Norfloksacinas, 400mg, plėvele dengtos tabletės
Vartojimas: vartoti per burną
Registratorius: Ranbaxy (UK) Ltd., Jungtinė Karalystė
Receptinis: Receptinis, Nehospitalinis
Sudedamosios medžiagos: Norfloksacinas
1.KAS YRA NORBACTIN IR KAM JIS VARTOJAMAS
Norfloksacinas - tai antibakterinė medžiaga, kuri priklauso antibiotikų fluorchinolonų grupei. Norbactin naikina pagrindines bakterijų, sukeliančių infekcines ligas, padermes. Vaistas vartojamas sergant įvairioms bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms, pavyzdžiui, šlapimo takų, priešinės liaukos uždegimais ir gonorėja.
Vaistą gydytojas gali skirti sergant ir kitomis infekcinėmis ligomis.
2.KAS ŽINOTINA PRIEŠ PRADEDANT VARTOTI NORBACTIN
Norbactin vartoti negalima:
Jei kada nors norfloksacinas, kitas chinolonų grupės antibiotikas arba pagalbinės preparatų medžiagos sukėlė alerginių reakcijų (pvz.: išbėrimą, niežulį, lūpų, veido ar rankų tinimą, sunkesnį kvėpavimą)
Specialių atsargumo priemonių reikia:
jei esate nėščia, ketinate pastoti;
jei sergate inkstų, kepenų liga;
jei sergate centrinės nervų sistemos liga (pvz., epilepsija), buvo ištikęs insultas;
jei vartojate kitus vaistus, ypač varfariną (kraujo krešėjimui mažinti), teofiliną (astmai gydyti), kofeiną (migrenai gydyti), fenbufeną (reumatinėms ligoms gydyti), antacidinių preparatų ar sukrolfatą (virškinimo trakto ligoms gydyti), ciklosporinų (vartojamų po organų transplantacįjos), probenicidą (podagrai gydyti), didanoziną (priešvirusinį preparatą), vaistų, kurių sudėtyje yra geležies ar cinko;
jei vartojant kurį nors vaistą buvo pasireiškęs sausgyslių skausmas ar uždegimas;
jei Jums, ar kraujo giminaičiams, dėl fermento gliukozės 6 fosfodehidrogenazės trūkumo pavartojus kai kuriuos vaistus (pvz., gliukozės 6 fosfatą) prasidėjo anemija;
jei sergate liga, kurios metu nusilpsta raumenys (miastenia gravis)
Vaisto nepatariama vartoti vaikams ir paaugliams.
Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Kadangi tinkamų ir gerai kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis neatlikta, Norbactin joms vartoti negalima.
Tiriant beždžiones, šio medikamento buvo skirtos 10 kartų didesnės dozės už didžiausią dozę, skiriamą žmogui. Beždžionių embrionas žuvo, joms pasireiškė nedidelis toksinis šio vaisto poveikis: atsirado vėmimas ir anoreksija. Žiurkėms, triušiams ir beždžionėms, Norbactin buvo skiriamos 6 – 50 kartų didesnės dozės už dozę, skiriamą žmogui, tačiau teratogeninio poveikio nepastebėta.
Norbactin, vartojamo mažomis (200 mg) dozėmis, į žindamos moters pieną nepatenka, tačiau reikia nepamiršti, kad šio vaisto dozių tyrimų atlikta nepakankamai, be to, kitų fluorochinolonų grupės medikamentų patenka į motinos pieną.
Kadangi žindomam kūdikiui, kurio motina vartoja fluorochinolono, gali pasireikšti atropatija, reikia spręsti, ar nutraukti žindymą, ar gydymą Norbactin.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Norbactin gali sukelti galvos svaigimą bei apsvaigimą, todėl prieš pradėdamas vairuoti ar dirbti kitokį atidumo reikalaujantį darbą pacientas turi žinoti, kokią reakciją gali sukelti šis medikamentas.
Kitų vaistų vartojimas
Antacidiniai vaistai, kuriuose yra aliuminio, kalcio, magnio; geležies sulfatas, sukralfatas, cinko preparatai. Šie medikamentai mažina fluorochinolono rezorbciją bei jo kiekį serume ir šlapime, todėl norfloksaciną reikia gerti likus mažiausiai dviem valandoms iki bet kurio šio preparato vartojimo arba praėjus dviem valandoms po to.
Kofeinas. Norbactin slopina kofeino metabolizmą kepenyse, mažina jo klirensą bei padidina pusinės eliminacijos laiką ir centrinės nervų sistemos stimuliavimo pavojų.
Ciklosporinas. Padidėja šio medikamento, vartojamo kartu su Norbactin, kreatininas ir koncentracija serume.
Didanozinas. Kadangi didanozinas mažina fluorochinolonų rezorbciją, šių vaistų negalima vartoti kartu.
Probenecidas. Sumažėja fluorochinolo, kartu vartojamo su šiuo medikamentu, išskyrimas iš organizmo su šlapimu inkstų kanalėlių sekrecijos būdu, pailgėja jo pusinės eliminacijos laikas, padidėja toksinio poveikio pavojus.
Teofilinas. Šio medikamento, vartojant kartu su chinolonų dariniu, jo koncentracija plazmoje padidėja. Kadangi šių vaistų vartojant kartu pasireiškė teofilino sukeliamas nepageidaujamas poveikis, būtina tirti teofilino kiekį plazmoje ir, jeigu reikia, koreguoti dozę.
Fenbufenas. Tiriant gyvūnus pastebėta, kad chinolonų darinius vartojant kartu su fenbufenu prasideda traukuliai, todėl šių vaistų vartoti kartu nepatariama.
Varfarinas. Stiprėja šio medikamento, vartojamo kartu su Norbactin, antikoaguliacinis poveikis ir didėja kraujavimo pavojus.
3.KAIP VARTOTI NORBACTIN
Vaistą vartokite taip, kaip nurodė gydytojas. Atidžiai perskaitykite informaciją apie vaisto dozavimą, nurodytą ant pakuotės ir informaciniame lapelyje. Jei dėl ko nors nerimaujate, kreipkitės į vaistininką ar gydytoją.
Paprastai reikia gerti po 400 mg du kartus per parą. Sergant infekcine liga be komplikacijų, vaisto paprastai reikia vartoti 3-10 dienų, 10-21 dieną sergant infekcine liga su komplikacijomis ir 28 dienas - priešinės liaukos uždegimu. Sergant gonorėja rekomenduojama išgerti vieną 800 mg dozę (dvi 400 mg Norbactin tabletes).
Norbaktin reikia užsigerti pilna stikline vandens. Vaistą gerti vieną valandą prieš arba dvi valandas po valgio arba po to kai buvo išgerta pieno. Kartu vartoti Norbactin ir vitaminų preparatus, kurių sudėtyje yra geležies, cinko, antacidinius, sukrolfatą ar vaistus, kurių sudėtyje yra didanozino negalima. Pertrauka tarp abiejų vaistų vartojimo turi būti ne trumpesnė kaip dvi valandos.
Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, Norbactin šalutinio poveikio profilaktikai reikia išgerti per
dieną keletą papildomų stiklinių vandens.
Laiko tarpas tarp norfloksacino dozių išgėrimo turi būti kuo vienodesnis, pavyzdžiui., jei vaistą reikia vartoti du kartus per dieną, tai pirmąją dozę gerkite 8 val. ryte, o antrąją- 8 val. vakare.
Vaistą reikia vartoti tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Svarbu nenutraukti vaisto vartojimo net ir pagerėjus savijautai, nes infekcinė liga gali paūmėti.
Pamiršus pavartoti Norbactin
Jei praleidote vaisto dozę, išgerkite ją kuo įmanoma greičiau. Jei pamirštąją dozę prisiminsite,
tada, kai greitai reiks gerti kitą, praleistos dozės negerkite ir toliau vaistą vartokite kaip įprasta.
Pavartojus per didelę Norbactin dozę
Vartoti didesnės dozės už tą, kurią paskyrė gydytojas, negalima. Jei vaisto perdozuojama, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją ar artimiausią gydymo įstaigą. Jei įmanoma, patariama kartu pasiimti ir vaisto pakuotę parodyti gydytojui.
Ūminio perdozavimo atveju reikia sukelti vėmimą, plauti skrandį, atidžiai stebėti pacientą, imtis simptominio bei palaikomojo gydymo, palaikyti tinkamą skysčių kiekį organizme.
4.GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Norbactin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Nepasitarus su gydytoju negalima pradėti vartoti jokių kitų vaistų (net ir tų, kurie parduodami be recepto).
Vartojant vaistą gali padidėti odos jautrumas ultravioletiniams (UV) spinduliams, todėl reikia
nešioti akinius, apsaugančius nuo UV spindulių, ir naudoti kitas apsaugines priemones.
Kartais vartojantvaistą gali pasireikšti alerginių reakcijų. Jei pradeda berti, niežėti odą, atsiranda dilgėlinė,pūslelių, oda išopėja, tinsta lūpos, liežuvis, veidas, pasunkėja kvėpavimas vaisto vartojimą reikia nedelsiant nutraukti ir kreiptis į gydytoją. Labai retai dėl alerginės reakcijos gali sutrikti inkstų veikla (pasireiškia karščiavimas, skauda apatinę nugaros sritį ar šoną, skausmingas šlapinimasis), sąnarių funkcija (skausmingi ir sustingę), pasireikšti raumenų skausmas ir kitos odos reakcijos ar kitas neįprastas poveikis. Jei pasireiškė minėtas poveikis, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.
Retais atvejais vaistas sukelia virškinimo trakto sutrikimus (pvz., pykinimą, vėmimą,
viduriavimą, skrandžio skausmą). Paprastai šie simptomai yra nestiprūs, tačiau tada, jei būklė
blogėja arba dėl ko nors nerimaujate, kreipkitės į gydytoją.
Jei atsiranda haliucinacijos, perdėtas aplinkos vertinimas, skambėjimas ausyse, nervingumas,
depresija, mastymo ir elgesio pakitimas, traukuliai, judesių sutrikimas, dirglumas, sumišimas,
dilgčioja rankose arba kojose, galūnių silpnumas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Labai retai kai kuriems pacientams gali prasidėti sausgyslių skausmas arba uždegimas, ypač tuo atveju, jei kartu vartojama kortikosteroidų. Atsiradus tokių simptomų nutraukite norfloksacino vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Jei sergate miastenija (miastenia gravfs), reta liga kai nusilpsta raumenys, Norbactin gali
pabloginti būklę. Labai retai, vartojant norfloksaciną gali sutrikti kepenų veikla ir pasireikšti gelta (pagelsta oda ir akies baltymai) tai pat sutrikti inkstų veikla ir gali tapti skausmingas ir nemalonus šlapinimasis. Dėl to gali pakisti kraujo tyrimas, kuris parodo kepenų funkciją. Jei šlapimas patamsėjo, tapo drumstas, jame matyti kraujo arba sutriko šlapinimasis, nutraukite Norbactin vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.
Rečiau, vaistas gali sukelti sunkų viduriavimą su kraujo ar gleivių priemaiša, taip pat stiprų
skrandžio skausmą. Vaisto vartojimą reikia nedelsiant nutraukti ir kreiptis į gydytoja, Labai
retai, ligoniams gali pasireikšti stipus pilvo skausmas, pykinimas ar vėmimas. Pasireiškus
tokiems sutrikimams reikia kreiptis į gydytoją.
Vartojant norflaksaciną, kai kuriems ligoniams, kuriems yra gliukozės 6 fosfodehidrogenazės
trūkumas dėl eritrocitų kiekio sumažėjimo gali prasidėti anemija, grybelių sukelta makšties
infekcinė liga, jutimų pasikeitimas, pvz., skonio iškreipimas, regos sutrikimas.
Labai retai dėl kai kurių kraujo ląstelių ar kitų kraujo dalių kiekio pakitimų gali prasidėti
neįprastas kraujavimas ar padidėjęs polinkis kraujuoti, gerklės skausmas, padažnėti susirgimai
infekcinėmis ligomis. Pasireiškus bent vienam minėtam simptomui, nedelsdami kreipkitės į
gydytoją.
Norfloksacinas gali sutrikdyti reakciją ir sutrikdyti gebėjimą vairuoti automobilį ar valdyti
mechanizmus. Todėl, prieš vairuojant automobilį ar valdant mechanizmą reikia į tai atsižvelgti.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5.KAIP LAIKYTI NORBACTIN
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.
Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.
6. KITA INFORMACIJA
Norbactin sudėtis
Veiklioji medžiaga yra norfloksacinas. Vienoje tabletėje yra 400 mg norfloksacino.
Pagalbinės medžiagos yra: mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, natriolauril sulfatas, kukurūzų krakmolas, magnio stearatas, koloidinis bevandenio silicio dioksidas, makrogolis-400, hidroksipropilmetilceliuliozė ir išgrynintas talkas.
Norbactin išvaizda ir kiekis pakuotėje
Lizdinėje plokštelėje yra 10-Norbactin tablečių. Kartoninėje dėžutėje yra 1 arba 10 lakštų.
Tarptautinis pavadinimas | Norfloksacinas |
Vaisto stiprumas | 400mg |
Vaisto forma | plėvele dengtos tabletės |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | vartoti per burną |
Registracijos numeris | 96/4088/10 |
Registratorius | Ranbaxy (UK) Ltd., Jungtinė Karalystė |
Receptinis | Receptinis, Nehospitalinis |
Vaistas registruotas | 1996.12.06 |
Vaistas perregistruotas | 2002.07.10 |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Norbactin 400 mg plėvele dengtos tabletės
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Vienoje tabletėje yra 400 mg norfloksacino.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3. FARMACINĖ FORMA
Plėvele dengta tabletė.
4. KLINIKINĖ INFORMACIJA
4.1 Terapinės indikacijos
Komplikuota ir nekomplikuota šlapimo takų infekcinė liga.
Ūminis arba lėtinis prostatitas.
Nekomplikuota šlaplės bei gimdos kaklelio gonorėja.
4.2. Dozavimas ir vartojimo metodas
Norbactin tabletes reikia vartoti likus ne mažiau kaip valandai iki valgio ar pieno gėrimo arba dvi valandas po jo, užgeriant stikline vandens. Išgėrus norfloksacino, dvi valandas negalima vartoti multivitaminų, preparatų, kuriuose yra geležies arba cinko, antacidinių vaistų, kuriuose yra magnio bei aliuminio, sukralfato, preparatų, kuriuose yra didanozino.
Gydant nekomplikuotą šlapimo takų infekcinę ligą, kurią sukelia E. coli, K. pneumoniae, P. mirabilis, reikia gerti po 400 mg Norbactin 2 kartus per dieną 3 dienas. Jeigu tokią ligą sukelia kitokie mikroorganizmai, Norbactin reikia gerti po 400 mg 2 kartus per dieną 7 – 10 dienų.
Komplikuotą šlapimo takų infekcinę ligą reikia gydyti 400 mg Norbactin doze, kurią reikia gerti 2 kartus per dieną 10 – 21 dieną.
Gydant prostatitą, reikia gerti po 400 mg Norbactin 2 kartus per dieną 28 dienas.
Gonorėja gydoma vienkartine 800 mg Norbactin doze.
4.3Kontraindikacijos
Norfloksacino negalima vartoti tiems pacientams, kurių organizmo jautrumas bent vienam chinolonų dariniui yra padidėjęs. Prieš skyrimą smegenų arterijų skleroze arba epilepsija sergantiems ligoniams, būtina gerai apsvarstyti, kokį pavojų vaistas gali sukelti.
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Keliems pacientams, vartojusiems fluorochinolonų, pasireiškė fototoksinis poveikis. Gydantis norfloksacinu, reikia vengti pernelyg didelio saulės spindulių kiekio. Norfloksaciną turi vartoti atsargiai epilepsija sergantys ligoniai ir bet kokiu centrinės nervų sistemos sutrikimu sirgę pacientai. Gydantis chinolonų grupės antibiotikais, gali pasireikšti tendinitas ir (arba) gali plyšti sausgyslės (dažniausiai Achilo). Minėta reakcija dažniausiai atsiranda senyviems pacientams ir tiems ligoniams, kurie kartu vartoja kortikosteroidų preparatų. Atsiradus pirmiesiems šios reakcijos požymiams (skausmui arba uždegimui), reikia nutraukti Norbactin vartojimą ir suteikti ramybę pažeistai galūnei.
Norfloksaciną vartojant didelėmis (1200 – 1600 mg) dozėmis, atsirado kristalurija, šlapimo reakcija tapo šarminė (pH reikšmė buvo 7 ir didesnė). Nors vartojant šį vaistą įprastinėmis suaugusio žmogaus dozėmis kristalurijos nebūna, reikia gerti pakankamą kiekį skysčio, kad suaugusiam žmogui pasišalintų mažiausiai 1200 – 1500 ml šlapimo per dieną.
Nuo chinolonų, įskaitant norfloksaciną, gali paūmėti sunkiosios miastenijos požymiai ir atsirasti gyvybei pavojingas kvėpavimo raumenų silpnumas. Dėl šios priežasties, sunkiąja miastenija sergantiems ligoniams chinolonų darinių, taip pat ir norfloksacino, reikia vartoti atsargiai.
Retai pacientams, kuriems yra latentinis arba tikrasis fermento gliukozės 6 – fosfatdehidrogenazės aktyvumo sumažėjimas, gydantis antibakteriniu chinolonų grupės vaistu, taip pat ir norfloksacinu, pasireiškia hemolizinė reakcija.
Norfloksacino dozę rekomenduojama sumažinti tiems žmonėms, kurių inkstų ir (arba) kepenų funkcija pažeista.
Vaikams
Norfloksacinas, kaip ir kiti chinolonų dariniai, nesubrendusiems gyvūnams sukelia artropatiją. Tinkamų tyrimų, įrodančių, kad norfloksaciną vaikams vartoti saugu, neatlikta, todėl Norbactin vaikams iki lytinio brendimo pradžios bei paaugliams vartoti negalima
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Antacidiniai vaistai, kuriuose yra aliuminio, kalcio, magnio; geležies sulfatas, sukralfatas, cinko preparatai. Šie medikamentai mažina fluorochinolono rezorbciją bei jo kiekį serume ir šlapime, todėl norfloksaciną reikia gerti likus mažiausiai dviem valandoms iki bet kurio šio preparato vartojimo arba praėjus dviem valandoms po to.
Kofeinas. Norfloksacinas slopina kofeino metabolizmą kepenyse, mažina jo klirensą bei padidina pusinės eliminacijos laiką ir centrinės nervų sistemos stimuliavimo pavojų.
Ciklosporinas. Padidėja šio medikamento, vartojamo kartu su norfloksacinu, kreatininas ir koncentracija serume.
Didanozinas. Kadangi didanozinas mažina fluorochinolonų rezorbciją, šių vaistų negalima vartoti kartu.
Probenecidas. Sumažėja fluorochinolo, kartu vartojamo su šiuo medikamentu, išskyrimas iš organizmo su šlapimu inkstų kanalėlių sekrecijos būdu, pailgėja jo pusinės eliminacijos laikas, padidėja toksinio poveikio pavojus.
Teofilinas. Šio medikamento, vartojant kartu su chinolonų dariniu, jo koncentracija plazmoje padidėja. Kadangi šių vaistų vartojant kartu pasireiškė teofilino sukeliamas nepageidaujamas poveikis, būtina tirti teofilino kiekį plazmoje ir, jeigu reikia, koreguoti dozę.
Fenbufenas. Tiriant gyvūnus pastebėta, kad chinolonų darinius vartojant kartu su fenbufenu prasideda traukuliai, todėl šių vaistų vartoti kartu nepatariama.
Varfarinas. Stiprėja šio medikamento, vartojamo kartu su norfloksacinu, antikoaguliacinis poveikis ir didėja kraujavimo pavojus.
4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Kadangi tinkamų ir gerai kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis neatlikta, norfloksacino joms vartoti negalima.
Tiriant beždžiones, šio medikamento buvo skirtos 10 kartų didesnės dozės už didžiausią dozę, skiriamą žmogui. Beždžionių embrionas žuvo, joms pasireiškė nedidelis toksinis šio vaisto poveikis: atsirado vėmimas ir anoreksija. Žiurkėms, triušiams ir beždžionėms, norfloksacino buvo skiriamos 6 – 50 kartų didesnės dozės už dozę, skiriamą žmogui, tačiau teratogeninio poveikio nepastebėta.
Norfloksacino, vartojamo mažomis (200 mg) dozėmis, į žindamos moters pieną nepatenka, tačiau reikia nepamiršti, kad šio vaisto dozių tyrimų atlikta nepakankamai, be to, kitų fluorochinolonų grupės medikamentų patenka į motinos pieną.
Kadangi žindomam kūdikiui, kurio motina vartoja fluorochinolono, gali pasireikšti atropatija, reikia spręsti, ar nutraukti žindymą, ar gydymą norfloksacinu.
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Norfloksacinas gali sukelti galvos svaigimą bei apsvaigimą, todėl prieš pradėdamas vairuoti ar dirbti kitokį atidumo reikalaujantį darbą pacientas turi žinoti, kokią reakciją gali sukelti šis medikamentas.
4.8 Nepageidaujamas poveikis
Dažniausiai norfloksacino sukeliamas nepageidaujamas poveikis buvo virškinimo trakto, nervų sistemos bei psichikos sutrikimai, odos reakcija, t.y. pykinimas, rėmuo, pilvo skausmas ir spazmai, viduriavimas, galvos skausmas bei svaigimas, odos išbėrimas.
Rečiau pasireškia kitoks nepageidaujamas poveikis: anoreksija, miego sutrikimas, depresija, nerimas, nervingumas, padidėjęs dirglumas, euforija, dezorientacija, haliucinacijos, spengimas ausyse, nuolatinis ašarojimas.
Klinikinių tyrimų metu pastebėta laboratorinių rodmenų pokyčių: padidėja alaninaminotransferazės bei asparaginaminotransferazės aktyvumas, pasireiškė leukopenija, eozinofilija, neutropenija, trombocitopenija.
Vartojant norflokacino ilgai, gali pasireikšti ir kitoks toliau išvardytas nepageidaujamas poveikis:
Padidėjusio jautrumo reakcija
Anafilaksija, angioedema, dispnėja, vaskulitas, dilgėlinė, artritas, mialgija, artralgija, intersticinis nefritas.
Oda
Fotosensibilizacija, Stivenso ir Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė, eksfoliacinis dermatitas, daugiaformė eritema, niežėjimas.
Virškinimo traktas
Pseudomembraninis kolitas, pankreatitas (pasireiškia retai), hepatitas, gelta (taip pat ir cholestazinė), padidėję kepenų funkcijos tyrimo rodmenys.
Kaulai ir raumenys
Tendinitas, sausgyslės plyšimas, sunkiosios miastenijos paūmėjimas.
Nervų sistema, psichika
Polineuropatija, įskaitant Guillaine ir Barre sindromą, konfūzija, parestezija, psichikos sutrikimai, įskaitant psichozines reakcijas, traukuliai, tremoras, raumenų klonusas.
Kraujas
Hemolizinė anemija, kuri kartais būna susijusi su gliukozės 6 – fosfatdehidrogenazės aktyvumo stygiumi.
Lyties organai, šlapimo takai
Makšties kandidozė.
Inkstai
Inkstų funkcijos pažeidimas.
Jutimo organai
Skonio sutrikimas, regos sutrikimas (matymas lyg per miglą).
4.9. Perdozavimas
Ūminio perdozavimo atveju reikia sukelti vėmimą, plauti skrandį, atidžiai stebėti pacientą, imtis simptominio bei palaikomojo gydymo, palaikyti tinkamą skysčių kiekį organizme.
5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1 Farmakodinaminės savybės
Fluorochinolonai sukelia baktericidinį poveikį: bakterinėje ląstelėje jis slopina fermento topoizomerazės II (DNR girazės) aktyvumą. Topoizomerazė padeda nuolat į DNR įjungti neigiamas superspiralės grandis. Šiai reakcijai reikalingas ATF, kuriam dalyvaujant pertraukiamos abi DNR grandinės. Tokiu atveju neigiama superspiralės grandis gali prasiskverbti pro atsiradusį plyšį. Vėliau šis plyšys išnyksta (grandinė sukimba). Fluorochinolonai slopina neigiamų superspiralės grandžių įjungimą į DNR, todėl slopindami DNR replikaciją jie stabdo DNR sintezę.
In vitro norfloksacinas veikia daugelį gramneigiamų mikroorganizmų, pavyzdžiui, Enterobacteriaceae, įskaitant Citrobacter rūšis, Enterobacter rūšis, Esherichia coli, Klebsiella rūšis, Proteus rūšis, Salmonella, Shigella, Vibrio rūšis, Pseudomonas aeruginosa, įskaitant gentamicino poveikiui atsparius štamus, Yersinia enterocolitica. Norfloksacinas veikia penicilino poveikiui atsparius Neisseria gonorrhoeae štamus ir beta laktamazę gaminančius Haemophilus influenzae bei Moraxella catarrhalis štamus. In vitro gramteigiami patogeniniai streptokokai yra tik vidutiniškai jautrūs norfloksacino poveikiui.
5.2 Farmakokinetinės savybės
Išgertas norfloksacinas greitai rezorbuojasi iš virškinimo trakto. Pavartojus vienkartinę 400 mg dozę, didžiausia koncentracija plazmoje, atsirandanti per 1 – 2 valandas, yra 1,5 mcg/ml. Maistas pailgina šio medikamento rezorbciją. Ne daugiau kaip 14 preparato jungiasi su plazmos baltymais. Šis medikamentas plačiai pasiskirsto organizme, ypač lyties organų ir šlapimo takų audiniuose. Didelė norfloksacino koncentracija būna tulžyje. Dalis jo metabolizuojama kepenyse, maždaug 30 nepakitusio vaisto eliminuojama į šlapimą. Šio medikamento pusinės eliminacijos laikas plazmoje yra 4 valandos.
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
3 – 5 mėnesių šunims, vartojusiems keturis ir daugiau kartų didesnes dozes už įprastą dozę, skiriamą žmogui, atsirado pūslių ir galbūt net erozijų kremzliniame tų sąnarių audinyje, kuriems tenka didelis kūno svoris. Panašius pokyčius sukėlė ir kiti panašios cheminės struktūros vaistai. Šešerių mėnesių bei vyresniems šunims minėtų pokyčių neatsirado.
Teratogeninis bei toksinis poveikis vaisiui nepasireiškė, teratologinių tyrimų su pelėmis ir žiurkėmis metu bei vaisingumo tyrimų su pelėmis metu (gyvūnai Norbactin vartojo 30 – 50 kartų didesnes dozes už įprastą dozę, skiriamą žmogui). Embriotoksinis poveikis pastebėtas triušiams, Norbactin vartojusiems 100 mg/kg kūno svorio dienos dozes. Triušiams šis antimikrobinio vaisto sukeliamas pokytis buvo antrinis (dėl toksinio poveikio motinos organizmui) ir nespecifinis (dėl neįprasto, antibiotiko sukelto žarnyno mikrofloros pakitimo).
Nors makakoms, kurios šio medikamento vartojo kelis kartus didesnėmis dozėmis už gydomąją dozę, skiriamą žmogui, teratogeninis poveikis nepasireiškė, tačiau jų embrionas žūdavo dažniau.
6. FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Mikrokristalinė celiuliozė
Kroskarmeliozės natris
Natrio laurilsulfatas
Kukurūzų krakmolas
Koloidinis bevandenis silicio dioksidas
Magnio stearatas
Išvalytas talkas
Hidroksipropilmetilceliuliozė
Makrogolis – 400
Titano oksidas
Išgrynintas vanduo.
6.2 Nesuderinamumas
Nepastebėtas.
6.3 Tinkamumo laikas
36 mėnesiai.
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.
Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
6.5 Pakuotė ir jos turinys
Dėžutė, kurioje yra 1 arba 10 lapelių. Kiekviename lapelyje supakuota 10 tablečių.
6.6. Specialūs atliekų tvarkymo reikalavimai
Specialių reikalavimų nėra.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
Poliklinikoje:
- Sakykit, o kur čia priima urologas ir okulistas?
- O kas jums?
- Na, nežinau: arba aš daltonikas, arba mano šlapimas mėlynas...- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?