Venlafaksinas, 25mg, tabletės
Vartojimas: vartoti per burną
Registratorius: EGIS Pharmaceuticals PLC, Vengrija
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Venlafaksinas
1. Kas yra Velaxin ir kam jis vartojamas
Velaxin yra antidepresantas, priklausantis vaistų, vadinamų serotonino ir norepinefrino reabsorbcijos inhibitoriais (SNRI), grupei. Ši vaistų grupė yra vartojama depresijai ir kitoms būklėms, pvz., nerimo sutrikimams, gydyti. Manoma, kad depresija ir (arba) nerimu sergančių žmonių smegenyse yra mažesnis serotonino ir noradrenalino kiekis. Nėra visiškai aišku, kaip antidepresantai veikia, bet jie gali padėti padidindami serotonino ir noradrenalino kiekį smegenyse.
Velaxin skirtas depresija sergantiems suaugusiems žmonėms gydyti. Kad Jūsų būklė pagerėtų, svarbu tinkamai gydyti depresiją. Jei ši liga nebus gydoma, Jūsų būklė gali likti tokia pati, gali pasunkėti, ir gydymas bus sudėtingesnis.
2. Kas žinotina prieš vartojant Velaxin
Velaxin vartoti negalima:
- jeigu yra alergija venlafaksinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu taip pat vartojate arba per paskutines 14 dienų vartojote vaistus, vadinamus negrįžtamojo poveikio monoaminooksidazės inhibitoriais (MAOI), skirtus depresijai arba Parkinsono ligai gydyti. Vartojant negrįžtamojo poveikio MAOI kartu su kitais vaistais, įskaitant Velaxin, gali pasireikšti sunkus arba gyvybei pavojingas šalutinis poveikis. Be to, nustoję vartoti Velaxin, prieš pradėdami vartoti bet kokį negrįžtamojo poveikio MAOI, turite palaukti ne mažiau kaip 7 dienas (žr. skyrius „Serotonino sindromas“ ir „Kiti vaistai ir Velaxin“).
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Velaxin.
- Jeigu Jūs vartojate kitus vaistus, kurie vartojami kartu su Velaxin gali padidinti serotonino sindromo pasireiškimo riziką (žr. skyrių „Kiti vaistai ir Velaxin“);
- jeigu Jums yra akių sutrikimų, pvz., tam tikrų rūšių glaukoma (padidėjęs akispūdis);
- jeigu Jums praeityje buvo pakilęs kraujospūdis;
- jeigu Jums praeityje buvo širdies veiklos sutrikimų;
- jeigu Jums praeityje buvo priepuolių (traukulių);
- jeigu Jums praeityje buvo sumažėjusi natrio koncentracija kraujyje (hiponatremija);
- jeigu Jums greitai atsiranda mėlynių arba greitai pradedate kraujuoti (buvo kraujavimo sutrikimų) arba jeigu vartojate kitus vaistus, kurie gali didinti kraujavimo riziką;
- jeigu Jūsų cholesterolio kiekis didėja;
- jeigu Jums arba Jūsų šeimos nariui buvo pasireiškusi manija arba bipolinis sutrikimas (per didelis susijaudinimas ar euforija);
- jeigu Jums buvo pasireiškęs agresyvus elgesys.
Velaxin gali sukelti neramumo pojūtį arba nesugebėjimą ramiai sėdėti arba stovėti. Jei Jums tai pasireiškė, pasakykite gydytojui.
Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas
Jeigu sergate depresija ir (arba) jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko (paprastai apie dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau), kol šie vaistai pradės veikti.
Tokia minčių tikimybė Jums yra didesnė šiais atvejais:
- jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;
- jeigu esate jaunas suaugęs. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.
Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių.
Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite jų perskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.
Burnos džiūvimas
Burnos džiūvimas pasireiškia 10% venlafaksiną vartojusių pacientų. Tai gali padidinti dantų ėduonies riziką, todėl būtina ypatingai rūpintis savo dantų priežiūra.
Vaikams ir paaugliams (jaunesniems kaip 18 metų)
Velaxin neturėtų vartoti vaikai ir jaunesni kaip 18 metų paaugliai. Taip pat turėtumėte žinoti, kad jaunesniems kaip 18 metų pacientams, vartojantiems šios grupės vaistų, yra didesnė šalutinio poveikio, pvz., bandymų nusižudyti ir minčių apie savižudybę bei priešiškumo rizika. Nepaisant to, gydytojas gali paskirti Velaxin jaunesniam kaip 18 metų pacientui, jei nusprendė, kad šis vaistas jam gali padėti. Jei gydytojas paskyrė Velaxin jaunesniam kaip 18 metų pacientui, ir norite tai aptarti, kreipkitės į savo gydytoją. Turėtumėte informuoti gydytoją, jei jaunesniam kaip 18 metų pacientui, vartojant Velaxin, pasireiškia arba sustiprėja kuris nors iš anksčiau išvardytų simptomų. Be to, trūksta ilgalaikio preparato vartojimo saugumo duomenų apie vaikų ir jaunesnių kaip 18 metų paauglių, kurie vartoja ši vaisto, augimą, brendimą, pažinimo funkcijų bei elgesio vystymąsi.
Kiti vaistai ir Velaxin
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Jūsų gydytojas nuspręs, ar galite vartoti Velaxin kartu su kitais vaistais.
Nepradėkite ir nenutraukite jokių vaistų vartojimo, įskaitant įsigytus be recepto, natūralius ir augalinius preparatus, nepasitarę su gydytoju arba vaistininku.
- Monoaminooksidazės inhibitoriai (MAOI: žr. skyrių „Kas žinotina prieš vartojant Velaxin“).
- Serotonino sindromas.
Serotonino sindromas: vartojant venlafaksiną, ypač kartu su kitais vaistais, gali pasireikšti potencialiai gyvybei pavojinga būklė – serotonino sindromas (žr. skyrių „Galimas šalutinis poveikis“). Tokį pavojų gali kelti šie vaistai:
- triptanai (vartojami migrenai gydyti);
- depresijai gydyti skirti vaistai, pvz., SNRI, SSRI, tricikliai vaistai arba vaistai, kurių sudėtyje yra ličio;
- vaistai, kurių sudėtyje yra antibiotiko linezolido (vartojamo infekcijoms gydyti);
- vaistai, kurių sudėtyje yra grįžtamojo poveikio MAOI moklobemido (vartojamo depresijai gydyti);
- vaistai, kurių sudėtyje yra sibutramino (vartojamo svoriui mažinti);
- vaistai, kurių sudėtyje yra tramadolio (skausmui malšinti);
- vaistai, kurių sudėtyje yra jonažolių (dar vadinamų Hypericum perforatum; natūralus arba augalinis preparatas, vartojamas lengvai depresijai gydyti);
- vaistai, kurių sudėtyje yra triptofano (pvz., vartojami miego sutrikimams ir depresijai gydyti);
Serotonino sindromo požymiai ir simptomai gali apimti kelis iš šių:
neramumas, haliucinacijos, koordinacijos netekimas, greitas širdies plakimas, kūno temperatūros pakilimas, staigūs kraujospūdžio pokyčiai, refleksų sustiprėjimas, viduriavimas, koma, pykinimas, vėmimas. Jeigu manote, kad Jums pasireiškia serotonino sindromas, nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos.
Toliau nurodyti vaistai taip pat gali sąveikauti su Velaxin, todėl juos reikia vartoti atsargiai. Ypač svarbu paminėti gydytojui arba vaistininkui, jeigu vartojate vaistus, kurių sudėtyje yra:
- ketokonazolo (vaistas grybeliui gydyti);
- haloperidolio arba risperidono (psichinėms būklėms gydyti);
- metoprololio (beta blokatoriaus, vartojamo aukštam kraujospūdžiui ir širdies sutrikimams gydyti).
Velaxin vartojimas su maistu ir alkoholiu
Velaxin reikia vartoti su maistu (žr. 3 skyrių „Kaip vartoti Velaxin“).
Vartodami Velaxin turėtumėte negerti alkoholinių gėrimų.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jei pastojote arba mėginate pastoti, pasakykite gydytojui. Velaxin galima vartoti tik aptarus su gydytoju galimą naudą Jums ir galimą pavojų vaisiui.
Jeigu vartojate Velaxin nėštumo laikotarpiu, pasakykite akušeriui ir (arba) gydytojui, nes gimusiam vaikui gali atsirasti tam tikrų simptomų. Paprastai šie simptomai atsiranda per pirmas 24 valandas po kūdikio gimimo. Vieni iš šių simptomų gali būti žindimo ar kvėpavimo sutrikimai. Jeigu šie simptomai pasireiškia kūdikiui ir kelia Jums nerimą, kreipkitės į gydytoją ir (arba) akušerį, kurie galės Jums patarti.
Pasakykite akušeriui ir (arba) gydytojui, kad vartojate Velaxin. Panašūs vaistai (SSRI), vartojami nėštumo metu, gali padidinti kūdikiams sunkios būklės, vadinamos naujagimių persistuojančia plautine hipertenzija (PPHN), pavojų. Šios būklės kūdikis kvėpuoja dažniau ir pamėlynuoja. Tokie simptomai dažniausiai atsiranda per 24 valandas po gimimo. Jei ši būklė pasireiškė Jūsų kūdikiui, nedelsdami kreipkitės į akušerį ir (arba) gydytoją.
Velaxin patenka į motinos pieną. Yra pavojus, kad preparatas gali paveikti kūdikį. Todėl turite aptarti šį klausimą su gydytoju. Jis nuspręs, ar turite nutraukti žindymą ar gydymą Velaxin.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Nevairuokite ir nevaldykite jokių prietaisų ar mechanizmų, kol nesužinosite, kaip Velaxin Jus veikia.
Velaxin sudėtyje yra laktozės
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
3. Kaip vartoti Velaxin
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Rekomenduojama paros dozė paprastai yra 75 mg vaisto, išgeriant per du arba tris kartus. Šią depresijai gydyti skirtą dozę gydytojas gali laipsniškai didinti, jei reikia, net iki didžiausios 375 mg paros dozės.
Velaxin vartokite kiekvieną dieną maždaug tuo pat metu, ryte ir vakare.
Velaxin reikia vartoti valgant.
Jei Jūsų kepenų arba inkstų funkcija sutrikusi, pasakykite gydytojui, nes galbūt Jums reikės skirti kitą Velaxin dozę.
Nenutraukite Velaxin vartojimo nepasitarę su gydytoju (žr. skyrių „Nustojus vartoti Velaxin“).
Ką daryti pavartojus per didelę Velaxin dozę?
Jeigu suvartojote didesnį Velaxin kiekį, nei skyrė gydytojas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Perdozavimo simptomai gali būti tokie: greitas širdies plakimas, budrumo būklės pokyčiai (nuo mieguistumo iki komos), miglotas matymas, traukuliai arba priepuoliai ir vėmimas.
Pamiršus pavartoti Velaxin
Pamiršę pavartoti dozę, išgerkite ją iš karto, kai prisiminsite. Tačiau jeigu netrukus reikės vartoti kitą dozę, praleistos dozės negerkite ir vartokite tik vieną dozę, kaip įprasta. Per parą nesuvartokite didesnio Velaxin kiekio negu Jums paskirta.
Nustojus vartoti Velaxin
Nenustokite vartoti vaisto ir nemažinkite dozės, nepasitarę su gydytoju, net jeigu jaučiatės geriau. Jeigu Jūsų gydytojas nuspręstų, kad Jums nebereikia vartoti Velaxin, jis gali paprašyti Jūsų pamažu mažinti dozę prieš visiškai nutraukiant gydymą. Nustatyta, kad nustojus vartoti Velaxin pasireiškia šalutinis poveikis, ypač kai Velaxin vartojimas nutraukiamas staiga arba dozė sumažinama per greitai. Kai kuriems pacientams gali pasireikšti tokie simptomai: nuovargis, svaigulys, apsvaigimas, galvos skausmas, nemiga, košmarai, burnos džiūvimas, apetito netekimas, pykinimas, viduriavimas, nervingumas, sujaudinimas, sumišimas, spengimas ausyse, dilgsėjimo arba retais atvejais elektros šoko pojūčiai, silpnumas, prakaitavimas, traukuliai arba į gripą panašūs simptomai.
Gydytojas patars Jums, kaip reikia laipsniškai nutraukti Velaxin vartojimą. Jeigu Jums pasireiškia bet kuris iš anksčiau išvardytų simptomų arba kiti varginantys sutrikimai, kreipkitės į gydytoją.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Alerginės reakcijos
Jeigu pasireiškia bent viena iš toliau nurodytų reakcijų, Velaxin nebevartokite. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės greitosios pagalbos skyrių, jei atsiranda:
- krūtinės spaudimas, švokštimas, rijimo arba kvėpavimo sutrikimas;
- veido, gerklės, plaštakų arba pėdų patinimas;
- nervingumas arba nerimas, svaigulys, tvinkčiojimo pojūčiai, staigus odos paraudimas ir (arba) šilumos pojūtis;
- sunkus bėrimas, niežulys arba dilgėlinė (paraudusios ar išbalusios odos pabrinkimai, kuriuos dažnai niežti).
Sunkus šalutinis poveikis
Jeigu pastebėjote bent vieną iš šių požymių, Jums gali būti reikalinga skubi medicininė pagalba:
- širdies sutrikimai, pvz., greitas ar nereguliarus širdies plakimas, pakilęs kraujospūdis;
- akių sutrikimai, pvz., miglotas matymas, vyzdžių išsiplėtimas;
- nervų sutrikimai, pvz., svaigulys, dilgsėjimas, judėjimo sutrikimas, traukuliai ar priepuoliai;
- psichikos sutrikimai, pvz., padidėjęs aktyvumas ir euforija;
- gydymo nutraukimo simptomai (žr. skyrių „Kaip vartoti Velaxin“, „Nustojus vartoti Velaxin“).
Visų šalutinių poveikių sąrašas
Šalutinio poveikio dažnis (pasireiškimo tikimybė) skirstomas taip:
Labai dažni – pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10 vaistą vartojusių asmenų.
Dažni – pasireiškia 1–10 iš 100 vartojusiųjų vaistą.
Nedažni – pasireiškia 1–10 iš 1 000 vartojusiųjų vaistą.
Reti – pasireiškia 1–10 iš 10 000 vartojusiųjų vaistą.
Dažnis nežinomas – dažnis negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis.
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Nedažni: mėlynių atsiradimas; juodos, deguto spalvos išmatos arba kraujas išmatose, kas gali rodyti vidinį kraujavimą.
Dažnis nežinomas: kraujavimas iš gleivinių, pailgėjęs kraujavimo laikas, sumažėjęs trombocitų kiekis kraujyje, padidinantis mėlynių atsiradimo arba kraujavimo riziką; kraujo sutrikimai, kurie gali padidinti infekcijos riziką.
Imuninės sistemos sutrikimai
Dažnis nežinomas: sunkios alerginės reakcijos, kurios gali apsunkinti kvėpavimą, sukelti svaigulį, įskaitant staigų kraujospūdžio sumažėjimą.
Endokrininiai sutrikimai
Dažnis nežinomas: prolaktino (hormono, skatinančio pieno gamybą) koncentracijos kraujyje padidėjimas.
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai
Dažni: cholesterolio kiekio padidėjimas, svorio mažėjimas.
Nedažni: svorio augimas.
Dažnis nežinomas: natrio kiekio kraujyje sumažėjimas, galintis sukelti nuovargį ir sumišimą; raumenų trūkčiojimas, traukuliai ir koma; per didelis skysčių pasisavinimas (vadinamas nepakankamo antidiurezinio hormono sekrecijos sindromu).
Psichikos sutrikimai
Dažni: košmariški sapnai, susilpnėjęs lytinis potraukis, nemiga, nervingumas, mieguistumas, sumišimas, atsiskyrimo nuo savęs ir realybės pojūtis.
Nedažni: emocijų arba jausmų stoka, haliucinacijos, sujaudinimas.
Reti: nenormaliai pakili nuotaika.
Dažnis nežinomas: sumišimas, mintys apie savižudybę ir savižudiškas elgesys.
Nervų sistemos sutrikimai
Labai dažni: galvos skausmas.
Dažni: svaigulys, padidėjęs raumenų tonusas, dilgčiojimas, drebulys.
Nedažni: nevalingi raumenų judesiai, sujaudinimas, pusiausvyros ir koordinacijos sutrikimas.
Reti: neramumo pojūtis arba nesugebėjimas ramiai sėdėti ar stovėti; traukuliai arba priepuoliai.
Dažnis nežinomas: aukšta temperatūra ir raumenų sustingimas, sumišimas arba sujaudinimas ir prakaitavimas arba nekontroliuojami mėšlungiški judesiai, galintys būti sunkių būklių, vadinamų piktybiniu neurolepsiniu sindromu, simptomai; euforiniai jausmai, mieguistumas, nepertraukiamas greitas akių judėjimas, nerangumas, neramumas, girtumo jausmas, prakaitavimas arba raumenų sustingimas, t. y. serotoninerginio sindromo simptomai; raumenų sustingimas, spazmai ir nevalingi judesiai.
Akių sutrikimai
Dažni: miglotas matymas, vyzdžių išsiplėtimas, regos sutrikimas.
Dažnis nežinomas: glaukoma (stiprus akių skausmas ir susilpnėjęs arba miglotas matymas).
Ausų ir labirintų sutrikimai
Dažni: ūžesys.
Širdies sutrikimai
Dažni: širdies plakimo jutimas.
Nedažni: padažnėjęs širdies ritmas.
Dažnis nežinomas: nenormalus, greitas arba nereguliarus širdies ritmas, galintis sukelti apalpimą.
Kraujagyslių sutrikimai
Dažni: kraujospūdžio padidėjimas, raudonis.
Nedažni: svaigulys (ypač staigiai atsistojus), apalpimas.
Dažnis nežinomas: kraujospūdžio sumažėjimas.
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
Dažni: žiovulys.
Dažnis nežinomas: plaučių uždegimo simptomai, susiję su padidėjusiu baltųjų kraujo kūnelių kiekiu (plaučių eozinofilija): kosulys, švokštimas, dusulys ir pakilusi kūno temperatūra.
Virškinimo trakto sutrikimai
Labai dažni: pykinimas, burnos džiūvimas.
Dažni: apetito sumažėjimas, vidurių užkietėjimas, vėmimas.
Nedažni: skonio jutimų pakitimai, dantų griežimas, viduriavimas.
Dažnis nežinomas: kasos uždegimas.
Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
Dažnis nežinomas: kepenų uždegimas, kepenų funkcijos tyrimų rodiklių pokyčiai.
Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Labai dažni: prakaitavimas (įskaitant naktinį).
Nedažni: išbėrimas, nenormalus plikimas.
Dažnis nežinomas: odos bėrimas, galintis sukelti sunkų odos pūslėjimąsi ir pleiskanojimą; niežulys, dilgėlinė, padidėjęs jautrumas šviesai.
Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai
Dažnis nežinomas: nepaaiškinamas raumenų skausmas, jautrumas arba silpnumas (rabdomiolizė).
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Dažni: sunkumas šlapintis, dažnas šlapinimasis.
Nedažni: šlapimo susilaikymas.
Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai
Dažni: ejakuliacijos ir orgazmo sutrikimas (vyrams), nesugebėjimas patirti orgazmą, erekcijos sutrikimas (impotencija), menstruacinio ciklo sutrikimas, pvz., gausus kraujavimas arba gausus nereguliarus kraujavimas.
Nedažni: nenormalus orgazmas (moterims).
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Dažni: nuovargis, šaltkrėtis.
Velaxin kartais sukelia nepageidaujamą poveikį, apie kurį galite nežinoti, pvz., kraujospūdžio padidėjimą arba nenormalų širdies plakimą; nedidelius kepenų fermentų, natrio ar cholesterolio kiekio pokyčius kraujyje. Retesniais atvejais Velaxin gali sumažinti trombocitų aktyvumą kraujyje, dėl to gali padidėti kraujosruvų atsiradimo ar kraujavimo rizika. Todėl retkarčiais gydytojas gali atlikti kraujo tyrimus, ypač jeigu vartojate Velaxin ilgą laiką.
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. Kaip laikyti Velaxin
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 ∞C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
Ant pakuotės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Pastebėjus matomų gedimo požymių, pvz., spalvos pakitimų, šio vaisto vartoti negalima.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Velaxin sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra venlafaksinas. Kiekvienoje tabletėje yra 25 mg, 37,5 mg, 50 mg ir 75 mg venlafaksino (hidrochlorido pavidalu).
- Pagalbinės medžiagos yra bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, mikrokristalinė celiuliozė, laktozė monohidratas.
Velaxin išvaizda ir kiekis pakuotėje
Išvaizda
Baltos arba balkšvos, apvalios, plokščios, kirstomis briaunomis, bekvapės arba beveik bekvapės tabletės, kurių vienoje pusėje įspausta „E 744“ (25 mg), „E 741“ (37,5 mg), „E 742“ (50 mg), „E 743“ (75 mg).
Pakuotės
30 arba 60 tablečių (25 mg ir 50 mg) ir 28 arba 56 tabletės (37,5 mg ir 75 mg) lizdinėse plokštelėse, kurios yra kartono dėžutėje kartu su pakuotės lapeliu.
Tarptautinis pavadinimas | Venlafaksinas |
Vaisto stiprumas | 25mg |
Vaisto forma | tabletės |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | vartoti per burną |
Registracijos numeris | LT/1/05/0418 |
Registratorius | EGIS Pharmaceuticals PLC, Vengrija |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 2006.02.02 |
Vaistas perregistruotas | 2013.04.26 |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Velaxin 25 mg tabletės
Velaxin 37,5 mg tabletės
Velaxin 50 mg tabletės
Velaxin 75 mg tabletės
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Velaxin 25 mg tabletės
Kiekvienoje tabletėje yra 25 mg venlafaksino (atitinkančio 28,28 mg venlafaksino hidrochlorido).
Velaxin 37,5 mg tabletės
Kiekvienoje tabletėje yra 37,5 mg venlafaksino (atitinkančio 42,42 mg venlafaksino hidrochlorido).
Velaxin 50 mg tabletės
Kiekvienoje tabletėje yra 50 mg venlafaksino (atitinkančio 56,56 mg venlafaksino hidrochlorido).
Velaxin 75 mg tabletės
Kiekvienoje tabletėje yra 75 mg venlafaksino (atitinkančio 84,84 mg venlafaksino hidrochlorido).
Pagalbinės medžiagos, kurių poveikis žinomas:
Kiekvienoje Velaxin 25 mg tabletėje yra 56,62 mg laktozės monohidrato.
Kiekvienoje Velaxin 50 mg tabletėje yra 113,24 mg laktozės monohidrato.
Kiekvienoje Velaxin 75 mg tabletėje yra 169,86 mg laktozės monohidrato.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3. FARMACINĖ FORMA
Tabletė.
Velaxin 25 mg tabletės
Baltos arba balkšvos, apvalios, plokščios, kirstais kraštais, bekvapės arba beveik bekvapės tabletės, kurių vienoje pusėje įspausta „E 744“.
Velaxin 37,5 mg tabletės
Baltos arba balkšvos, apvalios, plokščios, kirstais kraštais, bekvapės arba beveik bekvapės tabletės, kurių vienoje pusėje įspausta „E 741“.
Velaxin 50 mg tabletės
Baltos arba balkšvos, apvalios, plokščios, kirstais kraštais, bekvapės arba beveik bekvapės tabletės, kurių vienoje pusėje įspausta „E 742“.
Velaxin 75 mg tabletės
Baltos arba balkšvos, apvalios, plokščios, kirstais kraštais, bekvapės arba beveik bekvapės tabletės, kurių vienoje pusėje įspausta „E 743“.
4. KLINIKINĖ INFORMACIJA
4.1 Terapinės indikacijos
- Didžiosios depresijos epizodų gydymas.
- Didžiosios depresijos epizodų pasikartojimo profilaktika.
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Dozavimas
Didžiosios depresijos epizodai
Rekomenduojama pradinė greito atpalaidavimo venlafaksino paros dozė yra 75 mg, išgeriant per du tris kartus valgio metu. Pacientams, kuriems pradinė 75 mg paros dozė nėra veiksminga, vaistinio preparato dozė gali būti didinama iki didžiausios 375 mg paros dozės. Dozę galima didinti kas 2 savaites ar rečiau. Jei kliniškai pateisinama dėl simptomų sunkumo, dozę galima didinti dažniau, bet su ne dažniau kaip kas 4 dienas.
Dėl nuo dozės priklausomo nepageidaujamo poveikio dozę galima didinti tik kliniškai įvertinus pacientą (žr. 4.4 skyrių). Turi būti palaikoma mažiausia veiksminga dozė.
Pacientai turi būti gydomi pakankamą laiko tarpą, paprastai kelis mėnesius arba ilgiau. Reikia reguliariai iš naujo įvertinti gydymą, atsižvelgiant į atskirus atvejus. Ilgalaikis gydymas gali tikti didžiosios depresijos epizodų (DDE) pasikartojimo profilaktikai. Daugeliu atvejų DDE pasikartojimo profilaktikos dozė yra tokia pati, kaip ir vartojama esančio epizodo metu.
Antidepresinius vaistinius preparatus reikia vartoti mažiausiai šešis mėnesius po remisijos.
Senyviems pacientams
Senyvo amžiaus pacientams įprastos dozės dėl amžiaus tikslinti nereikia, tačiau, kaip ir bet kokio gydymo metu, senyvo amžiaus pacientus reikia gydyti atsargiai (pvz., dėl galimo inkstų funkcijos sutrikimo, galimų neuromediatorių funkcijos sutrikimų ir savybių, susijusių su amžiumi). Visada reikia skirti mažiausią veiksmingą vaistinio preparato dozę ir atidžiai prižiūrėti pacientus, kai dozę reikia didinti.
Vaikų populiacija (vaikai ir jaunesni kaip 18 metų paaugliai)
Venlafaksino nerekomenduojama vartoti vaikams ir paaugliams.
Kontroliuojami klinikiniai tyrimai, atlikti su didžiąja depresija sergančiais vaikais ir paaugliais, neįrodė veiksmingumo ir nepatvirtino, kad venlafaksiną tiktų vartoti šiems pacientams (žr. 4.4 ir 4.8 skyrius).
Esant kitoms indikacijoms venlafaksino vartojimo vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams veiksmingumas ir saugumas nebuvo įrodyti.
Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi
Pacientams, kuriems yra lengvo ar vidutinio sunkumo kepenų funkcijos sutrikimas, dozę reikia sumažinti 50%. Tačiau dėl individualių klirenso skirtumų gali prireikti pritaikyti dozę individualiai.
Trūksta duomenų apie vaistinio preparato vartojimą esant sunkiam kepenų funkcijos sutrikimui, todėl patartina vaistinį preparatą skirti vartoti atsargiai ir dozę sumažinti daugiau nei 50%. Gydant pacientus, kurių kepenų funkcija sunkiai sutrikusi, reikia įvertinti naudos ir rizikos santykį.
Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Nors pacientams, kurių glomerulų filtracijos greitis (GFG) yra 30–70 ml per minutę, dozės keisti nereikia, vaistinį preparatą būtina skirti vartoti atsargiai. Pacientams, kuriems būtina hemodializė, ir tiems, kurių inkstų funkcija sunkiai sutrikusi (GFG < 30 ml/min.), dozę reikia sumažinti 50%. Dėl individualių klirenso skirtumų gali prireikti pritaikyti dozę individualiai.
Gydymo venlafaksinu nutraukimo simptomai
Reikia vengti gydymą venlafaksinu nutraukti staiga. Prieš nutraukiant venlafaksino vartojimą, reikia mažiausiai 2 savaites palaipsniui mažinti jo dozę, kad sumažėtų nutraukimo reakcijų pasireiškimų rizika (žr. 4.4 ir 4.8 skyrius). Jeigu mažinant dozę arba nutraukus gydymą pasireiškia nutraukimo reakcijos, galima vėl atnaujinti vaistinio preparato vartojimą skirtomis dozėmis. Vėliau gydytojas gali ir toliau mažinti dozę, bet laipsniškiau.
Vartojimo metodas
Vartoti per burną.
Venlafaksino greito atpalaidavimo tabletes rekomenduojama vartoti valgant, tuo pačiu paros metu.
Pacientai, gydomi venlafaksino greito atpalaidavimo tabletėmis, gali pereiti prie venlafaksino pailginto atpalaidavimo kietų kapsulių, vartodami artimiausią atitinkamą dozę. Pvz., du kartus per parą vartojamo venlafaksino po 37,5 mg greito atpalaidavimo tabletes galima pakeisti 75 mg pailginto atpalaidavimo kapsulėmis, vartojant jas vieną kartą per parą. Dozę gali reikėti parinkti individualiai.
4.3 Kontraindikacijos
- Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai 6.1 skyriuje nurodytai pagalbinei medžiagai.
- Kartu negalima vartoti negrįžtamojo poveikio monoaminooksidazės inhibitorių (MAOI) dėl serotonino sindromo, pasireiškiančio nerimu, drebuliu ir karščiavimu, rizikos. Venlafaksino negalima vartoti, kol nepraėjo bent 14 dienų po gydymo negrįžtamaisiais MAO inhibitoriais nutraukimo.
MAO inhibitorių negalima pradėti vartoti, kol nepraėjo bent 7 paros po venlafaksino vartojimo visiško nutraukimo (žr. 4.4 ir 4.5 skyrius).
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Savižudybė ir (arba) mintys apie savižudybę arba klinikinis pablogėjimas
Depresija yra susijusi su minčių apie savižudybę, savęs žalojimo ir savižudybės (su savižudybe siejamų reiškinių) rizikos padidėjimu. Ši rizika išlieka, kol būklė reikšmingai nepagerėja. Pirmąsias kelias gydymo savaites ar ilgiau būklė gali nepagerėti, todėl pacientus reikia atidžiai stebėti, kol būklė pagerės. Remiantis bendrąja klinikine patirtimi, ankstyvuoju sveikimo laikotarpiu savižudybės rizika gali padidėti.
Kito psichinės būklės, kurios gydomos venlafaksinu, irgi gali būti susiję su padidėjusiu su savižudybe siejamų reiškinių pavojumi. Be to, dėl šių būklių, ligomis gali susirgti ir didžiąja depresija. Taigi, gydant kitais psichikos sutrikimais sergančius pacientus, reikia laikytis tų pačių atsargumo priemonių, kaip ir gydant sergančius didžiąja depresija.
Pacientams, kuriems anksčiau buvo su savižudybe siejamų reiškinių, arba tiems, kurie prieš pradedant gydymą dažnai galvojo apie savižudybę, yra didesnė mąstymo apie savižudybę ir bandymo žudytis rizika, todėl šiuos pacientus gydymo metu reikia atidžiai stebėti. Placebu kontroliuotų klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo suaugę psichikos sutrikimais sergantys pacientai, metaanalizės duomenys parodė, kad jaunesniems kaip 25 metų pacientams vartojant antidepresantus su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė, lyginant su placebu.
Gydant vaistiniais preparatais pacientus, ypač priklausančius didelės rizikos grupei, būtina atidžiai stebėti gydymo pradžioje ir keičiant dozę. Pacientus (ir jų globėjus) reikia įspėti, kad stebėtų, ar būklė nesunkėja, ar neatsiranda su savižudybe siejamo elgesio ir mąstymo apie savižudybę apraiškų, neįprastų elgesio pokyčių. Pastebėjus minėtus pokyčius, patariama nedelsiant kreiptis į medicinos specialistus.
Vaistinio preparato vartojimas vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams
Velaxin nereikėtų skirti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams. Klinikinių tyrimų metu pastebėta, kad vaikams ir paaugliams, kurie buvo gydyti antidepresantais, su savižudybe susijęs elgesys (bandymai nusižudyti, mintys apie savižudybę) ir priešiškumas (daugiausia agresija, opozicinis neklusnumas ir pyktis) buvo dažnesni nei pacientams, kurie buvo gydyti placebu. Jeigu vis dėlto esant klinikinei būtinybei nusprendžiama, kad būtina gydyti šiuo preparatu, pacientą reikėtų atidžiai stebėti, ar neatsiranda su savižudybe susijusių simptomų. Be to, trūksta duomenų apie ilgalaikio preparato vartojimo saugumą vaikų ir paauglių augimui, brendimui, pažinimo funkcijų bei elgesio raidai.
Serotonino sindromas
Gydymo venlafaksinu metu, kaip ir vartojant kitus serotoninerginius vaistinius preparatus, gali pasireikšti gyvybei pavojinga būklė – serotonino sindromas, ypač kartu vartojant kitus vaistinius preparatus, pvz., MAO inhibitorius, kurie gali turėti įtakos serotoninerginei neuromediatorių sistemai (žr. 4.3 ir 4.5 skyrius).
Serotonino sindromas gali pasireikšti psichikos pokyčiais (pvz., susijaudinimu, haliucinacijomis, koma), autonominiu nestabilumu (pvz., tachikardija, nepastoviu kraujospūdžiu, karščiavimu), nervų ir raumenų pažeidimu (pvz., sustiprėjusiais refleksais, sutrikusia koordinacija) ir (arba) virškinimo trakto sutrikimais (pvz., pykinimu, vėmimu, viduriavimu).
Uždaro kampo glaukoma
Gali pasireikšti su venlafaksinu susijęs vyzdžių išsiplėtimas. Pacientus, kurių padidėjęs akispūdis arba kuriems gali pasireikšti uždaro kampo glaukoma, rekomenduojama atidžiai stebėti.
.
Kraujospūdis
Dažnai buvo pranešama apie su venlafaksino doze susijusį kraujospūdžio padidėjimą. Vaistinį preparatą pradėjus tiekti į rinką kai kuriais atvejais dėl stipriai padidėjusio kraujospūdžio prireikė medicinos pagalbos. Visiems pacientams būtina reguliariai matuoti kraujospūdį. Prieš pradedant gydymą venlafaksinu reikia kontroliuoti jau esamą hipertenziją. Pradėjus gydymą ir padidinus dozę reikia periodiškai tikrinti kraujospūdį. Reikia atidžiai gydyti pacientus, kurių gretutinės ligos gali būti pavojingos dėl padidėjusio kraujospūdžio, pvz., sutrikusi širdies veikla.
Širdies dažnis
Gali padidėti širdies susitraukimų dažnis, ypač jei vaistinis preparatas vartojamas didesnėmis dozėmis. Atsargiai reikia gydyti pacientus, kuriems padažnėjusi širdies veikla gali pasunkinti kitas sveikatos būkles.
Širdies ligos ir aritmijos rizika
Venlafaksino poveikis pacientams, kuriems neseniai buvo miokardo infarktas arba kurie serga nestabilia širdies liga, nėra ištirtas. Todėl tokiems pacientams šį vaistinį preparatą reikia skirti atsargiai.
Po preparato pateikimo į rinką vartojant venlafaksiną, ypač perdozavus, gauta pranešimų apie mirtinos širdies aritmijos atvejus.
Prieš pradedant venlafaksinu gydyti pacientus, kurių sunkių širdies aritmijų rizika padidėjusi, reikia įvertinti naudos ir rizikos santykį.
Traukuliai
Gydant venlafaksinu gali pasireikšti traukulių. Pacientams, kuriems yra buvę traukulių, pradėti vartoti venlafaksiną, kaip ir kitus antidepresantus, reikia atsargiai. Tokius pacientus būtina atidžiai stebėti.
Jei pacientui atsiranda traukulių vaistinio preparato reikia nebevartoti.
Gydant venlafaksinu gali pasireikšti hiponatremija ir (arba) nepakankamo antidiurezinio hormono sekrecijos sindromas (angl. Syndrome of Inappropriate Antidiuretic Hormone, SIADH). Jie dažniausiai pasireiškia pacientams, kuriems buvo sumažėjęs skysčių kiekis arba dehidracija. Šis poveikis dažniau gali pasireikšti senyvo amžiaus, gydomiems diuretikais arba kitaip netekusiems skysčių pacientams.
Nenormalus kraujavimas
Serotonino reabsorbciją slopinantys vaistiniai preparatai gali susilpninti trombocitų funkciją. Venlafaksiną vartojantiems pacientams gali padidėti kraujavimo į odą ir gleivinę rizika, įskaitant kraujavimą į virškinimo traktą. Kaip ir vartojant kitus serotonino reabsorbcijos inhibitorius, linkusius kraujuoti pacientus, įskaitant vartojančius antikoaguliantus ir trombocitų inhibitorius, venlafaksinu gydyti reikia atsargiai.
Cholesterolio koncentracija kraujyje
Placebu kontroliuojamų tyrimų metu nustatytas kliniškai reikšmingas cholesterolio kiekio serume padidėjimas 5,3% pacientų, ne trumpiau kaip 3 mėnesius gydytų venlafaksinu, ir 0% pacientų, ne trumpiau kaip 3 mėnesius vartojusių placebą. Ilgai gydant šiuo vaistiniu preparatu reikia stebėti cholesterolio kiekį serume.
Kartu vartojami svorį mažinantys preparatai
Nenustatyta, ar saugu ir veiksminga vartoti venlafaksiną kartu su svorį mažinančiais preparatais, įskaitant fenterminą. Venlafaksino vartoti kartu su svorį mažinančiais preparatais nerekomenduojama. Venlafaksinas netinka svoriui mažinti vartojant jį atskirai arba kartu su kitais preparatais.
Manija ir (arba) hipomanija
Nedidelei daliai pacientų, kuriems yra nuotaikos sutrikimų ir kurie vartoja antidepresantus, įskaitant venlafaksiną, gali pasireikšti manija ir (arba) hipomanija. Kaip ir vartojant kitus antidepresantus, pacientams, kuriems praeityje arba jų šeimoje buvo bipolinio sutrikimo atvejų, venlafaksiną reikia vartoti atsargiai.
Agresija
Nedidelei daliai pacientų, vartojančių antidepresantus, įskaitant venlafaksiną, gali pasireikšti agresija. Ji pasireiškia tik pradėjus gydymą, pakeitus dozę ir nutraukus gydymą. Kaip ir vartojant kitus antidepresantus, pacientams, kuriems praeityje buvo agresijos atvejų, venlafaksiną reikia vartoti atsargiai.
Gydymo nutraukimas
Baigus gydymą, dažnai atsiranda nutraukimo simptomų, ypač jeigu gydymas buvo nutrauktas staiga (žr. 4.8 skyrių). Klinikinių tyrimų metu dėl gydymo nutraukimo nepageidaujamas poveikis (nutraukiant ir nutraukus) pasireiškė maždaug 35% venlafaksinu gydytų pacientų ir maždaug 17% placebą gavusių pacientų.
Nutraukimo simptomų atsiradimo rizika gali priklausyti nuo kelių veiksnių, pvz., nuo gydymo trukmės ir gydomosios dozės bei dozės mažinimo greičio. Dažniausiai pasitaikantys nutraukimo simptomai yra svaigulys, jutimo sutrikimas (įskaitant paresteziją), miego sutrikimai (įskaitant nemigą ir košmariškus sapnus), sujaudinimas ar nerimas, pykinimas ir (arba) vėmimas, tremoras ir galvos skausmas. Paprastai šie simptomai būna nesunkūs ar vidutinio sunkumo, tačiau kai kuriems pacientams jie gali būti labai sunkūs. Simptomai paprastai pasireiškia pirmosiomis dienomis po gydymo nutraukimo, tačiau pasitaikė labai retų atvejų, kai šie simptomai pasireiškė pacientams, pamiršusiems pavartoti vaistinio preparato dozę. Paprastai šie simptomai išnyksta savaime per 2 savaites, tačiau kai kuriems asmenims jie gali išlikti ilgiau (2–3 mėnesius ar ilgiau). Todėl gydymą venlafaksinu rekomenduojama nutraukti palaipsniui mažinant dozę kelias savaites ar mėnesius, atsižvelgiant į paciento poreikius (žr. 4.2 skyrių).
Akatizija ir (arba) psichomotorinis neramumas
Vartojant venlafaksiną gali pasireikšti akatizija, pasireiškianti nemaloniu ar varginančiu neramumu ir poreikiu judėti, dažnai susijusiu su negalėjimu ramiai sėdėti ar stovėti. Labiau tikėtina, kad tai gali pasireikšti pirmosiomis gydymo savaitėmis. Pacientams, kuriems atsirado šių simptomų, dozės didinimas gali pakenkti
Burnos džiūvimas
10% venlafaksinu gydytų pacientų pasireiškė burnos džiūvimas. Todėl gali padidėti dantų ėduonies rizika. Pacientams reikia paaiškinti dantų priežiūros svarbą.
Laktozės netoleravimas
Šio vaistinio preparato negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – Lapp laktazės stygius arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija.
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Monoaminooksidazės inhibitoriai (MAOI)
Negrįžtamojo poveikio neselektyvūs MAOI
Venlafaksino negalima vartoti kartu su negrįžtamojo poveikio neselektyviais MAOI. Nutraukus gydymą negrįžtamojo poveikio neselektyviais MAOI, gydymą venlafaksinu galima pradėti ne anksčiau kaip po 14 parų. Venlafaksino vartojimą reikia nutraukti likus ne mažiau kaip 7 paroms iki negrįžtamojo poveikio neselektyvių MAOI vartojimo pradžios (žr. 4.3 ir 4.4 skyrius).
Grįžtamojo poveikio selektyvūs MAOI (moklobemidas)
Dėl serotonino sindromo rizikos venlafaksino vartoti kartu su grįžtamojo poveikio selektyviais MAOI, pvz., moklobemidu, nerekomenduojama. Po gydymo grįžtamojo poveikio MAO inhibitoriumi prieš pradedant gydymą venlafaksinu gali būti daroma trumpesnė nei 14 parų pertrauka. Venlafaksino vartojimą rekomenduojama nutraukti likus ne mažiau kaip 7 paroms iki grįžtamojo poveikio MAOI vartojimo pradžios (žr. 4.4 skyrių).
Grįžtamojo poveikio neselektyvūs MAOI (linezolidas)
Kartu su venlafaksinu nerekomenduojama kartu vartoti antibiotiko linezolido, kuris yra silpnas grįžtamojo poveikio neselektyvus MAOI (žr. 4.4 skyrių).
Pacientams, kurie neseniai buvo nutraukę MAOI vartojimą ir pradėję vartoti venlafaksiną arba kuriems, prieš pradedant vartoti MAOI, neseniai buvo nutrauktas gydymas venlafaksinu, pasireiškė sunkios nepageidaujamos reakcijos:. tremoras, mioklonusas, prakaitavimas, pykinimas, vėmimas, veido paraudimas, svaigulys, temperatūros pakilimas su panašiais į neurolepsinį piktybinį sindromą simptomais, traukuliai ir mirtis.
Serotonino sindromas
Gydymo venlafaksinu metu, kaip ir vartojant kitus serotoninerginius vaistinius preparatus, gali pasireikšti serotonino sindromas, ypač kartu vartojant kitus vaistinius preparatus, galinčius paveikti serotonerginę neuromediatorių sistemą (įskaitant triptanus, SSRI, SNRI, litį, sibutraminą, tramadolį arba jonažoles [Hypericum perforatum]), vaistinius preparatus, trikdančius serotonino metabolizmą (įskaitant MAOI), arba serotonino pirmtakus (pvz., triptofano papildus).
Jei venlafaksiną reikia vartoti kartu su SSRI, SNRI arba serotonino receptorių agonistu (triptanu), būtina atidžiai stebėti pacientą, ypač gydymo pradžioje ir didinant vaistinio preparato dozę. Kartu su venlafaksinu serotonino pirmtakų (pvz., triptofano papildų) vartoti nerekomenduojama (žr. 4.4 skyrių).
CNS veikiančios medžagos
Venlafaksino ir kitų CNS veikiančių vaistinių preparatų sisteminė sąveika nebuvo sistemiškai tirta. Todėl skirti vartoti venlafaksiną kartu su kitais CNS veikiančiais vaistiniais preparatais reikia atsargiai.
Etanolis
Venlafaksinas nedidina protinių ir motorinių gebėjimų sutrikimo, kurį sukelia etanolis. Tačiau venlafaksiną, kaip ir kitus CNS veikiančius vaistinius preparatus, vartojančius pacientus reikia įspėti, kad negertų alkoholio.
Kitų vaistinių preparatų poveikis venlafaksinui
Ketokonazolas (CYP3A4 inhibitorius)
Ketokonazolo farmakokinetikos tyrimas esant stipriam (angl. extensive metabolisers, EM) ir silpnam CYP2D6 katalizuojamam metabolizmui (angl. poor metabolisers, PM) parodė didesnį venlafaksino (atitinkamai 70% ir 21% tiriamųjų, kuriems nustatytas CYP2D6 EM ir PM) ir O-desmetilvenlafaksino (atitinkamai 33% ir 23% tiriamųjų, kuriems nustatytas CYP2D6 EM ir PM) AUC po ketokonazolo vartojimo. Vartojant citochromo CYP3A4 inhibitorius (pvz., atazanavirą, klaritromiciną, indinavirą, itrakonazolą, vorikonazolą, pozakonazolą, ketokonazolą, nelfinavirą, ritonavirą, sakvinavirą, telitromiciną) kartu su venlafaksinu, gali padidėti venlafaksino ir O-desmetilvenlafaksino koncentracija. Todėl pacientą gydyti CYP3A4 inhibitoriumi ir venlafaksinu reikia atsargiai.
Venlafaksino poveikis kitiems vaistiniams preparatams
Litis
Kartu vartojant venlafaksiną ir litį, gali pasireikšti serotonino sindromas (žr. „Serotonino sindromas“).
Diazepamas
Venlafaksinas neveikia diazepamo ir aktyvaus jo metabolito desmetildiazepamo farmakokinetikos ir farmakodinamikos. Diazepamas įtakos venlafaksino arba O-desmetilvenlafaksino farmakokinetikai neturi. Ar pasireiškia farmakokinetinė ir (arba) farmakodinaminė sąveika su kitais benzodiazepinais, nežinoma.
Imipraminas
Venlafaksinas imipramino ir 2-OH-imipramino farmakokinetikai įtakos neturėjo. Vartojant nuo 75 mg iki 150 mg venlafaksino paros dozę, priklausomai nuo dozės, 2-OH-desipramino AUC padidėjo nuo 2,5 iki 4,5 kartų. Imipraminas venlafaksino arba O-desmetilvenlafaksino farmakokinetikai įtakos neturėjo. Šios sąveikos klinikinė reikšmė nežinoma. Kartu vartoti venlafaksiną ir imipraminą reikia atsargiai.
Haloperidolis
Haloperidolio farmakokinetikos tyrimas parodė per burną vartojamo preparato bendro klirenso sumažėjimą 42%, AUC padidėjimą 70%, Cmax padidėjimą 88%, tačiau haloperidolio pusinės eliminacijos periodas nepakito. Į tai reikia atsižvelgti gydant pacientus, kurie kartu vartoja haloperidolį ir venlafaksiną. Šios sąveikos klinikinė reikšmė nežinoma.
Risperidonas
Venlafaksinas padidino risperidono AUC 50%, tačiau bendros aktyvios dalies (risperidono ir 9-hidroksirisperidono) farmakokinetikai reikšmingos įtakos neturėjo. Šios sąveikos klinikinė reikšmė nežinoma.
Metoprololis
Sveikiems savanoriams kartu vartojant venlafaksiną ir metoprololį šių preparatų farmakokinetinės sąveikos tyrimo metu nustatytas metoprololio koncentracijos padidėjimas plazmoje maždaug 30–40%. Jo aktyvaus metabolito α-hidroksimetoprololio koncentracija plazmoje nepakito. Šių duomenų klinikinė reikšmė pacientams, kurių kraujospūdis padidėjęs, nežinoma. Metoprololis venlafaksino arba jo aktyvaus metabolito O-desmetilvenlafaksino farmakokinetikai įtakos neturėjo. Kartu vartoti metoprololį ir venlafaksiną reikia atsargiai.
Indinaviras
Indinaviro farmakokinetikos tyrimo metu nustatytas 28% indinaviro AUC sumažėjimas ir 36% Cmax sumažėjimas. Indinaviras venlafaksino arba O-desmetilvenlafaksino farmakokinetikai įtakos neturėjo. Šios sąveikos klinikinė reikšmė nežinoma.
4.6 Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis
Nėštumas
Reikiamų duomenų apie venlafaksino vartojimą nėštumo metu nėra.
Su gyvūnais atlikti tyrimai parodė toksinį poveikį reprodukcijai (žr. 5.3 skyrių). Galimas pavojus žmogui nežinomas. Venlafaksiną nėštumo metu reikia skirti tik tais atvejais, kai numatoma nauda yra didesnė už bet kokią galimą riziką.
Venlafaksiną, kaip ir kitus serotonino reabsorbcijos inhibitorius (SSRI/SNRI), vartojant iki gimdymo arba prieš pat gimdymą, naujagimiams gali pasireikšti vartojimo nutraukimo simptomų. Kai kuriems naujagimiams, kurių motinos vartojo venlafaksiną trečiojo trimestro pabaigoje, pasireiškė komplikacijų, reikalaujančių maitinimo zondu, dirbtinio plaučių ventiliavimo arba ilgesnės hospitalizacijos. Tokios komplikacijos gali atsirasti iš karto po gimdymo.
Epidemiologiniai duomenys rodo, kad nėštumo, ypač vėlesnės stadijos, metu vartojant SSRI gali padidėti naujagimių persistuojanti plautinė hipertenzija (PPHN) rizika. Nebuvo atlikta tyrimų, kaip PPHN susijusi su gydymu SSRI, tačiau šios rizikos, kurią gali sukelti venlafaksinas, paneigti negalima, atsižvelgiant į susijusį veikimo mechanizmą (serotonino reabsorbcijos slopinimą).
Naujagimiams, kurių motinos nėštumo pabaigoje vartojo SSRI/SNRI, gali pasireikšti šie simptomai: dirglumas, tremoras, hipotonija, nesiliaujantis verksmas ir žindimo arba miego sutrikimai. Šie simptomai gali pasireikšti dėl serotoninerginio poveikio arba ekspozicijos simptomų. Dauguma atvejų šios komplikacijos nustatytos iš karto po gimdymo arba per 24 valandas po gimdymo.
Žindymas
Venlafaksino ir jo metabolito O-desmetilvenlafaksino patenka į motinos pieną. Po vaistinio preparato patekimo į rinką gauta pranešimų apie žindytiems kūdikiams pasireiškusį verkimą, irzlumą ir nenormalų miegą. Be to, pranešta, kad nutraukus žindymą, atsirado simptomų, būdingų venlafaksino vartojimo nutraukimui. Negalima atmesti rizikos žindomam kūdikiui. Todėl sprendžiant, ar reikia tęsti ar nutraukti žindymą arba gydymą venlafaksinu, reikia atsižvelgti į žindymo naudą kūdikiui ir gydymo venlafaksinu naudą moteriai.
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Bet koks psichiką veikiantis vaistinis preparatas gali sutrikdyti nuovokumą, mąstymą ir motorinius įgūdžius. Todėl venlafaksiną vartojančius pacientus reikia įspėti dėl galimybių vairuoti ar valdyti pavojingus mechanizmus.
4.8 Nepageidaujamas poveikis
Klinikinių tyrimų metu dažniausiai (>1/10) pastebėtas nepageidaujamas poveikis buvo pykinimas, burnos džiūvimas, galvos skausmas ir prakaitavimas (įskaitant naktinį prakaitavimą).
Pagal organų klasę ir dažnį suskirstytos nepageidaujamos reakcijos išvardytos toliau.
Dažnis apibūdinamas taip: labai dažni (≥1/10), dažni (nuo ≥1/100 iki <1/10), nedažni (nuo ≥1/1 000 iki <1/100), reti (nuo ≥1/10 000 iki <1/1 000), dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Nedažni: ekchimozė, kraujavimas į virškinimo traktą.
Dažnis nežinomas: kraujavimas iš gleivinės, kraujavimo laiko pailgėjimas, trombocitopenija, kraujo pokyčiai (įskaitant agranulocitozę, aplazinę anemiją, neutropeniją ir pancitopeniją).
Imuninės sistemos sutrikimai
Dažnis nežinomas: anafilaksinės reakcijos.
Endokrininiai sutrikimai
Dažnis nežinomas: prolaktino koncentracijos kraujyje padidėjimas.
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai
Dažni: padidėjęs cholesterolio kiekis kraujo serume, svorio sumažėjimas.
Nedažni: svorio padidėjimas.
Dažnis nežinomas: hiponatremija, nepakankamo antidiurezinio hormono sekrecijos sindromas.
Psichikos sutrikimai
Dažni: košmariški sapnai, susilpnėjęs lytinis potraukis, nemiga, nervingumas, sedacija, sumišimas, depersonalizacija.
Nedažni: apatija, haliucinacijos, sujaudinimas.
Reti: manijos reakcijos.
Dažnis nežinomas: delyras, mintys apie savižudybę ir savižudiškas elgesys*.
Nervų sistemos sutrikimai
Labai dažni: galvos skausmas (30,3%)**.
Dažni: svaigulys, padidėjęs raumenų tonusas (hipertonija), parestezija, tremoras.
Nedažni: mioklonusas, pusiausvyros ir koordinacijos sutrikimas.
Reti: akatizija, psichomotorinis sujaudinimas, traukuliai.
Dažnis nežinomas: piktybinis neurolepsinis sindromas (PNS), serotoninerginis sindromas, ekstrapiramidinis sutrikimas (įskaitant diskineziją ir distoniją), uždelstoji diskinezija.
Akių sutrikimai
Dažni: regėjimo ir akomodacijos sutrikimas, midriazė, sutrikusi rega.
Dažnis nežinomas: uždaro kampo glaukoma.
Ausų ir labirintų sutrikimai
Dažni: ūžesys.
Širdies sutrikimai
Dažni: palpitacija.
Nedažni: tachikardija.
Dažnis nežinomas: QT pailgėjimas, skilvelių virpėjimas, skilvelių tachikardija (įskaitant Torsades de Pointes).
Kraujagyslių sutrikimai
Dažni: hipertenzija, kraujagyslių išsiplėtimas (daugiausia karščio bangos).
Nedažni: ortostatinė hipotenzija, sinkopė.
Dažnis nežinomas: hipotenzija.
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
Dažni: žiovulys.
Dažnis nežinomas: plaučių eozinofilija.
Virškinimo trakto sutrikimai
Labai dažni: pykinimas (20%), burnos džiūvimas (10%).
Dažni: sumažėjęs apetitas (anoreksija), vidurių užkietėjimas, vėmimas.
Nedažni: pakitę skonio jutimai, dantų griežimas, viduriavimas.
Dažnis nežinomas: pankreatitas.
Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
Dažnis nežinomas: hepatitas, kepenų funkcijos tyrimų rodiklių pokyčiai.
Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Labai dažni: prakaitavimas (įskaitant naktinį) (12,2%).
Nedažni: išbėrimas, plikimas.
Dažnis nežinomas: daugiaformė raudonė (eritema), toksinė epidermio nekrolizė, Stivenso ir Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas, niežulys, dilgėlinė, padidėjęs jautrumas šviesai.
Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai
Dažnis nežinomas: rabdomiolizė.
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Dažni: šlapinimosi sutrikimai (dažnas šlapinimasis), dažnas noras šlapintis.
Nedažni: šlapimo susilaikymas.
Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai
Dažni: ejakuliacijos ir orgazmo sutrikimas (vyrams), nesugebėjimas patirti orgazmą, erekcijos sutrikimas (impotencija), menstruacinio ciklo sutrikimas, susijęs su gausiu kraujavimu arba gausiu nereguliariu kraujavimu (pvz., menoragija, metroragija).
Nedažni: nenormalus orgazmas (moterims).
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Dažni: astenija (nuovargis), šaltkrėtis.
* Buvo gauta pranešimų apie minčių apie savižudybę ir savižudiško elgesio atvejus vartojant venlafaksiną ir netrukus po gydymo nutraukimo (žr. 4.4 skyrių).
** Bendrų klinikinių tyrimų metu galvos skausmas vartojant venlafaksiną nustatytas 30,3%, vartojant placebą – 31,3% pacientų.
Nutraukus venlafaksino vartojimą (ypač staiga), dažnai pasireiškia vaistinio preparato vartojimo nutraukimo simptomai. Dažniausiai pasitaikantys simptomai yra svaigulys, jutimo sutrikimas (įskaitant paresteziją), miego sutrikimai (įskaitant nemigą ir košmariškus sapnus), sujaudinimas ar nerimas, pykinimas ir (arba) vėmimas, tremoras, galvos skausmas ir į gripą panašūs simptomai. Paprastai šie simptomai būna nesunkūs ar vidutinio sunkumo ir išnyksta savaime, tačiau kai kuriems pacientams jie gali būti sunkūs ir (arba) užtrukti ilgai. Todėl kai tolesnis gydymas nereikalingas, rekomenduojama gydymą venlafaksinu nutraukti palaipsniui mažinant dozę (žr. 4.2 ir 4.4 skyrius).
Vaikų populiacija
Bendrai vartojant venlafaksiną (placebu kontroliuojamų klinikinių tyrimų metu) vaikams ir paaugliams (6–17 metų) pasireiškusios nepageidaujamos reakcijos buvo panašios į suaugusiems žmonėms nustatytas reakcijas. Kaip ir suaugusiems žmonėms, nustatytas apetito sumažėjimas, svorio mažėjimas, kraujospūdžio pakilimas ir cholesterolio koncentracijos kraujo serume padidėjimas (žr. 4.4 skyrių).
Vaikų ir paauglių klinikinių tyrimų metu buvo pastebėta nepageidaujama reakcija – mintys apie savižudybę. Taip pat dažniau nustatyta priešiškumo ir susižalojimo atvejų, ypač didžiąja depresija sergantiems pacientams.
Vaikams ir paaugliams ypač dažnai pastebėtos šios nepageidaujamos reakcijos: pilvo skausmas, sujaudinimas, dispepsija, ekchimozė, epistaksė ir mialgija.
4.9 Perdozavimas
Preparatui patekus į rinką venlafaksino perdozavimas daugiausia nustatytas vartojant kartu su alkoholiniais gėrimais ir (arba) kitais vaistiniais preparatais. Dažniausiai stebėti šie su perdozavimu susiję reiškiniai: tachikardija, sąmonės pokyčiai (nuo somnolencijos iki komos), midriazė, traukuliai ir vėmimas. Taip pat stebėti šie reiškiniai: elektrokardiografiniai pokyčiai (pvz., QT intervalo pailgėjimas, Hiso pluošto kojyčių blokada, QRS pailgėjimas), skilvelių tachikardija, bradikardija, hipotenzija, galvos svaigimas ir mirtis.
Paskelbti retrospektyviniai tyrimai rodo, kad venlafaksino perdozavimas gali būti susijęs su padidėjusia mirtinų pasekmių rizika, palyginti su SSRI antidepresantais, bet mažesne nei vartojant triciklius antidepresantus. Epidemiologinių tyrimų metu venlafaksinu gydytiems pacientams nustatyta daugiau savižudybės rizikos veiksnių nei SSRI gydytiems pacientams. Kiek šią nustatytą padidėjusią mirtinų pasekmių riziką gali sąlygoti toksinis perdozuoto venlafaksino poveikis ir kiek tam tikros venlafaksinu gydytų pacientų savybės, nėra aišku. Siekiant sumažinti perdozavimo riziką, venlafaksino receptus reikia išrašyti mažiausiam vaistinio preparato kiekiui, vadovaujantis gero pacientų gydymo reikalavimais.
Rekomenduojamas gydymas
Rekomenduojama taikyti bendras palaikomojo ir simptominio gydymo priemones. Reikia stebėti širdies ritmą ir gyvybines funkcijas. Jei yra aspiracijos rizika, sukelti vėmimo nerekomenduojama. Gali prireikti plauti skrandį netrukus po prarijimo arba pacientams, kuriems nustatyti simptomai. Aktyvintosios anglies skyrimas taip pat gali riboti veikliosios medžiagos absorbciją. Forsuotos diurezės, dializės, hemoperfuzijos ir pakaitinės transfuzijos nauda mažai tikėtina. Specialių priešnuodžių perdozavus venlafaksino nežinoma.
5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1 Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė – kiti antidepresantai, ATC kodas – N06AX16.
Manoma, kad antidepresanto venlafaksino veikimo mechanizmas žmogaus organizme yra susijęs su preparato neuromediatorių aktyvumo sužadinimu centrinėje nervų sistemoje. Ikiklinikiniai tyrimai parodė, kad venlafaksinas ir jo pagrindinis metabolitas, O-desmetilvenlafaksinas (ODV), yra serotonino ir noradrenalino reabsorbcijos inhibitoriai. Venlafaksinas taip pat silpnai slopina dopamino absorbciją. Venlafaksinas ir aktyvus jo metabolitas mažina β-adrenerginį atsaką po vienkartinio (vienos dozės) vartojimo ir ilgalaikio vartojimo. Venlafaksinas ir ODV yra labai panašūs savo bendru poveikiu neuromediatorių reabsorbcijai ir jungimuisi prie receptorių.
In vitro venlafaksinas iš esmės neturėjo afiniteto žiurkių smegenų muskarininiams, cholinerginiams, H1- histaminerginiams arba α1- adrenerginiams receptoriams. Farmakologinis aktyvumas šiuose receptoriuose gali būti siejamas su įvairiu šalutiniu poveikiu, nustatytu vartojant kitus vaistinius preparatus nuo depresijos, pvz., anticholinerginiu, sedaciniu poveikiu bei poveikiu širdies ir kraujagyslių sistemai.
Venlafaksinas nepasižymi monoaminooksidazę (MAO) slopinančiu poveikiu.
In vitro tyrimai parodė, kad venlafaksinas iš esmės neturi afiniteto opiatams arba benzodiazepinams jautriems receptoriams.
Didžiosios depresijos epizodai
Greito atpalaidavimo venlafaksino veiksmingumas gydant didžiosios depresijos epizodus nustatytas atliekant penkis atsitiktinių imčių, dvigubai koduotus, placebu kontroliuojamus trumpalaikius tyrimus, kurie truko nuo 4 iki 6 savaičių, skiriant iki 375 mg paros dozes. Pailginto atpalaidavimo venlafaksino veiksmingumas gydant didžiosios depresijos epizodus nustatytas atliekant du placebu kontroliuojamus trumpalaikius tyrimus, kurie truko nuo 8 iki 12 savaičių, skiriant nuo 75 iki 225 mg paros dozes.
Vieno ilgalaikio tyrimo metu suaugę ambulatoriniai pacientai, kuriems 8 savaičių atviro tyrimo metu vartojant pailginto atpalaidavimo venlafaksiną (75, 150 arba 225 mg) nustatytas atsakas į gydymą, buvo atsitiktinės imties būdu atrinkti toliau vartoti tą pačią pailginto atpalaidavimo venlafaksino dozę arba placebą, iki 26 savaičių stebint, ar nepasireiškia ligos atkrytis.
Antro ilgalaikio tyrimo metu venlafaksino veiksmingumas užkertant kelią didžiosios depresijos epizodų pasikartojimui 12 mėnesių laikotarpiu buvo vertinamas atliekant placebu kontroliuojamą dvigubai koduotą klinikinį tyrimą su suaugusiais ambulatoriniais pacientais, kuriems kartojosi didžiosios depresijos epizodai ir kuriems nustatytas atsakas į gydymą venlafaksinu (vartojant 100–200 mg paros dozę du kartus per parą) paskutinio depresijos epizodo metu.
5.2 Farmakokinetinės savybės
Venlafaksinas yra ekstensyviai metabolizuojamas, visų pirma į aktyvų metabolitą O–desmetilvenlafaksiną (ODV). Venlafaksino ir ODV vidutinis pusinės eliminacijos iš plazmos periodas ± SN (standartinis nuokrypis) yra atitinkamai 5±2 valandos ir 11±2 valandos. Pastovios venlafaksino ir ODV koncentracijos pasiekiamos per 3 dienas nuo daugkartinių dozių vartojimo per burną pradžios. Venlafaksinui ir ODV būdinga tiesinė kinetika, vartojant nuo 75 mg iki 450 mg paros dozes.
Absorbcija
Mažiausiai 92% venlafaksino absorbuojama po vienkartinių per burną vartojamų greito atpalaidavimo venlafaksino dozių. Dėl priešsisteminio metabolizmo visiškas biologinis prieinamumas sudaro 40 – 45%. Pavartojus greito atpalaidavimo venlafaksino, didžiausia venlafaksino ir ODV koncentracija plazmoje pasiekiama atitinkamai po 2 ir 3 valandų. Pavartojus pailginto atpalaidavimo venlafaksino kapsulių, didžiausia venlafaksino ir ODV koncentracija plazmoje pasiekiama atitinkamai per 5,5 ir 9 valandas. Vartojant vienodas venlafaksino paros dozes greito atpalaidavimo tablečių arba pailginto atpalaidavimo kapsulių forma, pailginto atpalaidavimo kapsulė absorbuojama lėčiau, tačiau absorbcija atitinka greito atpalaidavimo tabletės absorbciją. Maistas venlafaksino ir ODV biologiniam prieinamumui įtakos neturi.
Pasiskirstymas
Venlafaksinas ir ODV, vartojant gydomosiomis koncentracijomis, minimaliai jungiasi prie žmogaus plazmos baltymų (atitinkamai 27% ir 30%). Suleidus į veną, venlafaksino pasiskirstymo tūris esant pastoviai koncentracijai yra 4,4±1,6 l/kg.
Biotransformacija
Venlafaksinas yra ekstensyviai metabolizuojamas kepenyse. In vitro ir in vivo tyrimai rodo, kad CYP2D6 biologiškai transformuoja venlafaksiną į pagrindinį aktyvų jo metabolitą ODV. In vitro ir in vivo tyrimai rodo, kad CYP3A4 metabolizuoja venlafaksiną į mažesnį, mažiau aktyvų jo metabolitą N-desmetilvenlafaksiną. In vitro ir in vivo tyrimai rodo, kad venlafaksinas yra silpnas CYP2D6 inhibitorius. Venlafaksinas neslopino CYP1A2, CYP2C9 arba CYP3A4.
Eliminacija
Venlafaksinas ir jo metabolitai visų pirma yra pašalinami per inkstus. Per 48 valandas šlapime aptinkama maždaug 87% venlafaksino dozės nepakitusio venlafaksino forma (5%), nekonjuguoto ODV (29%), konjuguoto ODV (26%) arba kitų mažesnių neaktyvių metabolitų pavidalu (27%). Venlafaksino ir ODV pastovios koncentracijos klirenso plazmoje vidutinis ± SN (standartinis nuokrypis) yra atitinkamai 1,3±0,6 l/h/kg ir 0,4±0,2 l/h/kg.
Ypatingos populiacijos
Amžius ir lytis
Tiriamųjų amžius ir lytis venlafaksino ir ODV farmakokinetikai reikšmingos įtakos neturi.
CYP2D6 stiprus ir (arba) silpnas metabolizmas
Veikiant CYP2D6 silpniems metabolizuojantiems fermentams, venlafaksino koncentracijos plazmoje yra didesnės nei veikiant aktyviems metabolizuojantiems fermentams. Kadangi bendra venlafaksino ir ODV ekspozicija (AUC) esant silpnam ir stipriam metabolizmui yra panaši, šioms dviem grupėms skirtingų venlafaksino dozavimo režimų taikyti nereikia.
Pacientai, kurių kepenų funkcija sutrikusi
Pacientams, kuriems nustatytas Child-Pugh A (lengvas kepenų funkcijos sutrikimas) ir Child-Pugh B (vidutinio sunkumo kepenų funkcijos sutrikimas), venlafaksino ir ODV pusinės eliminacijos periodas pailgėjo, palyginti su asmenimis, kurių kepenų funkcija normali. Išgerto venlafaksino ir ODV klirensas sumažėjo. Tarp asmenų nustatyti dideli individualūs skirtumai. Duomenų apie vartojimą pacientams, kuriems nustatytas sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, nepakanka (žr. 4.2 skyrių).
Pacientai, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Pacientams, kuriems taikoma dializė, venlafaksino pusinės eliminacijos periodas pailgėjo maždaug 180%, klirensas sumažėjo maždaug 57%, palyginti su asmenimis, kurių inkstų funkcija normali, o ODV pusinės eliminacijos periodas pailgėjo maždaug 142%, klirensas sumažėjo maždaug 56%. Pacientams, kuriems nustatytas sunkus inkstų funkcijos sutrikimas ir pacientams, kuriems reikalinga hemodializė, dozę reikia koreguoti (žr. 4.2 skyrių).
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Su žiurkėmis ir pelėmis atlikti venlafaksino tyrimai kancerogeninio poveikio neparodė. Atlikus įvairius in vitro ir in vivo tyrimus, mutageninio venlafaksino poveikio nenustatyta.
Su gyvūnais atlikti toksinio poveikio reprodukcijai tyrimai parodė žiurkių jauniklių svorio sumažėjimą, negyvų atsivedamų jauniklių skaičiaus padidėjimą ir jauniklių mirties atvejų per pirmas 5 žindymo dienas padažnėjimą. Šių mirties atvejų priežastis nežinoma. Šie reiškiniai pasireiškė duodant 30 mg/kg paros dozę, 4 kartus (pagal mg/kg) viršijančią 375 mg žmogui skiriamą venlafaksino paros dozę. Pagal šiuos duomenis, neveiksminga dozė buvo 1,3 karto didesnė už žmogui skiriamą dozę. Galimas pavojus žmogui nežinomas.
Tyrime, kurio metu žiurkių patinams ir patelėms buvo duodamas ODV, nustatytas vaisingumo sumažėjimas. Ši ekspozicija buvo maždaug 1–2 kartus didesnė už ekspoziciją žmogui skiriant 375 mg venlafaksino paros dozę. Šių duomenų reikšmė žmogui nežinoma.
6. FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Bevandenis koloidinis silicio dioksidas
Magnio stearatas
Karboksimetilkrakmolo A natrio druska
Mikrokristalinė celiuliozė
Laktozė monohidratas
6.2 Nesuderinamumas
Duomenys nebūtini.
6.3 Tinkamumo laikas
5 metai.
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 ∞C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
6.5 Talpyklės pobūdis ir jos turinys
Velaxin 25 mg tabletės
Kartono dėžutėje yra 3 arba 6 bespalvės skaidrios PVC/PVDC aliuminio lizdinės plokštelės. Vienoje lizdinėje plokštelėje yra 10 tablečių.
Velaxin 37,5 mg tabletės
Kartono dėžutėje yra 2 arba 4 bespalvės, skaidrios PVC/ PVDC aliuminio lizdinės plokštelės. Vienoje lizdinėje plokštelėje yra 14 tablečių.
Velaxin 50 mg tabletės
Kartono dėžutėje yra 3 arba 6 bespalvės skaidrios PVC/PVDC aliuminio lizdinės plokštelės. Vienoje lizdinėje plokštelėje yra 10 tablečių.
Velaxin 75 mg tabletės
Kartono dėžutėje yra 2 arba 4 bespalvės, skaidrios PVC/ PVDC aliuminio lizdinės plokštelės. Vienoje lizdinėje plokštelėje yra 14 tablečių.
6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti ir vaistiniam preparatui ruošti
Specialių reikalavimų atliekoms tvarkyti nėra.
Nesuvartotą vaistinį preparatą ar atliekas reikia tvarkyti laikantis vietinių reikalavimų.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
- Daktare, pas mane kažkoks keistas daltonizmo atvejis... Aš nematau vienos spalvos...
- Kokios?
- Iš kur gi man žinoti, aš juk niekad jos nemačiau!- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?