholinerginių receptorių blokatorius ir neturi reikšmingo afiniteto įvairiems kitiems testuotiems receptoriams, fermentams ir jonų kanalams. Solifenacinas rodo didžiausią afinitetą muskarino M3 receptoriams, taip pat muskarino M1 ir M2 receptoriams.
Tamsulozinas yra alfa1 adrenoreceptorių (AR) blokatorius. Jis selektyviai ir konkurencingai jungiasi prie posinapsinių alfa1 adrenoreceptorių, ypač prie potipių alfa1A ir alfa1D, ir taip lemia stiprų antagonisto poveikį apatiniuose šlapimo takų audiniuose.
Farmakodinaminis poveikis
Urizia tabletėse yra dvi veikliosios medžiagos, kurios nepriklausomai ir viena kitą papildydamos veikia AŠTS susijusius su GPH, ir su šlapimo nelaikymu:
Solifenacinas pagerina šlapimo nulaikymo funkciją, susijusią su ne neuronų atpalaiduotu acetilcholinu, aktyvuojant M3 receptorius šlapimo pūslėje. Ne neuronų atpalaiduotas acetilcholinas jautrina urotelio jutimo funkciją ir reguliuoja šlapinimosi poreikį ir dažnį.
Tamsulozinas atpalaiduoja prostatos, šlapimo pūslės kaklelio ir šlaplės lygiuosius raumenis, taip gerindamas šlapinimosi simptomus (padidina maksimalią šlapimo srovę). Taip pat pagerina šlapimo nulaikymo simptomus.
Klinikinis veiksmingumas ir saugumas
Veiksmingumas buvo įrodytas pagrindiniu 3 fazės tyrimu pacientams, sergantiems AŠTS susijusiais su GPH su šlapinimosi sutrikimo (obstrukcijos) simptomais ir šlapimo nulaikymo (dirginančiais) simptomais: ≥ 8 skausmingo šlapinimosi atvejai per 24 valandas ir ≥ 2 neatidėliotino noro šlapintis atvejai per 24 val.
Urizia parodė statistiškai reikšmingą pagerėjimą lyginant pradinę būklę su būkle tyrimo pabaigoje, palyginti su placebu, dvejais pirminių baigčių atvejais: bendro Tarptautinės prostatos simptomų skalės (TPSB) ir bendro neatidėliojamo noro šlapintis ir dažnio balo. Taip pat antrinių baigčių atvejais: neatidėliojamo noro šlapintis, skausmingo šlapinimosi dažnio, vidutinio išskiriamo šlapimo kiekio per skausmingą šlapinimąsi, naktinio šlapinimosi, TPSB šlapinimosi tarpinio balo, TPSB šlapimo nulaikymo tarpinio balo, TPSB gyvenimo kokybės (GK), padidėjusio šlapimo pūslės aktyvumo klausimyno (Overactive Bladder questionnaire; OAB-q) trukdymo gyvenimui balo ir OAB-q su sveikata susijusios gyvenimo kokybės (HRQoL) balo, įskaitant visus tarpinius balus (susidorojimo su problema, susirūpinimo, miego ir socialinį). Urizia parodė didesnį pagerėjimą, lyginant su tamsulozino OCAS dėl bendro neatidėliotino noro šlapintis ir dažnio balą, taip pat skausmingo šlapinimosi dažnio, išskiriamo šlapimo kiekio per skausmingą šlapinimąsi ir TPSB saugojimo tarpinio balo. Kartu reikšmingai pagerėjo TPSB, gyvenimo kokybė ir OAB-q HRQoL bendras rezultatas, įskaitant visus tarpinius balus. Be to, kaip ir tikėtasi, Urizia pasirodė ne prastesnis už tamsulozino OCAS bendru TPSB (p < 0,001).
5.2 Farmakokinetinės savybės
Urizia
Toliau pateikta informacija rodo farmakokinetikos rodiklius po kartotinių Urizia dozių. Santykinis kartotinių dozių biologinio prieinamumo tyrimas parodė, kad Urizia vartojimas sukelia panašaus poveikio ekspoziciją, kaip ir atskirų solifenacino ir tamsulozino OCAS tos pačios dozės tablečių vartojimas.
Absorbcija
Po kartotinių Urizia dozių, solifenacino tmax skirtinguose tyrimuose svyravo nuo 4,27 val. ir 4,76 val.; tamsulozino tmax svyravo nuo 3,47 val. ir 5,65 val. Atitinkamai solifenacino Cmax svyravo nuo 26,5 nanogramų/ml ir 32,0 nanogramų/ml, o tamsulozino Cmax svyravo tarp 6,56 nanogramų/ml ir 13,3 nanogramų/ml. AUC reikšmės solifenacinui svyravo nuo 528 nanogramų per val./ml ir 601 nanogramų per val./ml, o tamsulozino tarp 97,1 nanogramų per val./ml ir 222 nanogramų per val./ml. Absoliutus biologinis prieinamumas solifenacinui yra maždaug 90%, o tamsulozinas absorbuojamas nuo 70% iki 79%.
Maisto poveikio vienkartinei Urizia dozei tyrimas buvo atliktas nevalgius, po mažai riebių ir mažai kaloringų pusryčių, ir po riebių ir kaloringų pusryčių. Po riebių ir kaloringų pusryčių, Urizia komponento tamsulozino Cmax padidėjo 54%, palyginti su vartojamu nevalgius, kada AUC padidėjo 33%. Mažai riebalų turintys ir mažai kaloringi pusryčiai neveikė tamsulozino farmakokinetikos. Solifenacino komponento farmakokinetika nebuvo paveikta nei neriebių mažo kaloringumo, nei riebių ir kaloringų pusryčių.
Kartu vartojant solifenacino ir tamsulozino OCAS, pastebėtas 1,19 karto didesnė Cmax ir 1,24 karto AUC reikšmės padidėjimas tamsulozinui, lyginant su pavienio tamsulozino OCAS tablečių vartojimą. Tamsulozino poveikis solifenacino farmakokinetikai nepastebėtas.
Eliminacija
Po vienos Urizia dozės, solifenacino t1/2 svyravo nuo 49,5 val iki 53,0 val, o tamsulozino nuo 12,8 val iki 14,0 val.
Kartotines verapamilio 240 mg dozės kartu su Urizia lėmė 60% didesnį solifenacino Cmax ir 63% didesnį AUC, o tamsulozino Cmax padidėjo 115% ir AUC 122%. Cmax ir AUC pokyčiai yra kliniškai nereikšmingi.
Populiacijos farmakokinetikos 3 fazės duomenų analizė rodo, kad tamsulozino farmakokinetikos kintamumas buvo susijęs su skirtingu amžiumi, ūgiu ir α1 rūgšties glikoproteino koncentracija plazmoje. Amžiaus ir α1 rūgšties glikoproteino reikšmių padidėjimas buvo susijęs su AUC padidėjimu, o ūgio reikšmės padidėjimas buvo susijęs su AUC sumažėjimu. Tie patys veiksniai lėmė panašius pokyčius ir solifenacino farmakokinetikai. Be to, padidėjusi gama gliutamiltranspeptidazės koncentracija buvo susijusi su didesniu AUC. Šie AUC pokyčiai yra kliniškai nereikšmingi.
Informacija apie atskirų veikliųjų Urizia medžiagų, vartojamų pavieniui, farmakokinetines savybes:
Solifenacinas
Absorbcija
Solifenacino tablečių tmax nepriklauso nuo dozės ir pasireiškia nuo 3 iki 8 valandų po kelių dozių pavartojimo. Cmax ir AUC didėja proporcingai nuo 5 mg iki 40 mg dozėms. Absoliutus biologinis prieinamumas yra maždaug 90%.
Pasiskirstymas
Solifenacino suleidus į veną, tariamasis pasiskirstymo tūris yra maždaug 600 l. Apytiksliai 98 % vaistinio preparato jungiasi su kraujo plazmos baltymais, visų pirma su α1 rūgšties glikoproteinu.
Biotransformacija
Solifenacinas turi mažą pirmojo prasiskverbimo poveikį ir yra metabolizuojamas lėtai. Didžioji dalis solifenacino metabolizuojama kepenyse, visų pirma CYP3A4, tačiau egzistuoja ir kitokie metabolizmo būdai, kurie gali turėti įtakos solifenacino metabolizmui. Sisteminis solifenacino klirensas – maždaug 9,5 l/val. Išgėrus solifenacino, be jo kraujo plazmoje nustatomas vienas farmakologiškai aktyvus (4R-hidroksisolifenacinas) ir trys neaktyvūs metabolitai (solifenacino N-gliukuronidas, N-oksidas ir 4R-hidroksil-N-oksidas).
Eliminacija
Pavartojus vienkartinę 10 mg [14C-ženklinto]-solifenacino dozę, per 26 paras su šlapimu išsiskyrė maždaug 70 % radioaktyvios medžiagos, o su išmatomis – 23 %. Šlapime maždaug 11 % radioaktyvios medžiagos sudarė nepakitusi veiklioji medžiaga, maždaug 18 % - N-oksido metabolitas, 9 % - 4R-hidroksi-N-oksido metabolitas ir 8 % - 4R-hydroksimetabolitas (aktyvus metabolitas).
Tamsulozinas
Absorbcija
Tamsulozino OCAS tmax pasireiškia nuo 4 iki 6 valandų po kartotinių 0,4 mg/parą dozių. Cmax ir AUC didėja proporcingai su dozėmis nuo 0,4 ir 1,2 mg. Absoliutus biologinis prieinamumas yra maždaug 57%.
Pasiskirstymas
Po sušvirkštimo į veną tamsulozino pasiskirstymo tūris yra maždaug 16 l. Maždaug 99 % tamsulozino jungiasi prie kraujo plazmos baltymų, daugiausia α1 rūgšties glikoproteinų.
Biotransformacija
Tamsulozinas turi mažą pirmojo prasiskverbimo poveikį ir yra metabolizuojamas lėtai. Tamsulozinas daugiausiai metabolizuojamas kepenyse, jį skaldo CYP3A4 ir CYP2D6. Sisteminis tamsulozino klirensas yra apie 2,9 l/val. Dauguma tamsulozino plazmoje yra nepakitusios veikliosios medžiagos pavidalu. Nė vienas iš metabolitų nebuvo aktyvesnis nei pats junginys.
Eliminacija
Pavartojus vienkartinę 0,2 mg [14C-ženklinto]-tamsulozino dozę, per 26 paras su šlapimu išsiskyrė maždaug 76 % radioaktyvios medžiagos, o su išmatomis – 21 %. Šlapime maždaug 9 % radioaktyvios medžiagos sudarė nepakitusi veiklioji medžiaga, maždaug 16 % o-deetilinto tamsulozino ir 8 % - o-etoksifenoksi acto rūgšties.
Ypatingos populiacijos
Senyvi pacientai
Klinikinės farmakologijos ir biofarmacijos tyrimų metu, tiriamųjų amžius svyravo tarp 19 ir 79 metų. Po Urizia vartojimo, didžiausios vidutinės ekspozicijų vertės buvo pastebėtos senyviems žmonėms, nors beveik visiškai sutapo su stebėtomis vertėmis jaunesniems asmenims. Tai buvo patvirtinta populiacijos farmakokinetikos 2 ir 3 fazės duomenų analize. Urizia gali būti skiriamas senyviems pacientams.
Sutrikusi inkstų funkcija
Urizia
Urizia gali būti skiriamas pacientams, kuriems yra nesunkus ar vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimas, tačiau jie turėtų būti vartojami atsargiai pacientams, kurie serga sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu.
Urizia farmakokinetika netirta pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi. Toliau pateikiama turima informacija apie atskirų komponentų poveikį esant inkstų funkcijos sutrikimui.
Solifenacinas
Solifenacino AUC ir Cmax rodikliai pacientų, kuriems yra lengvas arba vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimas, organizme reikšmingai nesiskyrė nuo sveikų savanorių. Ligonių, kuriems yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas (kreatinino klirensas ≤ 30 ml/min.), organizme solifenacino ekspozicija buvo reikšmingai didesnė negu kontrolinės grupės tiriamųjų: Cmax buvo didesnė maždaug 30 %, AUC – daugiau kaip 100 %, t1/2 – daugiau kaip 60 %. Nustatytas statistiškai reikšmingas ryšys tarp kreatinino klirenso ir solifenacino klirenso.
Solifenacino farmakokinetinės savybės pacientams, kuriems atliekamos hemodializės, netirtos.
Tamsulozinas
Tamsulozino farmakokinetikos tyrime buvo lyginami 6 pacientų sergančių lengvu arba vidutinio sunkumo (30 ≤ kreatinino klirensas <70 ml/min/1,73 m2) ar sunkiu (<30 ml/min/1,73 m2) inkstų funkcijos sutrikimu ir 6 sveikų asmenų (kreatinino klirensas> 90 ml/min/1.73 m2) rodikliai. Nors pastebėtas bendras tamsulozino koncentracijos plazmoje pokytis dėl pakitusio jungimosi prie α1 rūgšties glikoproteinų, laisvoji (aktyvaus) tamsulozino hidrochlorido koncentracija, taip pat vidinio klirenso rezultatai, nekito. Pacientai sergantys paskutinės stadijos inkstų liga (kreatinino klirensas <10 ml/min/1,73 m2), netirti.
Sutrikusi kepenų funkcija
Urizia
Urizia gali būti skiriamas pacientams, kuriems yra lengvas ar vidutinio sunkumo kepenų funkcijos sutrikimas, tačiau draudžiama vartoti pacientams, kurie serga sunkiu kepenų funkcijos sutrikimu. Urizia farmakokinetika netirta pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi. Toliau pateikiama turima informacija apie atskirų komponentų poveikį esant kepenų funkcijos sutrikimui.
Solifenacinas
Jeigu pacientams yra vidutinio laipsnio kepenų funkcijos sutrikimas (7 - 9 balai pagal Child-Pugh skalę), Cmax nepakinta, AUC padidėja 60 %, t1/2 padvigubėja. Farmakokinetinės solifenacino savybės pacientams, kuriems yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, netirtos.
Tamsulozinas
Tamsulozino farmakokinetikos tyrime buvo lyginami 8 pacientų sergančių vidutinio sunkumo kepenų funkcijos sutrikimu (Child-Pugh rodiklis nuo 7 iki 9) ir 8 sveikų žmonių rodikliai. Nors pastebėtas bendras tamsulozino koncentracijos plazmoje pokytis dėl pakitusio jungimosi prie α1 rūgšties glikoproteinų, laisvoji (aktyvaus) tamsulozino hidrochlorido koncentracija reikšmingai nepakito, pastebėtas nedidelis (32%) pokytis vidinio nesurišto tamsulozino klirenso rezultatams. Tamsulozinas nebuvo tirtas pacientams, sergantiems sunkiu kepenų funkcijos nepakankamumu.
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Ikiklinikiniai tyrimai su Urizia nebuvo atliekami. Atskirai solifenacinas ir tamsulozinas buvo įvertinti gyvūnų toksiškumo bandymais ir rezultatai atitiko žinomą farmakologinį poveikį. Ikiklinikiniai duomenys rodo, jog specifinio pavojaus žmogui preparatas nekelia. Įprastų farmakologinio saugumo, kartotinių dozių toksiškumo, genotoksiškumo, galimo kancerogeniškumo, toksinio poveikio reprodukcijai ir vystymuisi tyrimų duomenys specifinio pavojaus nerodo, taip pat veikliųjų medžiagų poveikio sustiprėjimas ar šalutinio poveikio sinergizmas nėra pavojingas kai solifenacinas ir tamsulozinas vartojami kartu.
6. FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Manitolis (E421)
Maltozė
Makrogolis 7000000
Makrogolis 8000
Magnio stearatas (E470b)
Butilhidroksitoluenas (E321)
Koloidinis bevandenis silicio dioksidas (E 551)
Hipromeliozė (E464)
Raudonasis geležies oksidas (E172)
6.2 Nesuderinamumas
Duomenys nebūtini.
6.3 Tinkamumo laikas
3 metai
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
6.5 Talpyklės pobūdis ir jos turinys
Aliuminio lizdinių plokštelių pakuotės, kuriose yra 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 90, 100 ar 200 tablečių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti
Nesuvartotą vaistinį preparatą ar atliekas reikia tvarkyti laikantis vietinių reikalavimų.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
Gimdymo namai. Seselė pasikvietė vieną iš koridoriuje laukusių vyrų ir paskelbė:
-Sveikinu, jums gimė sūnus!
Kitas, šalia jo, stovėjęs vyras pykteli:
-Kaip, jis juk laukė po manęs?- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?